Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 09.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Елементарно,нови [re: PipilotaV.] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано26.07.11 22:13



Ти се смееш, но помисли малко - дали наистина не сработва такъф некъф механизъм: блъскаш, трепеш се, даваш всичко от себе си (СПОРЕД силите си)... и накрая гледаш, чудиш се, и ти стане едно криво, ядно - други са постигнали същото или даже повече с много по-малко усилия. Еееххх, мамка му, защо бе...
И се почват филмите, ма типичните за България - то тоя е боклук, нищо не става от него, ма късметлия, дейба, как му се усмихва щаститето. То на такива Господ им помага... Или си имат мама и тате, те са ги изстреляли в космоса, няма значение дали с финансите си, или с гените си...

Такива ми ти работи.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Nerv (wantonE)
Публикувано27.07.11 13:49



...дали наистина не сработва такъф некъф механизъм: блъскаш, трепеш се, даваш всичко от себе си (СПОРЕД силите си)... и накрая гледаш, чудиш се, и ти стане едно криво, ядно - други са постигнали същото или даже повече с много по-малко усилия.

Стеф, това за секс сцена ли става въпрос, че му утървах края. Дълга стана темата...



Прав или изправян.

Тема Re: Елементарно,нови [re: Nerv] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано27.07.11 18:31



Абсолютно. Яко в...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: PipilotaV.] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.07.11 12:16



Ами като не им е дала природата кво - да се отдадат на самосъжаление и деградация, да се пропият и пропаднат ли ?
Хората, които с големи усилия постигат всичко натрупват по богат опит, придобиват закалка и стават по борбени, силни и издръжливи психически и физически. Докато късметлийте, които цял живот всичко са постигали без усилия, а само благодарение на природни заложби си остават разглезени деца, неопитни и всяко по голямо житейско сътресение може да ги смаже психически. Дори и те не са застраховани от житейски предивикателства. Освен това съм забелязала, че тия надарените понякога золбеят към тези, които в техните очи са глупави и некадърни, ама са постигнали повече от тях благодарение на усилен труд. Не са очаквали низш да ги надмине тях, богоизбраните, които цял живот са билио галеници на съдбата и се чувстват разочаровани и прецакани и успелите "смотаняци"




Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.07.11 12:25



както вече писах злобата не е само тъпите към умните а и в обратната посока. Освен това повечето хора са надарени в една или друга област. Трябва просто да открият къде им е силата. Няма човек надарен всестранно. Дори да е умен, красив и богат все нещо му липсва. Може да е нещо дребно, но той да си го изживява като голям проблем и косур, защото е перфекционист. Или пък в човешки план му куца нещо - гаднярче, подигравчия, непукист.... Те тия качества вече се третират като плюсове ама всъщност са си големи недостатъци.
И да завърша с това, че поради неопитността им по правило си навличат бели и големи проблеми. Пример - много популярни личности - музиканти, певци, актьори.... които са надарени та надарени в резултат на прекалено хубав и разгулен живот стигат до дъното и се самоунищожават, защото са се заблудили че понеже са толкова умни и красиви и едва ли не са богове, безсмъртни и на тях всичко им е позволено.




Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.07.11 12:48



Ако аз се чувствам прекрасно и доволна от себе си кво ми пука, че някой изпитва съжаление към мен. За мен е важно това, което аз чувствам, а не какво си мислят хората. Не живея за тях а за себе си.
Ама може и да не разсъждавам правилно, защото до сега не съм забелязала някой да ме съжалява. Дори моментното ми положение да е за съжаление, хората около мен са такива, че по скоро злорадстват. Поне в момента не се сещам за някой, който искрено да ме е съжалявал или да ме съжалява. Но аз и не съм човек, който предизвиква съжаление у хората. И като се замисля си е далавера да предизвикваш искрено съжаление, защото тогава вероятността да получиш помощ е голяма. Аз помощ поради съжаление до сега нямам спомен да съм получила от някой точно защото хората покрай мен се злоради (изключвам членове от семейството ми разбира се). Но познавам хора, които не че имат лош живот, но така се държат че хората ги съжаляват и искат непрекъснато да им помагат. Е тези хора колко помощ са отнесли, предимно материална нема да ти казвам. Всеки им дава по нещо и в крайна сметка без да си мръднат пръста се оказват буквално презадоволени, чак да им завиди човек.






Тема Re: Елементарно,нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано28.07.11 13:41



Николинке, този път съм напълно съгласна с теб. Като не си се родил талантлив (може дори в никоя област да нямаш кой знае какъв талант), кво - няма да седнеш да мреш. Нямаш особен избор в такъв случай - нацелваш си някоя област, където липсата ти на талант не е толкова отявлена, съответно където не се изисква голям талант, а може и само с повечко труд, и си сядаш на гъзъ. И аз не можах да разбера защо да съжаляваш някой, който е постигнал нещо си - може да е с много зор, може да не е голямо нещото, ама както се постави въпросът, не ставаше дума за непостижими претенции, а за постижение с повече труд от нормалното.





Тема Re: Елементарно,нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано28.07.11 20:16



И аз съм напълно съгласна с Ник, за разлика от всеки друг път.


Дори на тези, които са помилвани от съдбата ли, как да ги нарека, това им изиграва най-често лоша шега. Свикват да печелят всичко без да си мръднат пръста и после са изненадани - как така станА, че тоз път не станА?

Абе нещо като приказката за заека и костенурката.

Да си призная, че имам и собствен опит в тази посока.
Ноооо, добре че не съм толкова надарена, та се завръщам в реалността много бързо.



Тема Re: Елементарно,нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано28.07.11 22:00



Съжаление му е майката.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.07.11 12:45



ама както се постави въпросът, не ставаше дума за непостижими претенции, а за постижение с повече труд от нормалното.

и къде е дефинирано ное е нормалното







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.