Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 22.05.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ремонт на столичния булевард Климент Охридски  
Автор Lilliya (непознат )
Публикувано18.10.08 18:40



Как според общината хората които живеем тук, на "булевард" Климент Охридски ще се движим? Ще прелитаме ли, ще се телепортираме ли, как ще ходим на работа, как децата ще ходят на училище. Изобщо как я мислят те тази работа??? А иде заима, дъждове, студове, снегове и какво ли още не. Денят намаля и вече рано се стъмва а по "улицата" на която няма никакъв тротоар или пък осветление и бродят какви ли не същества. Няма и друга улица по която да можем да се движим докато тази е в ремонт. С две думи блокирани сме от всякъде, движение може да има само по въздуха, но дали е възможно това?Как мислите вие?!?!

Редактирано от Lilliya на 18.10.08 19:18.



Тема Re: Ремонт на столичния булевард Климент Охридскинови [re: Lilliya]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано18.10.08 20:17



А Вие каква алтернатива предлагате? Може би да не се прави ремонт там и дупките да станат по 2 метра? Може би да се хвърля до безкрай асфалт в тях, който изкарва до първото заледяване? Може би да си стои без тротоари, дренажи и да пишете на "Господарите" да дойдат да видят калта през зимата или пушилката през лятото? След като живеете на този "булевард" може ли да посочите по-разбита основна улица в София?

Как очаквате с магическа пръчка да изникнат тротоарите?

Времето на ремонта е добре подбрано - едновременно със свлачището между Бункера и Бистрица. По-рано не можеше да се случи, тъй като при затварянето на околовръстното ул.Кл.Охридски поемаше отклонения трафик.

Даже ми се струва, че времето (до 1.12.) е малко за качествен ремонт.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Ремонт на столичния булевард Климент Охридскинови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор Lilliya (непознат )
Публикувано18.10.08 21:20



Според Вас това въобще може ли да се нарече булевард?! Ако живеете тук и Ви се каже че никакъв транспорт не може да се движи от тук и няма с какво друго да се движите освен пеша, а Ви се налага да се движите в този район, много ми е интересно как ще постъпите. Аз съм от 7 сутринта на работа до 20.30 вечерта, в колко трябва да тръгна сутринта за работа и в колко ще се прибера вечрта в тъмницата и студа. За 20 години не съм видяла да се случи нещо в този квартал. Защо не го направиха когато хората са отпуска и децата не са на училище, защо толкова време се чака винаги? Може ли да се направи маркировка на шосе което е в окаяно състояние, вместо това можеше още тогава да се започне ремонта. Ако не е тайна, мога ли да знам Вие в кой квартал на офия живеете? Едва ли имате същите проблеми като живеещите тук. Повече от ясно е че няма да се спре движението на коли по трасето, защото има и фирми които не могат да спрат работа заради ремонта и пак ще си има движение. Защо трябва да спрат транспорта на хората, който и без това минава на 1 час. Дали ще си се движат бусовете и камионите на фирмите и складовете или малкото рейсче ще продължи да минава не е ли все едно и също. В това е въпроса. И не, няма да викаме Господарите за прашните или кални улици, поради простата причина че това НЕ Е булевард или поне по нищо не прилича на такова.



Тема Re: Ремонт на столичния булевард Климент Охридскинови [re: Lilliya]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано19.10.08 22:41



До миналата година живеех на булевард (или улица) Климент Охридски, сега съм пак наоколо - в Дианабад, така че съвсем не ми е безразличен районът и достатъчно брой пъти съм преминавал и преминавам по тясната му част.
Абсолютно съм съгласен, че е в окаяно състояние, и затова се зарадвах, че най-сетне го номинираха за основен ремонт. Аз Ви обясних, защо ремонтът не можеше да започне по-рано. Ако го бяха затворили едновременно със Симеоновско шосе, това би означавало пълно отрязване от света за Бистрица, Железница, Ярема и другите села по това шосе. По-добре щеше да стане да го направят преди затварянето на Симеоновско, но свличането на Бункера го прави Пътно управление, а ул. Кл. Охридски - общината и явно двете институции не могат да се синхронизират за по-кратко време. Ремонтът на свлачището не търпи отлагане (бих казал и ул. Кл.Охридски също) и не мисля, че това положение може да се изтърпи до следващото лято.

При основен ремонт се маха цялата настилка, така че не може да се говори за каквото и да е движение. Така беше по бул. Данаил Николаев, където има не по-малко фирми и складове от ул. Кл.Охридски.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Ремонт на столичния булевард Климент Охридскинови [re: Блaryн Kaлчeв]  
АвторPaли (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 09:45



Аз живея на друг затворен за ремонт булевард - "Ал. Стамболийски". По принцип нямам нищо против да се правят ремонти, стига да са качествени и в подходящо време. Не знам как са планирали тези ремонти сега, а не през лятото, когато трафика е в пъти по-малък и движението не би се затруднило толкова...Така или иначе тези ремонти трябва да се направят, но не мога да разбера едно нещо - поведението на хората. Значи затварят се няколко булеварда и веднага става пълна анархия, заради някакви си тарикати, дето мислят, че те залужават да се придвижват най-бързо от всички. И се започва с карането по трамвайните линии(все пак хората вътре не случайно са си купили билетчето), качването по и без това разбитите тротоари и т.н.
Най-много ме дразни, че уж полицията и кат щяха да прилагат драконовски мерки срещу нарушителите... Еми някак си много незабележимо ги прилагат. Да сложат по един полицай да драска актове на тези места, ще се изхрани за няколко месеца напред.
Всички се оплакват, че колоните с коли не вървят, ами как ще вървят като 5-6 тариката се вмъкват напред на всеки светофар като минават по трамвайните линии или по тротоара и за чакащите на платното остава да минат не повече от 2 коли. Не знам дали от "Господари на ефира" биха си направили труда една сутрин да спират тези тарикати и да ги питат дали се чувстват горди... Или може би трябва да попитат катаджиите къде са...??!! В случая и двете страни заслужават "Скункса"..




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.