Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 22.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Провалът на шведите срещу КОВИД-19  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.11.20 15:17



Водещ вирусолог: Стратегията ни се оказа пълен провал



Застъпвам мнението на шведския вирусолог Лена Айнхорн.



Тема Добре са шведитенови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано18.11.20 23:16



Добре са, правят само безмисленни движения заради Глобалните <началници>

Финланците са по големи тарикати, нарочно отчитат малки проценти положителни тестове и симулират <строги> мерки. Толкова строги, че нямаме никакви ограничения в момента.





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.11.20 11:57



Шведският водещ епидемиолог Андерс Тегнел прогнозира по-рано през годината, че до есента Швеция ще е натрупала по-високо ниво на имунитет от съседите си и че въздействието на втората вълна ''вероятно ще бъде доста ниско“. Въпреки че Тегнел твърди, че ''стадният имунитет“ никога не е бил цел за Швеция, той изглежда вярва, че относително леките мерки в страната ще й помогнат да издържи най-лошото от пандемията в дългосрочен план.

"Досегашната стратегията на Швеция се оказва драматичен провал", каза пред Financial Times Лена Айнхорн, шведски вирусолог и ярък противник на стратегията на Тенгел.


Е кво, няма разлика с нас - едните така, другите иначе. Въпросът е като се срине икономиката кво ще правим, а шведите ще са добре, докато ние ще го духаме. Американците ще се измъкнат някак, щото имат парици, а китайците ще избият тая част от населението която няма кво да яде за да млъкне и готово.

Вместо да спрат паниката, да престанат да тестват наляво надясно, да карантинират възрастните само, да подготвят болниците за случай на нужда и готово. Да вентилират библиотеките и училищата вместо да ги затварят и т.н.

Абе простотии на търкалета, и такива като теб се вързват. Май си единствената в тоя форум която смята че се процедира правилно.

Всъщност за Павян не съм сигурен?



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.11.20 15:05



Абе простотии на търкалета, и такива като теб се вързват. Май си единствената в тоя форум която смята че се процедира правилно.

Не се връзвам, а чета, слушам, събирам опит и мисля.

Правилното процедиране не става, защото хората в немалката си част са безотговорни. И чак, когато някой заболее, особено тежко, започват да (се) питат защо така или иначе се е случило. Изключвам тези, които поради професиите си се заразяват, това е възможно, дори и много да внимаваш.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано19.11.20 19:43



Нещо си се объркала.
Тоталния провал е за онова дето му викате медицина.
За пореден път се показа че в медицината се трошат едни безсмислени пари и ресурси.
Включително незаслужено високо заплащане в сектора. У нас също.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.11.20 22:53



Нещо си се объркала.

Не аз. Шведите се объркаха, та чак побъркаха.
Нали все статистики сочиш, виж пак.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано20.11.20 11:08



Резултатът ще е ясен когато всичко приключи.
Обаче не е трудна прогнозата, че той ще е равен за всички – България, Швеция, Финландия, Италия, Австрия, Щатите и Русия. Впрочем резултата ще бъде равен както в здравно така и в икономическо отношение при всички модели – шведски /уж безотговорно отворен/, австрийски /уж отговорен затворен/ и при който и да е друг модел.

Говори се за един световен нулев пациент. Даваш ли си сметка какво означава това – един човек заразява целия свят. Не трябва с лека ръка да се подминава нито шведския модел, нито Мангъров, защото винаги ще остава един нулев пациент след какъвто и да е локдаун.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.11.20 20:33





От novavarna.net/2020/11/20



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано21.11.20 09:37



Истината е една, лекари, политици, полицаи се провалиха. Какви модели и политики, какви пет лева, като за нищо не стават.
Лекари, които казват: Ааа, ще се заразя, няма да се разправям с корона вируса. Такива са си лекарите, втора ръка хора. Другите продължават да си вършат работата, само лекарите за нищо не стават. Както се знае, след като минеш през психолога с разглезеното проклето дете, трябва да го посъветваш по сериозно.
Полицаи, които казват: Ааа, бият ме, няма да се разправям с хулигани. Такива са си полицаите, втора ръка хора. Другите продължават да си вършат работата, само полицаите за нищо не стават. Както се знае, след като минеш през психолога с разглезеното, проклето дете, трябва да го посъветваш по сериозно.

Политиците, които казват: какво има да се разправяме с тия лай..

Когато дойде момента да си вършите работата се оказа, че за нищо не ставате, лекари, полицаи, политици.



Тема Re:нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.11.20 11:06



Провалиха се онези, които ревяха и продължават с воплите срещу мерките за безопасност, отричат носенето на предпазна маска, не снижават социалните си контакти (изключвам неможещите да го направят, поради професиите си) и подложиха другите хора на риск от зараза.

Лекарите, поне голямата част от тях, правят каквото е възможно. И работещите в различни браншове също. Но е много трудно, щом няма единно разбиране по въпроса.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано22.11.20 08:16



Май опря до момента "А вие защо биете негрите".



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано23.11.20 13:34



Водещ вирусолог: Стратегията ни се оказа пълен провал
Застъпвам мнението на шведския вирусолог Лена Айнхорн.

______________________

Седя си аз, сещам се за тая тема и нещо ме чопли. После забравям.
После па нещо се присетя и па почва да ме чопли и чак ми замирисва...
Па взех че пак прочетох и естествено се оказах прав.
Тая Лена Айнхорн не е водещ вирусолог. Ако питаш мен даже вече не е и вирусолог.
Тя не практикува от края на 80-те когато започва да прави документални и драматични филми.
Залита по втората световна война и Холкоста.


Та тя НИЩО не може нито да казва, нито да признава.
Водещия им вирусолог е Anders Tegnell - той си държи на стратегията и нищо такова не е признавал, щото няма какво да се признава.
И него си татуират шведите а не като нашите глупаци дето се подстригват на Механджийски.
Та за сега статистиката показва че правилната стратегия е на ... шведите.
Там квото беше, беше и минаха през най-лошото. Сега могат да си позволят и малко глезотии като "мерки".

Ти ся кво, опитваш да ни манипулираш ли?

Редактирано от hidrazin4o на 23.11.20 13:36.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.11.20 13:54



Не забравай, че точно Андерс Тегнел се изказа преди време, че е допуснал грешка. И се е стигнало до много жертви. Тогава още го представяха като водещ вирусолог.
Аз лично го слушах и видях по някоя телевизия преди месеци.

Освен това той не е единственият вирусолог в Швеция. Има други като Лена Айнхорн, също инфекционисти, епидемиолози и т.н.

Тегнел се е заел с въпроса за КОВИД пандемията, но много колеги също работят в тази посока.
Винаги той се е изказвал, ама имат думата и останалите.
Просто в статията са нарекли и Айнхорн водещ вирусолог. Нищо не пречи и тя да е такава, със съвсем различно мнение от Тегнел.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.11.20 13:59



Дори да не практикува Айнхорн вече, тя си остава човек със знания по вирусология конкретно. При положение, че следи новостите и се интересува, нищо не пречи да е много добра.

Все едно един лекар като се пенсионира и оттегли от активната работа всичките му знания и опит да изхвърчат от главата, според теб.





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано23.11.20 14:38



Просто в статията са нарекли и Айнхорн водещ вирусолог.
__________________-
В статията не са я нарекли водещ вриусолог...
Пак те хванах.


Дай да видим къде Тенгел е казал е допуснал грешка.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано23.11.20 14:48



Не се опивай да се измъкнеш!!!
Естествено че и пречи да е дори приличен вирусолог.
Няма как след 1/3 столетие пак да си в час.
Или при вас в медицината нещата са елементарни и едни 30 години прекъсване не се отразяват.
Айнхорн вече е една изкукала бабушкера.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.11.20 16:28



Е, добре, не са я нарекли.
Но някъде явно съм го прочела така. И то със сигурност.

Самият факт, че тя е ,,ярък противник на стратегията на Тегнел" значи, че нееднократно е вземала отношение по въпроса, тоест също води войната срещу КОВИД, съветва населението, дава препоръки.

Не мога да ти посоча линк. Гледах го по новините и то още преди няколко месеца. Било е след първата вълна.



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.11.20 16:42



Айнхорн вече е една изкукала бабушкера.

Един професор в дадена област след преустановяване на работата си не може ли да бъде качествен консултант по проблеми, свързани с нея? Може, стига ментално да е в ред.

Годините на Айнхорн не са пречка за това, аз не знам на колко е всъщност. На каквато и възраст да е, е по-адекватна от водещия (по сторени безумия) вирусолог, неин колега.
Те ще го уволнят накрая или той ще подаде оставка. Отдавна следя този човек какво върши.

Редактирано от saksun на 23.11.20 16:48.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано23.11.20 18:10



Те ще го уволнят накрая или той ще подаде оставка. Отдавна следя този човек какво върши.

Ти нямаш практическата възможност да следиш какво прави този човек. Частично следиш медийни изяви, често представящи части от някакво изказване и коментари на неграмотни журналисти на емоционална основа.
Изразът „Отдавна следя този човек какво върши“ най-често демонстрира ефекта на Дънинг-Крюгер. Няма да уточнявам в кое негово направление.

Нейсе. Кога да чакаме доклада от следенето ?



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано23.11.20 19:09



Една 66 годишна която от над 30 години е в друго поприще НЕ МОЖЕ да взима отношение и да води каквато и да е война...
Още по-малко да дава каквито и да е препоръки и опазил оня горе - да съветва населението.
Тая играе ролята на Мангъров у нас (опозиция) но в по-лошия вариант - Мангъров поне практикува.
Относно Тенгел - щом няма линк (и то не от пловдив прес) приемаме че не е казал нищо такова.





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано23.11.20 19:35



Разбира се че един професор след преустановяване на работа може да бъде качествен консултант.
Но не и 30 години след прекъсване на дейността... Ай смятай малко де.
От края на 80-те вече не практикува а само снима филми и пише книги.
Демек над 30 години не практикува. Сега е на 66 ...
Значи е прекъснала си е медицинската кариера на 30 и няколко години.
Е на колко да е получила докторска степен (щото не е професор), колко да е практикувала и колко да е ерудирана че след 30 години пак да ми дава насока на оная работа???
Не е ли доста смешно?
Последното по медицина дето е написала е "ХИВ-рисково поведение сред лесбийки и бисексуални жени".
Така че НЕ, в случая НЕ МОЖЕ да бъде какъвто и да е консултант. Нито да дава наклон на водещия им вирусолог.
Колко е добре ментално е съвсем друг въпрос...



Тема Re:нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.11.20 06:58



Не приемай буквално думата ,,следя". Погледни статистиката и всичко, което ,,постигнаха" тези, опитващи се да прилагат шведския модел. Това е достатъчно.
Не мисли, че съм тръгнала с лупа като Шерлок Холмс по следите на въпросния вирусолог.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.11.20 07:07



Относно Тенгел - щом няма линк (и то не от пловдив прес) приемаме че не е казал нищо такова.

Каза го и то отдавна. Видях му даже физиономията по новините. Само че, не си е взел поука.

Затова пък ето думите на премиера им. Явно му е дошло до гуша от т. нар. водещ вирусолог.

"Това е ясен сигнал за всеки у нас относно мерките, които ще се прилагат в бъдеще," каза министър-председателят на Швеция Стефан Льовен по време на пресконференция в понеделник. ''Не ходете на фитнес, не ходете в библиотеката, не вечеряйте в ресоранти, не организираите партита“, каза той.



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.11.20 07:16



Демек над 30 години не практикува. Сега е на 66 ...

А доцент Мангъров на колко години мислиш, че е?



Ти не знаеш биографията от А до Я на тази жена. Може да се занимава с друго, но това не й пречи да е в час със случващото се в света на вирусологията, специално около КОВИД пандемията. Сега се извъдиха ,,специалисти" от кол и въже, та тя ли няма да е с мнение?!



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.11.20 10:16



В отговор на:


Е, добре, не са я нарекли.
Но някъде явно съм го прочела така. И то със сигурност.



Саксън, ако така лекуваш, както четеш статиите, лошо



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.11.20 10:26



Зависи от статията. Не се задълбочавам в някои. Важна е есенцията.
Освен това съм почти убедена, че някъде поне заглавието беше такова.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано24.11.20 10:43



Доцент Мангъров е на 64 и не е прекъсвал лекарската си практика.
Даже резултатите от дисертацията му за рехидратацията се бил използвали в цялата страна.
Когато започва работа в инфекциозната болница успява да намали фаталните случаи повече от 10 пъти.
Евала. Много деца и кърмачета е спасил.

Ти не знаеш биографията от А до Я на тази жена.

Не я знаех. Вече я знам -


За тези 30-тина години 12 книги и 18 филма от които два са сериали.
Септември тази година излезе поредната и книга - Какво се случи по пътя към Ерусалим.
Ама направо се съгласих че е в час с каквото и да било в медицината...



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.11.20 11:40



Но КОВИД не се лекува само с рехидратация. Защо не го отбелязахте това много по-рано и да се възмущавате, че доц. Мангъров взима отношение за пандемията и за лечението на ,,лекото грипче" единствено с течности едва ли не?

КОВИД не е остро детско чревно вирусно заболяване. А Мангъров го третира почти като същото. Щом той има право да дава мнения чак до писване (поне за мен), значи и Лена Айнхорн може.

А и тя е по-обективна от доцента. Нищо, че е по-възрастна с цееели 2 години, значи доста по-стара от него по твоему.





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано24.11.20 12:09



Тя отдавна не е лекар. Неоспорим факт независимо какво си мислиш ти и в какво се опитваш да ни убедиш.
За мен въпроса с Лена Айнхорн е приключен - приказка с очакван край.





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано24.11.20 12:19



Ти не успя но аз го намерих. Признавам, явно си била заблудена от някоя медия - повярвала си сляпо на драскачите.
Да, наистина е било отдавна - някъде в началото на юни.
Разните медии грешно са му претълкували изказването.
И Anders Tegnell си го заяви напълно официално -


Така че и тези ти фантазии с признаването на нещо от Тенгел което те устройва ... отпадат.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.11.20 12:33



Сигурен съм че същото можеш да го кажеш и по отношение на работата си: "Зависи от заболяването. Не се съсредоточавам в някои пациенти."



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.11.20 13:38



И откъде си сигурен?
Както виждаш от писането ми тук имам много сериозно отношение към КОВИД-19 за разлика от други хора, а и някои известни колеги, които го определят като ,,грипче".



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.11.20 17:10



Измъкваш се в момента. Хидразинът те хвана по бели гащи, защото прочете статията на която се позоваваш. Аз не я бях прочел, ама дори от разстояние видях че те е хванал по бели гащи. А сега пак се опитваш да се измъкнеш като знаеш че си виновна, и вместо да се облечеш като хората и да си промениш отношението продължаваш да седиш по бели гащи и чакаш някой да ги свали





Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано24.11.20 18:32



Що пък точно по бели гащи бре?
Мое да е и по черни -





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано24.11.20 19:42



Чувствам се засегнат заради Саксън. Тя поне беше праволинейна от начало до край. Това поведение може да бъде упрекнато като интуитивно, но при липса на емпирично, то може да бъде оправдано.
Поведението на политиците е грешно, защото не заявиха, че няма опит и не може да се каже предварително кой е правилния начин: шведски или антишведски модел. В такава една ситуация шведския модел изглежда безотговорен поради опасност от „смъртоносен“ отказ от полагане на здравни грижи. Борисов няма дупе за такова решение. В крайна сметка българското правителство проведе най-правилната политика – не прави нищо, когато не знаеш кое е правилно.
При епидемии се умира. Жестоката истина е, че усилията трябва да са насочени към организираното умиране. Най-добре в полеви болници. Всичко останало е политика. В случая най-лицемерната и жестока политика – населението е виновно. Да знаете, че епидемията е виновна, имплицитно. Досега няма победена епидемия. Трябва да си отиде сама.
Когато епидемията приключи крайния резултатът ще бъде равен за всички страни и всички модели. Челните места в разни отрицателни класации показват само случайни резултати получени от неточни методи.

Не чети. Досадно е.
Умни глави.
Епидемията следва своя естествен ход на развитие, който много слабо се влияе от така наречените ограничителни мерки. Тук въпросът е, че не се отрича действието на физическите прегради /маски, разстояние, дезинфекция/, а практическата невъзможност за пълно прилагане на предпазни мерки, защото винаги има пробиви. Дори при „пълен локдаун“ винаги ще има пробиви. Резултатът – акцента на развитието на епидемията напълно погрешно се прехвърля само върху дисциплината, респективно управлението на епидемията не се извършва систематично, от специалисти, а се оставя под влияние на емоции и службогонци.
В Нова Зеландия, чрез локдаун, стигнали до нула заразени. Изпуснали две жени, влезнали в страната от чужбина и всичко тръгнало отначало. Това е изумителна заблуда. Заразените практически не са стигнали „нула“, а заразата не се е „възстановила“ само от двете жени.
Сега водещ е страха и хипохондрията. Хипохондрията е силно разрушителна за организма болест. В тази епидемия се оставихме в ръцете на страха и хипохондриците, които манипулативно изтъкват напред човешката грижа за другите хора. Не, мерките обслужват страха и хипохондрията, а не решават радикално, дори и палиативно въпросите за управление на епидемията.
В петък, въпреки всички клетви на Борисов, ще бъдат приети „суровите“ мерки предлагани от щаба. Понеже епидемията, следвайки своя естествен ход, тръгва надолу още от следващата седмица, повтарям още от следващата седмица, всичко ще бъде объркано и смесено – кой е „натиснал“ епидемията, природата или щаба.
Аз не знам кои са умните глави в случая, Балтов или Мангъров и никога няма да се разбере. Умните глави всъщност са такива като Саксън, които всичко знаят, никога не се замислят, и не дават дума да се каже за някаква алтернатива. Предрешават нещата водени от собствения си страх, лицемерно прикриван зад грижата за всички.



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.11.20 16:15



Тя отдавна не е лекар. Неоспорим факт независимо какво си мислиш ти и в какво се опитваш да ни убедиш.
За мен въпроса с Лена Айнхорн е приключен - приказка с очакван край.


С мисленето и становището си тя е повече лекар отколкото другия вирусолог. Защото е загрижена за хората и техния живот.

Какво свърши Андерс Тегнел? 6 555 починали от КОВИД има Швеция.

Знаеш ли защо в седмичната статистика страната бележи някакъв спад на заразените, според мен? Защото такива като Айнхорн и министър-председателят им взеха нещата в свои ръце явно. И властите въведоха определени ограничителни мерки, т.е. ,,шведският модел" отстъпи място на разума.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.11.20 16:22



Хромозоме, какво гледаш сеир пак?

Голямо чудо - нарекла съм някого ,,водещ" шведски вирусолог, а той не бил водещ. За мен Е, понеже мисълта му е будна, по-далновидна от тази на точно водещия, който води народа си ,,към пропаст" (използвам заглавието на произведението на Вазов).



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано25.11.20 16:23



В отговор на:

С мисленето и становището си тя е повече лекар отколкото другия вирусолог.



Абе много си зле, бе. Как може да говориш такива глупости? Действащ лекар практикуващ в областта си бил по-малко лекар от преди 35 години пенсиониран такъв без никакъв опит, щото вторият мислел като теб за разлика от първия. Това може да се каже че е най-безсмисленото ти изсказване от всички до момента, което обобщава начинът ти на мислене като цяло

Редактирано от Chromosom на 25.11.20 16:23.



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.11.20 16:28



Заповядай:

Водещият епидемиолог на Швеция призна, че страната е сгрешила със стратегията си в битката срещу коронавируса. "Прекалено много хора починаха твърде рано. Трябваше да предприемем повече мерки", каза Андерс Тегнел.





Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.11.20 16:36



Говорим за вирусология. Това не е специалност, в която редовното практикуване е важно за уменията като хирургията, гинекологията, вътрешните, педиатрията и др.

Ако Айнхорн е поддържала интереса си, четенето, следила е актуалните факти, нищо не пречи да е с добра теоретична подготовка по въпроса за КОВИД. Тя не се изказва за лечението, за различната тежест на случаите, за симптоматиката, а за поведението спрямо разпространението на този коронавирус.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано25.11.20 17:57



- Знаете ли колко е заплащането на санитарите в Пирогов ?
- Колко ?
- Три хиляди лева.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано25.11.20 18:07



Да уточним - нарекла си някого водещ вирусолог а той не само не е водещ а дори вече не е и вирусолог.
Някаква кукувица с умствени отклонения...





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано25.11.20 18:13



Това какво ти отърва на теб няма никакво значение.
Тя вече е лекар колкото покойния Вучков беше професор.
Спадът не е само в седмичната статистика и няма нищо общо с мерките на министър-председателят.
Доколкото могат да се нарекат мерки де.
И какво пак му споменаваш оная куха лейка Айнхорн???
Нищо не е взела в свои ръце и никой не я бръсне за слива.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано25.11.20 18:15



Ако Айнхорн е поддържала интереса си, четенето, следила е актуалните факти...

За твое съжаление ти показах че няма как да го е подържала. Много е била заета с ... други работи.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано25.11.20 18:19



Благодаря. Значи най-накрая намери статията с невярното съдържание която те е заблудила.
Датите си кореспондират напълно и се установи че Андерс Тегнел не е казвал такова нещо.
Виждаш ли какво се получава когато сляпо вярваш на тъпите медии???



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.11.20 19:18



Съвсем с разсъдъка си е жената.

На фона на тези признаци на неуспех вътрешната критика към политиката на Стокхолм спрямо Covid-19 става все по-силна. Един отколешен критик е Лена Айнхорн, вирусолог и виден интелектуалец. Д-р Айнхорн заяви на неотдавнашен семинар, проведен от Центъра за геополитика към Кеймбриджкия университет, че счита политиката на своята страна за „лудост“ - и до голяма степен в разрез с нормалния подход „на много добра грижа за своите граждани“. Тя добави: „Това разби цялата ми представа за стабилна и разумна Швеция.“

От





Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.11.20 19:27



Спадът не е само в седмичната статистика и няма нищо общо с мерките на министър-председателят.

Я виж:

,,Може би в крайна сметка правителството ще признае, че политиката му спрямо коронавируса е неустойчива и ще промени курса"

Пак от:



Плюс апела на премиера в материала от началния ми пост.

Значи според теб всички стоят със скръстени ръце? Не, взеха мерки и явно имат вече резултат.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано25.11.20 21:07



Съвсем с разсъдъка си е жената.

"Лена Айнхорн е слаба в теориите на конспирацията. В книгата "Какво се случи по пътя към Дамаск?" тя лансира теорията, че Исус и Павел са едно и също лице..."

- ето с какво се занимава твоята Лена. И направо си е с всичкия...



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано25.11.20 21:09



Я виж:

Гледам аз, гледам... И виждам че ако продължаваш в същия дух рискуваш да станеш същата като нея.





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.11.20 20:07



Аре, "затворихме" пак държавата и сега ще им разкатаем фамилията на шведите!!!
Сега за три седмици ще изкореним до крак не само коронавируса ами и всякакви други ... неща.


Да, да ама не. Миже да те лажем.
Ела да видиш 7 000 работника само в един завод (март бяха 9 000 ...).
Голяма част пътуват натъпкани като сардели в заводските автобуси. Да ти снимам?
Ква дистанция, ква дезинфекция, кви предпазни средства, кви 5 лева???
Мерките не са нито научни, нито медицински а политически.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано01.12.20 00:15



Ай сяда уточним - кой се провали срещу КОВИД-19 ???
Щот като гледам статистиката сме гола ВОДА ненапита.
Демек НОЩ, ДЕН, Мурафетчийски и останалите глупаци май трябва да получат адекватна присъда за некадърност.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано01.12.20 11:01



Ай сяда уточним - кой се провали срещу КОВИД-19 ???
Щот като гледам статистиката сме гола ВОДА ненапита.


Обществото се провали. Главно хората носят вина за ситуацията, в която се намираме. Не всички, има доста стриктни, но има и такива с поведение гола вОда.



Тема Хората нямат вина !нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано01.12.20 11:36



или имат, ако бяхме с поколенията на онези преди последната голяма война, до сега да сме в режим избиване и Революция.
Вие сте жалки роби, вие, сещай се за такива като теб. Струва ли си да съществуваш..........?



Тема Re: Хората нямат вина !нови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано01.12.20 11:39



Аз не съществувам, а живея. И пазя чуждия живот, освен този на близките ми и своя.



Тема Ами ела и ...нови [re: laplandetza]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано01.12.20 11:52



се бори против властта.Ела и направи Революцията,която прокламираш.Да де ,ама от уредената чужбина е по-лесно да сипеш акъл и правосъдие,но не и да се върнеш в България.Апропо,откъде на къде,човек,които с нищо не е допринесъл за борбата с Ковид в България,ще ми дава наклон в живота?А?Айде,вдигай се и идвай доброволец.Ще ти осигуря веднага работно място със заплата от 3000лв.Айде,де!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано01.12.20 12:42



Главно хората носят вина за ситуацията, в която се намираме.

Ами тогава за къв чеп е медицинското съсловие и защо въобще получават някакви пари?
Значи когато се провалят медиците никога не са виновни?
Милите ми те пъпки ненагледни...





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано01.12.20 13:13



Медицинското съсловие не може да върви след хората в обществения транспорт, да следи кой с кого се събира, къде ходят на групи, с маски ли са. Има контролни органи за това, защото явно съвестта не е достатъчна.



Тема Лекувах във Финландия по моята медицина,нови [re: pavyan]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано01.12.20 18:00



Лекувах ги тук, ,аз съм стоматолог, зъболекар/хирург. Отчел съм се.
Революцията, ......... времето е различно , не става по изпитаните , утъпкани пътища, рабитя за нея, аз съм роден за да го правя, но по Нашия си начин, бавно, подмолно отвътре, като неоткриваем злокачествен тумор, инфилтрация по всички етажи и най вече служби сигурниост, имам много роднини, имам много деца.........
Един ден ще извадим Сабята само веднъж, без да поватаряме, Един Удар. Едно Бъдеще, Безкрайна Еволюция!..........Без хора !



Тема За пореден път те моля.........нови [re: hidrazin4o]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано01.12.20 18:06



Не ни слагай всички на Едно. Нямам общо с Подобни безграбначни.
Докато бях в БГ и работех като много млад , не съм бил с мисъл за пари, лекувал съм и без заплащане , дори и тогава, когато трябваше да се плаща, помогнал съм на много хора.
Във Финландия продължавам да помагам, тук също за много от моето лечение се плаща, аз имам власт да не пиша сметки на тези пациенти за които реша, разбираш ли, макар и заплатата ми да зависи от тези пари. Стар съм и работя друга Дейност, осигурен съм и ми е Мисия да Лекувам без пари или за малко пари Тези Пациенти които преценя.



Тема Re: За пореден път те моля.........нови [re: laplandetza]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано01.12.20 18:58



Чакай ся малко, ти нали беше умрел бре?
"моето Име Оставете в Мир и Покой, Аз съм мъртъв за Вас"
Така че кво те притеснява? Като умрел не влизаш в класацията бре.





Тема Re: За пореден път те моля.........нови [re: hidrazin4o]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано01.12.20 19:14



Нечистоплътно и гнусно е. Не искам да съм в Общо с разни гниди или пък психари и мишоци да плюят по всички лекари.



Тема Re: За пореден път те моля.........нови [re: laplandetza]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано01.12.20 21:48



Използвай дезинфектант. Около 40% спиртно съдържание е добре.
Или казано по нашенски - Пий и забрави.





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.12.20 18:56



Остави ги сега шведите. Те се справиха повече от отлично за разлика от нашите мухльовци...
Кажи украси ли елхата? Ей днес снимах елхата на генерал Мурафетчийски...





Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.12.20 23:45



Кажи украси ли елхата?

Не още.:)



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано17.12.20 23:10



Гледам статистиката, гледам и съзерцавам.
Шведите се справиха отлично. Медицината в България успя да постигне тотален провал.
ДЕН, НОЩ. ПОЛУНОЩ са все у гъ...за. За никакъв чеп не стават.
Следващата година "здравеопазването" в България ще окраде от хората близо 6 000 000 000 лева.
Над 10% от брутния вътрешен продукт.
Поне 20-30% от работещите в сферата са за Белене. Никви компромиси за бялата мафия.
А че е мафия - никой не спори.





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор vla1 (непознат )
Публикувано18.12.20 07:56



Ако и Саксън прогледне и види това ,което си написал и се съгласи,

значи има надежда.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.12.20 15:47



Шведите имат към 8 000 жертви на КОВИД. И аз погледнах статистиката. Не са толкова добре, колкото си въобразяват.

Ние, че сме зле в последно време, зле сме. Добре, че удължиха противоепидемичните ограничения до 31-ви януари 2021-ва.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: vla1]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.12.20 15:50



Видях, но не съм съгласна.
Стягайте се всички, ако ви е на сърце победата над коронавируса.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор vla1 (непознат )
Публикувано19.12.20 14:42



Саксън,виж какво казва твоят приятел Киро Брейка,изтърпи го,

изгледай го до края.




Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: vla1]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.12.20 17:10



Киро Брейка може да ме научи на физическо упражнение, на нещо от фитнеса, да кажем.

Относно КОВИД-19 не би могъл да ме обогати с каквото и да било, още повече, че всичко, което приказва е целенасочено - това са думи срещу здравеопазването, НОЩ и правителството. И то глупости, но завъртени така, че хората да бъдат изумени от ,,ума" и саркастичните му забележки, които са простотии всъщност.

Погледнах началото от линка. Прост човек, нагъл, плюещ, няма речник... ами не става за слушане.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор vla1 (непознат )
Публикувано20.12.20 18:42



Саксън,според теб рентгеновите лаборанти на коя линия са и трябва ли да вземат 1000 лв от Бат Бойко?



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: vla1]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.12.20 10:01



Принципно всички медицински служители, работещи с пациенти с КОВИД е редно да получават споменатата сума.
Но на практика не е така.

Например, аз работя като интернист и през кабинета минават всякакви случаи. Има такива с грипоподобни симптоми, включително оказващи се с коронавирусна инфекция. Освен това правя бързи антигенни тестове за SARS-CoV-2, като при прием в болничните отделения са задължителни. Викат ме и на консултации там.

Не взимам допълнително средства за това, че съм се срещала и обслужвала болни с КОВИД. И ще продължавам, а съм в изключително рискова група във връзка със заболяване, за което писах в темата за ваксината Спутник.
Дори не съм повдигала въпроса изобщо.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано21.12.20 10:14



Киро Брейка може да ме научи на физическо упражнение, на нещо от фитнеса, да кажем.
По-полезен ще ти бъде Асен Балтов, особено ако упражненията са свързани с раменните стави.
При корона вируса са горе-долу равностойни.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор vla1 (непознат )
Публикувано21.12.20 12:53



Принципно всички медицински служители, работещи с пациенти с КОВИД е редно да получават споменатата сума.
Но на практика не е така.


Някои получават,други духат супата.
Лошото е,че в България всичко се прави на парче и местна почва,по преценка на .....
Абе няма да се оправим.





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: vla1]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.12.20 14:16





Ей го цялото, ти си пратил някъв откъс. Човекът е ядосан, щото баща му се разболял и го натикали в някакъв фургон без тоалетна, докато в тва време шефовете на отделеният крадат парите и си купуват луксове за сметка на населението. Правилно. Хока и такива като Саксън, които само изпълняват и се правят че не зацепват за кво става дума, и обяснява че на всичките съдбата ще им го натика, щото това заслужават.

Редактирано от Chromosom на 21.12.20 14:16.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.12.20 17:00



Хока и такива като Саксън, които само изпълняват и се правят че не зацепват за кво става дума, и обяснява че на всичките съдбата ще им го натика, щото това заслужават.

На Киро Брейка вече му е натикана тъпотията. Няма избавление, докато е жив.
Значи той раздава и пожелания в клипа?!

Под единственото негово видео, което съм видяла донякъде преди време, написах коментар: ,,Много си тъп, прост и необразован".
Имах все пак 5 лайка за сметка на многобройните последователи на Брейка. Разбира се, няколко скочиха срещу мен, един започна с дежурното, че съм ГЕРБерастка и т.н.

Редактирано от saksun на 21.12.20 17:02.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.12.20 19:58



В отговор на:

Значи той раздава и пожелания в клипа?!



Не - разхожда се на гробищата, ядосва се че не са излекували баща му и са го третирали в пълна мизерия докато са окрали парите дето трябва да се използват за медицински грижи, а не за заплати и онеправдани медицински пътеки, и казва че уважава тези 10% от лекарите, които са истински лекари, а на останалите съдбата ще им го върне.

Не е лошо видеото, какво като мйека?


В отговор на:

Имах все пак 5 лайка за сметка на многобройните последователи на Брейка. Разбира се, няколко скочиха срещу мен



Е кво очакваш - очевидно го гледат предимно негови почитатели.

Редактирано от Chromosom на 21.12.20 19:59.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.12.20 20:39



...един започна с дежурното, че съм ГЕРБерастка...
________
Това ако е истина ... много, много зле...



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.12.20 20:45



Абе тоя си е жива шушумига гледаща да изкара кинти -

.
Ей ся шъ му дам 5 евра - кога тати ми купи колело.
Просто използва отколе познати прийоми да "грабне" аудиторията.
Демек да навърже балъци.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.12.20 21:13



Ми нека си продава бе - койт иска да му плаща.

Тоя изобщо някакъв голям спортист ли е, или само се прави на голяма работа?



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.12.20 23:59



Ако Брейка беше слушал обясненията на брифингите на Щаба, щеше да е наясно, че коронавирусът е опасен за възрастните хора, особено тези със съпътстващи заболявания. Той трябваше да се старае максимално да предпази баща си, защото както се знае, не всички успяват да преборят болестта, ако се разболеят.

Но той осмиваше ген. Мутафчийски и останалите от НОЩ, наричаше ги с разни епитети, ,,бореше" се срещу противоепидемичните мерки, а сега си позволява да вини лекарите, че не излекували баща му.

Със заканите, че съдбата щяла да върне заслуженото на други хора, да помисли в неговия стил и от същия ъгъл за случилото се... Но той акъл няма за да осъзнае, че онова, което хулеше, ако беше спазвано, е щяло да спаси може би живота на баща му...



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.12.20 00:04



Хаха, той и пари ли събира, тоз ,,народен будител"?





Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано24.12.20 01:17



Абе гледам, гледам, и пак като гледам са много по-добре от нас.
Въпреки почти никаквите мерки там и тези у нас.
Нормално. У нас медицина НЯМА. Само някакво подобие - шамани размахват билки и продават чудотворни хапове.
Общо взето финансирането и заплатите в сектор медицина следва да бъдат силно ограничени.
Друго, различно от това си е чисто престъпление.



Тема Re: Провалът на шведите срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано13.01.21 14:03



Абе ко стаа с тея ти му шведи (и шведки) ???
Гледам, гледам и в БГ със всичките му мерки и теглилки сме се издигнали до 10-мястов в света.
Много добре. Стриктно изпълняваме наложите квоти и сме големи послушковци.
Миналата седмица - дядото на комшията (бащата на съпругата му) болен от пневмония.
Първи тест за коронавирус - отрицателен, втори - отрицателен, трети - положителен за всеобща радост на всички.
Най-вече на лекарите. Все пак там пътеката 1200 кинта за разлика от 766,70 за пневмония.
Отказаха да го приемат в болница - и като пневмония, и като коронавирус.
Трябвало три дена да е с висока температура и основното - да посинявал от невъзможност да диша.
Тва е на пазара при нас.



Тема Не се шегувам....нови [re: hidrazin4o]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано13.01.21 16:48



Няма шега, имам оперативна информация за умишлено разпространение, заразяване с <коктейл> вируси, сезонни и вероятно модифицирани, както и дълговременно въздействие с агенти увреждащи имунната системаи , или понижаваши имунния отговор. Едно от последните <действия> е в моя град Любимец, завишена концентрация на арсен, съедин. на арсен. ( както и арсенсъдържащи забранени селскостоп. отрови) . Имаше пратен сигнал, взети проби и изследвани в лаборатория извън контрола на едни БГ структори. Сигнала никак не е случаен и организиране вземане на пробите, не мога да потвърдя задгранична намеса на <организация> без централа, но с <мрежа> , където повечето <служители> са обрязани и сме от най обичаното богоизбрано племе, или поне имаме процентно такава кръв.





Тема Re: Не се шегувам....нови [re: laplandetza]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано13.01.21 17:10



Да. И лапландеца Нилс Холгерсон се метна на гърба на гъската.
А смаляването му е в резултат на прости генетични мутации предизвикани от пиене на вода от Любимец.





Тема Да или Не.........нови [re: hidrazin4o]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано13.01.21 17:17



Ще кажа само...... Онази истина която убива най добре или прави най добре любов винаги се крие, е зашитена от многопластова Лъжа.............., поне 2 кръга ( за некъдърници> , за напреднали ......като Дантиев Ад.





Тема Re: Да или Не.........нови [re: laplandetza]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано13.01.21 18:33



Даааа... Явно си използвал паста за зъби от Любимец.





Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано15.01.21 14:15



Вероятно става дума за възрастен човек, може би с придружаващи заболявания. При наличие на бронхопневмония, явно причинена от коронавируса, е редно да го приемат в болница.

При лечение вкъщи няма възможност за включване на медикаменти както в клиниката, кислород и за съответното наблюдение.

Да извикат 112 и да го откарат в болнично заведение.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано05.02.21 00:49



Дания и Швеция щели да въведат дигитални имунизационни паспорти, за да улеснят пътуването на хората.

Я вижте шведите какво правят, а вие ме убеждавахте досега колко правилни били лежерните им действия спрямо коронавируса.



Как ви се струва идеята им?



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано05.02.21 09:47



Дания и Швеция не са първите. Идеята за тези паспорти е още от миналата година - форума в Давос.
И какво за Швеция? Въпреки никаквите мерки се справят много по-добре отколкото у нас.
Още едно доказателство че мерките не стават за никакъв чеп.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.