Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 02.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тема за школа  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано23.04.03 18:13



Привет на всички в клуба !

Чета с интерес дискусиите и Ви поздравявам за добрия тон.
Разказвах на колежка за Вас и ме помолиха да питам : знаете ли къде (в Европа) съществуват добри школи по анимация ?

След двегодишно обучение по дизайн (+ мениджмънт на проект и другите екстри) тя проучва възможности да продължи образованието си, специализирайки Анимация. Пита ме има ли в България такова училище и аз не можах да отговоря (търсила е из Франция, Холандия..)
Поразрових назад в дискусиите - не намерих тема.

Идеи ? Инфо ? Личен опит ?

С благодарност в аванс




Тема Re: Тема за школанови [re: 4eHe]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано23.04.03 18:42



Аз мога само да кажа, че в България няма човек, който да разбира от анимация. Има един глупак, дето го водят за невероятен талант-аниматор - Анри Кулев. Та, в едно негово интервю по телевизията, той казва няколко много забавни (поне за мен) работи, като например:
1. Истинско анимационно изкуство се правило само от Дисни и от никой друг. Това дори няма да го коментирам...
2. Един 10-минутен анимационен клип отнемал половин година за своята направа. Това са пълни глупости - един аниме епизод от 23 минути в Япония се прави за 1 седмица.
Тоест, в България хората явно са още в първите години на анимацията.
Но за Европа не мога да кажа, тук обсъждаме основно японска анимация, а твоята колежка може да отиде да работи и стажува в аниме компания (да, има такива случаи; аз знам за един французин, който работи в студията на TOEI), но това става много, много трудно.
Може би трябва да попиташ в някой от другите клубове, например в тези, които се занимават с изкуство, или наука (има един студентски клуб), или най-добре в клуб Българи в чужбина.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Тема за школанови [re: Tomoe]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано27.04.03 22:56



aaaa ama chakai. tova s vremeto e otnositelno - zavisi kakvi efekti sha se praqt i t.n - estestveno che ako e serial sha stane za 1 sedmica - povecheto kakvito i da e niskobiyjetni seriali stavat za tolkova dori i da sa animirani. ama puk za 1 godina... sushto ne sam suglasen :) abe i 2mata ne ste pravi. kolkoto do shkoli za anime - ne znam da ima takova neshto vuobshte. predpolagam che shte e individualno ili s knijki. ne e zle da potursish v nqkoq tursachka anipike ili animespider ili neshto takova.

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Тема за школанови [re: Hellmare]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано28.04.03 01:43



Hellmare, поразмисли малко: дори и филмите на студио Ghibli (за които се смята, че са перфектни откъм анимация) стават за по-кратко от посоченото от Кулев време.
Освен това кой е казал, че филмите на Кулев са красиви?
Има и още нещо, не мога да се съглася, че сериалите не са с хубава анимация. Може да не е като на Ghibli, ама пак е много хубава.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Тема за школанови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано28.04.03 07:46



Znachi ima razlika mezhdu kachestwo na risunkite i animirane na dwizhenijata. Az lichno mnogo ne obrashtam wnimanie na towa kak sa animirani dwizhenijata, no imam edin prijatel, kojto se zanimawa s risuwane i toj mi kazwa che powecheto animeta, koito sam mu pokazwal sa super oprosteni. Taka che naistina serialite ochewidno ne otnemat mnogo wreme za da se naprawjat.



Тема Re: Тема за школанови [re: Safiir]  
Автор pns (новак)
Публикувано28.04.03 12:25



spored mene ima zna4enie i kolko hora rabotqt i sas kakva tehnika rabotqtat po dadenoto serial4e(za vremeto stava vapros) no mi se vigda adzki malko vreme edna sedmica za napravata na edba seriii ne 4e go usporvam naprimerno animaciqta carq lav e pravena 5 godini sq sas navlizaneto na tehnologite sredno gi pravqt za po 2 3 godini pone taka sam 4yval



Тема Re: Тема за школанови [re: Tomoe]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано28.04.03 16:43



estestveno che za 1 godina kolkoto i da go kiprish... 10 minuten film i baba mi deto ne e vijdala pc sha go naprai

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Тема за школанови [re: 4eHe]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано28.04.03 19:35



Къде е учил Кулев ?


Не ща да повярвам, че в цял клуб (+приятели) няма идея за близка школа !



Тема Re: Тема за школанови [re: 4eHe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано28.04.03 20:16



Ne e tolkowa trudno za wjarwane. Zamisli se. Kolko balgarski animazii si gledal? Kolkoto za ostanalite darzhawi nie tochno trudno bihme se setili za njakoja shkola poradi prostata prichina che izwan Japan malko hora prawjat anime ( kato izkljuchim fan art-a :) ). Sorry, no me samnjawa tuk njakoj da mozhe da ti pomogne. Wapreki towa se nadjawam, che shte se nameri wse pak njakoj.



Тема Re: Тема за школанови [re: 4eHe]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано28.04.03 23:01



Няма идея за близка школа, защото нашият клуб не се занимава с това. Клубът е любителски, на почитателите на аниме и манга.

Virgo Shaka, Saint Seiya


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.