Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 28.04.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!!нови [re: Tomoe]  
Автор jann_lz (Илюзия...)
Публикувано16.04.04 12:44



Верно, че е въпрос на вкус нe знам и аз що се нервя толкоз...аз ще си харесвам мойте анимета, той да си харесва неговите и да не се обажда...

My life is simple but I love it!


Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!!нови [re: jann_lz]  
Автор mushrambo_samurai (samurai)
Публикувано18.04.04 19:05



Човек няма ли право на мнение?

"I am mushrambo,the ultimate samurai."


Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!!нови [re: mushrambo_samurai]  
Автор Star_Virgin (^_^)
Публикувано22.04.04 18:22



ima pravo na mnenie, no ne moje da tvyrdi neshto za koeto dori ne se e pointeresuval... Sailor Moon spored svetovnata statistika e nai=izvestnoto anime v Celia Sviat... cifrite govoriat *_*
Btw chudia se i az za dublaja... vse pak tva shte si mi ostane liubimoto anime *_*

Птиците не са това, което бяха ХАХАХАХАХА ^_^


Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!!нови [re: Star_Virgin]  
Автор vessko (непознат )
Публикувано14.05.04 15:26



Мдааа...няма да е лошо да го пуснат това аниме. Аз от него научих ”визуалния език” на аниме-тата (чак по-къно разбрах, че той е наследен от японските комокси). Нали се сещате - странни неправдоподобни гримаси, гигандски ”капки пот”, неочаквани деформации на таялото...
Зада всяко от тези неща се крие някъква емоция, майтап, намек или референция. Някои от тях са очевидни (като капката), но за други бая трябва да се понапънеш, за да разбереш какво означава.(Карикатура на кариратура - само японците могат да стигнат до такпова ниво на абстакция .)

Сейлър Муун, много ми помогна в разкодирането на скритите им значения (скрити за мен, о абсолютно очевидни за всеки японец).
Може да се каже, че това шуджо е нещо като енциклопедия на аниме-то.
(Допълнителен въпрос - СМ шуджо ли се води? Ето, аз ужким съм шунен (признавам си доста дърт шунен), пък ми харесва - е, след средата се поизтърка)
Добре де, може не на всеки да действа така образователно, пък и май СМ поодъртя вече, но пак е хубаво, че ще го дават.

Важното е, анимето да спечели доверието на дистрибуторите в БГ и да почнат да го разпространяват по-мащабно.



Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!!нови [re: vessko]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано14.05.04 16:14



Грешно ги произнасяш. Казва се "шооджо" и "шоонен". Въобще, "ou" се чете като дълго "о". (аналогично и Руроони Кеншин).
Sailor Moon е класическото mahou shoujo, тоест magical shoujo. Аудиторията му в Япония (забележете!) са 8-10-годишните момиченца. Естествено, феновете му по света са доста по-големи. Дори и само това иде ясно да покаже по какво се различават японците от нас.
Не бива да те притеснява - и на мен ми харесва SM, даже е едно от любимите ми анимета. Лично аз не обичам да ги разделям на shoujo и shounen, ако анимето е хубаво, няма значение от коя категория е. Освен това категории жанрове като комедия, драма, екшън, sci-fi могат да ми дадат много повече информация, отколкото просто shounen и shoujo.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!!нови [re: Tomoe]  
Автор vessko (непознат )
Публикувано14.05.04 16:35



10х за езиковата справка...това не го знаех и си го произнасях малко по "френски".



Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!!нови [re: vessko]  
Автор vessko (непознат )
Публикувано17.05.04 16:13



jann_lz , сега като имаш връзки в тези ТВ среди, защо не ходатаистваш за Inu-Yasha и Conan Detectiv?



Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!!нови [re: vessko]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано17.05.04 18:29



Защото съм забранил. Трябва да обсъдя една евентуална моя идея с Hikaru (като се върне тя от Япония) по въпроса, но при всички случаи тормозенето на Нова Телевизия (а то беше достатъчно дотук) е абсолютно неблагоприятно за нас в момента.
Освен това jann_lz няма такива връзки в ТВ среди.

Saint Seiya Tenkai

Редактирано от Tomoe на 17.05.04 18:35.



Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!!нови [re: Tomoe]  
Автор vessko (непознат )
Публикувано18.05.04 13:59



Ооо...извинявай! Сега си спомних, че беше писал нещо такова.



Тема Re: SAILOR MOON ПО NTV!!!!!!!!!!! [re: vessko]  
Автор Min_Ho (непознат)
Публикувано23.05.04 04:32



Da ne bi Hikaru da e spe4elila konkursa za re4ite,4e e v Qponiq.Pro4etoh re4ta y,sestra mi s"6to u4astva6e v konkursa,no v"v vtorata grupa 6tot y bqha malko 4asovete qponski.
Za SM e strahotna novina s tova anime nau4ih nemskiq,e ne bez pomo6ta na DB i sestra mi,no vse pak.Dano samo ozvu4enieto na geroite da e na nivo 6toto na6te hora v televiziite q karat prez prosoto v taq oblast.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.