Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 09.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Ама тонови [re: mirror_] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.07.08 08:20



Не се прави. Много добре разбра, че говоря за бургазлиите и варненците в София. Имам доста такива приятели и нямам нищо против това, че са тук. И затова не разбирам какъв е вашият проблем със софиянците по морето. Като не дойдат- рев, че квартирите празни. Като дойдат- рев, че цапат и ядат домати. То, българинът по принцип е склонен все да се оплаква, ама хайде да почнем да се променяме.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Понеженови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.07.08 11:02



темата мина всякакви граници, да се уточним нещо.
Няма, какво да питаш мен за софиянци. Аз през цялото време говоря за туристи, защото за мен са еднакви. Нито съм ви гледала личните карти, нито имате звезда на челото, че да ви разпознавам. Нито пък някой чака само и единствено вас, за да си напълни квартирите.

Пак ти казвам, че персонала през лятото поне на 80%, не е местен. В същият процент и собствениците, наемателите и концесионерите не са местни. А защо не вземете да се оправите помежду си, а? Но ти имаш претенции тук точно към бургазлии и варненци.
И аз по морето съм толкова клиентка, колкото и ти, с тази разлика, че имам повече впечатления от процесите, защото не съм ги придобила за 5-10 дена.

По този повод, все пак да кажа, че българските туристи тук, в по-голямата си част, са едни от най-чистите и цивилизовани туристи. Но това са вече "вътрешни" впечатления и е друга тема.....

Та не знам ти, за кои бургазлии и варненци говориш, но аз като идвам в София, нямам претенции, някой да я изчисти по случай моето височайшо присъствие там, пък и аз идвам с парите си. Само констатирам и подминавам.

Carpe diem! Volente deo!



Тема А аз репортажа,нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.07.08 11:07



за който тук говориш, съм го изпуснала:

Тук идва тук таме някой богат български мутрофон или руски такъв. Е, те са мърлячи.



Carpe diem! Volente deo!



Тема Re: Понеженови [re: mirror_] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.07.08 14:25



Говоря за хората от цялата страна, ама понеже темата е пусната от варненка (доколкото разбрах) и възмущаващите се от туристите сте от морето, затова пиша за бургазлии и варненци.

И ти говориш за всички туристи, но в темата се говори за софиянци, та затова... Та, хора от цялата страна прииждат в София, за да живеят тук постоянно, поради което София се застроява, става по-мръсна и т.н., ама колкото и да ми е неприятно това, не се оплаквам, защото всеки има право да живее където иска (както и да почива, където иска). Та, в тези случаи аз се сърдя на кмета на София, защото не е организирал почистването. А в случая, в който туристите замърсяват, вие се сърдите на туристите, а нищо не казвате за кметовете. Това ми е странно. Иначе , и аз не искам никой да почиства заради мен. Когато някъде е мръсно, просто не ходя там да почивам. Затова, например, в следващите няколко години няма да стъпя на Пампорово, щото и там е станало като на Слънчев бряг. И мисля да спра по темата, защото явно нещо не можем да се разберем.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Ама, Мирърченови [re: livewire] Отговор на мнението
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано23.07.08 18:59



стига си се правил на много разбиращ. Куцат ти основни неща, като възприятие на култура на обслужване и най-вече опит в чужбина.
Черноморието ни стана селско и не случайно почнаха да го заобикалят. И повярвай това е само началото. Тва,че идвали социално слаби западняци е един мит. Идват 80% нормални хора, гаранция в пъти по-богати от 90% от среднокласовите българи. Но това са хора които могат да оценят, че това което се предлага просто не си струва. И затова не пият бира по 5 кинта и не плащат 25 кинта за шезлонзи и чадъри. Не е въпрос на пари, ами на култура на харчене. Британците са единствените, които цакат генерално за всичко и навсякъде, и откровено много не им пука.
Отделно повечето хотели (4* нов, АИ или ПП) са ги букнали на по 750-800 евро, което да е ясно на всички умници си е стандартна цена неотличаваща се много от Египет или Тунис. Но за по-добри хотели отколкото същият клас но в Испания или Гърция. По-кофтите ни хотели за 650-700. Така, че ако някой се лъже, че идвали тука евтино, да вземе да застреля операторите дето цакат долнопробно хотелиерите. Дори ласт минит се намира трудно нещо читаво, което да е под 500 евро за седмица.

Корено друг е проблемът, че бай ганя под стандарт разбира харчене като за последно и с удоволствие дава 80 кинта за пансионче 15та линия и фърля по 150 кинта за 2х на ден салата, основно и десерт + кило твърдо и други глупости. И инвестира 2 заплати за 10 дена на чудни места като приморско, китен, несебър и т.н. по морето - не че са лоши, ама са посетени от него всяка година. Е, в крайна сметка оставя същите пари, нали? Ама после си ходи като голтака на Европа с ограниченото си локално мислене

сори, ама западняка кат идва в евтина държава, очаква да му е евтино и се ориентира към местните цени. И хората замесени в турбизнеса трябва да си набият в канчетата, че продуктът им не струва и затова не се купува.

Кат си отишъл на АИ, мноо ясно, че почти няма да оставяш пари навън. Е, освен ако бирата не ти е безобразно евтино.

Седнали да се оплакват едни баракаджии на слънчака оня ден по телевизията, че нямало хора. Ами дадоха менюто - бира 4.50, пилешка пържола със смесена гарнитура 10 кинта и куп подобни специалитети. Някакво нескопосано обзавеждане, класическите пепелничета и покривки, 3 мрежи на стената и дървени пейки.



Тема Re: много съм съгласна с тебнови [re: Mишo Шaмapa] Отговор на мнението
Автор Gerylin ()
Публикувано24.07.08 00:10



мин година направих генералната греШка да дойда с мъжа си на екскурзия до Бг... 2 седмици на 3звезден хотел в центъра на Сл.Бряг за 900 евро ..

хотелът бе от най долнопробните .пример : на хвърлени от нас кърпи на земята ,обсл.персонал ,демек чистачките ни ги беха закачили НА СТОЛА..съЩите мръсни хавлии от земята
храната бе отвратителна ,а мениджера на хотела постонно ме сваляШе и накрая ми предложи да съм заминела с него за САЩ .. и тва пред очите на мъжа ми
въобЩе нямам думи..
и за тва почивка на Бг черноморието никога повече


е тази година сме във Венеция

а на тези ограничените ,които ми говорят ,че търсенето определяло предлагането и че не били длъжни да почистват плажовете,мога да ви кажа много големи Селяни сте с тва мислене

хайде ариведерчи

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re: Ама, Мирърченови [re: Mишo Шaмapa] Отговор на мнението
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.07.08 09:49



Той сезона тая година ще им покаже най-ясно. Аз по празна варна не съм я виждала от години лятото. За което съм много щастлива де

. Ще вземат накрая да се научат че се плаща за качество а не за бг действителност.



тинтири-минтири

Тема И сега,нови [re: Gerylin] Отговор на мнението
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано24.07.08 14:13



като намери повод да се похвалиш на „селяните”, олекна ли ти?



Ами ела при нас тогава, за да те научим, че като са те минали, си търсиш правата. Така се прави, защото можеш да имаш претенции, за това което си платила и от там, където си платила.
Друг е въпросът, как тоя мениджър, дето е щял да те води И теб в Щатите, не те е взел присърце. Може ли такава работа?
Шегувам се... Разбира се, че да се занасяш с клиенти е признак на краен непрофесионализъм, а не на любезност.

И виж сега...на мен ми се налагало да вадя от хотелски стаи пребити и изнасилени от съпрузите си жени и издрани от пияните си съпруги мъже. По стечение на обстоятелствата, съм описвала стаи с неизползваема вече мебелировка и всичко е кръв и фекалии, защото на единият от туристите в нея му е дошла точно тогава музата да прави анални изпълнения. А това са дори леките вариянти....Но не съм си и помисляла, че всички туристи са изнасилвачи, садисти или насилници. Така че, въздържай се от определения, ако обичаш, защото тези определения пък са вече показателни за ограничения в твоето мислене.

Приятно изкарване във Венеция! Въздържам се от коментар, за да не излезе, че правя антиреклама на конкуренцията, но все пак да те посъветвам да не излизаш много извън периметъра, за да не останеш крайно изненадана от разминаването с очакванията си.
Успех!



Carpe diem! Volente deo!



Тема Re: И сега,нови [re: mirror_] Отговор на мнението
Автор Gerylin ()
Публикувано24.07.08 15:40



благодаря за пожеланията и аз ви пожелавам въпреки всичко ползотворно лято..

това ,която описвате за стаите и този тип туристи е наистина потресаваЩо и ужасно ,но определено те са единични бройки ,докато мизерията в повечето БГ хотели е наистина доста разпространена...каквото и да си говорим...не говоря за хотели от по 5 зведи като Виктория палас и т.н ,който си заслужават качеството и цената..говоря за голям брой 3звездни хотели,които нямат никакво ниво на обслужване..

верно е че моят случай бе фрапираЩ и силно се надявам други да не споделят мнението ми, заЩото на никого не му е приятно такова отноШение,след като си е направил труда да си потърси оферта и да си заплати за услугите...

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.


Тема Щото,нови [re: livewire] Отговор на мнението
АвторMdammm (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 16:16



рожбе, не са софиянци, а столичани... т.е. първо (айде, най-много второ) поколение обувки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.