Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 02.07.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Виновен ли е доктор Тричков?  
Автор gmirtch (непознат )
Публикувано22.02.07 12:43



Въобще не разбрах защо се заяйдате с човека. Съществуват лични лекари с много повече пациенти, има с по 3-4000. Много елементарно се ловите на гадните цигански номера. Това племе с нищо не допринася за държавата, а претенциите им са до небето.



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: gmirtch]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано23.02.07 10:09



Не мисля, че доктора е виновен, напротив. Самият д-р Тричков е трябвало да се обади на Господарите с молба за репортаж-как може да оставят един лекар да носи сам отговорност за жителите на ЧЕТИРИ села! Да не е слънце да огрее навсякъде.И защо думите на мангалите в случая се приемат за 100% истина? Нека да докажат,че наистина са го търсили по gsm и стационарен телефон, и никой не е отговарял,та тогава да се прави репортаж.
И въобще-моля, по-полека с лекарите! Напоследък нагласата е да ги изкарат по-черни от дявола, без никой да се замисли,че: 1. За 99% от поразиите в здравеопазването е виновна т.нар. Здравна Каса /баси корупцията и бюрокрация безпросветна/ и ЗМ. 2. Колко хора от нас всички са коректни пациенти и как се отнасят към лекарите.
Лично аз уважавам безкрайно много професията /по-точно призванието/ на лекарите и мед. сестри.Който много реве, я да вземе да си скъса задника от мин.10 години учене,доп.квалификация, практика и т.н., да поноси подобна отговорност, да поработи малко за жълти стотинки-да видим после ще си отвори ли плювалника!
P.S. Не съм лекар, нямам близки и/или роднини лекари или мед.сестри.



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: gmirtch]  
Автордивнa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 15:46



Някой пита ли се изобщо,какво означава да си непрекъснато на разположение на разни дебилни мангали?Че той докторът- даже много съхранен и отговорен ми се вижда.Тоя репортер,дето едва ли си е дал зор за нещо ,най-напред да разбере какво значи да завършиш медицина,колко труд и нерви са това-и то за да се завреш в някакви миризливи села,с още по миризливи пациенти,за НИКАКВИ ПАРИ.Тъпите идиоти да не лаят,щото ако си иде тоя доктор,ще стоят години без никакъв,както е в много други села.А пък някой от умните ни управници най-накрая да обясни кое е това животно или машина,което работи 365 дни в годината по 24 часа



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: eeyoree]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано23.02.07 15:48



Моля,моля!Има лекари и "лекари".Само преди седмица станах свидетел на ужасно грозна постъпка от страна на лекар хирург.Момче на видима възраст 14/15 години търсещо спешна помощ за разрязаната си и обилно кървяща ръка,бе буквално изгонено,защото не носело направление и здравната си книжка.Въпреки молбите му,лекаря и мед.сестрата му затръшнаха вратата като на куче.





Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: morska~valna]  
Автордивнa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 16:00



Не съм застъпник на такива лекари вникакъв случай,но мястото на момчето е било в спешен травматологичен кабинет,а хирургът за да го зашие и превърже ще изразходва време и консумативи,които сам си е закупил и които никой няма да му върне,щото здравната каса плаща само срещу направление,да не говорим пък колко от тях изобщо не плаща.Но категоричносъм против грубостта въввсичките и проявления



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: morska~valna]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано23.02.07 16:06



Направление? Здравна книжка? Я прочети пак по-горе-за 99% от поразиите отговорност носят здравната каса и МЗ.
Всички се убиват да разказват/преразказват/пре-пре-преразказват случки за некоректно лекарско поведение, ама рядко някой описва как доктор Еди-кой си му е спасил здравето/живота.
Тук май важи едно основно маркетингово правило:Ако човек не е доволен от нещо го казва на 10 свои познати. Ако е доволен-само на един!



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: eeyoree]  
Автордивнa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 16:22



Ейй,толкова е гот,че някой мисли обективно.Като ни е толкова зле здравеопазването,а пък и лекарите не ги бива,защо всички търчат от чужбина тука да се лекуват?Ами защото там за не чак толкова качествена услуга си плащаш солено,.А в Швеция потребителската такса е 30 евро./Знам,че им е по-висок стандарта,ама все пак.../ май само тук остана безплатен обяда.И това за съжаление пък е повод за корупция.Дано скоро разберем,че не са ни нужни унизени лекари...



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: дивнa]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано23.02.07 17:18



защо всички търчат от чужбина тука да се лекуват?

Нещо бъркаш

Аз от тука търча по чужбина,щото ми е мил живота.Докато умните се наумуват,лудите се налудуват,гробищата се пълнятКакво е виновен пациента,че някой не си гледа работата



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: morska~valna]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано23.02.07 18:27



Как успя да отсъдиш толкова лесно,че "някой не си гледа работата"? С медицинско образование ли си,че даваш оценка за работа, от която нямаш понятие?
А, и не съм чул някъде гробищата да пустеят.





Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: eeyoree]  
Авторбoлeн (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 19:01



А ти защо гледаш на нещата само от едната им страна?Жената сигурно е имала предвид под някой не си гледа работата и двете страни.А,че допринасят гробищата да се пълнят заради неразбориите от същите тия две страни-спор едва ли може да има............та нали и самия доктор от репортажа го каза





Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: дивнa]  
Авторferi (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 22:28



Лекарска вина се вменява трудно особено за лекар, който е сам на 4-ри села и не може да бъде на две места едновременно. Ами защо "Господари на ефира" не представиха другата гледна точка - какво би направил този един лекар с тази една нещастна линейка тип шкода "частна кола", ако по едно и също време му се обадят от две различни места за два еднакво спешни случая т.е. касаейки се за човешки животи - е не може да се клонира колкото и да ни се иска .. ! Защо Предаването " Господари на ефира" не се обърне с въпроса " Защо Д-р Тричков е сам на 4-ри села? " към РЗОК ( районна здравно осигурителна каса ) Бургас.



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: feri]  
Автордивнa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 22:37



Ами с 1000 осигурени пациенти от 4 села,трудно могат да се издържат 2 лекарски практики.Не знам дали сте наясно,но с парите ,получени от касата той трябва да плати на фелдшера си заплата и осигуровки,наем,осветление, отопление на здр.служба,консумативи,да зарежда спешен шкаф,бензин на "линейката",рецептите на касата и още незнам колко неща,и ако нещо остане за него-здраве да е.А последният репортаж си беше направо гавра !



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: дивнa]  
Авторлюбoмиp cтoичkoв (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 23:23



гъбаркахте се с д-р Макелов. сега пък е д-р Тричков. евала!сигурно имат повече пациенти, разбирайте хора, на които са помогнали, от колкото зрители има предаването. не знаех до сега, че злият гений на здравеопазването в татковината е двуглавата ламя с име Макелов-Тричков. мани, мани! горкия аз - здравноосигуреното лице. много ми е мъчно! но, ако ми потрябва медицинска помощ ще търся квазикомпетентни и мегаумни капацитети. знам от къде.



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: gmirtch]  
Авторjeg (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 23:44



???



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: jeg]  
Авторjeg (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 23:52



Какъв е повода "Господари на ефира" да направят репортаж в село Зидарово защто не се запитате кой ги е извикал и кой не е доволен от него.Видяхме една недоволна циганка и 3-4 доволни пенсионери.Защо не дадоха мненията на повече ощетени и от другите села за да видим за какво става вапрос.Мисля че не може да огрее навсякъде. И какво се заяждат с колата му. Като се има в предвид че пътищата там са от много високо "НИВО" представете си ако караше някои мерцедес или бмв на какво щеще да заприлича за шест години.Защо не показаха със каква апаратура разполага ( и тя си е негова) и как помага на хората ами го нападат така.Искат да го злепоставят с нещто но като гледах репортажите нищто нередно не направил. Мисля че "Господарите"трябва да обърнат внимание на РЗОК околкото на него.



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: gmirtch]  
Авторthepope (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 02:52



Aбе нещастници, не се заяждайте с човека. Като толково много знаете, станете доктори и отидете да работите на село, че да има във всяко село, паланка и махала доктор. Как може до такава степен да изопачавате истината. Мина комунизма където имаше лозънги от типа "Да не оставим един пациент да умре без лекарска помощ" . Това е реалността и тя продължава да бъде по-добра от голяма част от Европа, където личните лекари са още по-недостъпни , а прегледи за специалисти се назначават след месеци. Домашните посещения са от типа на 200-300 евро, а ако са в извънработно време са още повече. Така че ......



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: thepope]  
Автор1963 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 15:06



Ще те питам аз тебе,ако нямаш тия 200/300 евро какво ще правиш?Какво са виновни хората,че управията ни е такава?И заради тази управия да умираме ли?И в тези села не живеят само цигани.А на доктора като са му много да обслужва 4 села да се откаже.Никой не го е насилил.От репортажа ясно се видя,че той си "забравя" мобилния.Отношение като неговото има само в третия свят.Да върви да практикува там.Щом се е захванал с лекарската професия,да си я върши както трябва.Ако не,да си наеме една сергия на пазара............



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: eeyoree]  
Автор3идpoвo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 17:20



Ей хора,или там каквито сте!Как може да осъждате една постъпка,която вие прилагате ежедневно и дори ежеминутно!Осъждате постъпката на един наивник,Бардуков,да да правилно четете Бардуков,че бил очернил"горкия"-"доктор",без да бъде обективен и запознат със случая!Ми вие запознатили сте със случая,че давате оценка и още нещо,гледахте ли въобще материала?Името ми е Стоян и съм родом от това село!За щастие от една година насам вече живея в Бургас!Нека аз обаче ви разкажа няколко подробности!В селото искахме да линчуваме Тричков!Страдам от бъбреци и една от кризите ми беше в село!Намерих за щастие Тричков в кръчмата,развеселен!След много молби дойде в кабинета си и ме прегледа!Би ми една инжекция и за няма и 2 минути бях като нов!Помолих го да ми даде рецепта и аз да си купя лекарството и когато имам кризи сам да си помогна!Речено сторено!Още на другия ден бях в Бургас,за да си купя лекарството,а фармацевтката ме попита луд ли съм!Това се инжектирало само на хора с рак в последен стадий!Чухте ли ме добре!На хора в последен стадий от рака!Щях да убия копеленцето!Тогава се организирахме няколко души и се свързахме с Бардуков!Дойде пича за съжаление,точно когато е снимал мен ме нямаше!Когато дойде за първи път да снима се случи инцидента с чичо Гошо!И Циганин е да ,да умира ли бе глупаци?Молех Бардуков да снима,а той отказа и хукна да звъни телефони,поне от Б-с дойде линейка за 20 мин,но чичо Гошо вече го нямашв на този свят!И се оказа че и смъртен акт няма кой да му напише!И с целия си акъл Бардуков като дойде да снима за втори път,тръгна да ми прави анкети,за мнението на хората!Сега го разбирам защо,след като чета колко кал изсипвате отгоре му!Защо ги одрязаха обаче незнам!Има един бате Руско толкова хубаво се изказал,попа също намерил и ей хора,в петък вечерта,ако не сте гледали,беше последната част,когато Бардуков направи това,за което го упреквате,че не е направил,свързал се с тоя боклук,Тричков по телефона в деня му за домашни посещения!Като сте толкова обективни си спомнете там какво се случи!И последно жалки защитници на боклука в България,кой работи за без пари в днешни дни!Ами като е на фалит,Тричков,да вземе кредит от втората си майка, която е именно в здравната каса и то някакъв директор!С тези пари да си завърти някой доходоносен бизнес,а не умирайки от глад да създава работа на попа.И ви питам,защо като всичко е лъжа изведнъж се намери втори доктор след материала,а Тричков не сме го виждали от тогава,а?Аре стига сте ми се правили на светени води,че боже простими луд ставам!Елате вижте и тогава говорете!Ако искате още информация мога да ви я дам!Заинтересувайте се от колко места са го гонили,как са го били в Малко Търново,как го прогониха от Индже Войвода,и въобще защо не вземе да се гръмне тоя Тричков,хем пак свещенника да има малко работа!С извинение към всички ви,но нервите ми са предизвикани от дългогодишното лечение на Тричков за разлика от Вас!





Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: 1963]  
Авторgmirtch (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 17:48



Доктора си върши работата, а циганите като не го харесват нека те го сменят. Ако целта им е била да си покажат грозните муцуни по телевизията - успяха.



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: gmirtch]  
АвторNadeto (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 18:29



Здравейте!
Аз мисля, че единствената грешка на д-р Тричков беше репликата за свещеника. Въпреки това, аз го разбирам донякъде, защото като медицинско лице, или въобще като човек, който е заобиколен ежедневно от болести и нещастия, той е свикнал със смъртта и не я приема като нещо ненормално. Естествено, това не го оправдава.
Според мен Господарите сбъркаха в насоката на репортажа, защото така никой не се замисля, че ако не беше д-р Тричков в тези села, той и вярно поставените от него диагнози(за което съдя от анкетата в репортажа) щяха да са в по-голяма болница, някоя болница с възможности. В тази евентуална реалност доктора нямаше да кара шкода и нямаше да му се налага да отговаря сам за хиляди души без дори желаещи да му помогнат.
Д-р Тричков е направил своя избор или дори да приемем, че тази му месторабота е резултат от стечение на обстоятелствата, все пакне бива да се пренебрегва труда, който е положен от него.
Лошата човешка черта, която излезе наяве е , че всеки се интересува само от себе си. Защо само за миг някой не помисли, че освен лекар д-р Тричков е и човек?!



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: Nadeto]  
Автор3идapoвo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 19:15



Повтарям отново,понеже никой не следи форума,а само последното споделено мнение!А в 21 век,такива изблици на расизъм,горд съм да се нарека българин,но имал възможността да опозная доста цигани и турци в моето родно Зидарово!!!
"Ей хора,или там каквито сте!Как може да осъждате една постъпка,която вие прилагате ежедневно и дори ежеминутно!Осъждате постъпката на един наивник,Бардуков,да да правилно четете Бардуков,че бил очернил"горкия"-"доктор",без да бъде обективен и запознат със случая!Ми вие запознатили сте със случая,че давате оценка и още нещо,гледахте ли въобще материала?Името ми е Стоян и съм родом от това село!За щастие от една година насам вече живея в Бургас!Нека аз обаче ви разкажа няколко подробности!В селото искахме да линчуваме Тричков!Страдам от бъбреци и една от кризите ми беше в село!Намерих за щастие Тричков в кръчмата,развеселен!След много молби дойде в кабинета си и ме прегледа!Би ми една инжекция и за няма и 2 минути бях като нов!Помолих го да ми даде рецепта и аз да си купя лекарството и когато имам кризи сам да си помогна!Речено сторено!Още на другия ден бях в Бургас,за да си купя лекарството,а фармацевтката ме попита луд ли съм!Това се инжектирало само на хора с рак в последен стадий!Чухте ли ме добре!На хора в последен стадий от рака!Щях да убия копеленцето!Тогава се организирахме няколко души и се свързахме с Бардуков!Дойде пича за съжаление,точно когато е снимал мен ме нямаше!Когато дойде за първи път да снима се случи инцидента с чичо Гошо!И Циганин е да ,да умира ли бе глупаци?Молех Бардуков да снима,а той отказа и хукна да звъни телефони,поне от Б-с дойде линейка за 20 мин,но чичо Гошо вече го нямашв на този свят!И се оказа че и смъртен акт няма кой да му напише!И с целия си акъл Бардуков като дойде да снима за втори път,тръгна да ми прави анкети,за мнението на хората!Сега го разбирам защо,след като чета колко кал изсипвате отгоре му!Защо ги одрязаха обаче незнам!Има един бате Руско толкова хубаво се изказал,попа също намерил и ей хора,в петък вечерта,ако не сте гледали,беше последната част,когато Бардуков направи това,за което го упреквате,че не е направил,свързал се с тоя боклук,Тричков по телефона в деня му за домашни посещения!Като сте толкова обективни си спомнете там какво се случи!И последно жалки защитници на боклука в България,кой работи за без пари в днешни дни!Ами като е на фалит,Тричков,да вземе кредит от втората си майка, която е именно в здравната каса и то някакъв директор!С тези пари да си завърти някой доходоносен бизнес,а не умирайки от глад да създава работа на попа.И ви питам,защо като всичко е лъжа изведнъж се намери втори доктор след материала,а Тричков не сме го виждали от тогава,а?Аре стига сте ми се правили на светени води,че боже простими луд ставам!Елате вижте и тогава говорете!Ако искате още информация мога да ви я дам!Заинтересувайте се от колко места са го гонили,как са го били в Малко Търново,как го прогониха от Индже Войвода,и въобще защо не вземе да се гръмне тоя Тричков,хем пак свещенника да има малко работа!С извинение към всички ви,но нервите ми са предизвикани от дългогодишното лечение на Тричков за разлика от Вас!

"



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: gmirtch]  
Авторferi (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 20:19



Зидарово живо се интересувам от малко повече информация по въпроса, защото репортажа за мен не беше направен много коректно, ако е истина това, което написа защо не сте подали жалби по надлежния ред? Защо сте търпели толкова време "леченията" на лекаря така както ги описа ? Повече информация можеш да ми пратиш на email feir@abv.bg



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: 3идapoвo]  
Авторgmirtch (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 10:17



За кое лекарство става въпрос?



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: 3идpoвo]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано26.02.07 10:04



Не можах да разбера коя постъпка,която прилагам ежедневно, осъждам, ама карай...
Е нали това ти казвам бе,пич, не ти е виновен доктора,виновна ти е системата! Като не ти харесват неговите услуги, що не си избереш друг лекар? Ми щото няма друг в селото! И що няма друг в селото? Ами ей тъй, на някоя умна глава й е хрумнала, че за четири села-стига един доктор.
На твое място бих се замислил, преди да определя лекарите "боклука в България". Иначе извиненията ти ги приемам.
P.S. Я ми кажи коя е тази фармацевтка, дето е толкова в час кое лекарство кога и на кого се инжектира? Да не троша пари да ходя по лекари, ами направо към нея да се обръщам. Бреееей, тия аптекари бир парче доктори били бе!!!



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: gmirtch]  
Автор valkurion (непознат )
Публикувано26.02.07 20:49



tochno puk "doctor"tri4kov e vinoven po tova 4e v nito edno ot selata mu nqma dom.telefon a na mobilnia ko si 4ul 4e nqma vruzka po4ti s nego.tui 4e nedei da go prai6 cvete za mirisane.



Редактирано от valkurion на 26.02.07 20:50.



Тема Re: Виновен ли е доктор Тричков?нови [re: gmirtch]  
АвторlNTENClTY (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 12:03



Ние още не знаем какво е истинското европейско здравеопазване. Какво е да си плащаш за скенер по 1000 евро в кеш и въпреки това да трябва да чакаш ред 3 месеца, какво е да извикаш лекар в къщи и най-ранния срок той да дойде е след три дни, какво е 1 личен лекар да обслужва 10 000 пациента, какво е дефицит на лекари, какво е да си длъжен да платиш 100 английски лири за повикване на линейка, какво е линейката да те остави на пътя, ако разбере че нямаш здравна осигуровка, какво е да те прегледа лекар специалист и колко се плаща и чака, да не говорим за професор, и много така нататъка.
Според мене живота ще го наложи. Давайте господари на ефира заяждайте се с докторите, после да не се наложи да правите репортажи защо няма доктори в България, да не говорим за ентусиасти като д-р Тричков, такива едни будали, които са тръграли да се занимават със здравето на хората в затънтени райони на страната и да се борят с ежедневните проблеми и солени глоби за щяло и нещяло от институцията НЗОК.
Аз лично съм лекар, който години наред работеше с чужденци (вече не издържам), но за цена на прегледа от 100-120 лева, отделно манипулациите и т.н. Трябва да ви кажа, че нормален човек може да издържи да е на разположение 24 часа, 7 дни в седмицата НАЙ-МНОГО 5 МЕСЕЦА. Като после му трябват 3-4 месеца пълна почивка. И то при условие, че не се занимаваш с проблемите породени от институцията НЗОК.
Горещо моля Д-р Тричков да преглътне обидата и да продължи да се грижи за тези читири села. Ако той прочете това искам да го попитам дали истинската причина за това оплакване до нова телевизия не е, че е отказал безплатно да обслужва безработните и неосигурени цигани?



Тема Виновен е............нови [re: lNTENClTY]  
Автор1963 (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 14:51



........щом не си носи GSM-а даже.Моя син живее и работи в чужбина.Наложи му се да потърси лекарска помощ там.Лекарската помощ,която му оказаха,макар да е емигрант,не може да се сравни по никакъв начин с тази тук.Там лекарите преди всичко се грижат за здравето на човека.След лечението беше изпратен дори в санториум за възстановяване.Напълно безплатно,защото работи по трудов договор с платени осигуровки.Ако искаш повече инфо,ще ти оставя координате си,за да видиш,че не говоря наизуст нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.