Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 02.07.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Vuzmushtenieнови  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано16.05.03 17:44



Po printsip izbqgvam da sporq bezsmisleno i da plyuq po horata, no sled tova, koeto pro4etoh, prosto nemoga da se vuzdurja. Napravo mi kipna kruvta!
Dnes slu4aino edna kolejka mi pokaza broq ot mart mesets 2003 na spisanie AZ. Tam ima edna statiq "Kultova manga", pisana ot nqkoi si Jeko Jekov. Shte vi tsitiram doslovno za da razberete povoda za moeto negoduvanie.
"В Япония в края на 60-те добиват популярност историите, нарисувани в специфичния стил, който днес познаваме като манга. До тук нищо ново, нали? Жеко Жеков обаче се е заел с бърз преглед на историите, които през десетилетията са получили статус "класики в жанра"."
Tova do tuk e uvoda, napisah go, zashtoto sled tova avtora govori za animeta kato "Blood - The Last Vampire" (ot 2000 godina) i "Metropolis" (ot 2001). Kajete mi prez koi desetiletiq to4no te sa stanali klasiki??? No tova e nishto, nali. Samiq avtor oba4e govori za "Блоод" i "Еванджелион" - vsi4ki, koito sa gledali seriala mnogo dobre znaqt, 4e se proiznasq "Евангелион". Da vidim po-natatuk. Avtorut govori i za hentaq, no az neiskam da tsitiram tazi 4ast (osven ako nqkoi ne nastoqva). Tova, koeto naistina me vuzmuti beshe 4astta za Evangelion. Shte vi q napisha tsqlata:
"Пълна шизофрения. Лоботомирани деца, които докато са изключили, се бият едно с друго, но вкарани в разрушителни машини, потрошаващи градове.
Децата са крехки и невинни, защото са слаби, ама като ги сложат в ония машини...
А иначе на училище всички ги млатят, затова все ходят сами и гледат сериозно до степен "лошо"."

Ostavqm vie da si napravie izvodite. Moite kolejki, koito ne razbirat koi znae kolko ot anime, komentiraha taka "Koi go e pusnal da pishe v spisanie?" i "Da ne sa go vzeli ot ulitsata?". Na men mi stana gadno oba4e, 4e s takiva izkazvaniq nqma kak manga i anime da stanat populqrni v BG, a to4no obratnoto. Suzdava se greshno vpe4atlenie i to otritsatelno. A za fenovete na Evangelion, dori mi zvu4i obidno taq statiq. No tova e moeto mnenie. Sega e vash red da se izkajete, zashtoto moq gnqv se prevurna v tuga...

Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: Vuzmushtenieнови [re: Hikaru]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано16.05.03 20:11



В началото да отбележа, че преди време в същото това списание се беше появила друга, доста голяма статия за аниме и манга, която пак беше пълна с грешки и глупости. А сега по същество:
Относно първото ти възражение - ами какво се оплакваш, Hikaru??? Нима "Candy Candy" или "Mazinger Z", които са истинските класики, са по-популярни у нас, отколкото "Blood- the Last Vampire"???? Тогава на кого трябва да се сърдим? Човекът не е имал възможност да гледа нищо друго и е писал за това, за което МУ СЕ КАЗВА ОТ ТОНОВЕ БЪЛГАРСКИ АНИМЕ "ЕНТУСИАСТИ", че е хубаво, класика, популярно и прочие.
Това за Evangelion не ме учудва, честно казано, просто защото съм чел мнения на чужденци, които са горе-долу в същия дух. Анимето се възприема твърде разнообразно и струва ми се, че нищо не може да се направи по въпроса. За съжаление, това е принципът на не съвсем ясните концепции в аниме - можеш да ги видиш по различен начин. Тоест, за Sailor Moon надали някой ще оспори, че основната тема е как любовта ще спаси света, но при Evangelion нещата са по-объркани и не така явно подчертани, затова винаги има риск да прочетеш противоположни мнения по въпроса.

Na men mi stana gadno oba4e, 4e s takiva izkazvaniq nqma kak manga i anime da stanat populqrni v BG, a to4no obratnoto.

Ха, yoroshiku! Добре дошла в клуба на вече отчаяните. Вече трябва да знаеш единственото лекарство - да не ти пука, гледай само себе си.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Vuzmushtenieнови [re: Hikaru]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано16.05.03 20:53



Abe tija hora sa pochnali da se saztezawat koj po-goljama tapotija shte napishe li? To ot den na den wse po-golemi gluposti se chuwat. Mezhdu drugoto Tomoe ne si sawsem praw. Ot kade shte wzeme choweka da gleda candy candy ili mazinger z? To az ne moga da gi namerja pak njakakaw pikljo kato nego li?



Тема Re: Vuzmushtenieнови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано16.05.03 21:18



Хм, ами... Като изключим факта, че имах щастието да гледам Candy Candy по полската телевизия преди наистина доста години, то трябва да отбележа, че през 1999 БНТ го закупи и го даваха всеки ден по бившата Ефир 2. Струва ми се, че дори и втори път след това го повтаряха. Това си беше първото официално закупено от Япония аниме. В началото бях притеснен за качеството на нашенския dub (при положение, че знаех оригиналните гласове; в Полша няма dub и все едно, че в оригинал съм го гледал), но той се оказа доста добър и ставаше все по-добър. Така че никой българин не може да се оправдае, че отникъде не е могъл да види Candy Candy - просто не са се интересували, което си е показателно. Все пак това доведе до провала на анимето у нас, което само по себе си е достатъчно условие за БНТ да не закупуват повече японски анимации. Представете си иначе - можеше да закупят безброй много други сериали и пак разни хора щяха след години да питат "Къде да намеря това?"
Колкото до Mazinger Z - това може да се намери в много от P2P програмите, защото по света (и особено в Италия) има ужасно много фенове на super-robot аниметата, а Mazinger Z все пак си е Библията на super-robot феновете. Мисля, че доза от анимето може да се намери на следния адрес:


но не съм проверявал дали линковете работят.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Vuzmushtenieнови [re: Tomoe]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано17.05.03 03:27



blaaa - zamina mi posta :< nishto - nqkolko dumi samo togava:

ne vseki si pada po klasikata. kendi-to na men ne mi haresa tolkova, no tova ne e tolkova strashno. strashni sa takiva prostaci deto pishat i dezorientirat nezapoznatite hora kato izopachavat che tq bila skandalna, razvratena... be maloumnici - kakvo da kaja :< te neka si pishat da zapulnqt broikata - to vsichko sa vrushta! samo da pripomnq edna statiq koqto bqha mi izpratili ot #manga i pak shte q pokaja:



HAHA :> kakvo shte kajete :)))) vsushtnost tova s ogromnite ochi i roshavite kosi naistina ne se nravi na super mnogo hora - taka si e ! e vij - novite stilove na risuvane v razvitieto na manga se haresvat na vse poveche hora! samiqt az zapochnah da se draznq ponqkoga otgolemiq kombal i ostriq nos na koito moje da se obodesh. estestveno ne go kazvam tova kato napadka a prosto kato samoocenka. estestveno kakto kazah i takiva animeta haresva no ne vsichko!

Utsusemi no jutsu! ~poof~

Тема Re: Vuzmushtenieнови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано17.05.03 09:16



Tomoe pak ne si sawsem praw. Sega primerno kak moga da gledam candy candy. Che to kogato sa go dawali po efir 2 az oshte ne si padah po anime. A i mazinger ajde mi kazhi otkade moga da go namerja na frenski, nemski ili anglijski t.e. na ezik, kojto razbiram?



Тема Re: Vuzmushtenieнови [re: Hikaru]  
Автор Deep_Shadow (непознат )
Публикувано17.05.03 11:49



HIkaru, izob6to ne me u4udva fakta, 4e nqkoi e pisal takiva gluposti v spisanie....4udno samo kak sa mu pozvolili da pi6e...
Vse pak v Bulgaria, kolkoto i pesimisti4no da zvu4i, ima malko fenove. Govorq za ba6 fenove. Vsu6tnost postoqnno spomenavanoto "anime ob6testvo" e tvurde malko na broi, oba4e vupreki 4e e malko, trqq i da se razzepi, 4e da stane o6te po-malko qvno.. Whatever.
Otnosno "Candy Candy" gledala sum go po Polskata glavno i po biv6iq efir 2 kato Tomoe. Naistina "Candy Candy" si e klasika i mnogo interesno anime. Lo6oto e,4e e shoujo, moje bi zatova ne e potrugnalo animeto v Bg, ako bqha pusnali naprimer seriite na "Dragon Ball Z" ili "Sailor Moon" sigurno sega 6te6e animeto da e na po-golqma po4it.
Hikaru, mila, samo moga da ti kaja, 4e trqbva da svikne6 s komentari kato v tova spisanie, horata kato nqmat informaziq /dostatu4no/, oburkvat mnogo ne6tata i stava... ne6to nerazbiraemo i po-skoro s otrizatelno zvu4ene.
E, tova e ot men... Prosto Hikaru ve4e da ti kaja i az kato Tomoe da ne ti puka i da ne ti pravi vpe4atlenie, 4e nqkoi se mu4i da pi6e ne6to, po koeto nqma informaziq.. Ako moje6e, ne6tata biha bili razli4ni. No prosto ne moje.



Тема Re: Vuzmushtenieнови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано17.05.03 12:26



Hellmare: Не всеки харесва класиката, но всеки е длъжен поне да знае кои са класиките. Цитираният от Hikaru писач дори и това незнае.

Safiir: Е, тя твоята по-сложна била. ^__^ Ами незнам, аз вече си бях голям фен на аниме, като го даваха по Ефир 2... Ммм, като цяло стари анимета от 70-те се намират трудно. Мисля, че честичко ги преповтарят по някои италиански телевизии, може би трябва да хвърлиш един поглед натам.
Сега за езиците как да ти кажа... Аз съм гледал аниме и на арабски. Никакъв език не ме притеснява, ако много ми се гледа някое аниме. Пък да не говорим, че така доста успешно се научава чужд език (пример - аз и полският). Пробвай, може да не е чак толкова трудно и неприятно.

Deep_Shadow: Ами Sailor Moon също е shoujo. Dragonball пък просто не може да започне със Z, а първа част надали би имала успех тук. И аз съм мислил кое аниме е хубаво да се пусне като първо, но и да мисля, и да не мисля, няма изгледи да пуснат скоро нещо. ^^

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Vuzmushtenieнови [re: Hikaru]  
Автор Akane (до болка познат)
Публикувано17.05.03 15:47



Аз какво да кажа като от двете за който е писал съм гледал само Евангелиона и той сигурно е хвърлил бърз поглед на филма на евангелиона а серите забрави дори да ги е погледнал.Набързо го е прегледал ако въобще го е направил и за да си запълни редовете е писал глупости.За Candy Candy съм го гледал по Ефир 2 ама беше трудно да се боря за ТВ-то защото тогава даваха Спасители на плажа но все пак съм гледал голяма част от него.Гледал съм всичко което са давали по rtl2 i rtl i sat1 i vox(там гледах evangelion и много други) полската при нас нямаше.Аз незнам защо хора който не го разбират и не се интересуват пишат въобще за Аниме и манга пък и пишат глупости.
п.с.Hikaru там на това списание няма ли Email на който да си се позаяждам с него да видя кой му дава право като не разбира да пише от всичките анимета Sailormoon беше най-готиното поне за мен от него се почна манията.Преди това бях .....как да го кажа неразбиращ пикльо.

You make me fly but Angel must die!

Това което не искам е да спра да гледам аниме ^_^


Тема Re: Vuzmushtenieнови [re: Akane]  
Автор Hadoryu (Anime no kami)
Публикувано17.05.03 18:44



На хората писали по тази тема мога да кажа:

Лалалала, NeoGamer, NeoGamer, лалалала..

Превод за тези които схващат по-бавно:

Сега разбрахте ли защо толкова упорито се противопоставях на идеята NеоGamer да пише за аниме?

=======================
Bite me!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.