Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 02.05.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Sаmurai 7  
Автор lady oscar (lubopitka)
Публикувано02.08.05 14:49



Приятно съм изненадана от канал AXN Не зная, дали някой от вас е забелязал, но там от около месец се върти анимето SAMURAI 7, което гордо се рекламира, като вдъхновено от Седемтте самураи на Куросава...Всъщност, приятната изненада от AXN се състои не толкова в това, че въртят анимето, а че са пуснали оригиналната му версия:))) Героите говорят на японски, слушаме оригиналната музика, а накрая дори и самите надписи са на японски Толкова рядко ми се случва да гледам аниме по ТВ-то, а да не говорим, че досега никога не е било оригинално, та не се сдържах да не споделя:)))

Иначе за самото аниме нямам ясно мнение, за жалост гледала съм само два епизода. Определено мога да кажа, обаче че е доста богато откъм интересни герои (нарисувани със забележително старание и оригинален поглед към всеки), историята е заплетена и интересна, има малко митология и малко фантастика, лошите не са само лоши...и въобще всичко, както ни се харесва

От това, което се порових в Интернет да открия за сериалчето, разбрах че е 26 епизода, създадено е през 2004г. от студио GONZO (Full Metal Panic)...ами всъщност, ето какво точно намерих:



и накрая. чух слухове, че скоро въпросното аниме ще бъде пуснато у нас на DVD, но незнам подробности кога и кой. ако някой има повече инфо, ще се радвам да осветли малко картинката

P.S. Samurai 7 e всеки петък по AXN от 22.00 часа

Въпреки шибания свят добрите момчета никога няма да останат сами

Тема Re: Sаmurai 7нови [re: lady oscar]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано03.08.05 12:18



Хм, чудно ми е кой ще го издава у нас. Това значи да бъде закупен лиценз от американците. Досега издадените анимета у нас бяха повечето или с дистрибуция от Дисни, или от пакетите на Сони. Иначе за директно закупуване от Япония и дума не може да става; самите американски фирми вече се оплакват от трудности, тъй като само един стандартен епизод струвал към 20 000 долара. Но ще видим.

singing
"Goshogun" by Ken Fujii

Saint Seiya Tenkai


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.