Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 28.09.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема MTEL... Здравейтенови  
АвторBronic (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 14:08



На 28 Януари 2009г. сключих договор в офис на МТЕЛ на Плиска за тарифен план Лооп 5 с продължителност от 1 година. След като видях, че кредитният ми лимит е 50 лева помолих служителката, с която сключвах договора да го промени на 30 лева и тя го направи. Днес, на 30 Януари 2009г. отидох заедно с приятелката ми да сключим и на нея такъв договор. Помолихме да и направят кредитният лимит 30 лева също както на моята карта. След кратка справка за моят номер, сътрудника с който сключвахме договора изкара на принтера молба от МОЕ име да ми бъде увеличен кредитният лимит (нещо, което не искам и за което съм против - защото съм си направил сметка, че ще изговарям Х лева на месец и кредитен лимит от 30 лева ми е предостатъчен - ако си изгубя телефона, докато успея да се обадя за да изключат картата спокойно могат да ми направят сметка 50 лева, която аз ще трябва да заплатя вместо 30 лева). Аз отказх да подпиша тази молба, въпреки, което моят кредитен лимит беше променен. Имам договор с едни условия, които ме устройват и 2 дена по-късно условията се променят, въпреки, че аз не подписвам документа, който осигурява моето съгласие??? Подадох жалба, обадих се дежурните оператори. Борех се кредитният ми лимит да бъде върнат на 30 лева, докато жалбата не бъде разгледана, единствено получих за отговор, че трябва да чакам 30 дена.
Може да ви звучи глупаво такова оплакване, но както могат да ми променят кредитният лимит от 30 на 50 лева, така могат да го променят и на 5000 без аз да съм съгласен. В общите условия на Мтел, те заявяват, че ще ме информират, когато достигна 90% от кредитният си лимит. Ами ако аз си говоря и не получавам нищо ли нищо (хипотетично при кредитен лимит увеличен на 5000 лв) и продължавам да си мисля, че не съм достигнал тези 50 лева, които са стандартно? Ще получа фактура на стойност над 50 лева със сигурност...
Бива ли така? Все пак МТЕЛ не е някоя малка фирма, за да може да си позволява такива своеволия. Ако приемем, че операторката с която сключих договора е виновна, тацо все пак трябва да се направи нещо по въпроса. Тя предлага условия, които устройват клиента, а в същото време те бидат промени след сключване на договора.

bronicman@abv.bg



Тема Re: MTEL... Здравейте [re: Bronic]  
Авторemoone (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 14:41



Абе братле,има такива добри оферти и от други оператори,знаеш ли,аз бях един от първите им клиенти,съвет от мен-БЯГАЙ КОЛКОТО МОЖЕШ ПО ДАЛЕЧ ОТ ТЯХ!



Тема Re: MTEL... Здравейтенови [re: Bronic]  
АвторБpoниk (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 14:57



защо да бягам, добра е офертата. Това, което ме дразни е подхода им. ОКЕЙ, станала е грешка от тяхна страна, която явно намират за голям проблем и не ги устройва. Когато сключвах договора, ако знаех, че кредитният лимит ще е 50 лева и не може да се промени, най-вероятно нямаше да се откажа и щях да си остана на такъв, но ... той беше намален на 30 лв за мое удобство и спокойствие. След като МТЕЛ виждат, че е допусната грешка и искат да я поправят.. наистина ли това е начина? Да изкарат молба от мое име, да не я подпиша и те да променят условията на договора, въпреки това? Без предизвестие, без да ми дадат възможност да се откажа от едногодишният договор? Не мисля, че това е коректно от тяхна страна и че може да се позволи да продължават така.
А причината, поради която исках кредитният лимит да ми бъде намален е следната - мой близък приятел се ползваше с услугите на МТЕЛ Хоумбокс с кредитен лимит от 60 лева. През ноща някой се е вързал през неговата ВАЙ-ФАЙ мрежа (черните хоумбокс) и е направил сметка на стойност 140 лева. Той също пусна жалби и прочие, при което все пак нищо не се промени. Чудеше се как при 60 лв лимит се прави сметка 140 лева, обяснението беше, че не може да се прекъсне ГПРС сесия... Т.Е. това е равносилно въобще да няма лимит едва ли не!
И понеже се наплаших тогава, сега помолих да ми направят кредитният лимит прекомерно малко, защото така или иначе аз няма да успея да го надвиша, барем при телефонията могат да прекъснат сесията при прескаченето на лимита...
Но просто това, как промениха условията без предизвестие и без съгласието ми ме изяжда отвътре... още повече, факта че ми заявиха да чакам 30 дена!



Тема Re: MTEL... Здравейтенови [re: Bronic]  
Автор mametobg (непознат )
Публикувано18.03.09 20:30



Ми ние със съпруга ми имаме подобно оплакване от GLOBUL. Миналия месец получихме 3 (ТРИ) SМS-а с хороскоп за зодия лъв (в семейството ни нито един не е зодия лъв)!!! Това ни струваше 1,20 лв. с ДДС. Свързахме се с оператор, за да изясним това, а той ни убеждаваше, че ние сме поръчали този хороскоп и нищо не може да се направи. За наша изненада, обаче, днес (18.03.2009 г.) получихме един след друг НОВИ 3 SMS-а, за FUN CALL мелодия, която сме "поръчали" ?!?!?! Последва ново обаждане до оператор, този път беше госпожица или госпожа, която отново ни убеждаваше, че сме поръчали тази мелодия, за която трябва да заплатим 1,80 лв. с ДДС. Ами заявих й, че този път няма да заплатим "поръчаната" мелодия, заедно със сметката, а и ще прекратим договора, въпреки, че не е изтекъл още.
Та мисълта ми е, че не само MTel си прави каквото си иска, а и другите оператори.
Няма ли орган, който да сезираме за тези натрапени ни разходи, за да се спре с безобразията на по-силните (в случая визирам големите компании за мобилни услуги)?



Тема Re: MTEL... Здравейтенови [re: Bronic]  
Автор aliencheto (непознат )
Публикувано21.03.09 02:12



Не се и съмнявам.. Преди няколко месеца с приятелката ми бяхме извън страната. За няколко обаждания в продължение на 4 дни сметката нарастна на 1150 лв. (което е с пъти повече от лимита). Тя ползваше услугите на hermesphone, можеби познати на много хора пътуващи в чужбина. След като и беше спряна картата, тя си извади разпечатка от hermesphone, както и от мтел. Разликата беше огромна. След първото писмо от нейна страна с обжалване на сумата, отговора беше "няма грешка, това е фактурата". След прилагане на копия от 2те факрури (тази на мтел и тази на хермес), молбата и цялото писмо бяха загубени. След, което започна един тормоз от страна на фирма, която представя и защитава интересите на мтел спрямо клиенти не платили си сметките. Както и да е, мтел ще си получат парите. Но аз съм им замислим лек капан, да видим дали ще се хванат. Както преди известно време един човек осъди мтел за надписани сметки, така и аз смятам. Отново ще излизам извън страната, но този път ще си запечатам картата пред нотариус, подписан и заверен от самия него. И дори 1 лв разговори да имам ще ги съсипя! Това е от мен и не им се давайте така да мачкат наред!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.