Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 28.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Dragon Balls VS Durzost i krasotaнови  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано08.04.03 22:59



Dragon Balls VS Durzost i krasota - tova e dilemata
smisal.... uuuhhh.... nqma [tochka]

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Dragon Balls VS Durzost i krasotaнови [re: Hellmare]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано08.04.03 23:26



Наистина няма смисъл. В това да се прави цяла отделна тема, за да се плюе едно иначе приятно аниме.
Hellmare, знаем, че не харесваш DB сагата, но незнаем причините ти. Би ли ги изяснил, ако обичаш? И само не казвай, че е заради 508-те епизода, защото това не е убедително.
И ако трябва да съм съвсем изчерпателен, ще добавя, че DB сагата е кратко аниме в сравнение с култовите японски битово-комедийни аниме истории като Doraemon, Chibi Maruko-chan и особено Sazae-san, което е почнало през 1969, продължава и до днес и има над 1600 епизода.

singing
"Hikari o Sagashite" by Megumi Ogata

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Dragon Balls VS Durzost i krasota [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано09.04.03 00:11



Ami da Tomoe obache DB e tochno towa. Prijatno anime. I nishto poweche. Zabelezhi kazwam DB, a ne DBZ. DBZ sashto bi bilo prijatno dori mnogo dobro, no prosto trjabwa da bade sakrateno desetorno. Za DBGT nishto ne moga da kazha zashtoto ne sam go gledal :(

We need YOU



Тема Re: Dragon Balls VS Durzost i krasotaнови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано09.04.03 00:30



Ами аз затова не казах "фантастичен ултра-мега-хипер-брилянтен шедьовър", а просто "приятно аниме". ^^ Винаги съм твърдял, че Dr. Slump е по-доброто аниме на Akira Toriyama (говоря за оригиналните серии, а не онова менте, дето го даваха по RTL 2). Но пък при Toriyama е далеч по-добре да прочетеш мангата, отколкото да гледаш анимето. Отново ще наблегна на факта, че той е автор на *комедии*, а не на епоси и бойни истории.
Не мога така драстично да разграничавам частите на сагата. Освен това DBZ го гледах по три епизода наведнъж (така го даваха по полската) и честно казано, не забелязах да се развива бавно. Явно трябва да се гледа по три епизода на един път, за да изглежда нормално. ^___^
DBGT е много по-приближено до първата част, отколкото до DBZ (това е била и целта на TOEI - да привлекат отново по-детската аудитория). Там няма много протакане, защото са 64 епизода все пак. Но пък си заслужава да се изгледа заради финала, наистина това е моят любим аниме финал. ^__^
P.S. И все пак е малко смущаващо (да не кажа страшничко) да видиш доста остарелите Bulma и Chi Chi с бръчки по лицето, както и напълно оплешивелия Mr. Satan. А за Krillin да не говоря - трябваха ми 15 минути, за да позная, че дядкото с посивели коса и мустаци на екрана е онзи, *същият* Krillin. ^^"

singing
"Vajura On" - Zenki Opening by Hironobu Kageyama

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Dragon Balls VS Durzost i krasotaнови [re: Tomoe]  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано09.04.03 16:33



Аз едва ли някога ще го гледам, но ми стана интересно какъв е тоя финал дето толкова ти е харесал-ако желаеш да споделиш...?



Тема Re: Dragon Balls VS Durzost i krasotaнови [re: Masta Killa]  
Автор pns (новак)
Публикувано09.04.03 19:49



az db ne sam go geldal mam da se dava Dragon Balls VS Durzost i krasota darzost i krastota ne bih proiznesam i da ge imetomu super boza hell dano da ne go gleda6 tova 4ydo 4e moge6 i da oslepee6 nakraq (tova na bazik) ina4e ne moga da q ponasam 5azi sapunka




Тема Re: Dragon Balls VS Durzost i krasotaнови [re: Masta Killa]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано09.04.03 20:44



Ако те интересува преразказ на DBGT, в една от съседните теми (озаглавена "статия") съм публикувал линк към статията ми-review за DB сагата. Можеш да прочетеш какво се случва в последния епизод.
Иначе финалът може да трогне само хора, които са харесали анимето и са го гледали от първия епизод, като по някакъв начин са си изградили отношение към героите. Ако почнеш да гледаш сагата откъм средата или края, то последната серия няма да ти се види нищо особено.
Изобщо, има някои такива неща, които не могат да се обяснят, трябва да се почувстват.

singing
"Cobra" by MIO

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Dragon Balls VS Durzost i krasotaнови [re: Tomoe]  
Автор pns (новак)
Публикувано09.04.03 21:14



tova za statiqta e mnogo hybavo kato mi osvobodi malko vreme i ne sam skapan ot rabotata 6te go dopro4eta dokolkoto do seriala ako go imah 6teh da go izgledam lo6otomie 4e az gledam si4ko sekakavi bozi ne 4e kazvam 4e db e boza no mislq 4e 6te go izgledam 6tom gledam na wal dysny animacionneti i film4eta zna4i i tva 6te mi se stori prekrasno samo malko mi e trydno razbiraneto na film4eta kato ne se prevedeni no koga li me e spiralo
ps:drygi statii 6te pi6e6li



Тема Re: Dragon Balls VS Durzost i krasotaнови [re: pns]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано09.04.03 22:03



Ами, съмнявам се. Имам разни review-та на анимета на сайта на Star_Virgin (тоест, на сайта на Hellmare, то е едно и също ^^), ако ти трябва, може и там да погледнеш.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Dragon Balls VS Durzost i krasotaнови [re: Tomoe]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано09.04.03 22:26



e taka si e ... da de - durzost i krasota go bie ^_^ shtot ne e anime... kazah go tova zashtot takiva dulgi seriali sa si samoubiistvo - promiva ti sa mozuka i t.n. :< a za durzost i krasota - gledal sam nqkoi druga seriq (opazi gospod drugite hora). DB bih go gledal ako bqh da kajem 10 godinki po-malak. vpechatlenie mi naprai ot tova koeto vidqh: vsichki se razlichavat glavno s cveta na kojata si - drugoto ednakvo ^_^ i tez bitovi-komedii.... "dokato svqt svetuva" 2ra chast :)
be obshto vzeto - animeto ne ma kefi i e tupo - koito e na obratnoto mnenie - da si razmenim nqkoi druga pliunka ^_^ (vsushtnost tupo ninam dali e ama na takova mi prilicha kakto i na mnogo hora po sveta). To i pokemon e qko ama za bebeshorite ^_^

Utsusemi no jutsu!

~poof~


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.