Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 22.09.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Animatrix на DVD  
Автор Mixman ()
Публикувано27.06.03 22:17



Та отивам аз онзи ден (сряда) в местната видеотека и понеже знам за премиерната дата на диска питам девойчето зад рафта дали ще ми го даде за сромните 20лв. Тя ми се усмихва и аз се запътвам леко развалнуван към сладкият дом. Не че не бях гледал сериите, но все пак предпочитам DVD пред XVid, а пък и бонус материалите ми се сториха интересни ("Историята и културата на аниме"). Сядам на дивана и натискам "Play". Понеже съм вече горе-долу обигран зрител и киноман гледайки по-горния материал, който съм поместил в скобите нещо нещата ми се сториха не съвсем както трябва. След време разбрах къде е проблемът - САМО американци говорят за "... и Културата ....). Брей да му се не види! Особено пък аз, какъвто не съм зрител "в дълбочина" на аниме нищо чудно онези да изопачат нещо и аз съм готов да им повярвам! Но добре, че те говореха за елементари неща (ако гледате, ще разберете) и просто трудно можеха да ме заблудят (тяхната мама 50 и колко щатска)...
Та както и да е...малко се унесох. Това, което в действително исках да кажа е, че след излеждането на целия диск, аз се замислих. Замислих се всъщност дали купувайки този диск аз не казвам на Александра: "Вижте, аз и други (надявам се) харесваме аниме и бихме желали да издавате и други неща от братска Япония!" Или пък просто потвърждавах: "Матрицата наистина е феномен и ако ще и грамофонни плочи да издадете с обяснения "Как да бъдем добри оратори като Морфиъс" пак ще си ги купя...
Но явно тази тема е болна като се има предвид, че "горките" от тази фирмичка едва събират стотинки да издатат на пазара едно филмче на 6 месеца с DTS пък камо ли и анимета поне на VHS!
Но какво съм се завайкал - има си free сървъри, има си edonkey, има си приятели от чужбина и т.н.
Исках също преди да свърша, да си кажа мнението са сериите, защо досега не съм го споделял с обиргани зрители като вас (а не като приятелите ми, които казват: "Абе това е с най-яката графика най ме изкефи" е...мерси ще кажа аз)

"Последният полет..." не е аниме, затова го пропускам....
"Детективска история" ми хареса, защото веднага ми напомни на детективските film noir с Хъмфри Богарт от края на 30-те и началото на 40-те
"Матрикулация" в него е поставена добра гледна точка (сиреч "абе дай да ги видим с тези роботи не може ли да пием по една ракия като добри стари приятели?")
"Историята на хлапето" за гледалите филма е ясно, но не бих казал че ми харесва анимирането на хората
"Световен рекорд" в началото ме издразни много заради анимацията, но след 2-рото гледане спрях да гледам това и изцяло се наслаждавах на интересната идея
"Отвъд" в тази серия се влюбих още в началото и заради идеята, и заради анимацията
"Програма" това за мен си е направо класика!
"Вторият ренесанс" 1 и 2 също задоволи моите претенции, освен на места елементарната анимация на лицата на хората и външният вид на роботите

След като прибрах диска в кутията му, си помислих: "Дано това не е последното ми прибиране DVD аниме в кутия, издадено от Александра..."

....дано....



Тема Re: Animatrix на DVDнови [re: Mixman]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано27.06.03 23:51



Наистина съжалявам, че ще кажа нещо, различаващо се много от мненията на повечето хора, но какво пък - и аз имам право на мнение:
Ако искаш да кажеш, че трябва да купим тези DVDs заради причината, че има нещо японско в тях, то аз не съм съгласен. И не за друго, а защото просто не харесвам "Матрицата" и всичко, свързано с нея. Тоест, аз не бих си купил тези DVDs, както тук, така и в Америка, например.
А иначе абсурд е да се мисли, че от Александра нещо ще им светне и ще почнат да купуват и издават анимета, това надявам се е ясно на всички...

Hades, Saint Seiya

Тема Re: Animatrix на DVDнови [re: Tomoe]  
Автор Mixman ()
Публикувано28.06.03 00:06



Честно да ти кажа нямах това предвид. Аз просто споделих мнението си и в НИКАКЪВ случай не искам да създам тема за диспут - "Трябва или не да си купим Аниматрицата" Аз лично харесвам Матрицата, но мисля, че хора, които не си падат по нея, все пак ще могат да оценят поне "Програма"...



Тема Re: Animatrix на DVDнови [re: Tomoe]  
Автор Mixman ()
Публикувано28.06.03 00:08



А относно Александра - какво ще кажеш за Метрополис на DVD за 10лв?



Тема Re: Animatrix на DVDнови [re: Mixman]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано28.06.03 00:18



Говоря за масово издаване на аниме (както в чужбина) и особено на сериали (серийни DVDs). Това няма да стане.

Hades, Saint Seiya

Тема Re: Animatrix на DVDнови [re: Tomoe]  
Автор Mixman ()
Публикувано28.06.03 00:39



Всяко нещо си има своето начало, макар и трудно...



Тема Re: Animatrix на DVDнови [re: Mixman]  
Автор Qui-Gon Jinn (jedi warrior)
Публикувано29.06.03 02:15



"Аниматрицата" е добро нещо. Несъмнено. Не е кой знае какво, но бива. Да не говорим, че единият от епизодите ( не помня кой, гледал съм го само един път ) е от създателите на втория Vampire Hunter D. Обаче и аз не се кефя на "Матрицата" по начало.
А има и хора, които нямат все още DVD, нито пък пари и това е много важно, защото не може да се говори за това как някой си купил нещо за някакви си пари, все едно всеки може... Нали?

"Знам какво ми е - промърмори си той, сядайки край вратата. - Пуши ми се!"


Тема Re: Animatrix на DVDнови [re: Qui-Gon Jinn]  
Автор Mixman ()
Публикувано30.06.03 15:19



Не знам колко хора имат DVD Player-и, но DVD-Rom-а е вече нещо евтино и почти всеки се е оборудвал с това чудо. А относно парите нищо не разбрах



Тема Re: Animatrix на DVDнови [re: Mixman]  
Автор Qui-Gon Jinn (jedi warrior)
Публикувано30.06.03 16:04



Все тая

"Знам какво ми е - промърмори си той, сядайки край вратата. - Пуши ми се!"


Тема Re: Animatrix на DVDнови [re: Mixman]  
Автор VooDooMaN (Forsaken)
Публикувано16.07.03 01:39



Определено ме изкефи това с най-яката графика и то заради графиката... Иначе нищо особено не се казва в това аниме. На места е правено с краката...

Важното е да не се наруши Шарката. Другото ще го оправим.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.