Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 09.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Captain Tsubasaнови  
Автор Galford (непознат )
Публикувано04.09.04 00:01



Ne znam dali vsi4ki si padat po k1rvavite animeta s mnogo boi i nasilie za tova iskam da vi zapoznaq s moeto lubimo anime Captain Tsubasa napraveno ot Yiochi Takahashi.Nqma kakvo da vi kaja za nego osven 4e te grabva vednaga s ideqta i stila a i disaina e xubav.Eto vi adresa k1deto moje da razgledate i se zapoznaete s Captain Tsubasa.
www.captain-tsubasa.hit.bg
Ako vi xaresa otgovorete i daite mnenie,ako li ne s1jalqvam za izgubenoto vreme:)



Тема Re: Captain Tsubasa [re: Galford]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано04.09.04 11:25



Е, аз определено не си падам по кървавите анимета.
Captain Tsubasa според мен е най-доброто спортно аниме (макар че още не съм гледал Touch и не мога да бъда сигурен), наистина перфектно изпипано. И в духа на повечето спортни анимета, то също е драма.

singing
"Majokko Meg-chan" by Youko Maekawa

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Captain Tsubasaнови [re: Galford]  
Автор Galford (непознат )
Публикувано04.09.04 12:10



bree nqkoi e 4uval za CAptain Tsubasa.Udiven s1m:)
Blagodarq za mnenieto i razgledai saita koito s1m predlojil:)



Тема Re: Captain Tsubasaнови [re: Galford]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано04.09.04 18:58



Не само съм чувал, ами и съм го гледал. Поне старите серии - всички епизоди.
Този сайт ми е добре известен.

singing
"Wind & Thunder" by Akira Kushida

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Captain Tsubasaнови [re: Tomoe]  
Автор Galford (непознат )
Публикувано04.09.04 19:38



A gledal li si Captain Tsubasa road to 2002??



Тема Re: Captain Tsubasaнови [re: Galford]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано04.09.04 22:57



Не, не съм.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Captain Tsubasaнови [re: Galford]  
Автор lady oscar (lubopitka)
Публикувано05.09.04 15:34



"^^ няма защо, толкова да се учудваш, че някой е "чувал" Cаptain Tsubasa все пак това е клуб за манга и аниме (второто дори повече) . аз също съм гледала някои по-стари серии от анимето, преди няколко години по RTL2 и наистина смятам, че добро. Много ми харесваше начина, по който пресъздаваха атмосферата на футболните срещи - много напреганто и драматично, а също и посланието на анимето за приятелството и подкрепата...днес не успях да разгледам сайта ти, защото нямам достъп до дата.бг в момента, но обещавам да надникна в него тези дни




"The more I love you, the more blind I become to you. Ah, Oscar...Oscar!"

Тема Re: Captain Tsubasaнови [re: lady oscar]  
Автор vessko (новак)
Публикувано08.09.04 15:59



Хайде сега от мен едно отрицателно мнение за равновесие.

Не че имам нещо против ”Капитана”, ама хич не си падам по спортни анимета по няколко причини:

1. Не знам защо, но по-старите спортни анимета (тези които съм загледал са Capitain Tobasa и Hajime No Ippo) имат леко ”грозноват” арт. Не че буквално са грозни, но героите са прекалено силно окарикатурени (дори за аниме).
2. В жанра се ползват прекалено много клишета - като изгледаш едно две заглавия, вече ти писват.
3. Обикновено описват съвсем неадекватно обстановката и атмосферата в спорта за който става дума.(Хайде в Hajime No Ippo имаше някой и друг истински момент, ама Capitain Tobasa си беше доста измислен)

Накратко: този жанр бълва прекалено много еднотипни заглавия.
Когато разбера, че някое аниме е спортно, го заобикалям отдалече...



Тема Re: Captain Tsubasaнови [re: vessko]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано08.09.04 16:43



Да почна и аз по ред:
1. Това не е вярно. Всички стари анимета си имат такава анимация и такъв дизайн (който за съвременните фенове е "грозен", въпрос на мнение). Без значение дали е спортно аниме като Attack No. 1 (1969) и Yakyuukyo no Uta (1973), или просто някое друго аниме. Няма такова нещо като специален вид дизайн за специален жанр. Всичко е въпрос на техника, а тя зависи от времето, когато е правено анимето.
2. Зависи какво точно имаш предвид под "клишета", но е вярно, че има повтарящи се основни елементи. Няма как, припомням, че спортните анимета са драми. Различното между тях е само спорта, който визират.
3. Разбира се, защото идеята им не е да бъдат сухо реалистични от гледна точка на спортните техники. Целта не е да гледаме анимационна версия на някой мач, а чрез средствата на аниме да се постигне нещо повече, да се вплетат хиперболизирани елементи. Пак припомням обаче, че това не е фокусът на тези анимета. Главното са взаимоотношенията и емоциите на героите, а в повечето случаи те са доста реалистични.
Спортните анимета са такива, каквито са. Въпрос на мнение и вкус е дали трябва да се гледат.

singing
"Attack No. 1" by Kumiko Osugi

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Captain Tsubasaнови [re: Tomoe]  
Автор vessko (новак)
Публикувано10.09.04 14:00



Точно заради тази причина и не ги харесвам. Не ми харесва формулата, по която се правят. Мека-та (примерно) също страда от много клишета, ама те ми харесват. (Вкусовете са ми доста странни...извинявам се, за което)

Освен това, аз се опитах да направя сравнение - един комерсиален жанр срещу друг.
И останах с чувството, че авторите на спортни анимета (и манги), влагат по-малко креативна енергия и амбиция, отколкото това се прави в други жанрове. Това е впечатление изградено на базата на твърде малко ”спортни” заглавия с които съм се запознал (3-4), но държа на него.

За спортния реализъм - ами да, не е толкова важен, по-важна е драмата. Ама когато видиш как футболисти си тренират ”изстрела” край морето, като се стремят да пробият с топката морските вълни...казваш си, че фантазията на сценаристите е отишла твърде далече...

За арт-а на героите в спортните аниме-та: моето впечатление е, че умишлено героите се окарикатуряват допълнително. Дори си мисля, че това е традиция (за този жанр). Чак напоследък (предполагам от търговски съображения), почнаха да ги рисуват малко по-”cool”.

Редактирано от vessko на 10.09.04 14:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.