Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 02.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Откъде?  
Автор mushrambo_samurai (samurai)
Публикувано14.02.04 15:27



Случайно някой да може да ми каже откъде да изтегля сериите на Saint Seiya?
По възможност първите.НА много места търсих и не ги намерих никъде.

"I am mushrambo,the ultimate samurai."


Тема Re: Откъде?нови [re: mushrambo_samurai]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано14.02.04 17:59



Няма и да ги намериш. Освен евентуално в WinMX, ама не съм сигурен на какъв език. Я чакай да проверя... Значи, виждам в момента, че ги има на италиански всичките 114 стари серии (тоест, без Hades), ама не в добро качество (ASF, по 30 MB бройката). На френски в момента не виждам, но по принцип има. На японски без надписи ги има всичките при японските user-и. Естествено, шансът някой японец да се съгласи да ти ги share-ва е нулев. ^_^
А Hades сериите ги има повсеместно.
Това е положението със всички стари анимета въобще: който навремето гледал - гледал! Вече е безвъзвратно загубено.
И като каза Saint Seiya, да отбележа, че днес е велик ден в историята на света - в Япония днес е премиерата на новия Saint Seiya Tenkai филм. Ха честито! Чакаме и следващите.

Saint Seiya Tenkai

Редактирано от Tomoe на 14.02.04 18:39.



Тема Re: Откъде?нови [re: Tomoe]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано14.02.04 23:30



Da ti e 4estito Tomoe, az se nadqvam edin den da usetq magiqta na Saint Sеiya. Ina4e i az shte se radvam kato izleze noviq Ghost in the Shell Innocence.

Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: Откъде?нови [re: Hikaru]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано15.02.04 01:46



Което май също беше планирано за тази година, нали?
Още от края на 2002-а, тези две анимета (StS и GiTS) вървят заедно.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Откъде?нови [re: mushrambo_samurai]  
Автор mushrambo_samurai (samurai)
Публикувано15.02.04 12:42



НЯкой може ли да ми каже как умира Хадес и дали същност умира?Щото чух нещо че Хадес умира а преди това убива Seiya.После Seiya бил съживен.
Та вярно ли е?

"I am mushrambo,the ultimate samurai."


Тема Re: Откъде?нови [re: mushrambo_samurai]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано15.02.04 14:29



Вярно е. Епизодите на Hades още не са стигнали дотам, но аз имам цялата Hades манга (10 танкубона) и мога да го потвърдя.
Hades убива Seiya с меча си, след което Athena естествено се разгневява и с помощта на останалите (Shiryu, Hyoga, Ikki, Shun) забива жезъла си в Бога на подземното царство. Забележителното в края на мангата е, че тя не завършва с триумф на добрите; със смъртта на Hades неговото царство започва да се руши и последните думи са негови: "В крайна сметка няма спасение за човеците... Атена, ти си богиня. Кога най-после ще разбереш, че любовта е само една илюзия, създадена от човеците, и никой истински не вярва в нея... Никой......" После Athena телепортира себе си и останалите, заедно с мъртвото тяло на Seiya, на земята. Тук мангата свършва. До миналата година се предполагаше, че Seiya e официално мъртъв, но Masami Kurumada създаде най-после продължението - Tenkai. Там Seiya на практика е жив труп, без сетива и чувства - можеш да го видиш в картинката от сигнатурата ми - Athena го води в инвалидна количка. Впоследствие знам само, че Athena го "убива", за да го освободи от проклятието на меча на Hades, при което той се възражда с нови сили (все още ми е малко объркана информацията от излезлия вчера филм... трябва да го гледам, за да схвана всичко; казват, че Tenkai филма има някои неясни елементи... сравняват го с последните епзоди на Evangelion). Оттам нататък Tenkai се занимава с това, че Боговете страхотно са се разгневили на Athena и Seiya за убийството на Hades (и за победата над Poseidon) и решават да ги накажат за богохулството. Първите двама Богове от вчерашния филм са Apollo и Artemis (Аполон и Артемида) - те първи нападат Земята. Очаква се в следващите филми да се появят и още. Въобще, говори се, че Kurumada има идея историята да завърши с един грандиозен сблъсък със Зевс, след който Seiya и останалите да станат Богове.
Лично на мен повече ми допада финалът на Hades, щото си падам по трагичен край и щеше да е хубаво Seiya да е просто мъртъв, но и така е добре. Колкото и нови StS сюжети да измислят, аз все ще съм доволен.
P.S. Впрочем, затова лозунгът, мотото на Tenkai филма е "Нашето Cosmo никога няма да угасне" ^^

Saint Seiya Tenkai

Редактирано от Tomoe на 15.02.04 14:31.



Тема Re: Откъде?нови [re: mushrambo_samurai]  
Автор mushrambo_samurai (samurai)
Публикувано15.02.04 17:02



Aз влязох в един фенски саит и изтеглих нещо като сценарий в който пишеше
че МАйката земя Гая решава да унищожи света за да прекъсне войните и
разрушенията,но дава шанс на Атена да защити планетата и връща Сейа
за да премине през изпитанието и.Ако той успее земята е спасена,ако загуби Гая унищожава всичко.Не съм сигурен обаче дали това е сценарий или фенски разказ.

"I am mushrambo,the ultimate samurai."


Тема Re: Откъде?нови [re: mushrambo_samurai]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано15.02.04 17:44



Това е плод на някой оригинален fanfic. Няма нищо общо с истината.
Както вече подчертах, няма сценарий за бъдещето развитие на историята. Ако първият Tenkai филм излезе успешен, едва тогава евентуално ще мислят за продължението. Едно е сигурно - ние не знаем края.
За StS информация можеш да ми се довериш. Източниците ми са директно от студиото на TOEI.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Откъде?нови [re: mushrambo_samurai]  
Автор mushrambo_samurai (samurai)
Публикувано15.02.04 18:14



A ти откъде си гледал сериите?Не мога да ги намеря никъде дори на
anime.ludost...

"I am mushrambo,the ultimate samurai."


Тема Re: Откъде?нови [re: mushrambo_samurai]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано15.02.04 19:01



Сайтът на конкуренцията е последното място, където ще ги намериш. Те там са от друга генерация, гледат анимета не по-стари от 2 месеца насам.
Ако питаш за старите 114 епизода, гледал съм ги по полски и италиански телевизии. По няколко пъти естествено. ^^
А епизодите на Hades, направени до момента (общо 13), си ги теглих от Интернет когато излязоха в края на 2002-а и началото на 2003-а.
Ако те интересува, имам upload-нато едно мое review на Hades от миналата година:


Сега виждам, че имам upload-нат и доста подробен FAQ на старите серии, който навремето писах за един приятел. Можеш да се консултираш:

Да отбележа, че във втория файл съм махнал картинните изображения, ако въобще съм ги качвал някога. Сега има само текст.

Saint Seiya Tenkai


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.