Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 28.04.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Страхувам се ........по закон?!  
Авторyжaceнa (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 22:39



През 1991 година лекарите от пловдивския онкодиспансер спасяват живота на 40-годишната тогава Гана Петкова. Ампутирана е едната й гърда и са извъдени лимфните възли над дясната й ръка. Въпреки предупрежденията на специалистите-онколози, че за да живее, тя не трябва да работи, 4 години след операциите ТЕЛК-Пазарджик я обявява за трудоспособна и спира пенсията й.

Заради премахнатите лимфни възли нормалните функции на дясната ръка са нарушени. От 10 години тя е два пъти по-голяма от лявата.

Болката се засилва при физическото натоварване, което е неизбежно, защото от 8 години жената не получава пенсия, не може да си намери работа и за да живее гледа крави, царевица и картофи.

"Аз мисля, че с този оток може да се работи", заяви д-р Асен Хърлев, председател на ТЕЛ-Пазарджик.

- Какво може да се работи?
- Ми общ физически труд - посочи д-р Хърлев.
- Какъв?
- Ми общ.
- Кажете какъв.
- Не знаете ли общ физически труд какво значи?
- Не, не знам. Кажете ми.
- С лопата, с метла...

Лекарите от областния онкодиспансер са на различно мнение - след операцията има усложнения и затова жената не трябва да работи.

"Там има лимфна дисекция. Целият лимфен дренаж е нарушен и лъчелечение има и не може", смята д-р Снежана Янкова, началник на Областен онкодиспансер-Пловдив.

- Не може да се работи?
- Не може да се работи. Тежък физически труд - абсурд! - категорична е д-р Янкова.

"Ето, по закон не дават никакви усложнения", подчерта д-р Хърлев.

- Това е по документи. Фактът е, че тя има.
- Тя има, но тук не дават - настоя председателят на ТЕЛК-Пазарджик.

В отговор на репликата, че му показват жена, която има подута ръка, д-р Хърлев каза: "Да подаде документи. Ще гледаме усложнението."

От ТЕЛК-Пазарджик обещаха до един месец да се произнесат по случая.




Тема Re: Страхувам се ........по закон?!нови [re: yжaceнa]  
Автор Veselushka ()
Публикувано08.10.04 17:53



Това е ужасно!
Но защо публикувате това тук?! За съжаление се съмнявам, че някой от нас може да ви помогне или утеши.
Боже минали са почти 15 години!
Аз не знам дори какво да кажа по въпроса.....
Поздрав от мен!

Обичам да ям!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.