Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 02.07.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: BitTorrent - Как работи?нови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано09.04.03 22:53



Това сигурно е вярно, защото там излизат и епзодите на StS Hades само няколко дни след излъчването им в Япония (и все пак по-късно в сравнение с моите източници, хехе ^o^).
Да, бе, как ли няма да седна да тегля епизоди от по 300 MB! Ако ми се притегли нещо RAW, вече си имам WinMX за тази цел.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: BitTorrent - Как работи?нови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано10.04.03 00:04



Abe sigurno waprosa mi e mnogo glupaw ama.... zashto trjabwa da e raw?

We need YOU



Тема Re: BitTorrent - Как работи?нови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано10.04.03 00:22



Ами защото ти много добре знаеш, че епизод от 25 минути с големина 300-400 МВ определено е правен от някой незнаещ (в боравенето с видео файлове). Абсолютно същото качество може да се постигне и за 100-150 МВ стига да си наясно с тънкостите на encoding-а.
А пък по WinMX има само raw епизоди, това е, защото не им слагат никакъв компресор. Виждал съм и епизоди по 800 МВ.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: BitTorrent - Как работи?нови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано10.04.03 01:16



Aaaa ama ti imash predwid raw w smisal che sa mpeg, a ne sa kompresirani. Az si misleh che goworish za epizodi bez prewod. Moja greshka :) I napalno sam saglasen s teb. Epizodite mi na Arc the lad sa malko nad 80 mb i sa 100 pati po-dobri ot tezi na Star ocean EX, koito sa nad nad 200 mb!!! Nekadarnostta e weliko neshto :))))

We need YOU



Тема Re: BitTorrent - Как работи?нови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано10.04.03 12:29



MPG???? Не, аз говорих за AVI. Тези, които ги има в WinMX и са по 800 МВ са все AVI.
Дали епизодът е с превод или без превод няма никакво значение, защото субтитрите могат да се вземат отделно и да се приложат към видео файла, когато го гледаш.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: BitTorrent - Как работи?нови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано10.04.03 13:46



Ami shtom e avi znachi wse pak e s njakakwa kompresija. Mozhe da e nekadarna ama e kompresija. Po prinzip nekompresiranite file-owe sa mpeg. Da ne goworim che to mozhe da e tolkowa goljamo i ako e s ac3 zwuk. Zaradi nego mozhe da e 2 pati po-goljamo ot kolkoto ako e bez nego. Pak i bilo to w sashtoto kachestwo. A i powecheto fansub grupi si integrirat subowete w samite video file-owe. Lichno spored men e po-dobre da sa otdelni ama koj sam az che da sporja :)

We need YOU



Тема Re: BitTorrent - Как работи?нови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано10.04.03 14:42



Става въпрос за това, че тези AVI файлове в WinMX не са със субтитри. Те са директно записвани от японците епизоди от техните телевизии, дори и имената на файловете са на японски (не забравяй, че основното население в WinMX са японците ^^). Явно имат големи харддискове и не се кахърят да си правят по-малко по обем файлове.
И аз предпочитам субтитрите да са отделни, защото обичам да си ги редактирам. ^^ Особено при тези на Hades такива глупости четох, дето нямат нищо общо с анимето, че се чудя доколко всъщност субтитрите (когато не са правени от професионалисти) развалят анимето.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Томоенови [re: Tomoe]  
Автор burning_bronx (Blade of Fire)
Публикувано10.04.03 19:18



Аз лично ползвам фенсъб файлс само от най-добрите и вече доказани фенсъбъри. А за перфектния епизод - 150-200 MB. Понякога има и по-малки.

burn waz 'ere


Тема За pnsнови [re: pns]  
Автор burning_bronx (Blade of Fire)
Публикувано10.04.03 19:21



Резюм има. Просто активираш торент файла наново и сейвваш върху стария. Резюма е автоматичен.

burn waz 'ere


Тема BitTorrent - още един линкнови [re: burning_bronx]  
Автор burning_bronx (Blade of Fire)
Публикувано10.04.03 19:32





burn waz 'ere


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.