Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 24.09.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Weiss Kreuz  
Автор maya_slash (непознат)
Публикувано04.02.04 19:29



Hmm, nqkoi ot was da e chuval za towa anime?

Редактирано от Hellmare на 07.02.04 22:23.



Тема Re: Weiss Kreuzнови [re: maya_slash]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано04.02.04 19:44



Преди много много време бях гледал някакви OVA ли бяха (остарявам и забравям вече...) от Weiss Kreuz - Престъпление и Наказание (Verbrechen und Strafe). Не бяха лоши, но просто не е мой тип аниме.
Интересното е, че това аниме е създадено от seiyuu - по-точно от Takehito Koyasu, който играе една от главните роли (май беше Aya).

Saint Seiya Tenkai, February 2004!

Тема Re: Weiss Kreuzнови [re: Tomoe]  
Автор maya_slash (непознат)
Публикувано04.02.04 19:47



Daa, tochno toi. I companiq.
Na men misylta mi beshe za seriala, shtoto OVite za nishto ne stavat, pone po moe mnenie.
A ti po kakvo anime si padash?

http://mayaslash.by.ru/leg_ania.jpg[image][/image]


Тема Re: Weiss Kreuzнови [re: maya_slash]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано04.02.04 20:00



По гръцки драми, хахаха! Е, шегувам се, но пък май има и малко истина - поне любимото ми (Saint Seiya) се явява нещо такова.
Иначе наистина ми е трудно да определя някакъв точен тип - падам си по различни, въпрос на вкус, и аз незнам. Принципно драмите са с приоритет, старите анимета - също.

Saint Seiya Tenkai, February 2004!

Тема Re: Weiss Kreuzнови [re: Tomoe]  
Автор maya_slash (непознат)
Публикувано04.02.04 20:06



Candy Candy i Voltron?
Haresvash li Rurouni Kenshin?

http://mayaslash.by.ru/leg_ania.jpg[image][/image]


Тема Re: Weiss Kreuzнови [re: maya_slash]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано04.02.04 20:19



Да, Candy Candy ми е едно от най-любимите. То си е безсмъртна класика. Гледал съм го няколко пъти, и в българската версия, и в оригиналната.
Voltron също го харесвам (оригиналното му име е GoLion), но е интересно да отбележа, че в Япония това е едно от може би най-малко известните super-robot анимета. А тук е най-известното, защото е едно от единствените. ^_^
От Rurouni Kenshin съм гледал само OVA епизодите. Ами, хмм... Имам противоречиво мнение по въпроса. Някои елементи ми харесват, други - не. Но в едно съм сигурен - това аниме е за японци, за тяхната история. То им е нещо като "Под игото" за нас (приблизително сравнение). Ние от запада не можем и не бива да се опитваме да го възприемаме както японците.
Споменавайки Candy Candy, да отбележа факта, че на един концерт в началото на Януари, Mitsuko Horie посвети нейната песен - Ending на Candy Candy - "Ashita ga Suki" ("I like tomorrow") на 2004-та година. Какво по-хубаво от това? ^_^

singing
"Ashita ga Suki" by Mitsuko Horie

Saint Seiya Tenkai, February 2004!

Тема Re: Weiss Kreuzнови [re: Tomoe]  
Автор maya_slash (непознат)
Публикувано04.02.04 20:56



E, az ne si padam veche mnogo po Candy. No pomnq che az i baba mi (ne se smei) go gledahme neotlychno vsqka vecher po Efir 2, kogato oshte go imashe. Baba mi beshe po-golqm fen i ot men. Koi moje da se pohvali s takava baba?

Kenshin prosto go obojavam.
V techno-link gi ima vsichkite 95 epizoda, makar che si struva da se gledat samo do 60-ti epizod. Posle veche ne sledvat mangata i stava typo.

Gledal li si Yami No Matsuei?



Тема Re: Weiss Kreuzнови [re: maya_slash]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано04.02.04 21:04



В интерес на истината и моята баба го гледаше. Хм, майка ми също. Но аз го бях гледал доста преди да го дадат по Ефир 2 и пусках spoiler-и наляво надясно, хехехе. ^o^
Не съм на мнение, че всяко аниме трябва плътно да следва мангата си. Мога да изредя много случаи на анимета, които са по-добри от мангата дори и само заради измененията (все пак е въпрос на вкус, разбира се). Въобще, манга и аниме според мен са много много различни неща и си имат свои различни прийоми. Масова грешка е, че хората така често ги сравняват.
Не, не съм гледал Yami no matsuei.

Saint Seiya Tenkai, February 2004!

Тема Re: Weiss Kreuzнови [re: Tomoe]  
Автор maya_slash (непознат)
Публикувано04.02.04 21:12



Е, в случая, беше по-добре когато си следваше мангата като сюжет. Нобухиро Ватсуки (автора) е страхотен, има чудесен стил, нещо което авторите на анимето тотално пропускат в продълженията. Проблемът е бил, че когато са го правели (анимето де), мангата не е била завършена. Финалните глави са най-добрите, а те ми се отплесват едва ли не във фентъзи. Кеншин е много неща, но фентъзи не е. Поне да го бяха спряли докато си довърши мангата човека.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.