Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 19.05.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За кучетата зуеците и малинките......  
Автор silent (някакъв)
Публикувано21.03.04 20:45



Ау просълзих се направо от умиление като гледах репортажчето за въртенето на кучетата. От жалните нажалени мутри на водещите.
Първо не ми стана приятно от това което видях в репортажа за кучетата.
Но това е старобългарска традиция.
Второ една крава или прасе или кокошка по-малко животно ли е от едно куче. Ако има нещо което да ме вбесява най-много в тоя живот е лицемерието. Щот тия "господарски говеда" най-вероятно след същото това предаване са отишли да опукат по една мешана скара. Щот то прасето или телето не са животни. Пък и да ядеш животно не е като да го въртиш..........

незабележим

Редактирано от silent на 21.03.04 20:47.



Тема Re: За кучетата зуеците и малинките......нови [re: silent]  
Автор Диaнa (ЕволюиращаРиба)
Публикувано21.03.04 21:34



Прасетата, телетата и т.н. не ги въртят и измъчват за кеф, а ги убиват бързо и безшумно (надявам се), за да задоволят физиологичните потребности на хищника човек. Брутално е, да, но тук става въпрос за оцеляване - и не ми излизай с аргумента, че можело да не се яде месо. Аз лично не мога - получавам анемия.

Ако у теб репортажът не е събудил жалост, каква загриженост за животните симулираш изобщо.

Поздравявам горещо "Господари на ефира".

П.С. Най-големи лицемери са "вегетарианците", които ядат риба.

"Life down here is just a strange illusion"

Редактирано от Диaнa на 21.03.04 21:39.



Тема Re: За кучетата зуеците и малинките......нови [re: Диaнa]  
Автор ALiAS^[m] (Стафооооооо)
Публикувано21.03.04 22:03



Браво Диана!
И аз съм на страната на Господарите.

Бива ли, кажете ми, по националната телевизия да дават такива неща. Едно е да дават някакъв игрален филм, в който се гаврят с животни, друго е да дават документален филм, в който това се случва наистина. Те онези там в незнам си кое село ако щат да си го извършват тоя ритуал, ама бива ли да го дават по телевизията?!
А колкото до "умилителните физиономии" на Господарите - вярно, че понякога преиграват и така дразнят, но ... и на най-добрите се случва.



Тема Между другото, знаете ли колко е гадно това...нови [re: ALiAS^[m]]  
Автор Диaнa (ЕволюиращаРиба)
Публикувано22.03.04 03:16



от личен опит? Веднъж като малка пробвах с въжената си люлка и мога да твърдя, че беше едно от най-отвратителните ми преживявания; по-лошо от всякакви люлки и др. в амюзмънт-парковете. Въртях се по същия начин по-малко от минута и после цял ден се чувствах like shit. А горките кучета ги въртят по цели минути... Всички тия дебили от т.нар. ритуал заслужават тях да ги завъртят!!!

"Life down here is just a strange illusion"


Тема Re: За кучетата зуеците и малинките......нови [re: Диaнa]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано22.03.04 14:38



Надявай се.....Интересно ми е дали предпочиташ да умреш БЪРЗО и БЕЗШУМНО пред това да имаш тежко и мъчително възстановяване. Не мислиш ли че си противоречиш. По тая логика трябва доживотните затворници да ги разстрелват кат едно време. Що да се мъчат с някакво доживотно живуркане в зандана. Един куршум би бил бърза па макар и не толкова безшумна смърт. И това ще бъде полезно за обществото така както животинската храна е полезна за теб. Щот няма да го подяждат по 30-40-50 години.

незабележим


Тема Re: За кучетата зуеците и малинките......нови [re: ALiAS^[m]]  
Автор lorkchirska kotka (opasna)
Публикувано22.03.04 22:43



И тоя садизъм ми го сложили в рубриката"Култура и образование".



Тема Re: За кучетата зуеците и малинките......нови [re: silent]  
Автор ALiAS^[m] (Стафооооооо)
Публикувано22.03.04 23:34



Има огромна разлика... Затворниците, за да са в затвора, трябва да са извършили нещо мнооооого гадно и заслужават да се мъчат!



Тема Re: За кучетата зуеците и малинките......нови [re: silent]  
Автор Диaнa (Зодия Бири)
Публикувано23.03.04 01:48



Аргументите ти са пълна глупост.

1. Изтезаваните кучета на са изтезавани с цел да се възстановят от нещо.
2. Те не са изтезавани, за да изкупят някакво престъпление - както правилно отбелязва ALIAS.

Won't you come into my room, I wanna show you all my wares...


Тема Re: За кучетата зуеците и малинките......нови [re: silent]  
Авторflor (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 19:55



трябва да си изрод за да изтърпиш да гледаш такова нещо- като мъчението на кучетата и както правилн отбелязаха господарите "да говориш за него все едно е поезия"!!! Ако бяха връткали така човек по- малко шях да се възмутя, защото човека се върти, защото му е кеф...а горките кученца, които както сигурно си личи обожавам, нямат право на глас. На такива хора- уж спазващи традиции и ритуали трябва да им се прилага същото- като на кучетата!!!

БРАВО НА ГОСПОДАРИТЕ!!!!



Тема Изобщо не е същотонови [re: silent]  
Автор Amicus Plato (Apprentice)
Публикувано25.03.04 20:13



Ами не е. Но това няма значение в случая. И дали ядат месо също няма значение. Даже ако пият кръв от гълъби, след като лично са им отхапали главите. Щом не ги дават по БНТ. Дай да разделим нещата. Проблемът е, че се излъчва такъв репортаж по националната телевизия и то по време и в предаване, в което не се очаква да има такива неща. Има хора, на които може да им стане повече от неприятно. Да не говорим за послания към млади зрители и т.н. Пак някой редактор не си е свършил работата, като в случая с чеченската глава. Онзи гаф беше с пъти по-колосален, но явно е забравен бързо. Та изводът е, че такъв репортаж не е трябвало да се пуска, и екипът е прав да реагира. Как реагира и дали преиграва е друг въпрос. Иначе за мен по-правилната стратегия е да атакуват само излъчването на репортажа, а не излъчването на репортажа И съществуването на обичая. Но приемам, че това е резултат от съвсем нормална човешка реакция, която няма нищо общо с яденето или неяденето на месо.

Fato maior prudentia.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.