Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:55 15.06.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема oпасни питбулинови  
Авторjesy (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 12:15



Здравеите,искам да ви попитам какви мерки биха могли да бъдат взети срещи два опасни питбула и собственика им.Живея в един от кварталите на София в който се извършва засилено застрояване и в близост на жилището ми има къща в която се отглеждат 2 питбула.Къщатата е оградена с телене ограда която е видимо нестабилна а в резултат на стоежа в близост стабилността и още повече е намаляла!Преди един ден двата питбула които се разхождат свободно в двора са успели да минат през оградата и излизайки на улицата разкъсали първото минаващо куче.Днес оградата е попоправена а питбулите отново се разхождат свободно в двора на къщатата.Интересува ме какви мерки биха могли да бъдат взети по отношение на опасните кучета които са видимо настървени и агресивни без някаква причина!Страх ме е да не излезнат отново и този пътда нападнат човек?Въпреки ситуацията в държавата ни,и случаят преди няколко години с немските овчарки които разкъсаха жена,вярвам че все пак има начин това да бъде предотвратено,но какъв е той? Моля дайте съвет?



Тема Re: oпасни питбулинови [re: jesy]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано18.02.09 15:53



Здравейте,
Пише ви човек, който гледа куче от така "страшната" за вас порода. От опит мога да ви кажа, че кучето от породата "Пит Бул" не е аресивно към хора, т.е. няма начин то да ви нападне без да сте го провокирали, а да не говорим, че дори и да го провокирате, по някакъв начин, то пак няма да ви нападне. "Пит Бул"-а е агресивен към други кучета, но не и към хора, така че няма от какво да се страхувате. Улучните кучета и немските овчарки са тези, от които можете да получите някоя друга захапка.
Надявам се да съм бил полезен.



Тема Re: oпасни питбулинови [re: Max]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано18.02.09 16:55



Все пак, трябва да се има впредвид това, че животните са първосигнални и не се знае в кой момент как ще реагират.



Тема Re: oпасни питбулинови [re: Max]  
Автор Бpyrилдa (непознат)
Публикувано20.02.09 04:06



Айде стига всички собственици на пит були сте излизали с това, че били агресивни само към кучета, но не и към хора.

Дали едно куче е агресивно или не, а също и към кого е агресивно, зависи най-вече от стопанина му. В случая очевидно стопанинина е безотговарен щом изобщо е допуснал кучетата му да могат да излязат сами навън. Ако кучето е обучавано да е агресивно, то то си е агресивно. Ако на възпитанието му не е обърнато достатъчно внимание, отново може да стане агресивно. Агресията към друго животно, лесно може да се прехвърли и върху човек.

2. Дори агресията да е само към кучета, трябва ли да оправдаваме това? На мен лично не би ми било приятно (най-меко казано) докато си разхождам кучето отнякъде да изскочат два пит була и да го разкъсат пред очите ми. Да не говорим, че има немалко случаи на питбули НАПАДАЩИ ХОРА, включителноо и деца. Примери в интернет - колкото искаш.

3. Казвате, че не би нападнало без да е провокирано, но никога не се знае, какво кучито може да възприеме като провокация. Това може да е примерно и дете, което тича и вика. Вдигането на шум и резките движения, често могат да се възприемат от кучето като агресия.

И последно, не се засягайте толкова на тема порода. В случая, дори кучетата да не бяха питбули, би трябвало да бъдат взети мерки, най-вече срещу техният собственик.
"Пит Бул"-а е агресивен към други кучета, но не и към хора, така че няма от какво да се страхувате. - Това е просто безумно изказване. Вси идно ми казвате "Не се страхевай, то само кучето ти ще убие, теб не". Ами... нападайки кучето ми, аз нали няма само да стоя и да гледам, а ще се опитам да направя нещо. Тогава дали няма да прехвърля агресивността и върху себе си. Не ги изкарвайте питбулите по-кротки и от агнета.

В Сумрака няма разлика
между отсъствието на светлина
и отсъствието на мрак!


Тема Re: oпасни питбули [re: jesy]  
АвторMojo Jojo (Нерегистриран)
Публикувано21.02.09 01:31



Незнам,какво да ти кажа,аз имах саседи с 2 родвайлера и ме беше страх всяка вечер като се прибирах,бяха огромни и разкасваха всяко куче което се застоеше пред блока ни.Незнам как да те посаветвам,защото ние се преместихме.Поговори със собственика да вземе по сериозни мерки.Прегледай и мойте теми и дай мнение моля те,че няма много привърженици.Мерси






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.