Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 22.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Интересна работанови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 22:29



Ние не знаем нищо за тази дама, но по- ни увлича възможността да я поскастрим задочно, отколкото да я попохвалим.
Не те ли привлича варианта тя е да стар, школуван преподавател, довел преподаването до виртуозност, натрупала неизмерими знания и опит в областта на счетоводството и одита, оттренирала поначало притежавани висока организираност и ефективност, както и способност да възлага задачи и да поема отговорности с лекота... И на 72 имаща енергията да е ангажирана по 10 часа дневно. Мене ми харесва една такава представа. Кво пречи да си пофантазирам и да си подхраня малко вярата в доброто и човека.



Относно безскрупулното използване усилията на другите - да, много възможно това да е така. Изпитвам силно съмнение и леко презрение относно моралното ниво в академичния свят.
Но когато не съм сигурен за конкретен случай, по дефолт приемам човека за позитив.

Замисляла ли си се, дали в твоите служители не съществува усещането, че използваш техния труд да прайш пачки пачки? Нали знаеш, че българина никога не взема толкова, колкото заслужава и винаги е ощетен - на първо място от работодателя си, след това от шибаната държава (на която предпочита да не плаща данъци), след това от лекарите, учителите и вся остальная сволоч.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ами да,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 22:40



А, да, разбира се. На всеки ред в предишния си пост съм написал поне по два пъти, че на 72 е точно в същата кондиция както на 18, 30, 40...
Не мога да те укоря, че не си ме разбрал правилно.



От друга страна категорично съм пропуснал да наблегна на рутината като фактор (в случая позитивен) и въобще не съм написал, че с нея много неща са като карането на кола. Като например докато говориш по телефона и решаваш важни проблеми в движение, дори да не осъзнаваш пускането на волана, за да превключиш на друга скорост, и фиксирането с периферното зрение на злонамерени куки, дебнещи да те превърнат в плячка на очкващите ги вкъщи децата-гладни-жената-зла.

Не се коси. Пий си берата и си гледай кефа. Наздраве.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Определенонови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 22:45



За багера потвърждавам.

Баце, ти си интересен случай. Кажи малко повече за себе си.
Как се правят кинти на камари? Явно ти се удава.
Ако не е тайна де. И не го приемаш като нахлуване в личния живот.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Интересна работанови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано15.07.11 22:55



Ако се замислиш, това, което прави тази дама е по-спокойният начин на развитие на нещата.

( което е напълно окей)

Еднa приятелка на моята майка преди няколко месеца се премести отново в София за да преподава в забравихкой университет ( тя е започнала кариерата си в някой от софийските университети, после е преподавала и доучвала във Великобритания, САЩ и накрая в Германия) Оказа се че последно в Германия се сблъска с уникалния проблем, който не го е имала никъде- академиците могат да преподават само 7 години. После трябва или да се изкачват нагоре (което не е никак лесно), или да напуснат сцената.

Tака че сещаш ли се как тази 72 дама я вее вятъра на бял кон

Виждам че пишеш нещо за данъците в България. Те не бяха ли плоски 10%? Данъчен рай! Какво още искаш?!


п.п. Ако в един служител има усещане че го използваш като склаве, значи си лош мeнеджър

А относно тези преподаватели в университета, това е масово.



Тема Re: Я пак?нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 22:58



Ок, пак.
Всъщост, правилно си е понятието - нормални.
По-горе те питах - явно ти се удава да правиш кинти на камари с невероятна лекота, поради отлична ефективност и организационни умения, съчетани с природен интелект и задълбочени познания в подходяща област. Правилно съм рабрал, нали? Но, да не се отклоняваме, ако искаш, ще ни разкажеш. Лично на мен ще ми бъде интересно.

Та, истината е, че мичето по-горе е правила нещо, което не всеки може да направи - на 18 е учила, работела, живеела на квартира, издържала се е сама и е имала парички да ходи яко на купони, екскурзии, почивки. Да оставим паричките - енергия и сили е имала за всичко това. Това не е обикновена работа. Възможно е, но наистина не е лесно постижимо за обикновения човек.
Та не в родопските села (където отдавна няма 18 годишни), в цялата ни родина това е трудно постижимо.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тъй ли?нови [re: Kapинka] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 23:00



Е, то стана гузен негонен бяга.


Шегувам се. Не си виновна, разбира се. Ти го каза по един много хубав начин, но сега не мога да го цитирам точно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Интересна работанови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.11 23:14



Оф, кажи го на всички бизнесмени и бизнесуомъни, които пишат договорните заплати на служителите си на ниво минимална, че няма накъде по-долу. А има - някои са се сетили за 6 или 4 часов "работен ден"...
Но като се вдигнат минималните осигурителни прагове, реват бизнесменски до небесата, че това щяло да им съсипе бизнеса. Понеже, виждаш ли, МОП за продавачка станал 350 лв. примерно. Понеже не, да не си помислиш, че има продавачка, която взема такава баснословно висока заплата.

Заради изречението ти за служителя - печелиш ме като безплатен пи-ар-ист.

Бих те препоръча на всеки, търсещ работа. Тва сериозно, приеми го пак като поздрав.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: danaia nn] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:41



не, имам ги. Ама мамата държи апартамента да си е на нейно име, просто обича да си колекционира недвижими имоти и да се праска колко много имала. И понеже не може да ползва толкова много и вадя късмет да се разполагам в един от тях






Тема Re: Така е,нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:42



не бих могла да го кажа по точно






Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Kapинka] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.07.11 23:43



то и аз си мислех че са единици ама....





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.