Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 01.05.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Репортажите са повърхностни  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано26.05.06 21:43



Току що гледах репортажа за починалия човек в Овча Купел, заради закъсняла реакция от Бърза Помощ. Репортажът започна много добре, пролича си, че действат бързо по сигнал, бяха на мястото, а починалият човек лежеше отзад на тротоара. Мавриков добре разпита всички присъствали, после отиде в поликлиниката, която била на 200 метра и от която никой лекар не се навил да отиде да помогне (*). После дойде най-интересното, посещение до центъра за спешна помощ, където беше открит един интересен факт при интервюто с лекаря, който каза, че не достигат коли и затова сигналът се предава на лекарите от диспечерите със закъснение. И тук, вместо да се насочи към по-дълбоките и опасни води на разследване на причината да не достигат коли, Мавриков и водещите направиха изключително повърхностно и дори глупаво заключение, което обаче се бяха погрижили да изглежда достатъчно патетично. Четоха Хипократовата клетва и после обобщиха... "Липсата на коли и т.н... не оправдават лекарите...". Аз лично по-глупав и повърхностен завършек на репортаж не помня. За съжаление май е подходящ при общественото озлобление срешу лекарите без да се търсят дълбоко (а и не толкова) причините за лошото здравеопазване. Разберете - лекарите в България нямат условия да си изпълняват работата съвестно!

* - Нека някой отиде в коридора на всяка поликлиника в София и види за какво стълпотворение става дума. Мислите ли, че лекар, работещ в такава поликлиника може и трябва да си зареже пациентите, за да обслужва всички спешни случаи в района на поликлиниката. Това не е негова работа, а такава на спешната помощ. Дали някой лекар в Щатите или Европа ще остави пациентите си, за да търчи и обслужва района около поликлиниката по сигнали на хората.

Към "Господари на Ефира" - любимо предаване сте ми, но все повече ми падате в очите със "сериозните" си репортажи. Или ги правете като хората или спрете да ги правите и си бъдете хумористичното предаване, което започнахте.



Тема Re: Репортажите са повърхностнинови [re: Seaborn]  
Автор tokicha (вярофил)
Публикувано28.05.06 20:56



В отговор на:

Към "Господари на Ефира" - любимо предаване сте ми, но все повече ми падате в очите със "сериозните" си репортажи. Или ги правете като хората или спрете да ги правите и си бъдете хумористичното предаване, което започнахте.



Напълно съм сагласен! Някои от репортажите са супер зле направени...гласовете се смеят на места, на които се предполага, че трябва да има не смях, ами сълзи, Мавриков е усмихнат до уши, за каквото и да става дума и освен това няма никаква задълбоченост в нещата! Гледа се по възможно най-лесния начин...щом не е дошла линейка, значи лекарите са виновни...аз също съм на мнение, че има некадърни лекари, но и дума не може да става за линейката...тя си има отделен екип с шофьор...ако има виновен, то там трябва да се търси! Лекарят си има кабинет и би трябвало да го напуска заради пациент, който вече е в болницата!

Life is not the amount of breaths you take...It's the moments that take your breath away!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.