Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 30.04.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Починало новородено в Бургаснови  
АвторГинekoлor (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 21:47



Миналата седмица тези клоуни ни занимаваха с един медицински проблем.Починало едно новородено на което в Бургас не му поставили точната диагноза.

Искам да попитам Господата които си позволяват да дават квалификации за лекарите в Бургас знаят ли че:

1.Родителите на починалото дете са отказали аутопсия /което е тяхно право/ и по този начин не могат да имат никакви претенции защото НЯМА ПОСТАВЕНА ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА?

2.Смъртността при тази аномалия-тотално аномално вливане на белодробните съдове-тип Б е над 80% НЕЗАВИСИМО КОГА Е ПОСТАВЕНА ДИАГНОЗАТА И НАПРАВЕНА ОПЕРАЦИЯТА.

3.Вярно,че детето е пролежало 19 дена в Бургас без диагнозата сърдечна аномалия,НО ТО Е ПРОЛЕЖАЛО И 4 ДЕНА В СОФИЯ БЕЗ ТАКАВА-така,че се сещате къде е грешката,нали?

И последно питам-дали НАИСТИНА ДЕТЕТО Е БИЛО СЪС СЪРДЕЧНА АНОМАЛИЯ ?Отговор на този въпрос може да даде единствено ексхумацията на трупчето-ако не са се сетили да го кремират.





Тема Re: Починало новородено в Бургаснови [re: Гинekoлor]  
Автор nikoN ()
Публикувано30.01.06 19:31



И аз писах по тази тема, но други мнения нямаше:

През месец юли, по време на отпуската ни, съпругата ми беше приета по спешност в болницата и роди преждевременно в седмия месец второто ни дете – Никола.

Бебето се роди в критично състояние и живота му беше в ръцете на д-р Димитрова и целия екип на отделението. Безкрайно сме доволни от тяхното отношение и благодарни за професионалните грижи, които положиха за новороденото ни дете.

Впечатленията ни са базирани на едномесечния, почти целодневен престой в болницата.

За съжаление ние също се сблъскахме с проблемите на недостатъчното обезпечение на отделението с животоспасяващи медикаменти. За това обаче не смятаме, че е виновна д-р Димитрова или ръководството на болницата. Оказа се например, че за тази болница, която обслужва цяла Бургаска област и в нея се извършват най-много раждания в страната, не се “полагат” животоспасяващи медикаменти за недоносени деца, защото тя не е “университетска”. Такава явно е политиката на сбърканата ни здравноосигурителна система.


Явно в този клуб най-интересни са Адреналинките



Тема Re: Починало новородено в Бургаснови [re: Гинekoлor]  
Автор iorgo (непознат )
Публикувано01.02.06 15:56



Г-н гинеколог,първо искам да ви пожелая никога да не споделяте съдбата на тези родители и на много други загубили децата си поради лекарска неграмотност и безхаберие,и като категоризираш хората за клоуни,самия ти не се прави на такъв,иначе жалко ако си наистина гинеколог.Нещо повече това доколкото съм запознат не е единственния смъртен случай в тази болница.И обърни внимание евала на екипа на "Г.Е."защото основния упрек по случая е към онези в парламента.защо досега не са отпуснати средства за закупуване на апаратура,а ако са отпуснати а парите са потопени защо не са оказали необходимия контрол.И нещо повече в частни клиники в Бургас има поне 4 триизмерни ехографа и цветен доплер.Единия от тях съм го виждал лично.И какъв е проблема да се консултират от МБАЛ с тези клиники и да потърсят съдействие,надали от там биха им отказали.Работя в едната клиника и съм много добре запознат и вярвай ми не е първия смъртен случай.А кои сме ние да съдим мисля,че е глупаво да изземваме функциите на съда.И като имащ някакви съмнения относно истинноста на диагнозата има начин как да провериш.А аз се замислям вече защо заемаш толкова твърда позиция когато може би нямаш пряка връзка с този случай,а може би както казват старите хора,гузен негонен бяга а?И завършвам така,да пази Господа всички млади семейства и твоето също от такава съдба,защото никак не е лесно вярвай ми да загубиш първородно дете и да седиш всеки ден над гроба му незнаейки какво да мислиш и на кой да вярваш и да си задаваш само един въпрос....ЗАЩО,НЯМАШЕ ЛИ ДРУГ НАЧИН?



Тема Re: Починало новородено в Бургаснови [re: Гинekoлor]  
Авторskitnika (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 16:17



Iskam da vi popitam gospodin ginekolog! Koi vi dava pravo da davate kompetetno mnenie za sarde4en problem kato neste kardio-hirurg ami prost vloaior.Mislia 4e ima dosta kompetetni hora koito ve4e dadoha svoeto mnenie.Tuk stava vapros za goliam problem v zdraveopazvaneto za6toto tova nee edinstvenia slu4ai.I blagodarenie na Gospodari na efira v nai skoro vreme tova 6te se promeni.Za6toto ve4e otpusnaxa pari za kupuvane na aparatura koeto niama6e da stane bes sadeistvieto na tiax i na roditelite.



Тема Re: Починало новородено в Бургаснови [re: Гинekoлor]  
Авторida (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 16:31



ti kato si tolkova umen...bi trqbvalo da znae6 do kolko dni sled smartta se pravi eksxumacia na trup spored zabolqvaneto.Autopsiqta si e li4no pravo na RODITELITE i NAI-VE4E DETETO SI E LEJALO V SOFIA S TO4NO POSTAVENA DIAGNOZA OT 1-viqt DEN TAM.Ako ne znae6 kakvo predstavlqva diagnozata si otvori u4ebnicite i pro4eti.



Тема Re: Починало новородено в Бургаснови [re: Гинekoлor]  
Авторpop4eto (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 21:34



znae6 i kakvo tuka v taia 6ibana darjava i medicinata ne e v red pogledni gi davam ti primer zna4i poznavam edin moi priatel negovata baba ima6e diskova xernia i ia operiraxa grabna4nia stalb i kakvo babamu vse ia boli krasta.zaradi lekarite za6toto sa nekadarnici vsi4ki kamoli i za novorodeno bebe!Tva texnoto na ni6to ne prili4a



Тема Re: Починало новородено в Бургаснови [re: iorgo]  
Автор nikoN ()
Публикувано01.02.06 22:37



Не е ли трябвало майката да е гледана още по време на бременноста на триизмерен ехограф и още тогава да се установи този вроден порок на бебенцето !? Тогава могат да се вземат адекватни мерки още много преди раждането.
Но такива апарати има само в няколко частни клиники и такъв преглед могат да си позволят само малка част от бременните.
Има нещо дълбоко порочно в цялата здравноосигурителна система !



Тема Re: Починало новородено в Бургаснови [re: Гинekoлor]  
Авторnbv (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 04:59



Има едно лошо правило в нашата държава - лекарите ни се пазят един друг. Независимо дали са добри или лоши!
Не знам тази докторка дали има вина, може да няма никаква, може дори да е единствения добър лекар в тази болница. Не знам и дали мястото на цялата история е в едно развлекателно предаване. При всички случаи тези репортажи ще нарушават поне малко спокойствието на един от най-големите престъпници в нашата държава, човек отговорен за смъртта не на 100тици а на хиляди.
Този човек ако изобщо може да бъде наречен човек е директора на МБАЛ Бургас. Да онова мазно копеле от репортажите. Срещу същото това копеле се водят и дела за измами. Това копеле е завличало и продължава да завлича държавата с милиони левове и въпреки непрекъснатите скандали той продължава да е директор на тази болница. Но парите са най-малкия проблем. Не случайно тази болница е наричана моргата. Нивото на работещите там е потресаващо ниско но най-лошото е че то не само не се подобрява ами продължава да върви надолу. Държавата също има огромна вина.
До колкото съм чувал, това е най-голямото болнично заведение в страната а е оставено да мизерства. И причината е че болницата няма статут на университетска, въпреки че обслужва не само града ами и много голям район. От там идват и голяма част от проблемите. От там идва и ниското ниво на лекарите, липсата на модерна апаратура, която се предоставя първо на университетските болници.
Малко ли са наказани хората в този град с толкова много промишлени замърсители, 10-ки години те са плащали със здравето си а държавата ги е оставила да измират от болести, да обикалят като луди от град на град. Хора си отиват дори от банални болести, усложнения предизвикани от ненавременно или неадекватно значение.
Уморил съм се да повтарям на познати, ако се разболеят да не си губят времето тук ами да заминават директно за София. При всички случай ще си решат проблемите много по-бързо и ще им струва в пъти по-малко. А като си заговорихме за пари, в същата тази болница тарифите на лекарите само дето не са залепени на вратите. Те са ясни на всички, започват от 500-600 за елементарните операции и стигат до 2-3хил при неврохирурзите може някой да искат и повече но ме съмнява тъй като в тази болница не се извършват много сложни операции ОТНОВО защото болницата не е университетска.
Иначе можеш да си избираш лекари, всеки екип си има тарифи. Пристигат и разни професори от София, за последния случаи който научих разликата между едно от местните "величия" беше близо 1000лв. Някакъв неврохирург на който забравих името но едва ли са много софииски неврохирурзи опериращи в тази билница редовно. Като се замисля може и да са много, работа има а се вижда, че е много доходоносно и не крие никакви рискове за тях.



Тема Re: Починало новородено в Бургаснови [re: Гинekoлor]  
АвторPaбoтeщ в cekтopa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 13:43



Здравейте!
Снощи гледах поредното предаване от серията за Бургаския МБАЛ и останах малко недоумяващ. Според мен проблемът не се насочва в правилната посока. Ако обърнахте внимание и д-р Митев, софийският кардиохирург оперирал детето каза, че за откриване на това заболяване е бил достатъчен цветен доплер. Не става въпрос за триизмерен ехограф, нито за кой знае какво чудо на техниката, а за най-обикновен цветен доплер. Най-общо казано, това е функция на цветните ехографи дори от най-нисък клас. Доста приличен ехограф с цветен доплер рециклиран може да се вземе в ценовия диапазон 10 000 - 15 000 евро, да не говорим за китайските при които не говорим за кой знае какво качество, но пък цените са безбожно ниски. Пак повтарям, не става въпрос за чудо на техниката, а за цветен доплер. Не ми казвайте, че в цял бургаски МБАЛ няма поне един цветен ехограф!! Доколкото съм чувала, трябва да имат повече от един...
Според мен тук става въпрос по-скоро за лекарска небрежност (ако си спомняте, Шефката на Неонатологията не искала да се излага пред софийските колеги и да им праща детето..). Може това решение да й е било наредено "свише", когато е поискала разрешение за трансфера на детенцето. Може проблемът да е в некомпетентност на бургаския кардиолог поставил диагноза "без съмнения за сърдечни аномалии". Може да нямат договореност да ползват цветния ехограф собственост на частна структура в болницата или на друго отделение... Може много работи. Но едва ли става въпрос просто за липса на апаратура, особено на такава стандартна ехографска апаратура, която дори малките частни кабинети или центрове от среден клас имат. Не би трябвало разследването да се ограничи до обяснението: няма апаратура и толкоз, защото така остават неразкрити истинските виновници или причини. Пак повтарям, може това да не е въпросната докторка, може да е въпрос на организация, на некомпетентност на други от персонала, на каквото и да било друго, но не и на липса на апаратура. Специално на тази проста апаратура. Съжалявам дълбоко за загубата на това семейство, и, казвам ви, напоследък всеки ден се моля да не ни сполети здравословен проблем, защото по нашите болници просто можеш да си отидеш за нула време.



Тема Re: Починало новородено в Бургаснови [re: nikoN]  
Автор iorgo (непознат )
Публикувано03.02.06 11:41



nikon,zdravei.Da porochno v zdravnata ni sistema ima,obache gledaj predavaneto na 06.02.2006g.da vidish i porochnoto v MBAL.Ti kogato genati e legala v bolnicata v Burgas,beshe stanalo vupros za pari nqmashe li da namerish.Vseki roditel bi stanal na most za deteto si.I govorim za pregled koito ne struva poveche ot 20lv.Samo che spored Dimitrova,ako gleda vnimatelno predavaneto efograf nqma v Burgas i oblasta,a samo v burgas az znam za 2.Blagodari se na sudbata che vsichko e bilo ok s teb i semeistvoto ti,dano vinagi da e taka,no vse pak trqbva da budem realisti i vinovnite da si ponesat posledstviqta,a horata v beli prestilki da ne zabravqt naj svqtata kletva,izrekli prez givota si:HIPOKRATOVATA!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.