Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 18.05.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Hadoryu]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано20.03.03 19:05



aaa super sa iznervih - BE TI NORMALEN LI SI HADORU ? kako si sa hvanal za taz kruv i tui nasilie - kazal go nqkoi (moje i az) edin put i aiideee - ti mai ne mi chetesh postovete ili gi chetesh s naglasa da sporim za prostotii. kato kazvam hubavo narisuvano anime nqmam predvid 1ton kruv i charva navsqkude? ei tova ti e problema - mislish si che hubavo narisuvanite animeta sa kurvavi i s mnogo nasilie i seks :< i prestani s tova "drugite tova - drugite onova..." nie ne sme drugite! nie sme si nie - v bulgariq sme si, malko sme ko oshte da gi kazvam - adi dokato napisah posta mi mina 'gneva'! adi plz ne sa izkazvai taka shtoto nqmam namerenie da sporim s tebe za gluposti!

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Hellmare]  
Автор Hadoryu (Anime no kami)
Публикувано21.03.03 00:06



Hellmare, DNA^2 което дадох за пример като красиво аниме, пълно ли е с кръв и насилие? Не съм казал, че красиво аниме означава кърваво аниме. Казах, че красиво аниме, не означава добро аниме, оригинално аниме, умно аниме или каквото и да е друго, освен това че просто е визуално привлекателно.

А това, че сме българи, не е извинение за нищо. По-глупави ли сме? Всички се извиняват, че като сме българи, като сме малко, е нормално да не вникваме в аниме както чуждестранните фенове. Какво общо има интелекта с бройката? Второ качество хора ли сме?

=======================
Bite me!


Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Hadoryu]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано21.03.03 00:42



e ti ko iskash ?? da se vjivqvame kato durti daskali po literatura da milim "kakvo e iskal da kaje avtorut" - sigurno koito e mislil scenariq v posledstvie razbira kakvo iskal da kaje ot nashiq forum - mene ako pitash naprai si edna tema s filosofska tematika tuka za da obsujdash dadeno anime sloji prosto neshto v skobi da otbelejish che temata e za analiz na anime - tolkova li e slojno ? az lichno chak da izpadam v podrobnosti koe kakvo... nadqvam se da e interesno za ostanalite - eto izberi si edno anime i pochni da go 'raznishtvash' kato pri 'drugite forumi' da vidim kakvo shte izleze. az lichno nqma da uchastvam shtot literaturnite analizi mi burkat v ... osobeno ako sa TIP: Komunisitcheski!
best wishes
Hellmare

P.S.: tova sus shingo i mene ne mojah da go stoplq - molq obqsni na neobrazovaniq chovechets deto ne pishe suchineniq-razsujdeniq iz forumite plz

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Hellmare]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано21.03.03 01:25



Абе, Hellmare, не искам да се засягаш, наш човек си, както се казва, ама с всички изречения в тоя post показваш недобро образование, бе. Едва ли не казваш "аз обичам простите изречения с един глагол, защото сложните съставни ми идват твърде множко". Недей така, че хората ще си помислят, че не обичаш да мислиш...
Ами моето лично мнение е, че аниме не е просто да се гледа на пуканки пред екрана (е, някои стават и така, комедиите най-вече), а за де се размишлява и за да се прави анализ и преценка на мъдростите. Защото все пак аниметата са по-стойностни от обикновените cartoons, не сте ли съгласни?
Те не са много по-различни от книгите по своето внушение - един Йовков например никой не го чете просто така, за удоволствие, всеки гледа да анализира какво е казал в разказите си, как го казал и т.н. И затова е известен - защото е накарал хората да се замислят над творбите му. Така и е с аниметата, мисля аз.

singing
"Steel Soul For You" by Hironobu Kageyama and Ichiro Mizuki

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Tomoe]  
Автор Hadoryu (Anime no kami)
Публикувано21.03.03 20:35



Hellmare, дори и за момент да приема, че аниме не е необходимо да бъде анализирано за да бъде интересно, дори да приема, че да бъде гледано съвсем повърхностно е приемливо, то ще ми обясниш ли тогава, какво ще пишете в едно списание? С текст не можеш да придадеш чисто визуалното удоволствие от аниме, да пишеш, че еди си кой убил еди си кой еди си как, е абсолютно безполезно. Какво освен анализи размисли можеш да пишеш? Вие не можете да направите review, чисто и просто защото не се интересувате от режисьори, озвучители, художници и т.н. За публиката да не говорим.

Разбира се, че аниме може да се гледа без да се анализира. Можеш да гледаш Evangelion и само заради хубавите битки. Но какво морално право имаш след това да коментираш едно аниме, което ти самия не си разбрал? "Мда, Evangelion не е кой знае какво. Роботите бяха хубави, обаче битките бяха малко. А пък и е пълно само с глупости за христианство и такива неща." Ето това е плитък поглед върху аниме. Истинската стоийност на едно аниме не може да бъде обект на коментар от хора, които просто "не са схванали идеята". Такъв коментар би бил абсолютно неинформиран, и чисто и просто подвеждащ и безполезен, подходящ само за пропаганда насочена срещу някое заглавие което някой не е харесал.

Не ме интересува как гледаш аниме, Hellmare, но не мисля че имаш правото да коментираш аниме, и то с цел да информираш хора които още не са запознати с аниме. Щом сам си признаваш, че не те интересуват всички страни на аниме, защо не оставиш тази работа на хора, които разбират от нея, и САМО на такива хора.



Shingo Yabuki, 17 годишен, висок 178 см, тежък 69 кг, последовател на Kyo Kusanagi и следващия който е на път да наследи Kusanagi пламъците (поне той така си мисли, в същност те са си собственост само на този който има кръвта на Kusanagi във вените си). Shingo е нещо като Dan Hibiki от Street Fighter, само че е герой от най-значимата игра на SNK - King of Fighters. Shingo се появява в KOF'97, и е отделен боец до KOF'99, където е в отбор с два нови боеца - K' (с генетично присадени пламъци Kusanagi) и Maxima (едрия партньор и приятел на K', който го последва когато K' предава NESTS, злата организация която го е "създала".). В този отбор е също и Benimaru, който в предишните игри беше главния партньор на Kyo Kusanagi, но сега когато отбора им явно се е разпаднал, след като Kyo вече се бие сам, а и Goro Daimon е изчезнал (вероятно най-накрая се е отказал от KOF турнирите), Benimaru си е намерил нови партньори. В KOF2000, Shingo е отново в отбор с Benimaru, но вместо K' и Maxima (които пък сега са с Vanessa и Рамон, които са за пръв път в KOF), е с Lin и Seth, които няма да коментирам сега. Като цяло, Shingo не е особено ярка личност в KOF, той е глуповат и повърхностен, но все пак добросърдечен младеж. А общото му се теб, Hellmare, е че неговата картинка в SD формат, е точно под името ти.

Може да не е много изчерпателно, но за KOF не знам и приблизително толкова колкото за SF.

=======================
Bite me!


Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Hadoryu]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано22.03.03 00:59



Hadoru :> blagodarq ti che mi kazvash infoto za kof - pomislih che shingo e nqkoi geroi ot anime ili neshto po-bezizvestno. otnosno tova za animeto... mi che animeto si e film vseki go gleda s razlichna cel - ne mojesh da govorish ot imeto na vsichki! reviews na spisaniet ako iskash da vidish si go kupi che da vidish kakvo predstavlqva (nachaloto na april 2ri mislq sha go ima navsqkude), che da ti mine meraka da prikazvash prostotii.

Tomoe, dai da ne sa obijdame 'tunko' shtot az spazvam nqkakva etika. tova che pisha kratki i qsni izrecheniq ne znachi che ne moga da mislq ili che sam tup - samo za tvoe svedenie ako ne si uchil biznes komunikacii, che e jelatelno izrecheniqta da sa kratki i qsni bez zavrantulki ot po 2-3 reda izrechenie. Taka nqma da zabravish kakvo si chel v nachaloto...

Men ako pitate Hadoru e zle :> ne go kazvam kato obida a po-skoro s usmivka na usta shtot toi si nqma na ideq za kakvo govori qvno. vse edno da sednesh da gledash gladiator i da pochnesh da razsujdavash kolko mu bil tejuk jivota, kakvo e iskal da ni predade rejisyora...

basi super mi sa spi a sa zanimavam s prostotii.

Hadoru, nikoi ne e kazal che vi sa zabranqva da izkazvate mneniq i razsujdeniq - vuprosut e, che izprostqvate kato pishete statii za literaturen vestnik :<

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Hellmare]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано22.03.03 01:18



Hellmare: Аз не обиждам "тънко". Когато почна да обиждам го правя "дебело" и щом не съм го направил, значи не съм те обиждал изобщо.
Лично аз съм напълно съгласен с мнението на Hadoryu и напълно несъгласен с мнението на Hellmare. Е, всеки си има гледна точка все пак. Защо и другите да не кажат какво мислят по този въпрос - трябва ли аниме да се анализира или не?
Колкото до списание NeoGamer, най-добре ще е да излезе на 1 Април, Денят на шегата. И без това аниме рубриката им ще е шегата на годината. (Hellmare и Hikaru да не ми се обиждат моля, те знаят че иронията не е към тях)

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Tomoe]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано22.03.03 02:23



Струва ми се обаче, че Hellmare неправилно разбира Hadoryu, който пък от своя страна не се обяснява добре.
Според мен Hadoryu просто казва, че човек трябва да се замисля над аниметата, а не това, което Hellmare разбира под писане на сложни изречения за литературен вестник. Никой наистина не иска кандидат-студентски анализи от типа "С последния си епизод Dragonball сагата финализира една дългоотработвана парадигма на изграждане на сюжетна линия в ключовите за творчеството на Akira Toriyama рамки на епохалната картина, като допълнително подчертава смислотворната същност на структурираността на поредицата, символните полета на отделните фрагменти и цялостната кръгова композиция върху първоосновата на ярко открояващите се образи и многопластовост на изображението." (всички твърдят, че могат да пишат така, но малцина го правят така че да има логика, ама това е друг въпрос...). Но пък съвсем да не разберещ защо последният епизод на сагата е именно такъв, а не друг (и не да кажеш "миии... щото автора тъй го направил") - е, това вече е нещото, срещу което Hadoryu излага своите аргументи.
И все пак, поправете ме, ако греша.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Tomoe]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано22.03.03 17:54



bez komentar...

a za statiite - mi vzemi si spisanieto, az oshte nishto ne sam napisal koeto da stava za publikaciq, no na deni-chan statiqta naistina e mnogo hubava - pone ne za drugo mi ot informativnost moje da si buynete spisanieto - pone kato go vidqh na kartinki mnogo dobre izglejdashe a i sha ima da chetete dulgo vreme i za igri

Utsusemi no jutsu!

~poof~


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.