Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 31.05.24 
Филмови
   >> Манга
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Yu-Gi-Oh по bTV  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано23.07.04 16:04



Както вече е известно, от 2-ри Август по bTV започва анимето Yu-Gi-Oh (в американската му версия, разбира се).
Много жалко. Сигурно ще ми спрат Gaoranger, а пък на мен Gaoranger все повече ми харесва.

singing
"White Light~ Theme of GaoWhite" by Mitsuko Horie

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Yu-Gi-Oh по bTVнови [re: Tomoe]  
Автор vessko (новак)
Публикувано23.07.04 16:55



Това, което загледах по RTL2 от Yu-Gi-Oh, хич не ми хареса.



Тема Re: Yu-Gi-Oh по bTVнови [re: vessko]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано23.07.04 23:47



Любопитното е колко ли епизода са купили. Честно казано, така и не можах да разбера колко точно епизода има направени, но със сигурност са трицифрено число. Сериозно начинание за bTV.
Интересно е може би да отбележа, че дизайнът на героите (и анимацията) в Yu-Gi-Oh са поверени на гения Shingo Araki и сътрудничката му Michi Himeno (които правят и Saint Seiya, и какво ли още не). Специално за Shingo Araki съм говорил много, знаете, че той е бащицата на класическия аниме дизайн. ОБАЧЕ, според източници, на които имам пълно доверие, работата на майстора в това аниме била чиста загуба на време, не си заслужавало. Не съм гледал нищо от Yu-Gi-Oh, но хвърляйки поглед върху картинките (а днес видях и trailer-а по bTV), мога да кажа, че това съвсем не е стилът на Araki. Възможно е източниците ми да са отново прави и действително анимето да не е спечелило много от дизайнера си. Но както и да е, Araki вече работи по далеч по-стойностни (откъм визия) проекти като Ring ni Kakero 2, тъй че сме спокойни.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Yu-Gi-Oh по bTVнови [re: Tomoe]  
Автор vessko (новак)
Публикувано25.07.04 22:00



Бе аз за Shingo Araki, е бих се разчувствал по никакъв повод, ама ще ни залее нов поток от изказвания ”леле колко е красиво”, ”леле колко е велико”, а масовия зрител ще си каже ”Ми да, аз и без това не очаквах нищо, кой знае какво от японците.”
Наскоро чух едно много интересно мнение ”Те японците много си падат по ”лего-животинките”...вижте ги разни Покемони и Бейблейди...” (??).

1. Покет-монстерите били ”лего-животинки” (каквото и да означава това).
2. Всички японски анимации се поставят под един знаменател. В Бейблейд няма ”животинки”, а механични пумпали (е управляват се от духа на играчите, ама все пак са пумпали).

Накратко - според масовия зрител японските аниматори са някъкви напълно побъркани типове. (Познайте, кой е виновен за този имидж!)



Тема Re: Yu-Gi-Oh по bTVнови [re: vessko]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано28.07.04 16:28



bTV! bTV! bTV!

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Yu-Gi-Oh по bTVнови [re: Tomoe]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано04.08.04 01:30



Първи впечатления:
Честно казано, отвратен съм от озвучителя на Yuugi в българската версия. И знаете ли защо? Защото оригиналната озвучителка е самата Megumi Ogata. Мисля, че няма какво повече да се коментира след споменаването на този факт. Никой не може да бъде толкова добър, колкото нея, но дори и американският озвучител се справя по-добре от нашия пискливчо.
Смутен съм от безумието, сложено за Opening. Не съм чувал първия оригинален Opening, но втория е на Masami Okui, а това по bTV си е направо кощунство с името й.
Доста съм изненадан от участието на екипа Araki-Himeno като дизайнери на героите. Това е точно диаметрално противоположното на стила на Araki и Himeno. Не знам как е станала тази работа, но определено съм съгласен с мненията, че на майсторите не им е мястото в това аниме.
Нещо по хода на действието не ми харесва - много е бързо и сякаш непоследователно.
Общо взето изглежда на добро аниме, но в своя жанр. Чудно защо японците така луднаха по тези monsters-анимета - вълната започна още от Pokemon и продължи с различни вариации като Beyblade, Shaman King, Mushrambo, Yu-Gi-Oh,... Добре си беше преди като правеха класическите mahou shoujo (magical girls) анимета.
И как пък решиха да дават по 2 епизода наведнъж?... Сигурно защото епизодите са много. Пфу, тъй ме е яд, че спряха Gaoranger и то тъкмо когато се бяха появили героите от Timeranger. Гррррррррррррррррррр!....

singing
"Mirai Sentai Timeranger" by Kumi Sasaki

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Yu-Gi-Oh по bTVнови [re: Tomoe]  
Автор vessko (новак)
Публикувано05.08.04 17:08



Аз си мисля, че не са точно луднали японците е японските продуценти.
Има и свестни ”монстер” анимета от сорта на Дигимон Тиймърс (мисля си че за деца става), обаче много по-лесно е да направиш някъкво аниме с чудовища, по някъква популярна игра (я с карти, я с пумпали) - така хем печелиш лесно рейтинг, хем намираш лесно пари от рекламата. На телевизиите това също е изгодно, защото такива сериали, хем са евтини, хем стават популярни лесно - всички хлапета знаят, какво е Покемон и какво е Ю-Ги-О, а не знаят какво е Инуяша (взаимствам този пример от един пич с ник spacetaker).

Абе, познатото преизстискване на лимона - в този случей на монстерите...



Тема Re: Yu-Gi-Oh по bTVнови [re: vessko]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано05.08.04 17:16



Да, хем това, хем онова, обаче се доказва тезата, че вече живеем в комерсиализирана епоха, щото в доброто старо време такива работи не се правеха. Изкуството се обезцени и аниме е ярък показател за това.

singing
"Lupin III no Teema" - cover remix by Masayuki Tanaka

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Yu-Gi-Oh по bTVнови [re: Tomoe]  
Автор the_ghost (gotin)
Публикувано11.08.04 22:25



As sam gi gledal vsi4kite epizodi na Yu-Gi-Oh.Davi kaga to e atzki tqpo!!!
V germania izleznaha Trading Cards i te sa tqpi.



Тема Re: Yu-Gi-Oh по bTVнови [re: Tomoe]  
Автор Galford (непознат )
Публикувано04.09.04 12:20



Spored men film4eto e super qko za raspuskane i e mnogo po dobro za podrastva6tite ot nqkoi drugi po k1rvavi fim4eta.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.