Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 17.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Как ще коментирате това Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.07.11 10:40








Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Kapинka (членка)
Публикувано13.07.11 12:12



Какво има да се коментира на социологическо проучване? Проучили са хората - дават статистически резултати.
А що е така - щото природата ги е създала по този начин мъжете и жените. Жените да са по-устойчиви и да се приспособяват по-добре към случващото се.
Жена, която остане без работа би се хванала на почти всякаква, за да добавя нещо към семейния бюджет. Би направила компромис със себе си в името на семейството и децата. Мъжете по-трудно. Биха си търсили дълго и продължително работата, която отговаря на техния ценз. Това не е представителна извадка, а наблюдение на хората около мен. Със сигурност има различни случаи.



Тема да,нови [re: Kapинka] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано13.07.11 20:17



съгласен съм с теб че е противоестествена ситуация.
Но аз пък наблюдавам как жени се хващат на нископлатена работа само и само да претендират че издържат семейството наравно с мъжете си - като при това им натрисат повече домашни задължения.
Например мъж който изкарва 3 пъти повече от жена си, но чува от нея че "нали и тя работи, а парите нямат значение" - имаш ли идея колко трагикомично изглежда отстрани? Среща се доста често , особено в по-заможните семейства.

Мъжете се жертват много повече - хващат се и на мръсна работа стига да могат да носят повече пари у дома. Да, подбират - но не за удоволствие а за да могат да осигурят стандарт на семейството си, докато женския подход е по-скоро допълване на доходите без да докарват основния доход вкъщи.
Изключения има, говоря за масовата ситуация.



Тема Оха,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано13.07.11 20:24



Сега ще дойдат "бъдещи и хепи мама" и ще ти разкажат, че е честно мъжът да плаща основните разходи- кредити и къща, а за жената е достатъчно да плаща тока , водата и телефона, а като се прибере мъжът, да му връчат и бебето.



И защо ли мъжете не могат да приемат ролята на "детегледачката"



Тема Re: Оха,нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Nerv (wantonE)
Публикувано13.07.11 21:10



И защо ли мъжете не могат да приемат ролята на "детегледачката"

Аз лично не виждам нещо лошо/ срамно в отглеждането на деца от мъжете.

Е, в моя случай основната тежест с прекъсване на работа и майчински отпуск я изнесе съпругата ми. Помагал съм колкото можех. Както и родителите ми при моето собствено отглеждане обаче - и ние много дължим и на бабите и дядовците.

Според мен основен проблем си остава заплащането. Това в общия случай. Не говорим за частен бизнес и други не-казуси, когато семейството е много над материалните проблеми.

Като цяло в света - все още мъжете са по-добре платени, което, не че е справедливо, но е факт, отнесен към еднакви позиции. Да не говорим, че не малко работодатели (предполагам и жени), биха предпочели мъж или жена в недетеродна възраст каквото и да си мислят, че означава това. Е, това не задължително да остане по същия начин за прекалено дълъг период от време.

Имам един приятел, който се ожени за момиче с две деца. После си родиха още едно. Той ми каза (искрено и готино момче е, така че му вярвам) веднъж, че истински щастлив е, когато е при семейството си и се грижи за малките. Цикълът му на работа бе долу горе 5 месеца в чужбина/ 5 тука. Много добър татко е и децата (заварените) веднага свикнаха с него и страшно го обичат.

И от това не стана по-малко мъжкар.

Останалото са комплекси, предубеждения и изхвърлячки.

Може да се случи, никой мъж или човек не е застрахован от това, по една или друга причина да загубиш работа си и да ти е трудно да си намериш подходяща.

Обаче истинският мъж не би трябвало да пада духом и да се предава, а продължава да търси решение. Ако междувременно жена му си има работа, или си намери сносна, а няма кой да гледа децата – най – правилното е да си поемеш част от кръста или с други думи да потеглиш малко от семейния хомот. И да, на думи сигурно е по-лесно. Както с много други неща дето се разискват по форумите.

Но образно казано винаги има избор. Или си мъж или се правиш на такъв...

Прав или изправян.


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано13.07.11 21:36



Ми как да го коментираме. Нормално е. Има природно разделение на ролите между мъжете и жените. И не че задължително е несполучливо, когато ролите се смесят, ама когато хептен се обърнат, тогава става мазало.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Оха,нови [re: Nerv] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано13.07.11 21:41



Да, вярно е че повечето жени излизат по майчинство, защото физиолигически е нужно и защото в повечето случаи не са главните изкарвачи на пари. ( за това беше и смешката за ток-вода и телефон- сметките, а отгоре на всичко искат мъжът дори да бебиситва дететоп след работа

)

Мисля че в някои държави дори да се направи специално място и възможност на жените да заемат по-значими позиции, те пак няма да могат да попълнят процента.

Но в България е точно обратното - мама меси татко носи, та защо да не се изкачи набързо по стълбица с дадена зелена светлина



Тема Re: Оха,нови [re: Nerv] Отговор на мнението
Автор danaia nn ()
Публикувано13.07.11 21:47



Да не говорим, че не малко работодатели (предполагам и жени), биха предпочели мъж или жена в недетеродна възраст каквото и да си мислят, че означава това

Какво е недетеродна възраст


Напълно си прав да, но ми тежи една такава дето сега роди на 40, а де?
Не мога да върна на работа некой, който ще ми взема болнични.... Заеби разпоредбите

Според теб да взема ли мъж в недетеродна възраст (нали така каза)



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано13.07.11 22:14



По последното +1. В жегата почти нямам сили за повече.






Тема С тиянови [re: Nerv] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано13.07.11 22:37



"мъжкар" и "истински мъж" не става работата


Еманципацията е двупосочен процес. Но в общия случай хорицата дори не си дават сметка какво представлява.



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор loverrock ()
Публикувано13.07.11 23:58



Защо така? Аз имам собствен апартамент, доходи, живея си сама и се справям добре! Или аз съм от изключенията? Съгласна съм, че повечето жени на моята възраст не са били толкова сигурни. Нямам нито кредити, нито задължения като заеми и т.н.

domino dancing


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: loverrock] Отговор на мнението
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано14.07.11 00:23



То и аз имам недвижима собственост, живея сама с дъщеря си и се справям добре, но в статуса ми не виждам нито култ, нито пътеводен пример.




Редактирано от PipilotaV. на 14.07.11 00:28.



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: PipilotaV.] Отговор на мнението
Автор loverrock ()
Публикувано14.07.11 01:11



Аз съм много по-млада!Хайде за да сме по-точни, аз нямам деца и не бързам, не и преди да навърша 30, а ще ги навърша след четери лета!



domino dancing

Редактирано от loverrock на 14.07.11 01:15.



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: loverrock] Отговор на мнението
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано14.07.11 09:28



Ама това какво общо има с принципа на хармоничното взаимодействие на ин- и ян- същностите, примерно?


Пък и нали за разделение и промяна на ролите мъже- жени, пък и в качеството им на родители говорим...


Редактирано от PipilotaV. на 14.07.11 09:29.



Тема съгласих се!нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Kapинka (членка)
Публикувано14.07.11 09:49



коментирах само наблюденията около себе си. Всичко в тоя живот е толкова относително, че няма как да го вкараме в каквито и да е рамки и правила. Можем само са наблюдаваме и да правим изводи за себе си.



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: loverrock] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.07.11 11:20



предполагам не си купила сама апартамента, а някой ти е помогнал или направо ти е завещание.
Ако греша - евала. Как го постигна?




Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.07.11 11:24



странно ми е това проучване и не го разбирам. Познавам доста мъже, които обичат да си седят с децата, или поне така твърдят.
Както и такива, които изкарват парици колко за себе си, отбиватномера да не каже някой че мъжът в семейството хептем не бачка, а жените им покриват големите разходи работейки на няколко места и това положение ги устройва идеално.
Като цяло наблюденията ми върху мъжете е, че са егоисти и затова горната статистика ме изумява. Дори допускам да е нечия измислица




Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано14.07.11 12:58



Да бе...
На 26 години спастрила 70-80 бона в евро за апартамент.
Щото нали каза, че няма кредити.



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.07.11 14:53



то и аз имам апартамент ама мама го е платила. И продължава да му плаща данъците




Тема Мъжетенови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 16:03



егоисти - жените алтруисти....
Приказки от 1001 нощ





Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Kapинka (членка)
Публикувано14.07.11 17:17



Просто твоята "представителна извадка" е различна от ползваната такава в проучването.
Според мен единици са мъжете, които биха се чувствали добре на женското място в семейството. Stefan Pan го е рекъл много точно.



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор danaia nn ()
Публикувано14.07.11 19:44



то и аз имам апартамент ама мама го е платила. И продължава да му плаща данъците

Нямаш едни 50-100 евро за данъци, така ли да разбирам





Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: loverrock] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 19:48



Поздрави. Именно заради това те харесвам.

Все пак природата си е природа. И ролите между половете са разпределени отдавна. Социално-културното развитие на човека променя традиционните ценности, но винаги някак изпреварващо спрямо заложеното по природа.

Ето, ще говоря от мое име - възхищавам се на силни и независими жени. Поклон. Харесвам ги. Но... не и за сериозна връзка.
Момент, момент. Искам да обясня.
Ако аз не мога да бъда поне равен на жената до мен - няма да се чувствам добре в такава връзка.

Моята роля като мъж е аз да осигурявам сигурността. Ролята на жената до мен - да осигурява уюта и спокойствието в дома.
Да, бих помагал, и то много сериозно, в домакинските задължения. Но искам да бъда помощник, не главно действащо лице.
Да, би било много добре тя да работи и да допринася за семейните доходи. Но да допринася, а не да бъде главно действащо лице.

Аз трябва да мога сам да поема материалната и финансовата сигурност на семейството. А жената до мен да работи, но НЕ по финансови причини, а заради всичко останало, за което може да се сети една жена с нейните личностни потребности.
Тя трябва да може (повтарям - да може, не да е длъжна) да поеме всички ангажименти по дома и семейния уют, а аз да се включа съвсем сериозно в тези задължения, но НЕ защото съм длъжен, а защото не мога да я оставя сама в иначе толкова неблагодарната домакинска работа.

Рискувам като си позволявам да обобщя, но мисля че това важи за представителната част от мъжете. Това отговаря на природното разпределение на ролите. Тоталната смяна на ролите не може да бъде с добър резултат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 19:54



Като цяло посочените от тебе мъже не са мъже. Поне за мен. Ако щеш, кажи, че ми е закостеняло мисленето. Дреме ми на мъжкия атрибут.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така е,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 19:58



през целия си живот егоистично се чудим как да си направим кефа като ползваме жените за оная работа, а те, в изблик на затрогващ алтруизъм, ни "позволяват" това.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: PipilotaV.] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 20:04



Ако те попитам с намигане за какво имаш сили

, нали няма да ме обвиниш, че съм те разбрал погрешно и съм тръгнал да налитам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Nerv (wantonE)
Публикувано14.07.11 20:04



странно ми е това проучване и не го разбирам.

Според мен не е странно, но е малко тенденциозно обидно за нас Мъжовете, че един вид психически сме по-податливи на сривове и ако случайно не можем да си осигуряваме семейсттвата материално вече кой знай каква трагедия, е даже и според тази простотия излиза, че СМЕ по-склонни да дезертираМЕ съвсем.

Истинският мъж (макар, че колегите се смяха на тази квалификация) трябва да е като мишока дето се мяткал, като обезумял в млякото и накрая го направил на бучка масло. После стъпил отгоре, катурнал съдинката, където бил паднал (това е алюзия на капаните на живота където се набутваме понякога сами от лакомията си). Извадил бучката - занесъл я на най секси мишораната и правили малки мишленца до зори. Само от време на време замезвали.

И при тиранозаврите гледах един филм било така. Рекс-ката си избирала, който най тлъст трицератопс ще и докара. Да види ще може ли да я захраняа нея и малкото Рекс-че в периода когато е трудно подвижна.
В природата мъжките били лоши детегледачи. Щото понякога хапвали дребните ако майка им не е наблизо да ги вкара в правия път или ги настъпвали по погрешка.

Хората са еволюирали и това не е приоблем вече. Поне за повечето от нас.

Можем да различим дете от прасеце. Примерно... Даже и да сме пили едно две за отскок първо.

Иначе не знам гледала ли си с децата си Маугли - анимацията по Книга за Джунглата. Там финалната песничка е много показателна:

Пееше се нещо от сорта на "Татко е на лов в гората, мама ходи за вода..."

or something.

Не мога да я намеря сега из нета но имам звукова версия. Ако ти се слуша виж за какво иде реч.

Не можеш затри с един замах хилядолетия история и навици. Пък и за лов си требе кръвожадност. Та така еманципацията си върви дву посочно.

Сега има изключения в природата - еле лъвовете с цял прай хареми. И пак не им дават да припарят до малките. Обаче с лова нямат проблем.

Сега не става въпрос за крайности. Не всеки може да е мъж като бат "Арни", че чак и да забременее, сълзи да рони па и да роди. Макар и само на филм.
Не всички сме черни негри (Шварценегер) и Дани д' Витовци.

Повечето сме простосмъртни мишоци. Знаем му реда все пак обаче и те така...

ето я MP3-ката с песничката.





Прав или изправян.

Редактирано от Nerv на 14.07.11 20:07.



Тема "Романтично"нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 22:19



но погрешно.
Рицарството - както е известно - е най-голямата обществена... ПОРЪЧКА. На жените.
Ти драги когато станеш татенце - ще осигуриш на щерка си точно по същия начин апартамент. И тя после без още да е осъзнала коя е и какво може - ще пее наляво и надясно как ИМА апартамент и прочие.
Смешки



Нещата са прости. Жените поискаха еманципация и я получиха. Получиха обаче и сметката - сега е ред да плащат. Истинските сред тях го могат, останалите плямпат общи приказки на гърба на родителите си най-вече...



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано14.07.11 22:20



Боя се, че ако ти отговоря с намигване

, ще ме обвиниш, че искам да ти подскажа за какво имам сили.




Тема Тъй ли?нови [re: Kapинka] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 22:25



И какво и е специалното на "женската роля"? В кое ви бива повече - освен в едното раждане?



Хайде аз да си седя 2 години у дома да отглеждам детето - а ти да печелиш за трима ни през това време - и то без да мрънкаш. Дийл?

ПП: Забравих да ти спомена че ще ти пускам секс срещу добро поведение - от време на време, като бонус.....



Тема "Мъже"нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 22:26



по твоя модел са обречени на използване до дупка.
Доволен ли си в закостенялото си мислене - с "мъжкия си атрибут" ?





Тема Re: "Романтично"нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 23:07



Не познаваш момичето.
В днешно време мога да се възхитя на всяка мацка, която на 26 може да се издържа сама, че и на всичкото отгоре да си има някакъв приличен стандарт.
Дори и апартамента, който стопанисва сама, да е от баща й. За което не знаем, разбира се. Само догадки.

Та, не това е важното. Важното е другото, което казваш - жените поискаха друга роля, а сякаш са изненадани, че това има своята цена.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: "Мъже"нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 23:13



Доволен съм. Ти в твоя постмодернистичен?

Баце, да не се залъгваме - уверения мъж не писка непрекъснато колко ние мъжете сме жертва на женското използвачество. Просто дава това, което прецени, че иска да даде, и си гледа работата, без паранои как ще бъде измародерстван от поредната женски ураган.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: PipilotaV.] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 23:15



Ох, намигай ми. Не спирай!



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Хех!нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 23:21



Алоо, ти нормален ли си бе?
На 26 ако не може да се издържа - ми тя не става за НИЩО бе


Да се възхищавам ли? Абсурд - няма да се възмутя, но толкоз!

ПП: Апартамента го споменах по повод изцепката и как си имала - голям праз, важното е какво прави а не какво е получила наготово. В развитите държави да имаш жилище е и яки разноски и не означава непременно висок стандарт, цената типично е 100-120 наема (вместо 250-300 в България) и общо взето покупкат е въпрос на целесъобразност а не на висока заплата.



Тема Батковото,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 23:23



на мен ми е минало времето за залъгалки - за разлика от тебе.
Изобщо не си в позиция да схванеш партнирането между половете



Редактирано от Пpaceтo на 14.07.11 23:24.



Тема Re: "Романтично"нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано14.07.11 23:23



Муахаха, ако стандарта е мерило, то аз съм можела да оставя развитието си още като съм се изнесла на 18



Аз ценя жени, които имат сили и намират време за ангажименти, които са извънредни, нерегулярни в професията или социални проекти.

Такива са за похвала, защото това е нещо извънредно.

А иначе винаги съм предпочитала да деля къща с мъж, отколкото да живея без мъж, та дори в мезонет



Тема Re: Хех!нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 23:31



За целесъобразността на покупката го разисквахме веднъж тук. И май се оказа, че е по-целесъобразно, да живееш 20 години под наем и да спестяваш разликата с вноската по жилищния кредит. И накрая със спестеното таман да си купиш апартамент.

Важното е какво прави, казваш. Анджек. Не знаеш какво прави. Изкарва пари с акъла си и знанията си. И яко работни часове през седмицата. Спокойно може да се хвали с това, което има - и финансово, и нефинансово.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Батковото,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 23:32



Де да знам, мое да си прав. Няма да споря.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема баш!нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 23:48



"Важното е какво прави, казваш. Анджек. Не знаеш какво прави. Изкарва пари с акъла си и знанията си. И яко работни часове през седмицата. Спокойно може да се хвали с това, което има - и финансово, и нефинансово."

Знам какво пише тук.Пари да изкарва с акъл не прочетох, яко работните часове са за аматьорите (ккоито не се справят в нормалните и са заплатени по-ниско на почасова ставка). Не видях нищо за хвалене - и финансово, и нефинансово. Да те питам ти какво видя - май няма смисъл, пак ще почнеш да ми описваш какво НЕ Е писала



Не се ли усещаш че си леко наивен и глупав?

Редактирано от Пpaceтo на 14.07.11 23:48.



Тема Гледамнови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 23:50



не си си взел поука - не ми пречиш, пробвай пак.
Пък може да дефинираме успеха и като доходи ако си навит... младостта винаги смята че морето е до колене





Тема Re: баш!нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 23:55



Може да не си прочел, но това не значи, че не е така.
Та, изкарва пари с акъла си.
Натоврването с работа показва, че не се плаши от труд.
Напълно си заслужава стандарта, за който много 26 годишни девойки, и не по-малко 26 годишни девояци могат само да мечтаят, докато псуват шибания живот колко е несправедлив, щото мама им и тате им били бедни и не могли да им дадат добър старт в живота.

Ако можех да се усетя, нямаше да бъда наивен и глупав.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Гледамнови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 00:00



Бе то ясно, че морето не е до колене, ама на мене ми е ясно и друго - общо взето има два типа хора - такива, дето са нясно, че проблеми винаги има и просто си действат по тяхното разрешаване, защото това е част от живота, и такива, дето се чудят как да поплачат колко е гаден живота и как всички искат да ги шибат - жените, приятелите, роднините, колегите, комшиите...



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: "Романтично"нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 00:09



Когато стандарта ти е плод и отражение на собствените ти усилия, то тогава мисля, че може да бъде мерило. Не си ли съгласна?
Ти на 18 какъв стандарт имаше. И на чии усилия беше отражение той?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано15.07.11 00:13



след като не гадая на боб, леща и подобни - нямам и причина да ти вярвам.
Последното изречение е вярно, но само отчасти. Причината е друга, веве чъм я писал (една обществена поръчка).

ПП: Вече веднъж ти го казах - натоварването с работа е признак за ниска ефективност. Има време, ще го схванеш (може би). Та и аз изкарвам пари с акъла си и ми е лесно да преценя глупости като твоите - при 26-годишните липсва твърде много за да се получи както си се размечтал, УВИ. За сметка на това се получават уродливи ситуации, по-добре не питай откъде знам



Би ли бил така добър да се аргументираш следващия път - някак ми е половинчато да си пиша със събеседник с едните ГОЛИ ТВЪРДЕНИЯ и нулев опит.



Тема За теб 2 типа,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано15.07.11 00:21



за мене 20.
Май има да си изясняваш още доста... какво ще кажеш?



Тема Re: "Романтично"нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано15.07.11 00:35



На 18 живеех в двустайно жилище, под наем, плащах го сама, учех, работех, ходех на партита и на почивка. Съвсем обикновено стечение на обстоятелствата



Сега съм в края на 20те, имам един дарлийн за около 60 000 евро, който не го броя като подсигуряване на старините, защото е под въпрос, имам дете от другата седмица на 8 години, ходи в едно от 2те най-престижни училища в половин милионен-жителен град, имам по-голямо жилище и мисля да се местя в по-голям град в по-голяма къща


Това по твоя стандарт- и съм с 3 години по-голяма от лаврок например.

Сега по моя стандарт- след 16 часа съм в приват-сфера, участвам в зелен клуб, който поддържа една площ, правихме детски празник. Имам моя спортен клуб, имам своето ежедневно движение по план, което ми носи само социални контакти, но не ангажименти - пазаруване в пекарната например( това е важно за мен, аз съм жена )
Член съм на научен център, понякога участвам в експерименти, но сравнително рядко, повечето пъти гледам и изпробвам сама.

През изминалата година участвах в часа по четене на 1 и 2 клас, в училищтната конференция и дописвах доброволно някои неща в училищтния секретариат.


Е? Живееш за да работиш, или?



Тема Re: "Романтично"нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 00:49



Чест и почитания. Мисля, че няма какво да коментираме. Не се вписваш в обикновенните критерии за успешен типаж. Наистина поклон.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: "Романтично"нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано15.07.11 00:57



Това е съвсем обикновено. Моите колежки са на същата възраст, само че ходят на паради и партита и концерти по-често от мен.



Едната си взе куче преди няколко месеца и го води на кучешко училище



Тема Интереснинови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано15.07.11 01:01



възгледи имаш - това са си съвсем нормални критерии.
Какво е нормално иначе - да имаш доходи само за храна и дрехи ли???



Тема Re: Елементарно,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 01:17



Има дарени от природата, които постигат почти без усилие това, което другите постигат на предела на силите си. На такива хора се възхищавам.
Възхищавам се и на тия, които постигат успехи и с малко повече усилия. И ценят живота - както усилията, така и удоволствията. Лавърчето е от тях.

Такива, които постигат същото с предела на силите си... Тях ги съжалявам. Не им дала природата, ама амбициите им по-големи от потенциала. Те никога не могат да бъдат доволни от живота си. И няма да имат и време да се зарадват на постигнатото. Лавърчето не е от тях.

Останалите, дето природата не им е дала малко от малко в повече, даже дори не и толкова, че да осъзнават, че причините за тяхната неуспешност са ... в самите тях... те влизат в други слоеве, които няма смисъл да коментираме.

Аз съм едно стъпалце над последните. Не ми е дала природата кой знае какво. Но ми е дала поне толкова, че да осъзнавам какво ми е дала и какво не. И да не псувам шибания живот, в който всичко живо и неживо има единствената цел да ме провали и скапе.


Възхищавам се на по-умните и успешните от мен и съжалявам по-глупавите, включително и ония, дето се пънат свръх потенциала си, оставайки цял живот нещастни. Зная колко струвам, какво мога, какво не мога, какво искам да дам и какво искам да получа. Не изпадам в излишни драматизми и не развивам излишни паранои.
Това за мен. За лавърчето - тя сама. Не съм имидж мейкър.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: "Романтично"нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 01:18





------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Интереснинови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 01:19



Сигурно си прав - смесвам понятията. Да кажем не нормално, а масово.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: За теб 2 типа,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 01:20



Май почвам да се повтарям, но вероятно си прав за пореден път. Не искам да подценявам опита ти.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тъй ли?нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Kapинka (членка)
Публикувано15.07.11 09:59



В създаването на домашен уют.
И моля не забравяй, че всеки гледа върху този въпрос от собствената си камбанария.
Не се напъвам да печеля за трима! Изживяла съм си моите 15 мин слава далеч преди да създам семейство и сега спокойно мога да се насладя на това да бъда жената в къщи. Пък това със секса срещу добро поведение, някак е далеч от моите представи за интимност с партньора, ама това ти няма как да го знаеш, нали? И що пък бонус го рече? Сексът не е бонус, това е просто прекрасен завършек в отношетията между партньорите!



Тема Re: Тъй ли?нови [re: Kapинka] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 10:40



в известна степен той е прав. Все още много жени (и мъже, съответно) гледат на секса като награда. Което е нелепо.
По този въпрос сме си виновни ние мъжете. Че затвърждаваме това мислене у тия жени, които го имат, защото проявяваме търпимост спрмо тях.
Абе я я ракарай и я прати къмто Пловдив (не искам да казвам на майната й) и да си пази наградата за себе си. Има достатъчно красиви и свестни жени, за които секса не е проява на алтруизъм, а желано взаимно удоволствие.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тъй ли?нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Kapинka (членка)
Публикувано15.07.11 11:21



Може и да има! Аз какво съм виновна за това?
(такива, които определят секса с половинката като награда, имам предвид)

Редактирано от Kapинka на 15.07.11 14:47.



Тема Re: Хех!нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано15.07.11 14:34



. И май се оказа, че е по-целесъобразно, да живееш 20 години под наем и да спестяваш разликата с вноската по жилищния кредит. И накрая със спестеното таман да си купиш апартамент.

Айде сега се върни 20 години назад, виж цените тогава, сметни си наемите и разликите, виж цените сега ... и разбери колко грешиш.


Щото тогава беше такава бясна инфлация, така се топяха кредитите, че аз не забелязах как станахме собственици на тристаен апартамент и гарсониера. периодът беше 1995 - 1996. През 1998 нямахме кредити. Тогава бях на 33 години - 2 жилища, без кредит.

Всъщност ти никога не си купувал жилище.



Тема Re: Елементарно,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано15.07.11 14:40



И на теб ще опонирам.
Натоварването с работа НЕ е липса на ефективност, а наличие на възможности и желание.

Пример, който съм давала неведнъж в други клубове.
Мама е на 72 години. Пенсионер отскоро.Получава таван. Ако не е таванът ще вземе поне двойно.
Но.
Работи точно тройно.
Доцент е и води лекции в два университета.
Експерт-счетоводител е и прави одити на фирми.

По груби сметки изкарва 50 хил. годишно.
Работи по мин 10 часа на ден.

Е, липса на ефективност ли е?



Тема Re: Елементарно,нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 18:38



Точно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Хех!нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 18:50



Всъщност, аз никога не съм купувал жилище. Но съм бил изправен пред подобно решение. И съм много добре запознат с вариантите.
В оная тема не говорихме за инфлационните години, а за нормалните.
Вноската по дългосрочен кредит е приблизително два пъти размера на наема.
За това говорехме тогава.
Викаш неусетно сте станали притежатели.
Ами тия, дето са купили след инфлационните години и точно преди спукването на имотния балон - тях ги питай колко им е усетно в момента.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано15.07.11 18:53



Аз работя само на едно място и усещам нещата, които правя за абсолютно цялостни и мога да боравя с процесите и изненадите, които идват отсреща и да развивам дребните неща, изискващи време т.е. ефективно-завършено като идея.

Ако бях на мястото на тази жена, бих се ориентирала повече в това, което ми харесва. Все пак на тази възраст човек трябва да има усет за завършеност и да се съсредоточи и напасне на едно нещо и да го прави както трябва и да може да го развие.

Сега не ми излизай с изречението " тя се справя и с 2те на 100%" защото няма да ти повярвам, или има/ш много ниски критерии



п.п. Бих казала че случаят с 2те неща, които прави имат абсолютно друг смисъл, и със сигурност не гони нито цялостност нито ефективност в нито едно от 2те начинания Тъсри се просто актуалност.

Редактирано от Deern на 15.07.11 18:58.



Тема Re: Елементарно,нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 19:05



Оппа, по-кротко.
На 18 живеех в двустайно жилище, под наем, плащах го сама, учех, работех, ходех на партита и на почивка.


Истината е, че ти вярвам и ти се кефя.

Друга истина е, че на 72 някои неща са се превърнали в такава рутина, че са като карането на автомобил - без да влагаш и грам усилие.

Няма предпоствки работата на тази дама да не е блестяща и завършена и на двете поприща.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано15.07.11 19:09



Именно, тя изобщо не търси нито завършеност , нито ефективност.


Просто прави както й се удава по по-лесния начин.

Иначе преподавателите в университети се захващат с проекти и са близо до реалността.

Има и други, които паралелно с преподаването, хващат студенти да вършат безплатно работа и преподавателите я предават на фирми, като собствена заслуга, като за това разбирасе касират заплащане на висококвалифицирани

Редактирано от Deern на 15.07.11 19:10.



Тема Охаа!нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано15.07.11 20:35



Като се замисля колко велики художници са станали такива едва след смъртта си...
Виж, разликата успех/неуспех най-често е само в това ДА ОПИТАШ.



Тема Определенонови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано15.07.11 20:38



ДА!
Ако през 40-те години когато е работела преди пенсия е била ефективна, сега щеше да изкарва парите от това което е инвестирала.
Аз пък ще ти дам контра-пример:
работници с червени потници копаеха канал, дойде багера и го изкопа вместо тях само за час..

Редактирано от Пpaceтo на 15.07.11 20:38.



Тема Ами да,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано15.07.11 20:39



какво и е - на 72 е точно в същата кондиция както на 18, 30, 40... все повече се убеждавам че нямаш връзка с реалността





Тема Всъщностнови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано15.07.11 20:41



станахТЕ, не си станалА.
Горкият ти БИВШ...

Разчетите за доходност от НИ са изтъркани в съответния клуб до дупка. Всеки с базови умения с калкулатор ще ги направи, е - на журналистка и е трудно естествено и затова плещиш глупотевини





Тема Я пак?нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано15.07.11 20:42



Това в някое родопско село или ...?



Тема Re: Охаа!нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 22:12



Решимостта ти да опиташ е част от записаното в гените и в известна степен от придобитото в процеса на оформяне на личността. Но най-вече от това, което е записала майката природа при комбинирането на гените.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Интересна работанови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 22:29



Ние не знаем нищо за тази дама, но по- ни увлича възможността да я поскастрим задочно, отколкото да я попохвалим.
Не те ли привлича варианта тя е да стар, школуван преподавател, довел преподаването до виртуозност, натрупала неизмерими знания и опит в областта на счетоводството и одита, оттренирала поначало притежавани висока организираност и ефективност, както и способност да възлага задачи и да поема отговорности с лекота... И на 72 имаща енергията да е ангажирана по 10 часа дневно. Мене ми харесва една такава представа. Кво пречи да си пофантазирам и да си подхраня малко вярата в доброто и човека.



Относно безскрупулното използване усилията на другите - да, много възможно това да е така. Изпитвам силно съмнение и леко презрение относно моралното ниво в академичния свят.
Но когато не съм сигурен за конкретен случай, по дефолт приемам човека за позитив.

Замисляла ли си се, дали в твоите служители не съществува усещането, че използваш техния труд да прайш пачки пачки? Нали знаеш, че българина никога не взема толкова, колкото заслужава и винаги е ощетен - на първо място от работодателя си, след това от шибаната държава (на която предпочита да не плаща данъци), след това от лекарите, учителите и вся остальная сволоч.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ами да,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 22:40



А, да, разбира се. На всеки ред в предишния си пост съм написал поне по два пъти, че на 72 е точно в същата кондиция както на 18, 30, 40...
Не мога да те укоря, че не си ме разбрал правилно.



От друга страна категорично съм пропуснал да наблегна на рутината като фактор (в случая позитивен) и въобще не съм написал, че с нея много неща са като карането на кола. Като например докато говориш по телефона и решаваш важни проблеми в движение, дори да не осъзнаваш пускането на волана, за да превключиш на друга скорост, и фиксирането с периферното зрение на злонамерени куки, дебнещи да те превърнат в плячка на очкващите ги вкъщи децата-гладни-жената-зла.

Не се коси. Пий си берата и си гледай кефа. Наздраве.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Определенонови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 22:45



За багера потвърждавам.

Баце, ти си интересен случай. Кажи малко повече за себе си.
Как се правят кинти на камари? Явно ти се удава.
Ако не е тайна де. И не го приемаш като нахлуване в личния живот.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Интересна работанови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано15.07.11 22:55



Ако се замислиш, това, което прави тази дама е по-спокойният начин на развитие на нещата.

( което е напълно окей)

Еднa приятелка на моята майка преди няколко месеца се премести отново в София за да преподава в забравихкой университет ( тя е започнала кариерата си в някой от софийските университети, после е преподавала и доучвала във Великобритания, САЩ и накрая в Германия) Оказа се че последно в Германия се сблъска с уникалния проблем, който не го е имала никъде- академиците могат да преподават само 7 години. После трябва или да се изкачват нагоре (което не е никак лесно), или да напуснат сцената.

Tака че сещаш ли се как тази 72 дама я вее вятъра на бял кон

Виждам че пишеш нещо за данъците в България. Те не бяха ли плоски 10%? Данъчен рай! Какво още искаш?!


п.п. Ако в един служител има усещане че го използваш като склаве, значи си лош мeнеджър

А относно тези преподаватели в университета, това е масово.



Тема Re: Я пак?нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 22:58



Ок, пак.
Всъщост, правилно си е понятието - нормални.
По-горе те питах - явно ти се удава да правиш кинти на камари с невероятна лекота, поради отлична ефективност и организационни умения, съчетани с природен интелект и задълбочени познания в подходяща област. Правилно съм рабрал, нали? Но, да не се отклоняваме, ако искаш, ще ни разкажеш. Лично на мен ще ми бъде интересно.

Та, истината е, че мичето по-горе е правила нещо, което не всеки може да направи - на 18 е учила, работела, живеела на квартира, издържала се е сама и е имала парички да ходи яко на купони, екскурзии, почивки. Да оставим паричките - енергия и сили е имала за всичко това. Това не е обикновена работа. Възможно е, но наистина не е лесно постижимо за обикновения човек.
Та не в родопските села (където отдавна няма 18 годишни), в цялата ни родина това е трудно постижимо.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тъй ли?нови [re: Kapинka] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 23:00



Е, то стана гузен негонен бяга.


Шегувам се. Не си виновна, разбира се. Ти го каза по един много хубав начин, но сега не мога да го цитирам точно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Интересна работанови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 23:14



Оф, кажи го на всички бизнесмени и бизнесуомъни, които пишат договорните заплати на служителите си на ниво минимална, че няма накъде по-долу. А има - някои са се сетили за 6 или 4 часов "работен ден"...
Но като се вдигнат минималните осигурителни прагове, реват бизнесменски до небесата, че това щяло да им съсипе бизнеса. Понеже, виждаш ли, МОП за продавачка станал 350 лв. примерно. Понеже не, да не си помислиш, че има продавачка, която взема такава баснословно висока заплата.

Заради изречението ти за служителя - печелиш ме като безплатен пи-ар-ист.

Бих те препоръча на всеки, търсещ работа. Тва сериозно, приеми го пак като поздрав.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: danaia nn] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:41



не, имам ги. Ама мамата държи апартамента да си е на нейно име, просто обича да си колекционира недвижими имоти и да се праска колко много имала. И понеже не може да ползва толкова много и вадя късмет да се разполагам в един от тях






Тема Re: Така е,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:42



не бих могла да го кажа по точно






Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Kapинka] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:43



то и аз си мислех че са единици ама....




Тема Re: Тъй ли?нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:45



аз бих го правила, щото ми се струва хем по лесно хем по приятно. Пък и всичко е под твой контрол и се чувстваш като Бог. Гот си е. Ама не моге да намеря мъж, който да гледа свестно децата




Тема Re: Тъй ли?нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:49



верно е че има - почти всички тиинейджърки

. Минах го този период преди около 15 години. Сега гледам по различно на мъжете и секса.
Иначе по скоро е обратното - не сексът е награда, а сексуалното лишаване е наказание за лошо поведение. Мисля, че е съвсем справедливо. Ако ще ти прозвучи по примеливо просто си мисли, че не мога да правя секс с човек, който днеска 100 пъти ме е овикал за нищо.




Тема Re: Интересна работанови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано15.07.11 23:50



Мога да те нарека тъпа путка и бан няма да имам.
Въпреки това не те наричам.
Просто си младо, зелено, та дрънкаш.
Аз съм видяла целия живот на тази т.нар. дама.

Тя преподава отскоро. Т.е. за нейния живот. От почти 60-годишна възраст. На 55 положи изпити за експерт-счетоводител, които са достатъчно тежки и за млад човек.
На 38 беше шеф на първото предприятие за софтуер в БГ.



И ходеше в командировки в Европа - Великобритания, Дания, Германия, Швейцария и т.н. Както и в Щатско.

Познай колко хора можеха да се шматкат по света/западния/ през 70-те години, ако не са посланици или пък нямат родители партизани.

Изпили мушката просто...
Животът е дълъг и разнообразен...

Вятърът теб те вее, но това е нормално.



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:52



и за мен не са мъже. Ама това се предлага на пазара, друго нема

. От там и лафа: По добре сама отколкото зле придружена.




Тема Re: "Мъже"нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:53



това ме изкефи






Тема Re: Всъщностнови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано15.07.11 23:53



Изобщо не е горкият.



Ама не ми се разказва.
Виж сега...
Тъпо е да се бия в гърдите - аз какво, той какво...
Това отдавна е минало и сме си в добри отношения.

Ще отговоря и на горния...



Тема Re: Батковото,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:54



партниране е един да върши едно, а другия - друго.
Не е зор да мием едновременно чинии разделени по равно за да ме признаят за лоялен партнер






Тема Re: Хех!нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано15.07.11 23:55



Ами тия, дето са купили след инфлационните години и точно преди спукването на имотния балон - тях ги питай колко им е усетно в момента

Ами аз съм от тях.
последното си жилище го купих през август 2008 г.
Верно е, че сега кредитът го усещам, но какво да се прави...
Било е едно емоционално решение...

Ще си го връщам, не се оплаквам.

Пашата обича смелите.





Тема Re: Охаа!нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано15.07.11 23:56



Пълни глупости.





Тема Re: Определенонови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано15.07.11 23:59



Не вдянах, ама не е и нужно.
Мама винаги е работила много и е изкарвала доста пари.

Радвам се, че е дала този пример, защото иначе щях да смятам, че пари се вземат само с тарикатлъци, крадене и политика.

Писах вече за 38-те й години, когато беше шеф на първото предприятие за софтуер в БГ.



За потниците не ми говори...
С акъл е друго.



Тема Re: Охаа!нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:00



А, сигурно. По-вероятно Бог ти спуска своята подкрепа и те подтиква да решиш това или онова.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Охаа!нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:02





Друго исках да кажа, ама не ми се обяснява...

Връщам се от един мой любим бар. Бях с хубави хора. Пих бири.

Много ми е кеф. Разговорите и музиката бяха като нирвана.



Тема Re: Хех!нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:07



Тъй де. Са, не ми бегай по тъча - почнахме от там, че в една друга тема преди време като поприказвахме и се оказа, че изборът заем или наем не е съвсем прост, тоест, че май е по-оправдано наем при равни други условия. Ти ми донесе от 9-тия кладенц вода, че не е така. Аз уточних какво имам предвид, и са ти хукна по тъча.



Така де, при сегашни условия въпросът наем или заем въобще не е с еднозначен отговор.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Охаа!нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:08



Наздраве.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така е,нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:11



Офффф, бегай към Пловдив, тебе те зная.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Хех!нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:12



Ами опитах се да ти отговоря.

Ще бъда по-родробна.
Както вече казах през 198 г. с тогаваршия ми мъж имахме 2 жилища и си бяхме погасили кредитите.
После едното го продадахме и изхарчихме - за автомобили, обзавеждане, едно-друго...

Разведохме се през 2004 г. Продадохме остаталия апартамент, делихме парите и си купихме по едно малко.

После той си продаде неговото, тегли кредит и си купи по-голямо.

Аз просто си купих още едно, с кредит.
Междувременно се омъжих....

Абе какво толкова има да се обяснявам?
Каквото съм искала, това съм и направила.

Давам едното под наем, кредитът върви...
Драми няма.





Тема Ей клайне Хитлерчо,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:13



откак говориш за гени не си спирал да изглупяваш.
Спри се малко, аз говоря за мързел и за липсата му - трудно ли ти е да го схванеш? Наоколо виждаме масово посредствени резултати - почти изцяло дължащи се на обикновен МЪРЗЕЛ.



Тема Re: Тъй ли?нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:13



Ако не можеш , щото те е увикал, ок.
Но ако е преднамерено действие за санкциониране, гледай табелите за Пловдив, ти казах.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Охаа!нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:13



Наздраве и на теб.

Нещо ми е усмихнато тази вечер.





Тема Re: Ей клайне Хитлерчо,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:14



Абсолютно си прав!!!

А от мързелив мъж по-лошо няма.
Извенявай, че така деля половете.





Тема Извинена си,нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:15



все пак си пияна с бири и няма да помниш какво си говорила





Тема Re: Извинена си,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:16



Да, бе...



От две бири повръщам.



Тема Re: Тъй ли?нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:18



Ако малко си притъпиш агресията и псевдомъжкото перчене, цена нямаше да имаш.





Тема А на еднанови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:19



само гълташ а?



Виж сега, и да ми се таралежиш с полове и пенсионерки-комунистически директорки файда няма. Ни мож ма вчепятли, капиш?



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:21



Предлага се, ама не на жени от твоя тип.


Ей, не се засягай, просто категорично не споделям твоите нагласи за живота и отношенията между мъжа и жената. За тва.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:21





Да ама имаш до 72 години доста време и много метаморфози ще претърпиш.

Бе, дай боже всекиму такава енергия!

И що да не търси актуалност?



Тема Тебенови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:23



никой не те разбира правилно май , като гледам.
Я се огледай да не караш в насрещното случайно?

На 72 тази жена е сенилна бабка, с цялото уважение към преклонната и възраст.
Нито опит я спасява, нито навици - паметта си е отишла вече, концентрацията - и тя, мисленето е под 50% от апогея и. Нека си кара спокойно старините, няма нужда да я изкарват героиня че стана смешно вече





Тема Що е тонови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:26



камара първо?
И мислил ли си и как се губят кинти на камари - или процеса е еднопосочен, така на магия?


Както и сам си се досетил - в личния ми живот няма да те допусна. Но ако не те мързи, осъзнаваш закъде си се запътил и си постигнал достатъчно ниво на професионализъм - останалото идва самичко. Ако и поемаш рискове - идва (но и си отива) по-бързо.



Тема Re: Ей клайне Хитлерчо,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:26



Говори на немски само с конете си, ако обичаш!
Мързела също е част от записаното. В ГЕНИТЕ. Обикновен, необикновен, там е. Записан.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А на еднанови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:26



Не искам да те впечетлявам, просто си дрънкаме



Тема Мда,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:28



оправдания.



Тема Re: Тебенови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:29



Като те гледам, ти си сенилна бабка...
Аз съм имала преподавател по конституционно право на 90 години и беше с най-добрата кондиция измежду останалите, които бяха през точно този семестър.

Нооо...
След като си с такава настройка, ОК.
Не ти се бъркам в бързото остаряване.





Тема Тованови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:30



че по некомпетентната ти преценка е бил най-добрия сред останалите не го прави добър - и то точно по 2 причини. Очевидни са но не очаквам да се сетиш.
Сега вече очаквам да обявиш че ще си имаш братче, тая бабка феноменка не може да не е още в детеродна възраст





Тема Re: Тебенови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:31



И? И какво?
Ти на 72 ако имаш такава дейност също ще си герой.
Евала на дамата, че има енергията за всичко това. И повервай ми, сигурно освен всичко друго, има и мъдростта да я боли мушмулата, че некакъв сополанко прай изклесъци на неин гръб.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тованови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:32





Прасе



Тема Яко а?нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:32



"Предприятие за софтуер" .... дървено желязо.
Разсмиваш ме тая вечер, вече грабна жълтата фланелка от досегашния водач Панчо



Била е мама ти - директор на водопад.



Тема Re: Тебенови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:34



Хахахахахххххххх
Ако и покажа тези писания, със сигурност ще се забавлява...

Все пак всеки ден си има работа с млади кретени.



Тема Де янови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:34



тая дейност бре, дошла някаква журналистка на 2 бири и пише небивалици - а глупаците като тебе ахкат и охкат


вЕрвам ти аз ама си имам достатъчно ум в главата - реалността е друга, на 72 жената не вдява и половината което става наоколо вече.



Тема Всеки деннови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:35



откак си има щерка хахахахаха


Не се и съмнявам че е свикнала на кретениите ти.



Тема Re: Яко а?нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:36



Ми през 1980 г. така се казваше.
Или беше по-рано.

Има много недомислици в названията.
Но е факт.
Мога да ти дам подробности, ама нЕма да се хабЯ.





Тема Re: Що е тонови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:36



Оф, много общо.
Правилен е въпроса за камарата - нещата са доста относителни. Но останах с впечатлението, че ти работиш с големата лопата, за тва ми беше интересно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Твое ли хехехе?нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:38



Мче то е на банката, дори по-вероятно струва по-малко от кредита ти





Тема Re: Де янови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано16.07.11 00:38



Чао и лека нощ, омръзнА ми да си играйкам с теб.



Ама съм възпитана, А!



Тема По моя мащабнови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:39



е голямшка - и продължава да си расте.
По тоя на Лили - пари за семки хахахаха, виж - твоя не го знам. Та реших да питам все пак.



Тема Re: Де янови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:39



А, това е друг въпрос - за моята наивност.
Аз и на тебе ти вервам, като ме оставяш с впечатлението, че прайш камари с големата лопата.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Пиянанови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:40



си достатъчно, иди да си храносмилаш алкохола.
До ... когато

Пак ще ти начупя коравата кратуна



Тема Взенови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:40



да се повтаряш.
Вкарай в играта още една сива клетка, а?





Тема Минови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:42



през 80-та нямаше софтуер в България - но имаше измислени герои в тоя филм


Такива са ти и фактите - затова и ти споменах онуй за водопада ...



Тема Re: По моя мащабнови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:43



Моя е калибриран според масовия случай.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Не съм се и съмнявалнови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:43



че скромно ще премълчиш как той като банкер е изкарвал далеч по-малко от теб например....





Тема Моятнови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:44



не е.



Тема Re: Взенови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:45



Аз не държа ума си в клетка!


Ми така е, като пишеш на хиляда места. Аз да ходя по тебе и да се чудя ква ти беше основната мисъл. Виж, че другите се отказаха.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Моятнови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:47



Разбрах. Вероятно калибровката по кви беха там - фейсбукарите и гуглите - ще да е по-достоверно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Чакнови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:47



се чудя как можеш да вкараш толкова грешки в толкова къс постинг...
Нейния случай е точно нормалния - е, доста е различен от тоя на 40-годишен хрантутник, живеещ при маминка например...

Мисля че нормите ти са доста зле. Няма да се разбираме



ПП: Колкото до коментара ти към мен лично - вече съм писал: ясна посока и цел, постоянство и липса на мързел най-вече. Не е сложно ама хич. И определено не включва генна терапия или гениалност хахахаха



Тема Аконови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 00:50



твоя се навие - ще измрете от глад само на база твоето "можене"...
Контрол а? Точно в тая сфера е илюзия.



Тема Re: Чакнови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:53



Нема бе, ше се разбираме. Метаме нормата към фейсбукарите, както ти казах, и ше се разбираме.
Найш ли, земи напиши сичко само в един постинг, и да караме от ам, че стана мазало.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тъй ли?нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 00:57



Нема перчене бе, Лили.
С Ники се знаем - като почнем от неприемането ми на жени съпруголовки, минем през неприемането ми на жени, смятащи че мъжете им са длъжни за N неща и стигнем до неприемането ми на жени, приемащи секса като средство за поощрения и санкции...
Джъст релакс.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.07.11 13:31



знаеш ли... съгласна съм с теб....
С едно изключение. Насладата и удовлетворението от постигнатото е много по голяма ако си положил много труд в нещо отколкото ако си го постигнал неусетно и с лекота. Освен това, ако правиш нещо, което ти е интересно и го правиш с кеф не го усещаш като труд, а по скоро като удоволствие.
И още - минаването през трудности те обогатява страшно много. Хората, които всичко са постигали с лекота или направо им е било давано без да си мръднат пръста за това и хората, които не са се сблъсквали с житейски проблеми и неволи си остават незрели като деца цял живот. И щастливи пак като деца. Абе... за завист са си.






Тема Re: Ей клайне Хитлерчо,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.07.11 13:40



За мен мързел не съществува. Ако някой има вид на мързелив винаги има причина за това - или липса на мотивация или здравословен или енергиен проблем (не си се наспал примерно или имаш сериозен проблем, който ти гълта енергията).
Но като цяло и тези неща са генетично заложени или придобити в последствие здравословни или житейски проблеми.
Аз съм адски мързелива примерно като не съм се наспала. Ама ако съм фреш и съм пълна с енергия се впускам в бесен труд, понякода дори безсмислен




Тема Re: Тъй ли?нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.07.11 13:44



Че аз виновна ли съм, че лишаването от секс има по голям ефект от простичките обяснителни слова. Действа се с това, което действа. Но винаги почвам с добрите средства. Ако не помогнат и се стигне до лошите сам на себе си да се сърди.






Тема Re: Аконови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.07.11 13:47



Така де, ако можех да изкарвам толкова много пари бих ги изкарвала. Ама като не мога си мирувам в ъгъла






Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.07.11 13:50



Моите нагласи всеки, който ги разбере ще ги сподели. Просто в масовия случай хората не схващат какво им говоря.
За мен не е нужно някой да ми се предложи за да го оценя що за стока е. Просто готините мъже са такава рядкост, че практически ги няма. Може пък и аз да съм прекалено взискателна и да намирам косури, които другите не виждат или не им пречат




Тема Какъв точнонови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 20:25



сорт гъбки яде преди да пишеш за последно в клуба?





Тема Re: Елементарно,нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 20:58



Ники, това е друго.
Ясно е, че хляба е най-сладък, когато си се изморил и поогладнял от работа.
Но не това имам предвид.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тъй ли?нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 21:01



Офф. Плодииив! Пловдив!




------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 21:14



Не, ти просто си леееко изкрИвена и то се усеща. Тия мъже не ги чекай да ти влезнат в полезрението. Или, по-скоро, да се разкрият, че са такива.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тъй ли?нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.07.11 23:41



харесвам Пловдив






Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.07.11 23:43



Не чекам никой аз, сканирам отдалече


Ти да не си мислиш че си от тях




Тема Re: Тъй ли?нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 23:43



Значи без угризения мога да те пращам натам.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 23:45



Абе явно не съм, щом успяваш да ме съзреш.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тъй ли?нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.07.11 23:45



пращай ме бе ама гледай и да стигна






Тема Re: Тъй ли?нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.11 23:48



Абе както си тръгнала, може и да стигнеш, да знаеш.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Определенонови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано17.07.11 22:44



много уважавах майка ти и харесвах и теб донвкъде докато не написа това - за 38-те й години, когато беше шеф на първото предприятие за софтуер в БГ.

еми... аз отдавна съм в бранша.. дъртичка съм.. що за предприятие е това преди 34 години, бре



бих била щастлива ако моята дъщеря така говори за мен, както ти за твоята мама..евалла!!!

Редактирано от тpънчeтo на 17.07.11 22:44.



Тема Re: Тебенови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано17.07.11 22:52



уф, някъде просто гледах къде да се вържа за теб, за да ти кажа, че на мен само ти ми изглеждаш в час в тази тема.
и авторката.
другите са ми някак.. извън обектива





Тема Re: Определенонови [re: тpънчeтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.07.11 08:48



ОК, постарах се да намеря нещо в интернет, за да разбера, че съм сгрешила в някои неща.
Софтуерната къща е основана през 1985 г. т.е. преди 26 години, а не преди 34

.
Не е първата в страната, а втората, но пък е най-голямата.

Мама на 38 е била шефка на Изчислителния център.

Ето линк.



Редактирано от Лили Bиxpoнpaв на 18.07.11 10:11.



Тема Re: Определенонови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.07.11 08:56



Мога да разбера и вас тук, скептиците.
Все пак аз съм израснала с първите компютри.
Помня, че имаше един огромен, в сграда специално за него. Години няма да цитирам, за да не се окаже, че съм сбъркала с няколко месеца.



А мама е човек, който определено си заслужава да познаваш.
Тя се е кама отвсякъде, дори не можеш да й дадеш повече от 55 години.
Но няма да стигам до там да качвам снимки.
Не ми се иска на анонимници да разкривам толкова много неща.



Тема Re: Не съм се и съмнявалнови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.07.11 09:05



Оу...
Някой ми следи биографията. И помни.
Трябва ли да се чувствам поласкана?

Само ще вметна малко статистика.
Първият ми мъж е бил банкер само 5 години.
Живяла съм с него 19, от които 16 и половина в брак.



Тема Re: Пиянанови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.07.11 09:12



Интересно ми е, как би стигнал до извода "пияна си достатъчно", ако не бях споделила тук за двете си бири в приятна обстановка?

А колкото до "начупването на кратуната ми" - това може да стане само в твоето въображение.
Ама, давай, щом те успокоява, мисли си...



Не знам дали го осъзнаваш, но терминът "начупване на кратуна" може да се приложи само, когато това въздействие е било възприето като такова от човека, чиято е кратуната.
Храня съсвем слаби надежди, че разбираш, но в знак на добронамереност се опитвам да обяснявам.



Тема Журналистнови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано18.07.11 18:33



като ти каже нещо - плясни му два шамара щото е ясно че те лъже


Само се чудя професионална или лична черта ти е? Или и двете.



Тема Re: Журналистнови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.07.11 19:09



Държиш се просташки и арогантно.
Нещо, което не можеш да направиш, ако не те покрива анонимността на интернета.

Мога да ти дам един съвет.
Чикиите олабват напрежението, прилагай ги по-често.





Тема Съветанови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано18.07.11 21:39



го дай на т.нар. твой "мъж", има нужда - като гледам какво представляваш



На зла кучка - зъл прът! Ето така се държа, като не ти стиска - мери си приказките



Тема Re: Съветанови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.07.11 22:40



Ето така се държа, като не ти стиска - мери си приказките

Както виждаш - стиска ми.


Отдавна съм се примирила, че не мога да превъзпитам всички простаци.



Тема Не опявайнови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано19.07.11 17:30



щом ти стиска - получаваш точно каквото заслужаваш


Няма да навреди да поработиш над собственото си възпитание за начало.



Тема Re: Не опявайнови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано20.07.11 09:47



щом ти стиска - получаваш точно каквото заслужаваш
Точно така.
Получавам само мило отношение и любов.

Единиците киселяци като теб са пренебрежима рядкост.





Тема Опитайнови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано20.07.11 11:55



да се самоубедиш в това





Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор loverrock ()
Публикувано21.07.11 14:14



Има нещо вярно, прекалената независимост не води до добри резултати.Сега майка ми и племенникът ми са на гости и съм леко изнервена, приятно е, но съм свикнала да съм сама и да не се съобразявам.

domino dancing


Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано23.07.11 10:36



възхищаваш се на хора, които едно или друго нещо са получили на готово, дали от природатаг или от мама и тате, а съжаляваш (май и леко презираш) хора, които с воля и усилия са постигнали същото, без да чакат наготово?





Тема Re: Ей клайне Хитлерчо,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано23.07.11 10:39



интересно, възхищаваш се на хора, които са постигнали много без никакви усилия, т.е. са мързеливи? а съжаляваш немързеливите хора?





Тема Re: Елементарно,нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано23.07.11 10:43



абе като знам нивото на българското образования, па на доцентите у унсс...

тия големите кинти най-вероятно са от корупция, скриване на доходи, данъци и там квото се сетиш. баси наивниците...





Тема Re: Елементарно,нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано23.07.11 10:44



друг е въпросът че в счетоводството големите пари не са от ефективност, а от отговорност. само че в бг май само парите са останали.



Тема Re: Интересна работанови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано23.07.11 10:45



хахахаха, ох че Умрем от смех.





Тема Re: Елементарно,нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано23.07.11 19:05



Не. Съжалявам малоумниците, които не си знаят лимита, но имат претенциите. И са вечно недоволни от живота, вселената и всичко останало.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ей клайне Хитлерчо,нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано23.07.11 19:09



Възхищавам се на хора, които с лекота постигат много. Като казвам с лекота, това не значи без труд. Просто, за някои трудът е лесен. Това са способните, организираните, интелигентните. Капките пот по морно чело е остаряла романтика.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Интересна работанови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано23.07.11 19:17



Споко, не се коси.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано25.07.11 16:45



Това, че не си природно надарен в някоя област, не те прави малоумник.
Не съм сигурна кое е по добре - да съм надарена с природна интелигентност и мързел и да пропадна в живота или да ми липсват големите умствени способности, но да съм надарена с упоритост и в крайна сметка да постигна повече в живота от гореспоменатия мързелив пропаднал интелектуалец.




Тема Re: Елементарно,нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано25.07.11 18:45



Със сигурност второто е много по-добре - задаваш риторични въпроси.
Имам предвид ония, които не си осъзнават докъде са им възможностите, но имат непропорционално големи претенции, граничещи с малоумие.

Евала на всеки, който гони щастието.

Гадна е думата "съжалявам" - тя може да се употребява поне в два смисъла - за тва и Тихата стъпка ми се пули неразбиращо, за тва сега и ти вихриш риторика за очевидни истини.

Все пак ми е жал за ония, които с много блъсък се налага да компенсират това, което природата не им е додала.
Знам много хора, които наистина полагат много усилия, за да постигнат успеха, който мечтаят. И ми е жал за тях, защото всяка крачка напред им струва много повече, отколкото на дарените от природата.

Знам и много хора, които са убедени, че са най-умните и способните и заслужаващите, но все нещо живота им е крив и цялата вселена се е съсредоточила върху това да ги провали. Тях, естествено... "презирам" все пак е силна дума, бих казал "съжалявам", но в този смисъл.

За дарените от природата и НЕмързеливи щастливци - за тях ясно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано26.07.11 10:30



"Такива, които постигат същото с предела на силите си... Тях ги съжалявам."
Е, нали го постигат, пък макар и трудно - за какво ги съжаляваш?





Тема Re: Елементарно,нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано26.07.11 10:36



Да постигнеш си е най-добре, само че кой е казал, че всеки талантлив е мързелив и оттам - че упоритите, макар и без талант, гарантирано постигат повече?



Редактирано от Mиpa_M на 26.07.11 10:37.



Тема Re: Елементарно,нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано26.07.11 14:05



Може би защото, въпреки удовлетворението на финала, почти винаги ги тормози малкото червейче на завистта към онези, които постигат същото или повече, но с далеч по- голяма лекота.






Тема Re: Елементарно,нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано26.07.11 22:01



Че са останали без силици.



Казах вече, гадна е тая дума "съжалявам".

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: PipilotaV.] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано26.07.11 22:13



Ти се смееш, но помисли малко - дали наистина не сработва такъф некъф механизъм: блъскаш, трепеш се, даваш всичко от себе си (СПОРЕД силите си)... и накрая гледаш, чудиш се, и ти стане едно криво, ядно - други са постигнали същото или даже повече с много по-малко усилия. Еееххх, мамка му, защо бе...
И се почват филмите, ма типичните за България - то тоя е боклук, нищо не става от него, ма късметлия, дейба, как му се усмихва щаститето. То на такива Господ им помага... Или си имат мама и тате, те са ги изстреляли в космоса, няма значение дали с финансите си, или с гените си...

Такива ми ти работи.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Nerv (wantonE)
Публикувано27.07.11 13:49



...дали наистина не сработва такъф некъф механизъм: блъскаш, трепеш се, даваш всичко от себе си (СПОРЕД силите си)... и накрая гледаш, чудиш се, и ти стане едно криво, ядно - други са постигнали същото или даже повече с много по-малко усилия.

Стеф, това за секс сцена ли става въпрос, че му утървах края. Дълга стана темата...



Прав или изправян.

Тема Re: Елементарно,нови [re: Nerv] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано27.07.11 18:31



Абсолютно. Яко в...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: PipilotaV.] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.07.11 12:16



Ами като не им е дала природата кво - да се отдадат на самосъжаление и деградация, да се пропият и пропаднат ли ?
Хората, които с големи усилия постигат всичко натрупват по богат опит, придобиват закалка и стават по борбени, силни и издръжливи психически и физически. Докато късметлийте, които цял живот всичко са постигали без усилия, а само благодарение на природни заложби си остават разглезени деца, неопитни и всяко по голямо житейско сътресение може да ги смаже психически. Дори и те не са застраховани от житейски предивикателства. Освен това съм забелязала, че тия надарените понякога золбеят към тези, които в техните очи са глупави и некадърни, ама са постигнали повече от тях благодарение на усилен труд. Не са очаквали низш да ги надмине тях, богоизбраните, които цял живот са билио галеници на съдбата и се чувстват разочаровани и прецакани и успелите "смотаняци"




Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.07.11 12:25



както вече писах злобата не е само тъпите към умните а и в обратната посока. Освен това повечето хора са надарени в една или друга област. Трябва просто да открият къде им е силата. Няма човек надарен всестранно. Дори да е умен, красив и богат все нещо му липсва. Може да е нещо дребно, но той да си го изживява като голям проблем и косур, защото е перфекционист. Или пък в човешки план му куца нещо - гаднярче, подигравчия, непукист.... Те тия качества вече се третират като плюсове ама всъщност са си големи недостатъци.
И да завърша с това, че поради неопитността им по правило си навличат бели и големи проблеми. Пример - много популярни личности - музиканти, певци, актьори.... които са надарени та надарени в резултат на прекалено хубав и разгулен живот стигат до дъното и се самоунищожават, защото са се заблудили че понеже са толкова умни и красиви и едва ли не са богове, безсмъртни и на тях всичко им е позволено.




Тема Re: Елементарно,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.07.11 12:48



Ако аз се чувствам прекрасно и доволна от себе си кво ми пука, че някой изпитва съжаление към мен. За мен е важно това, което аз чувствам, а не какво си мислят хората. Не живея за тях а за себе си.
Ама може и да не разсъждавам правилно, защото до сега не съм забелязала някой да ме съжалява. Дори моментното ми положение да е за съжаление, хората около мен са такива, че по скоро злорадстват. Поне в момента не се сещам за някой, който искрено да ме е съжалявал или да ме съжалява. Но аз и не съм човек, който предизвиква съжаление у хората. И като се замисля си е далавера да предизвикваш искрено съжаление, защото тогава вероятността да получиш помощ е голяма. Аз помощ поради съжаление до сега нямам спомен да съм получила от някой точно защото хората покрай мен се злоради (изключвам членове от семейството ми разбира се). Но познавам хора, които не че имат лош живот, но така се държат че хората ги съжаляват и искат непрекъснато да им помагат. Е тези хора колко помощ са отнесли, предимно материална нема да ти казвам. Всеки им дава по нещо и в крайна сметка без да си мръднат пръста се оказват буквално презадоволени, чак да им завиди човек.






Тема Re: Елементарно,нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано28.07.11 13:41



Николинке, този път съм напълно съгласна с теб. Като не си се родил талантлив (може дори в никоя област да нямаш кой знае какъв талант), кво - няма да седнеш да мреш. Нямаш особен избор в такъв случай - нацелваш си някоя област, където липсата ти на талант не е толкова отявлена, съответно където не се изисква голям талант, а може и само с повечко труд, и си сядаш на гъзъ. И аз не можах да разбера защо да съжаляваш някой, който е постигнал нещо си - може да е с много зор, може да не е голямо нещото, ама както се постави въпросът, не ставаше дума за непостижими претенции, а за постижение с повече труд от нормалното.





Тема Re: Елементарно,нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано28.07.11 20:16



И аз съм напълно съгласна с Ник, за разлика от всеки друг път.


Дори на тези, които са помилвани от съдбата ли, как да ги нарека, това им изиграва най-често лоша шега. Свикват да печелят всичко без да си мръднат пръста и после са изненадани - как така станА, че тоз път не станА?

Абе нещо като приказката за заека и костенурката.

Да си призная, че имам и собствен опит в тази посока.
Ноооо, добре че не съм толкова надарена, та се завръщам в реалността много бързо.



Тема Re: Елементарно,нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано28.07.11 22:00



Съжаление му е майката.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Елементарно,нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.07.11 12:45



ама както се постави въпросът, не ставаше дума за непостижими претенции, а за постижение с повече труд от нормалното.

и къде е дефинирано ное е нормалното






Тема исках да кажанови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.07.11 12:46



и се чувстват разочаровани и прецакани и успелите "смотаняци"

ОТ успелите смотаняци




Тема Малчо,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор _sviniata_-204587 (Кирчо)
Публикувано13.08.11 23:04



пак нищо не си разбрал.
Привидната лекота и късмета са резултат точно от такова "блъскане, трепане, даване всичко от себе си". Естествено - не винаги страничния кибик изобщо забелязва положения труд... "късмет, Господ" какво да правиш



Резултатите идват след като човек вече е готов за тях. Преди това той дори не може да ги различи.



Тема Re: Малчо,нови [re: _sviniata_-204587] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.08.11 12:44



Свински, бсилютно си прав. Няма плодове без усилия.
Просто едни ги създават с по-малко усилия за самите тях, усилята по тяхното създаване им отнема по-малко време и т.н. и т.н. Кое е неясното и неразбраното?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Определенонови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано16.08.11 23:10



кажи 'изчислителен център' та да се разберем:)
думата 'софтуер', а още повече 'софтуерна къща' доби гражданственост доста по-късно.

извинявай за малко рязкото влючване оная вечер, бях яхнала метлата и качила градуса

, а и предполагам, че и в твоята професия ако някой дилетант ти нахлуе с термини и невероятни изрази ще реагираш по подобен начин. та... sorry:)

надолу темата изобщо нямам нерви да я прочета, само влязох да видя как си ме накълцала, но ти не беше



Тема Неразбранотонови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор _sviniata_-204587 (Кирчо)
Публикувано17.08.11 11:37



е от ТВОЯ страна, не питай мен - а себе си.
Усилията за постигане на определен резултат са едни и същи - вече казах, само изглежда различно. Отстрани.



Тема Re: Определенонови [re: тpънчeтo] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано17.08.11 18:29



Как ща накълцам, ма!
Аз първо гледам дали не греша, а после започвам да държа речи!





Тема Хахахаха,нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор _sviniata_-204587 (Кирчо)
Публикувано17.08.11 22:44



"Къде ми е балкона?! Трябва да говоря с моя народ. :P "






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.