Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 22.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Kapинka (членка)
Публикувано14.07.11 17:17



Просто твоята "представителна извадка" е различна от ползваната такава в проучването.
Според мен единици са мъжете, които биха се чувствали добре на женското място в семейството. Stefan Pan го е рекъл много точно.



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор danaia nn ()
Публикувано14.07.11 19:44



то и аз имам апартамент ама мама го е платила. И продължава да му плаща данъците

Нямаш едни 50-100 евро за данъци, така ли да разбирам





Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: loverrock] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 19:48



Поздрави. Именно заради това те харесвам.

Все пак природата си е природа. И ролите между половете са разпределени отдавна. Социално-културното развитие на човека променя традиционните ценности, но винаги някак изпреварващо спрямо заложеното по природа.

Ето, ще говоря от мое име - възхищавам се на силни и независими жени. Поклон. Харесвам ги. Но... не и за сериозна връзка.
Момент, момент. Искам да обясня.
Ако аз не мога да бъда поне равен на жената до мен - няма да се чувствам добре в такава връзка.

Моята роля като мъж е аз да осигурявам сигурността. Ролята на жената до мен - да осигурява уюта и спокойствието в дома.
Да, бих помагал, и то много сериозно, в домакинските задължения. Но искам да бъда помощник, не главно действащо лице.
Да, би било много добре тя да работи и да допринася за семейните доходи. Но да допринася, а не да бъде главно действащо лице.

Аз трябва да мога сам да поема материалната и финансовата сигурност на семейството. А жената до мен да работи, но НЕ по финансови причини, а заради всичко останало, за което може да се сети една жена с нейните личностни потребности.
Тя трябва да може (повтарям - да може, не да е длъжна) да поеме всички ангажименти по дома и семейния уют, а аз да се включа съвсем сериозно в тези задължения, но НЕ защото съм длъжен, а защото не мога да я оставя сама в иначе толкова неблагодарната домакинска работа.

Рискувам като си позволявам да обобщя, но мисля че това важи за представителната част от мъжете. Това отговаря на природното разпределение на ролите. Тоталната смяна на ролите не може да бъде с добър резултат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 19:54



Като цяло посочените от тебе мъже не са мъже. Поне за мен. Ако щеш, кажи, че ми е закостеняло мисленето. Дреме ми на мъжкия атрибут.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така е,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 19:58



през целия си живот егоистично се чудим как да си направим кефа като ползваме жените за оная работа, а те, в изблик на затрогващ алтруизъм, ни "позволяват" това.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: PipilotaV.] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.07.11 20:04



Ако те попитам с намигане за какво имаш сили

, нали няма да ме обвиниш, че съм те разбрал погрешно и съм тръгнал да налитам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Nerv (wantonE)
Публикувано14.07.11 20:04



странно ми е това проучване и не го разбирам.

Според мен не е странно, но е малко тенденциозно обидно за нас Мъжовете, че един вид психически сме по-податливи на сривове и ако случайно не можем да си осигуряваме семейсттвата материално вече кой знай каква трагедия, е даже и според тази простотия излиза, че СМЕ по-склонни да дезертираМЕ съвсем.

Истинският мъж (макар, че колегите се смяха на тази квалификация) трябва да е като мишока дето се мяткал, като обезумял в млякото и накрая го направил на бучка масло. После стъпил отгоре, катурнал съдинката, където бил паднал (това е алюзия на капаните на живота където се набутваме понякога сами от лакомията си). Извадил бучката - занесъл я на най секси мишораната и правили малки мишленца до зори. Само от време на време замезвали.

И при тиранозаврите гледах един филм било така. Рекс-ката си избирала, който най тлъст трицератопс ще и докара. Да види ще може ли да я захраняа нея и малкото Рекс-че в периода когато е трудно подвижна.
В природата мъжките били лоши детегледачи. Щото понякога хапвали дребните ако майка им не е наблизо да ги вкара в правия път или ги настъпвали по погрешка.

Хората са еволюирали и това не е приоблем вече. Поне за повечето от нас.

Можем да различим дете от прасеце. Примерно... Даже и да сме пили едно две за отскок първо.

Иначе не знам гледала ли си с децата си Маугли - анимацията по Книга за Джунглата. Там финалната песничка е много показателна:

Пееше се нещо от сорта на "Татко е на лов в гората, мама ходи за вода..."

or something.

Не мога да я намеря сега из нета но имам звукова версия. Ако ти се слуша виж за какво иде реч.

Не можеш затри с един замах хилядолетия история и навици. Пък и за лов си требе кръвожадност. Та така еманципацията си върви дву посочно.

Сега има изключения в природата - еле лъвовете с цял прай хареми. И пак не им дават да припарят до малките. Обаче с лова нямат проблем.

Сега не става въпрос за крайности. Не всеки може да е мъж като бат "Арни", че чак и да забременее, сълзи да рони па и да роди. Макар и само на филм.
Не всички сме черни негри (Шварценегер) и Дани д' Витовци.

Повечето сме простосмъртни мишоци. Знаем му реда все пак обаче и те така...

ето я MP3-ката с песничката.





Прав или изправян.

Редактирано от Nerv на 14.07.11 20:07.



Тема "Романтично"нови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 22:19



но погрешно.
Рицарството - както е известно - е най-голямата обществена... ПОРЪЧКА. На жените.
Ти драги когато станеш татенце - ще осигуриш на щерка си точно по същия начин апартамент. И тя после без още да е осъзнала коя е и какво може - ще пее наляво и надясно как ИМА апартамент и прочие.
Смешки



Нещата са прости. Жените поискаха еманципация и я получиха. Получиха обаче и сметката - сега е ред да плащат. Истинските сред тях го могат, останалите плямпат общи приказки на гърба на родителите си най-вече...



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано14.07.11 22:20



Боя се, че ако ти отговоря с намигване

, ще ме обвиниш, че искам да ти подскажа за какво имам сили.




Тема Тъй ли?нови [re: Kapинka] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 22:25



И какво и е специалното на "женската роля"? В кое ви бива повече - освен в едното раждане?



Хайде аз да си седя 2 години у дома да отглеждам детето - а ти да печелиш за трима ни през това време - и то без да мрънкаш. Дийл?

ПП: Забравих да ти спомена че ще ти пускам секс срещу добро поведение - от време на време, като бонус.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.