Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 14.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Anime-fan  
Автор MrGreeny (непознат )
Публикувано07.01.04 19:09



Koi sa animetata, koito "trqbva da se gledat" ??



Тема Re: Anime-fanнови [re: MrGreeny]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано07.01.04 21:38



Значи, първо искам да ти благодаря, че задаваш този много хубав въпрос.
Той е наистина сложен и страшно дискутиран, дори някои световни аниме експерти са взимали отношение и са правили анализ на проблема. Аз обаче ще отговоря по простия начин: няма такива анимета.
Като говорим за аниме, никога не забравяйте, че този жанр е сходен с киното, затова винаги ги съпоставяйте. Както не е възможно да се изредят игрални филми за "задължително гледане" (никой сериозен филмов критик няма да го направи), така и при аниме няма абсолюти. Всичко наистина е въпрос на лично мнение и както преди време беше казано в един форум, "every existing anime is someone's favorite anime". Вярно е, че има класики, дори и шедьоври, но това не ги прави универсални, нито задължителни за всеки почитател на аниме. Уверявам те, че има редица заглавия, общоприети за свръх-шедьоври (особено в Япония), които аз изобщо не съм гледал, но това не ме прави фен от по-ниска категория или нещо подобно. Целта на жанра е преди всичко естетическото удоволствие и веднъж щом намериш за себе си любимата творба, никой не би трябвало да те убеждава, че еди-си кое пък било по-хубаво. Въпрос на гледна точка - ако например попиташ братушките от Америка, те хорово ще изпеят "Evangelion" и "Cowboy Bebop", и съвсем няма да излъжат в хвалбите си към тези две заглавия, но това не ги прави ни най-малко must-see (те американците ако ги питаш ще ти кажат и че от MacDonalds по-хубаво няма, но дали ти мислиш така?...). В Япония пък други анимета са смятани за класика. И така нататък.
Изобщо, който ти посочи конкретни заглавия на твоя въпрос, няма да направи всъщност нищо друго, освен да изрази собственото си предпочитание относно дадените анимета.
Друг е въпросът вече ако се гмурнеш в конкретика, например "Кои от аниметата на Go Nagai трябва задължително да се гледат?" и тогава отговори ще бъдат Mazinger Z, Getta Robo, Devilman, Cutey Honey и други, просто защото те са най-значимите творби на този автор.

singing
"Red Desire" by Masayuki Tanaka

Saint Seiya Tenkai, February 2004!

Тема Re: Anime-fanнови [re: Tomoe]  
Автор Alaxiel (SINeo4kaLP)
Публикувано08.01.04 17:43



ами и аз имах подобен въпрос ,но ти вече отговори ,така че ще те питам кои са твоите любими анимета?Пък и нека другите да кажат.



Тема Re: Anime-fanнови [re: Alaxiel]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано08.01.04 18:16



Моето любимо аниме (за целия ми живот) е Saint Seiya.
Други анимета, които харесвам, са Candy Candy, Sailor Moon, Rayearth, KareKano, всички филми на Ghibli, etc. Е, много са.

singing
"Godannar" by Akira Kushida

Saint Seiya Tenkai, February 2004!

Тема Re: Anime-fanнови [re: Tomoe]  
Автор Alaxiel (SINeo4kaLP)
Публикувано08.01.04 23:04



Saint-Seiya не съм го гледала обаче мн хора са ми казавали, че е мн яко филмче.Разгледах някоя друга страница.
Аз сега ще гледам Princess Mononoke щото ми го препоръчаха и Final Fantasy.
A Sailor Moon така и не съм го гледала за което мн съжалявам



Тема Re: Anime-fanнови [re: Alaxiel]  
Автор kkklllkkk (непознат )
Публикувано09.01.04 14:36



Serial Experiments Lain - zadaljitelno



Тема Re: Anime-fanнови [re: Alaxiel]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано09.01.04 17:03



Saint Seiya незнам кой ти го е препоръчал; не мисля, че има много хора в България, дето да са го гледали. Поне за себе си съм твърде убеден, че съм единственият, гледал всички епизоди. Както и да е, по принцип обаче избягвам да го препоръчвам масово; имам свои убеждения, че не всеки може да го разбере както трябва.
Що се отнася до Sailor Moon, само допреди няколко години беше изключително лесно да го гледаш поне от няколко различни сателитни канала, но сега вече не е така. Жалко, защото епизодите хич не са малко.
Mononoke Hime може да се намери в повечето видеотеки. След като е филм на Ghibli, винаги може свободно да се препоръчва на всеки.

singing
"Hikari Naki Yoru o Yuke" by Yoshiki Fukuyama

Saint Seiya Tenkai, February 2004!

Тема Re: Anime-fanнови [re: Tomoe]  
Автор Alaxiel (SINeo4kaLP)
Публикувано09.01.04 18:00



ами на мен ми каза за Saint Seiya една приятелка която живя в Америка около 3-4 год.Незнам дали там е мн разпространено тва филмче,но от нея знам.
Сега не е лесно въобще да намериш анимета в Бг дори и да са толкова исвестни като Sailor Moon.Обаче виж Vampire Hunter го има в мн видеотеки.Всъщност това беше първото аниме което гледах и беше мн одавна,а след него редовно гледах Voltron.Иначе моето си любимо аниме ми е Аngel Sanctuary.А пък напоследък срещам мн хора които са фенове.



Тема Re: Anime-fanнови [re: Alaxiel]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано09.01.04 21:10



Това не е много възможно. В Америка го пуснаха за пръв път едва преди няколко месеца, при това в силно променена и затъпена Cartoon Network версия. Дори май още не е свършило. Твоята приятелка явно го е гледала от друго място.
Признавам, че незнаех, че Vampire Hunter го има във видеотеки. Не може да е легално, струва ми се...
Впрочем, истинското име на Voltron е GoLion - eдно от поредицата super-robot анимета.
Да, напоследък има повече аниме фенове. Беше време.

singing
"Wakasa no Formation" by MoJo

Saint Seiya Tenkai, February 2004!

Тема Re: Anime-fanнови [re: Tomoe]  
Автор Alaxiel (SINeo4kaLP)
Публикувано09.01.04 22:58



ами да ти кажа най-вероятно го е гледала от някъде другаде и то неледално, разбира се.Защо в Америка така ги изменят?!
Vampire Hunter го гледах може би преди окило 4-5 години(май)и беше доста добро качеството,не исглеждаше да е пиратско,но пак не е гаранция.
Ами сега като има повече фенове би трябвало да започне да се разпространява и в Бг ама в истинския смисъл на думата.Ето тва дето го даваха по BTV беше сладко.И по-хубави има естествено,но то бак беше нещо,ама тези идиоти го спряха.Абе мисълта ми е че трябва да започнат да дават анимета по TV-то.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.