Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 12.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Миамото Мусашинови  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано02.08.04 23:43



Може би знаете, но аз да си кажа.
В www.arenabg.com, открих филма "

", по книгата на Ейджи Йошикава "МУСАШИ".

Книгата прочетох на един дъх, дето се вика, филмът също ми хареса.



Тема Re: Миамото Мусаши [re: Bloodsigned]  
Автор vessko (новак)
Публикувано03.08.04 12:58



And your point is...

То все едно аз да кажа - ”Абе вчера прочетох една пиеса...Хамлет се казваше. Оня тип Шекспир я е писал, нали го знаете? А доколкото знам има и филми по нея и дори единят бил с Лорънс Оливие, ама не го намерих в www.arenabg.com”

Какво от това че си чел тази книга и си гледал този филм?
Ако искаш да споделиш впечатления, моля бъди малко по-конкретен!

А, понеже тук е форим за манга и аниме, можеше да направиш връзка и в тази насока или поне да опиташ...



Тема Re: Миамото Мусашинови [re: vessko]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано04.08.04 00:13



Хайде пич, да си мерим ..... катаните ... а?
Първите ми японски гравюри(репродукции, разбира се), си ги купих когато бях на 17....
Доста време мина от тогава.

Когато аз гледах МАНГА, тука не бяха чували че го има и се чудеха, защо се гледа от ляво, на дясно. Имах едно-единствено списание, дебело като тухла, в невинните ми детски ръчички, но си го мъкнех навсякъде с мене.
Ново кино "Славейков", още се казваше "Култура", когато си похарчих ВСИЧКИТЕ ДЖОБНИ, за да гледам "Лебедово езеро" - аниме.... 10 пъти. После си изхабих скицника, за да докарам принцеса Одилия.
След като прочетох "МУСАШИ" - 1 том, само дето не спях на пл. "Славейков", да дочакам излизането на втори том....

Това го постнах, защото знам, че тук има хора, които се интересуват от ЯПОНСКА КУЛТУРА.
Предположих, че може някой да не знае за филма - че го има в наличност за теглене.



Тема Re: Миамото Мусашинови [re: Bloodsigned]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано04.08.04 01:45



Или и двамата млъквате, или ще последват наказания.
Vessko, много грубо и нетипично за теб си отвърнал. Човекът само дойде да предложи полезна информация, не е нужно да му се нахвърляш така. Не можем да си забием носа в темата на клуба и да се ядосваме на по-странични подхвърлени идеи (макар и странични, те си остават в рамките на японската култура, част от която е и аниме). Ако беше посещавал клуб Кино преди време (явно не си), щеше да видиш, че там се беше появила изключително обширна и дълга тема за анимационните сериали, която впоследствие гравитира около някои анимета. Активно участвах в нея, дори давах линкове и допълнителна информация. Никой от клуба им не ми се скара, че правя това. Аналогичен случай имаше и в клуб Телевизия. Просто тематиките на някои клубове се припокриват отчасти.
Bloodsigned, благодарим за информацията, но все пак от този линк ще са по-заинтересовани в клуб Кино. Не пропускай да го post-неш там. Ако си голям мераклия да си мериш нещо, то поне е хубаво да знаеш какво мериш. "Манга" не се гледа, тя се чете. Аниме се гледа. Досадна малка грешка, но все пак. И въобще не бих те посъветвал да си мериш в хронологичен план аниме/манга начетеността, защото ще загубиш. Когато гледах първото си аниме (в далечна Азия), вие тук още бяхте Народна Република.
А сега се успокойте и двамата, за да не заключвам темата.

singing
"Kizutsuita Jealousy" by Mami Ayukawa

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Миамото Мусашинови [re: Tomoe]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано04.08.04 12:08



Ми тя темата, не е кой знае какво.
Само полезна информация, както казваш.

А за четенето и гледането ... Когато не можеш да четеш, само гледаш, нали? Още тъгувам за тази "Манга".

Всичко, което казвам, се отнася именно за периода "Народна Република".
В далечна Азия и баба знае ...

Бъдете здрави.



Тема Re: Миамото Мусашинови [re: Bloodsigned]  
Автор vessko (новак)
Публикувано05.08.04 17:38



Вярно е, че доста селяндурски се проявих, ама според мен, това си беше малко странно изказване...
Нямам нищо против изказвания извън темата, но пост-ът на Bloodsigned НЯМАШЕ, според мен НИКЪКВА ТЕМА.
Добре де...чел и гледал...какво от това?
Да го гледам ли аз? Или пък не? За какво се разказва?

Затова се позаядох с него...иначе едва ли бих могъл да се състезавам с някой тук на тема ”Кой колко е гледал?”, най-малкото защото аз съм гледал доста малко неща. Но смятам, че такова съзтезание е напълно излишно.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.