Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 27.04.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Е, това вече е трагично...  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано17.07.04 21:37



От време на време следя драсканиците, които се изписват из форума на конкуренцията от anime.ludost, за да се позабавлявам от сърце и да се посмея на чуждото невежество и елементарност. Там редовно се пишат големи глупости - разбирайте грешни тези откъм фактология, натрапване на мнения, тотално сбъркани изводи и прочие. Последния път се смях искрено на темата за произхода на Transformers и "mecha" аниметата (чудно как не се научиха да ползват правилния термин super-robot). Но докато тя беше просто плод на пълна дезинформация, то това, което открих наскоро, минава всякакви граници на допустимото и излиза извън възможностите ми да го възприема. Вижте сами - тема, озаглавена "аниме класики":


Честно казано, не знам с какви чувства да коментирам, ако изобщо е нужно да коментирам. Да обявиш Versailles no Bara и *ОСОБЕНО* Uchuu Senkan Yamato (eдно аниме, което всеки японец знае) за "не съвсем класики", после да изразиш становище, че старите анимета са за загърбване и накрая да замажеш положението с качеството на анимацията им - е, не, направо убиха коня!
Досега не съм бил достатъчно впечатляван, че да коментирам изписваното по чуждите форуми, но тук вече надминаха себе си. Тия не са дори и аниме зяпачи, а камо ли аниме фенове.
А аз, като почитател, който харесва това, дето се харесва на японците, си гледам tokusatsu шоуто Hyakujuu Sentai Gaoranger по bTV от 15:30 (макар и в американската му версия) и продължавам да се забавлявам над смешките из форумите на плебеите.

singing
"Gaoranger Hoero!!" by Yukio Yamagata

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Е, това вече е трагично...нови [re: Tomoe]  
Автор vessko (новак)
Публикувано18.07.04 14:25



Май си малко строг тук. С това, че старите анимета не трябва да се загърбват съм съгласен, но дефиницията ти за думата класика е малко консервативна.
Очевидно тук се има в превид ”класиката” според представите на същите тези плебеи...а не класика според средния японец. Тези хора просто така си говорят. Не можеш да очакваш от тях ЧАК ТАКИВА познания.(Затова смятам теста ти за аниме култура, за малко непрактичен )



Тема Re: Е, това вече е трагично...нови [re: vessko]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано18.07.04 15:31



Разбирам те, но определено не съм съгласен, че има западна "класика" и източна "класика". Според мен, класиките са универсални понятия и навсякъде са едни и същи. Така например, за аниме класика се приема Yamato и това е факт, независимо дали Yamato ти харесва или не. Въпрос на уточнение в терминологията.
Относно теста - вече уточних, че той не е изпитване. Просто предложих по-разчупен начин за предаване на полезна информация и любопитни клюки - под формата на игра, вместо със сух текст.

singing
"Into Danger Kakuranger" by Takayuki Miyauchi

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Е, това вече е трагично...нови [re: Tomoe]  
Автор Star_Virgin (^_^)
Публикувано18.07.04 18:31



Tomoe, veche se hvashtash za nai-malkite dumichki i srichki imam chuvstvoto...
pyk i ne mi se struva pravilno da hodish nasam natam i posle da pliuesh horata zad gyrba im.. shtoto ti tocho tova si napravil... aide niama da govoria v anime.ludost za izcepkite ti v toia forum.. prosto ne e etichno.. vsichki sme manga fenove i ideiata e da se poddyrjame i ako ne znaem neshto da napravim taka che i drugite da go nauchat, a ne postoianno da se kritikuvame.
Pisna mi ot tia razceplenia vyv forumite, kato malki detza ste ei!!!!

Птиците не са това, което бяха ХАХАХАХАХА ^_^


Тема Re: Е, това вече е трагично...нови [re: Star_Virgin]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано18.07.04 18:47



Не ми се спори на тема "етично", защото ще победя твърде лесно в един такъв спор.
Можеш да говориш за мен в другите форуми каквото поискаш. ^^ Не се притеснявам.
Няма разцепления сред аниме феновете, доколкото ми е известно. Има голяма група хора (като вас) и някои, които са самосиндикални и не желаят да се ангажират с групиране (като мен). Това не е разцепление, спокойно.

Saint Seiya Tenkai

Редактирано от Tomoe на 18.07.04 18:49.



Тема Re: Е, това вече е трагично...нови [re: Tomoe]  
Автор vessko (новак)
Публикувано18.07.04 19:30



Аз смятам, че Томое правилно е изкритикувал темата за ”класиката”, но не е забелязал нещо. В спора за това кое е класика или не, очаства не най-големия елит, а разни ”редови членове”. Да искаш от тях по-голяма омереност и по-големи знания е все едно да искаш от гимназисти, да решават диференцялни уравнения (не че няма и такива акселерати).

А това, че тестът е бил, начин да стимулираш разни хора да си ”учат уроците и да си пишат домашните”, чак сега го разбирам.



Тема Re: Е, това вече е трагично...нови [re: vessko]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано18.07.04 20:03



Да се стремим към по-добро, защо не?

singing
"Netsubyou" - live by Yuiko Tsubokura, Miyuki Nakajima and Kazuyo Sugimoto

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Е, това вече е трагично...нови [re: Tomoe]  
Автор Star_Virgin (^_^)
Публикувано19.07.04 12:44



Нямам нищо против да се стремим към по-доброто.
Между другото по онази тема се бяха изказали около 7-8 човека, сега недей да си мислиш, че това е целия форум. Много повече хора пишат там редовно и не са се изказали по въпроса, аз например бих се радвала да качват разни класики, ето например в момента съм поръчала и ми теглят "Nadia and the secret of bluewater" ,не твърдя че е класика, японците си имат други критерии, но аз обичам и по-стари анимета да гледам, понеже там са вложили повече старание откъм внушенията, докато напоследък гледам че наблягат на лъскавата опаковка и бързото излизане, за да могат да печелят повече пари накуп.
Както и да е, надявам се самосиндикалните (ти така се изрази) поне като си имате форум (доколкото помня това е място за обсъждане на разни теми от много хора, та дори и да са 10 човека това си е един тип група) да се числите към феновете в България, понеже то си е точно така, вие сте част от тях и ще се радвам от време на време да контактувате и с другите форуми, които вече са доста, и не разбирам защо ги наричате конкуренция. Този форум си изпълнява задачата да намира хора, които на друго място не са намерили поле за изява, понеже клубовете тук са доста известни като адрес. Друг е въпроса колко са функционални и дали на човек му е кеф да пише тук. Това си е мястото за пренасочване към голямата група от хора, които обсъждат много теми и то постоянно се включват нови и нови. Дали това ще е аниме.лудост, или някой друг форум е въпрос на личен избор, мисля си все пак, че е добре да пуснете една тема с линкове към най-големите български форуми за аниме и манга.

Птиците не са това, което бяха ХАХАХАХАХА ^_^


Тема Re: Е, това вече е трагично...нови [re: Star_Virgin]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано19.07.04 13:03



Конкуренция е дума, която много ми харесва и ще си я използвам докато свят светува. Стилистика.
Съжалявам, този клуб не изпълнява ролята на посредник и няма да изпълнява такава роля. Забрави, че всички фенове ще бъдат събрани на едно място. Особено сега, когато вече има толкова много форуми (и така трябва да бъде). На мен лично ми е все тая кой къде влиза, но няма да играя за друг отбор. Всеки знае адреса на anime.ludost и може сам да го посети, ако поиска. Никого не съм спрял. И въобще, престанете да мислите за мен като за някакъв фактор в аниме гилдията. Вече напуснах тази длъжност. Както може би сама забелязваш, единствената ми роля тук е да отговарям на някои въпроси и да помагам в случаите, когато мога, с даване на информация, новини, акъл и други. Повече от това не желая да се ангажирам.
Но и никого към никъде няма да насочвам. Това е положението.
Както казва Karla от Record of Lodoss War, "Lodoss няма да бъде нито обединен, нито разделен".

singing
"Sougen no Marco" by Kumiko Osugi

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Е, това вече е трагично...нови [re: Tomoe]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано23.07.04 23:27



Както бях сигурен, че ще се случи и очаквах, от въпросния форум на anime.ludost са надушили тази тема тук и не са пропуснали да я изкоментират (разбирайте да изкоментират мен). Можете да проследите реакциите им на същия горепосочен линк.
Мисля, че е излишно да се коментира. Сами можете да преброите колко епитета съм дал аз за тях и колко те за мен (водят убедително). При това епитети в едни съвсем примитивни окраски. И масово, като деветоглавата Сцила.
Разбира се, няма да слизам на тяхното ниво и да водя задочен спор. Още повече, че имам друга работа и не ми се занимава сериозно. Мога само да кажа, че вече напълно разбирам френския ми колега Naoki Haga от Cyna.net, който отдавна е обявил редица френски аниме фенове за глупци и по-такъв изкусен начин (о, аз му свалям шапка) винаги успява да се подиграе с тях, показвайки завидната си класа. Имам още много да се уча, докато го стигна. Но си заслужава.

singing
"The Headmasters" - from Transformers Headmasters by Hironobu Kageyama

Saint Seiya Tenkai


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.