Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 13.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Приключение в Японското посолство Част 1  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано16.02.03 09:45



Когато прочетох идеята за Японското посолство просто разбрах, че трябва да се направи нещо... И понеже тук има толкова много хора, които обичат да си плямпат празни приказки заради самото плямпане и така чак до края на света без реално нищо да се прави а само да се създават напразни утопии и илюзии, а аз по принцип съм човек на действието, Masta Killa набра необходимите телефони, говори с необходимите хора и уреди среща между тях и представителна делегация в понеделник 15.00 местно време в самото Японско посолство. Представителната делегация, както сами може да се досетите, се състои само от най-заслужилите и най-спецовете в областта - На първо място-мое величество Masta Killa (първият в страната публикувал материали за Манга и до немалка степен популяризирал стила), Bla the Intruder (главен редактор на списание "Фентъзи Фактор), Gado (сценарист на най-популярното в БГ компютърно предаване "Матрицата") и Misho (създател на първата по рода си българска екшън-стратегия игра "Hunt n Destroy"). Ще бъдат обсъдени следните теми:
1. Отдаване на филми по избор за прожекции, поръчка на филми и нови заглавия директно от източника
2. Условия за създаване (отпускане на субсидии) на първи в България Манга Клуб (това ще включва и игрални филми)
3. Условия за създаване (отпускане на субсидии) на първото българско списание за Манга
След проведените разговори и уточняване на условията ще бъде изготвен проект, който ясно и точно ще представя съответните цели, очаквания, суми.
Веднага след приключване на тази първа и вярвам, важна за всички ви среща, лично ще ви уведомя за резултатите, които вярвам ще бъдат в положителна насока.
p.s. В тази връзка нека ви уведомя, че вече се сдобих едно от най провокативните Ghibli-та в последно време-Only Yesterday. Желаещите да притежават този рядък и ценен дар да се свържат с мен на radoslavkolev@yahoo.com
Освен това съвсем скоро ще отвори врати моя личен форум-един от най-сериозно работените форуми за Манга в България в новата страница на Gado, очаквайте линк.

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от Masta Killa на 16.02.03 09:48.</em></font></p>

Редактирано от Masta Killa на 16.02.03 09:51.



Тема Re: Приключение в Японското посолство Част 1нови [re: Masta Killa]  
Автор [Mecha]Warrior (:Регистриран:)
Публикувано16.02.03 10:23



Щом редактора на Фентъзи Фактор ти е познат значи трябва да знаеш какво стана със списанието и защо не излиза вече. Ако знаеш кажи ми защото на мен ми харесваше и си го взимах редовно.



Тема Re: Приключение в Японското посолство Част 1нови [re: [Mecha]Warrior]  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано16.02.03 10:51



Скъпи ми приятелю-ти засегна една много болна тема. Истината за Фентъзи Фактор е проста-списанието фалира-създателите до голяма степен сами субсидираха издаването му поради липсата на възвръщаемост, която го глождеше като градински червей, а едно такова мероприятие е обречено на неуспех рано или късно-точно като при мита за Сизиф, който бутал канарата нагоре по планината, но всеки път, когато стигал догоре тя отново се изтъркулвала в подножието. Благой Д. Иванов главен редактор на гореспоменатото издание е един от най добрите ми приятели и дълго време работеше и пишеше за феновете без НИКАКВА материална облага, до голяма степен изпита на собствените си плещи болката от издъхващото си отчасти собствено творение, и накрая както всички останали напусна потъващия кораб. Препоръчвам ти да си купиш антологията "Звяр Незнаен" български сборник за фентъзи и ужаси-там ще намериш разкази на много от хората, които публикуваха във "Фентъзи Фактор", както и един прекрасен разказ на Благой Д. Иванов. Също така би могъл да се преориентираш към сп. "Зона Ф" на Агоп Мелконян или "Тера", където понастоящем работи Благой.
Но така или иначе истината е една-списания като Фактора в днешните условия просто изчезват. Няма как-нито имат аудиторията на "Егоист" примерно, нито има спонсори, нито държавата ще се погрижи или изобщо ще и пука българската култура да не загине съвсем.
Това е и причината, както виждаш, да искам и да правя всичко възможно да отворя очите на някой хора и да помогна за създаването на клуб и Манга сп., защото повече от всичко мразя лицемерието и празните приказки, а в този форум видях достатъчно и от двете. Ако това, което замислил стане ще е добре за всички, ако ли не отново ще си чешем ли чешем езиците, но каква полза.
p.s. Във връзка с утрешната мисия до посолството, чувствайте се свободни да задавате каквито и да било въпроси или да давате предложения, които при повторното ми влизане довечера ще бъда така любезен да взема под внимание.



Тема Re: Приключение в Японското посолство Част 1нови [re: Masta Killa]  
Автор HellmareМодератор (?)
Публикувано16.02.03 12:03



good
Shte e hubavo ako e istina, no shte e istina samo za sofiq :< i shte si ostane iliuziq za drugite :<
-----------------
Dobre de chovek? Zashto kato tuk ne ti haresva vlizash - ei tova ne moga da razbera. Ne te gonq ako towa si si pomislil, prosto durjanieto ti e nqkak stranno - vleze i pochna da rusish nepriqtni neshta. A i takiwa neshta kakvito govorish v gotniq si post rqdko obsujdame po forumite - prawim go na jivo ili v chat-a. Tova za horata ne e vqrno - ima tolkova mnogo hora koito haresvat manga che na dali shte mojesh da gi prebroish na prosto smetalo ;> Povecheto vuobshte ne vlizat v publichni mesta kato tova naprimer ili puk nqmat kontakti, ne chlenuvat v clubove i t.n. i t.n. Vse pak nie koito ne sme ot sofiq shte si ostanem vuv virtualniq klub dokato ne stane nqkakwa promqna i vse pak...

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Редактирано от Hellmare на 16.02.03 12:15.



Тема Re: Приключение в Японското посолство Част 1нови [re: Masta Killa]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано16.02.03 13:36



Masta Killa, мога само да ти кажа, че съм ти ядосан.
Опитваш се да правиш разцепление в групата и то си личи чрез всяка твоя идея. Тотално объркваш плановете ни и се надявам да не стане по твоя метод. Защото от това, което усещам, твоята концепция е не да се привличат нови хора към аниме обществото (или трябва да го нарека "манга" обществото, според твоята терминология?), а да се облагодетелстват вече изградените фенове чрез екстри. Допускаш груби грешки, някои от които са:
1. Извършваш действия, без да се съобразяваш с мнението ни, не обсъждаш изобщо плановете си с нас - това ще те провали.
2. Привличаш на своя страна хора, които ние дори и не познаваме! Как очакваш да им се доверим? Само по твоите суперлативи за тях?? Надали...
3. Възнамеряваш да обсъждаш теми, които се разграничават от нашата концепция за преговор - като за начало, въпросът не може да се постави така директно, не може да се иска направо. Допълнително, създаването на "Манга" клуб стои чак в края на веригата и започването с него означава само по себе си, че група хора имат лични интереси.
4. Първата тема, която си набелязал, е недобре дефинирана ("Отдаване на филми по избор за прожекции, поръчка на филми и нови заглавия директно от източника"). Това може да се възприема многозначно и според мен означава отново облагодетелстване на частни лица, понеже е ясно, че японското посолство няма влияние върху родните телевизии.
5. Идеята ти за списание се пресича грубо с моята. Кой е казал, че аз не действам по въпроса??? В момента съм в сложни преговори с едни хора - това че не разтръбявам всичките си постижения не означава, че нищо не правя.
6. Най-важното - чрез едностранните си действия ти сериозно препречваш нашия път! Последното, което трябва да стане, е да гледат хората от посолството нашия сеир с две групи фенове!!!
Изобщо не забравяй, че идеята за посолството беше наша и ние с Hikaru вече имаме набелязан план на действие, който желаем да следваме.
Допълнителен щрих към гротескната картина, която рисуваш с действията си, се явява "твоят" форум за "манга". При нас няма форум на отделен човек - този клуб не е нито мой, нито на Hellmare. Но ти смяташ да си правиш твой личен - както желаеш. Вероятно и клуба сам ще си управляваш, и списанието си само ти ще пишеш. Това само потвърждава мнението ми (пък и като гледам Hellmare същи мисли така), че голямата ти цел всъщност не е да популяризираш "мангата", а да се вживяваш в ролята на отцепник, като предварително разчистиш пътя към славата си.
Изобщо при теб бунтарството (което иначе не е лошо качество) се е изродило в интригантство и точно заради такива хора ние винаги ще си останем деветата дупка на кавала!
В тази връзка исакм да изразя становището си, че НЕ подкрепям действията на Masta Killa, явно подбудени от личен интерес, и ви призовавам да се доверите на мен и Hikaru (и всички, които са на наша страна). Ние не ви обещаваме слава, но пък помислете кое е по-важно - каузата или "кьоравото" ("Бай Ганю", Ал. Константинов).

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya

Редактирано от Tomoe на 16.02.03 14:13.



Тема за Hellmare и Томоенови [re: Masta Killa]  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано16.02.03 16:41



Момчета, момчета, момчета-какви разцепления, какви 200 лева. Самото ми присъствие тук означава, че и аз давам мило и драго за Мангата/Анимето, че и аз бих направил каквото ми е по силите все заради феновете. Томое ти описваш една изключително драматична картина на някакъв твой си футуристичен, разкъсван от размирици и бунтарщина, свят в който сам си си господар и никой друг няма мнение. Първо относно ходенето утре-вярно е идеята ти я даде, но то бяха приказки, бяха чудеса. Аз също се радвах на сладките приказки, но идва един момент, в който или оправдаваш очакванията на хората, които са ти гласували доверие или нищо не става. Мога да твърдя, че хората, които познавам и които мога да нарека свои приятели с години са се занимавали в тая област, гледали са и са писали са за Манга/Аниме още когато ти си правил шоколад в гащите, всички до един се занимават с различни области в медиите и имат подходящия опит, нагласа и подходящите контакти дори ако щеш и в самото Японско Посолство, дори ако щеш и в самото студио Гибли. Те са се доказвали многократно чрез игрите, тв предаванията, които са правели и списанията, които са издавали, така че имената им са добре познати не само на хората тук...Така че по-добри за тая работа просто няма-и едва ли един модератор с авантюристичен ник на средно посещавано форумче в мрежата и приятеля му мечтател ще се справят по-добре.
Ако има някой, който да прави разцепление това си самия ти-редовно триеш мои а и на други постове според личния си вкус, дори и теми и статии над които съм работил с години. Твърдиш, че не съм обсъждал с никой плановете си, а самия ти говориш за концепция и някакви твои лични желания, които по една случайност също не си обсъждал с никого. Личния ми интерес за които говориш не бих могъл да си предсатавя в какво може да се изразява, тъй като и аз и моите хора години наред сме работели по въпроса и за редицата статии за Манга и Японско кино които съм направил не съм взел и стотинка, какво остава за Благой, който радваше толкова много хора с Фактора, но никога не получи и левче за това че се бъхтеше по цели нощи да не издъхне списанието съвсем. Така че следващия път като решиш да говориш празни приказки първо помисли добре, а най добре веднага изтрии този поуст както си свикнал да правиш, когато нещо не ти харесва...
Относно форума, това също не е разцепление. Както си забелязал и сам, комунизъмът е нещо много жестоко, защото те лишава от свободата на личен избор-от свободата да избираш. Това, което правя не се нарича разцепление, а предлагане на алтернативен вариант, а после хората имат свободата да изберат по-доброто. Ако чаткаш малко от икономика ще знаеш, че конкуренцията е ОСНОВНИЯ и ЕДИНСТВЕН начин за подобряване качеството на един продукт. Не правя самореклама, този форум е последното място, където ще рекламирам собствения си, само ще кажа, че за разлика от тук в новия форум, ще има директна връзка с чат, айсикю, видео връзка, възможност за поставяне на снимка, картинка и музика и прочие всички възможни екстри...
Пак казвам, целта ми е единствено хората да могат да упражняват любимото си хоби. Харесвам всички тук, защото имаме общи интереси , дори и понякога да не са съгласни с мен. Безмислено е да създаваш дрязги-двамата искаме едно и също все пак.



Тема Re: за Hellmare и Томоенови [re: Masta Killa]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано16.02.03 17:07



Мисля, че хората сами могат да си направят оценка за това кой лъже и кой казва истината. Дори много се радвам, че публикува това, сега си още по-ясен за всички.
Можеш да продължаваш да изписваш още и още суперлативи за разни съвсем неизвестни личности, ама разбира се, че те са най-добрите и как да не оценим факта, че още през 1984 те са публикували редица научни статии за популяризирането на аниме в България! Абсолютно съм сигурен, че имате вътрешни хора както в Японското посолство, така и в Студио Гибли, а също и в Пентагона и в пещерата на Бин Ладен даже. Разбира се, че твоята армия от амбициозни аниме експерти многократно (боже, как ми харесва тази дума! ) са се доказвали чрез безброй игри, телевизионни предавания и списания, всички ги знаем и благоговеем пред тях. Амин!
Ние дълбоко оценяваме едностранните ти действия, радваме се, че предварително обсъди подробностите с нас и най-вече сме във възторг от това, че смяташ да говориш и от наше име в Понеделник! Алилуя за такъвий человеци!
Всеизвестен факт е също така, че аз правя отцепническа група, че трия само и единствено твоите post-ове, защото не ми харесват, не че не отговарят на правилата. Ама това наистина е вярно, всъщност дори съм намислил преврат срещу теб и всички го знаят! Хайде, Hikaru, Hellmare, Safiir, признайте си, че онази вечер ви събрах на съзаклятническа явка с цел да свалим Masta Killa, хехе!
Радвам се също така, че асоциира "личен интерес" моментално с "пари", това не ми беше дошло на ума, което показва още веднъж колко различно мислим и говорим с теб. Под личен интерес се разбира облагодетелстване положението на софийските аниме фенове (това и Hellmare го спомена) чрез всякакви екстри. И в частност, твоята слава!
Направо преливам от щастие, че все още имаш наглостта да идваш тук и да заявяваш плановете си за *личен* хипер-мега-ултра-супер-дупер манга форум, който смяташ да отвориш - подчертаваш колко не ти харесва тук, но въпреки това пак идваш.
Само така, Masta Killa, покажи се пред света!
Go go, boy!

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: за Hellmare и Томоенови [re: Tomoe]  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано16.02.03 18:17



Уморих се да спорим за глупости ама как се очаква да не отговоря на това все пак... Можеш да си плюеш, колкото се щеш цяла нощ ако искаш-аз казах много ясно какво ЩЕ направя-какво още има да се обсъжда. Колкото до своите хора-да наистина Gado от тв предаване "Мрежата" е правил контакти чрез мейл с хора от Гибли и да наистина Мишо познава лично хора от посолството. А за новия форум повече няма да говоря-явно темата те назлобява достатъчно и ако ще продължаваш да плюеш и псуеш заради това по добре изобщо да не го споменавам. Хората ще си решат сами, кой прав, кой крив, кой прави нещо и кой плямпа празни приказки до безкрай.



Тема Re: за Hellmare и Томоенови [re: Masta Killa]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано16.02.03 20:12



Emi spor da njama. Shtjahme da prawim atentat ama kato ne znaem njakoj, kojto da uwazhawash njamashe kak da minirame mjastoto na pogrebenieto mu :(
Znachi ti hubawo si tragnal da gi prawish tija raboti ama wmesto da prawish wsichko na swoja glawa trjabwashe da go obsadish i s nas. Ne sme tuka stari babichki che samo da drankame i nishto da ne prawim. Towa che warshim neshtata po-bawno e taj kato gledame da gi izpipwame a ne da se wturnem w neshto, koeto mozhe da prowali wsichko. Trjabwa da priznaja che az mozhe bi sam naprawil naj-malko ot wsichki za populiziraneto na anime/manga w Balgarija obache bih se radwal ako moga da pomogna s neshto. No samo ako e wnimatelno obmisleno i saglasuwano sas wsichki chlenowe na kluba i sas anime fenowete izobshto.
Kolkoto do twoja klub. Ami to tija neshta deto gi izredi i tuk si gi ima ama ti maj ne si si naprawil truda da prowerish.
Inache absoljutno sardechno ti pozhelawam uspeh i wapreki che se samnjawam da izleze neshto ot tazi istorija mnogo shte se radwam ako gresha.

We need YOU



Тема Re: за Hellmare и Томоенови [re: Masta Killa]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано16.02.03 20:13



Masta Killa, аз нито плюя, нито псувам. Това изобщо не ми е в стила.
Аз също се уморих да споря, но имам едно последно нещо да допълня и то се отнася до твоя форум (темата не ме назлобява, а безкрайно ме изумява):
За каква алтернатива говориш, за Бога???? Та ние сме толкова малко и е толкова трудно да се съберем на едно място, защо трябва да имаме два форума, два клуба, две списания и всичко по две??? За какъв дявол трябва да се мъчим да сме самостоятелни, когато трябва да сме единни???????? Какво се опитвате да направите? Защо??? Как можеш при тези наши условия в България да ми говориш за алтернатива, за конкуренция, за пазарна икономика, нима наистина не намираш това за възмутително? Как не се намери у вас малко морал и съпричастие да помогнете на това, което вече съществува, а не да правите нови системи!
Или накратко казано: АБЕ, ХОРА, ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ, БЕ???????

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya

Редактирано от Tomoe на 16.02.03 20:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.