Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 27.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Малко нови (стари) аниметанови  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано20.03.04 23:55



Бре, да му се ненавиди. Скъсаха се да правят продължения на стари анимета, или нови версии. За това естествено си има обективна икономическа причина и някой път ще я обясня, ако се интересувате.
Но ето официалните новини: ще да има нови аниме версии (серии?) на Oh! My Godess и Cutey Honey.
Относно второто: ще се казва "Re: Cutey Honey" и познайте кой ще е режисьор... Ами сегашният режисьор на игралното Cutey Honey шоу - самият автор на Evangelion, Hideaki Anno. Адресът на новото аниме (още не е отворен) е

(защо го пишат Cutie?... Далеч по-известно е като Cutey...). Това си е доста забележително. Go Nagai може да се радва (ако е още жив; гррр, все забравям да проверя...) - едва ли не всичките му известни анимета продължават да се разплождат и до днес с нови серии - Getta Robo (тръгва вече в Япония нов сериал), Mazin Kaizer, Cutey Honey. Последните серии на Cutey Honey бяха от 1997 с името Cutey Honey Flash (даваха ги по една немска телевизия, май SAT 1). А сега нови. И с Hideaki Anno. Голям кеф!
Обаче за Oh! My Goddess нямам никакво обяснение. Твърдо съм на мнение, че анимето не се нуждае от повече серии. Някой дали може да ми обясни или да предложи идея защо правят така? А има толкова много други анимета, които имат далеч по-спешна нужда от нови серии/версии.
Почва и втори сезон на най-новото super robot аниме Godannar, което си е доста голям успех - аз наистина не вярвах, че едно super-robot аниме може да издържи повече от един сезон вече.
И като говорим за роботи - скоро тръгва и аниме пародията на Mazinger Z! Казва се Panda Z и роботът е една голяма панда. Mwahaha, то в съвремието дори и оригиналът би изглеждал твърде патетично, та какво остава за пародията му. Невероятно, как им хрумват такива идейки.
А също така някъде чух слух и за нови сезони на Galaxy Angel - това аниме се задържа доста дълго май.
Феновете на Ghost in the Shell могат да споделят новости, ако има такива (защото не следя за това аниме).

singing
Saint Seiya Tenkai soundtrack melody

Saint Seiya Tenkai

Тема за ползата от новите (стари) анимета [re: Tomoe]  
Автор lady oscar (lubopitka)
Публикувано23.03.04 14:53



ееее това са мноого хубави новиниособено за Cutey Honey, което ми е познато...следях го като го даваха рано в събота сутрин по САТ 1, но честнои казано май старите серии повече ме очароваха като визия...после тия Cutey Honey Flash, някак прекалено компютаризирани ми изглеждаха....незнам от една страна е хубаво дето се сещат да доразвиват дадено аниме, така феновете ще получават нови и нови дози от своите любимци, но от друга струва ми се като си се "зарибил" с красотата на оригинала, после малко се разочароваш...на мен тъй честно ми поомръзна и Sаilor Moon. Първите 3-4 сезона съм ги гледала в захлас три пъти, но после с появата на нови и нови герои, ми се стори че самата идея на анимето в оригинал се разми ...и престана да ме кефи толкоз

"The more I love you, the more blind I become to you. Ah, Oscar...Oscar!"

Редактирано от lady oscar на 23.03.04 15:00.



Тема Re: за ползата от новите (стари) аниметанови [re: lady oscar]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано23.03.04 16:38



Ооо, незнаех, че по SAT 1 са давали старите серии на Cutey Honey... Кои имаш предвид - OVA епизодите от началото на 1990-те или най-първите от 1970-те? Доста интересно...
За продълженията на аниметата: много зависи от това дали се прави продължение по нужда, или заради самото продължение (т.е. за пари). Например, Saint Seiya го подновиха след 13 години пауза, ама историята никога не е била завършвана и просто имаше необходимост (тя и сега не е... все чакаме края). Ако някога направят подобно нещо например с KareKano, ще бъде по същата причина. Аналогично и с Hellsing.
От друга страна, има анимета, на които се правят нови серии просто за пари (напр., Dr. Slump, Dragonball GT, Lodoss War TV, Cutey Honey, всички Getta Robo, Mazin Kaizer и Gundam-и). При тях често оригиналът е най-добрият, както казваш, но също често и продълженията не са лоши (всичко е в екипа, който ги прави).
Относно Sailor Moon - анимето никога не е било дори и подобно на мангата, но лично на мен ми харесва. Има някои много силни сезона, например 3-ти и 5-ти. Все пак, като че ли нямаме чак толкова поводи за оплаквания, колкото при Dragonball Z...

singing
"Tears for the Lovers" - live by Eizou Sakamoto

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: за ползата от новите (стари) аниметанови [re: Tomoe]  
Автор lady oscar (lubopitka)
Публикувано24.03.04 15:03



ех сега и ти...затрудняваш ме изключително, не всички сме аниме гуро-та като теб поразрових се за да намеря инфо за Cutey Honey, но за съжаление сайтовете, които намерих не се отваряха...все пак на спомени мога да кажа, че сериите, които гледах по САТ 1 (преди около година и половина-две)наистина бяха от от 70-те години, личише си по рисунъка и цвета на картинките после, когато започна Cutey Honey Flash нещо го изоставих

а някой от вас гледал ли е това:





"The more I love you, the more blind I become to you. Ah, Oscar...Oscar!"

Тема Re: за ползата от новите (стари) аниметанови [re: lady oscar]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано24.03.04 16:19



Да, и аз предположих, че за старите серии става въпрос, защото все пак OVA са OVA. Не толкова популярни и надали са ги давали дълго време (ако въобще са няколко).
Да, гледал съм Cowboy Bebop, но трябва да призная, че не споделям общия ентусиазъм по него чак толкова. Както се казва, анимето е много джаз (тук дори и в буквалния смисъл! ^_^), но още след втория епизод ти става ясно защо то е любимото аниме на американците - просто е в изцяло западен стил, дух, атмосфера и прочие. Съвсем, съвсем нищо японско не открих. Сега да не бъда разбран погрешно - Candy Candy или Rose of Versailles също описват истории от запада, но го правят с типичните методи на аниметата, които и до днес се използват. При Bebop нещата са по-различни, стилът доста напомня на филмите на Куентин Тарантино. Несъмнено много добре е представено всичко, но лично на мен уестсайдските истории с аромат на клубен джаз не са ми в живеца. Американците го харесват и заради тяхната любима композиторка Yoko Kanno (за съжаление, не можах да й стана голям фен; само Opening-а на Bebop ми допада, напомня ми за Opening-а на Lupin III).
С други думи, всичко това си е само мое мнение, но ти по-добре намери и гледай анимето, защото е достатъчно известно и заслужава да му се хвърли един поглед.

singing
"LIVE in Baghdad" - from Cowboy Bebop by Masaaki Endou

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Малко нови (стари) аниметанови [re: Tomoe]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано26.03.04 23:36



Ето още някои новини:
Сайтът на Re: Cutey Honey вече е отворен и дава информацията, че новите серии ще са 3 OVAs, които ще бъдат излъчени през Септември по pay-per-view телевизията SkyPerfect. Доста необичайно, но явно Gainax са взели правата над анимето и марката му, защото те ще правят новите серии. Както сами можете да видите на сайта, анимацията е силно влошена в сравнение с Cutey Honey Flash. Образите са само бегло щрихирани и обработени с прекалено ярко дигитално оцветяване. Озвучителката на новата Honey ще бъде Yui Horie, а певицата на Opening-а (същият традиционен Opening, в поредното му ново изпълнение) ще е Kumi Kado - слабо известна J-pop певица.
От друга страна, изглежда съм пропуснал подробности около live-action Evangelion филма. Очертава се промяна на имената на героите - Misato ще е Susan Whitnall, а Asuka ще е Kate Ross. Освен това, ако съдим по изготвените препродукционни картини на студио Weta Workshop, героите ще бъдат доста по-големи... Вижте

, където натиснете Aqui, за да се отвори прозорче с картините. Една от тях представя Asuka в преден план, а друга - Misato. Мога да кажа само едно: гкхъъъъ...........

singing
"Mirai Sentai Timeranger" by Kumi Sasaki

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Малко нови (стари) аниметанови [re: Tomoe]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано27.03.04 13:37



Ami Tomoe az gi znam tiq raboti vsi4kite otdavna, oba4e tova 4e shte im sa to4no takiva imenata na geroite ot Eva sa samo sluhove i oshte nishto ne se znae, daje nqkude bqh 4ela 4e tova sa prosto imenata na dizainerite na geroite, a ne istinskite im imena. No tova pak e sluh, taka 4e ni ostava samo da 4akame i da vidim kakvo shte stane.

Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.