Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 18.05.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема aide da mi preporu4ate...нови  
Автор show_me_love (непознат )
Публикувано10.08.03 21:55



nqkoe anime...
da e v stil Drama ..ne6to mejdu Candy Candy i Perfect Blue...iskam ne6to deto da ne e pulno s roboti i razni gradove v bude6teto...ami da e po-bitovo..daje i malko psiharesko i mra4no...eexxx...opredeleno mi se gleda ne6to tujno...:))
mersi predvaritelno pi6ete burzo 4e mnou mi se gleda..:))))

pozdravi :))



Тема Re: aide da mi preporu4ate...нови [re: show_me_love]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано10.08.03 23:21



Драмата е най-хубавият жанр аниме според мен, така че те поздравявам предварително, че си го избрала. ^_^
За психарско и мрачно не мога много да помогна, защото по принцип избягвам тези неща, но съм чувал, че X е мрачно и драматично (не съм го гледал, обаче планирам).
Ако ще да е по-битово, определено някои от класиките на Studio Ghibli вършат работа. "Grave of the Fireflies" е за трагичната съдба на две деца по време на Втората световна война (припомням, че Candy Candy беше за Първата световна). Друго особено симпатично аниме е "Whisper of the Heart" ("Mimi o Sumaseba") - това е 100% битова романтична история, няма много драма, но е перфектно направена (като всеки филм на Ghibli, впрочем...).
Иначе за доста драматично намирам Magic Knight Rayearth, но във втората си част. Това аниме обаче не е битово, а фентъзи.
Може да се пробва и Ayashi no Ceres - това е по-битово от Rayearth - обаче в сравнение с Candy Candy, аз го намирам за спукан балон... Просто една страхотна идея, направена по неправилен начин, а и драмата не се използва по предназначение. Някои могат да препоръчат и Angel Sanctuary, това не съм го гледал.
Обожавам Nozomi Witches, въпреки че е на спортна тематика.
В интерес на истината, повечето драми останаха в доброто старо време на 1970-те и 1980-те. Сега се намират по-трудно и са някакси по-различни. Само като вземеш цялата поредица World Masterpiece Theater - ами там са драми след драми. И другите по-известни битови драми са все от миналото - Lady Georgie, Charlotte, Touch, Rose of Versailles, Glass Mask, Brother Dear Brother, Kimagure Orange Road - което ще рече, че е много трудно да бъдат намерени (и обикновено са дублирани на друг език).

singing
"Tatakau Watashi!" by Masako Iwanaga

Hades, Saint Seiya

Тема Re: aide da mi preporu4ate...нови [re: show_me_love]  
Автор show_me_love (непознат )
Публикувано11.08.03 11:36



thanx 10x Tomoe.opredeleno 6te poslu6am saveta ti i 6te izgledam prepporu4anite animeta...
btw Whisper of the heart sum go gledala do nqkude ...i mi haresa...

mnogo bih iskala da gledam Magic Knight Rayearth no za sujalenie ne moga da go namerq nikade...jalko...


ina4e blagodarq mnogo za pomo6tta



Тема Re: aide da mi preporu4ate...нови [re: show_me_love]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано11.08.03 12:57



Ако не е тайна, откъде намираш аниметата?
Колкото до Rayearth, със сигурност трябва да го има в AnimeFantasia в WinMX.

singing
"Candy Candy 1992 version" by Mitsuko Horie

Hades, Saint Seiya

Тема Re: aide da mi preporu4ate...нови [re: Tomoe]  
Автор Star_Virgin (^_^)
Публикувано11.08.03 14:41



iskash depresia??? gledai Sai Kano ili Serial Experements Lain....
Osobeno pyrvoto e edno ot nai-brutalnite neshta koito sym gledala dosega... voina.. liubov.... kraia na sveta... ravnosmetka... prosto triabva da se gleda...
Kolkoto do X.. ako stava duma za filma.... hmm... tam ima dosta magii i mnogo neiasni neshta.. pone az lichno ne go razbrah...

Птиците не са това, което бяха ХАХАХАХАХА ^_^


Тема Re: aide da mi preporu4ate...нови [re: show_me_love]  
Автор show_me_love (непознат )
Публикувано12.08.03 13:18



ami...Tomoe...moje i da prozvu4a sme6no no si teglq animetata ot Free.techno-linka ili data.bg ili free.evro.net

o6te sum novi4ka kakvo da se pravi :)))



Тема Re: aide da mi preporu4ate...нови [re: show_me_love]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано12.08.03 14:00



Що пък да е смешно?... Повечето оттам теглят. Жалкото е, че при мен тези сървъри не действат, иначе и аз щях да тегля оттам.
Попитах, защото ти с такава лекота каза, че ще намериш тези анимета, а някои от тях са стари и ненамираеми (!), затова се почудих да не би да имаш някакъв по-особен източник. ^__^

singing
"The Gate of the Hell" by JAM Project featuring Yoshiki Fukuyama

Hades, Saint Seiya

Тема Re: aide da mi preporu4ate...нови [re: show_me_love]  
Автор edito (непознат )
Публикувано30.08.05 04:30



az ako sum na tvoe miasto sha si svalia da gledam dragonball z .za men tova e nai-hybavoto anime za vsi4ki vremena



Тема Re: aide da mi preporu4ate...нови [re: show_me_love]  
Автор Nimeriya (превъплащенка)
Публикувано01.09.05 00:41



Хъх! Сори не мога да ти помогна! Странни критерии... Хем да е драма, хем да е мрачно, хем да не е тъжно...... Аз мога да ти предложа само много кръв, много смърт и много бруталност!



Тема Re: aide da mi preporu4ate...нови [re: edito]  
Автор Nimeriya (превъплащенка)
Публикувано01.09.05 00:43



Е, баш пък на всички.... Аз лично не си падам много по Драконовата топка! Дали защото го гледах едно време по MCM и нищо не разбирах? (Френския ми е по-зле и от Японския)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.