Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 03.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Top 3 Series/ BG Manga Club  
АвторMasta Killa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 20:21



1. Hellsing
2. Evangelion
3. Gundam
Така изглежда моята класация-а как биха изглеждали вашите. Лично аз намирам повечето от серииките за лигави и доста детски като се почне от Покемон, мине ес през онзи самурайския как беше Ронин или нещо такова и се завърши със Сейлър Мун, но тези трите определено са доста сериозни, както любимите ми Акира и Ghost in the Shell затова изграждат моя топ 3...
Между другото как ви звучи идеята за нещо като Манга Клуб където да се събираме да зяпаме нови филмета като Castle in the Sky и Wonderfull Days, само левче входа мое величество Masta Killa ще събира таксата за користни цели-ХА-ХА-ХА...!!!
p.s. Кво става тука бе-я живнете малко-на седмица се събират едва една-две нови теми... Айде малко екшън, че измряхте... Баси само аз ли съм тука



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Masta Killa]  
АвторMasta Killa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 20:25



А да току що се сетих, че в нашия Манга клуб може да измислим нещо като конкурс за Манга комикс или сценарии и най добрите да се пращат директно в Джапан както са го правели вече и на други места по света.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Masta Killa]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано06.02.03 21:10



Моите са 4:
1. Saint Seiya
2. Sailor Moon
3. Candy Cаndy
4. Rayearth

Впрочем, трябва да уточниш за кой Gundam става въпрос, защото те са много повече, отколкото би могъл да си представиш. Пък и са различни, което можем да го отдадем на специфичните изисквания през съответните им периоди на появяване.
Това за аниме клуба (наистина почвам да намразвам тази дума "манга" по начина, по който се използва у нас...) вече са го измислили, но май не се стигна доникъде (поне аз не съм чул нищо ново). Трябва да питаш онези от Сектор 10, те и тук идват, така че някой може да ти отговори.
И последно - не си позволявай да говориш на другите user-и с такъв тон, защото няма да е добре за теб. Хората ще пишат само ако искат и когато искат.

singing
"Soldier Dream" - Saint Seiya Opening by Hironobu Kageyama

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Club нови [re: Tomoe]  
АвторMasta Killa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 21:26



Мнението е преместено в "Свободната зона" от Tomoe

Редактирано от Tomoe на 06.02.03 22:41.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Masta Killa]  
Автор HellmareМодератор (маниак)
Публикувано06.02.03 22:03



1. Flame of Recca
2. Tenchi Muyo
3. Hyper Police

:< az mai sam serialoman :< ama nishto... Tomoe... zashto - manga e hubava duma :> verno anime zvuchi po nejno ama nishto.
Masta killa - za tebe ne znam kakvo da kaja - ne pravish opredeleno dobro vpechatlenie - tuk horata 'vliza' ne za da se pravqt na veliki :>

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Masta Killa]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано06.02.03 22:09



Znachi chowek naprawo me ubi. Towa s ezika na ulizata beshe zhiwa klasika. Sled malko shte pochnesh i w rimi da goworish.
Ta po waprosa za Sailor Moon towa e izlishna diskusija. I men si me kefi SM kakto me kefjat i Hellsing i Rurouni Kenshin i Akira i oshte kup anime-ta.
A i kade si tragnal da se fukash che "swaljash mazki". I kwo? Zabil si njakolko tapi p**** i weche se mislish za goljama rabota. Wseki chowek prawi swoja izbor za towa kak da prekarwa wremeto si. Njakoj hodjat po zjala nosht po diskoteki i slushat toja debilen rap. Drugi hodjat na fitnes i "inwestirat w sebe si" ( ajde protiw fitnesa njamam nishto protiw ama kato e s mjarka ). Treti hodjat po planinite da si troshat wratowete. A chetwarti si sedjat pred monitora i si dzhigat igrizi ili gledat anime. Az lichno predpochitam da prawja ot wsichko po malko ( e bez towa s planinite de ), no si e prawo na wseki da reshi.
Gundam nastina sa mnogo serii i zatowa da kazhesh che hareswash gundam e wse edno da kazhesh che hareswash anime.
Dokolkoto znam sektora e zatworen obache shte e po-dobre njakoj zapoznat sas situazijata da se izkazhe po waprosa.

P.s. Tomoe mislja che towa otiwa direktno w Swobodnata Zona.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Hellmare]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано06.02.03 22:46



Hellmare: Не става дума за по-нежно звучене. Манга също звучи доста приятно. ^^ Просто използването на думата "манга", когато се има предвид аниме, е немалка грешка, пък и с положението в нашата страна би могло да обърка начинаещите фенове.

Safiir: Съветвам те да не се отклоняваш много от темата.

singing
"Soul Taker" by JAM Project

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано06.02.03 22:54



Wsashnost misleh che i moeto mnenie e za tam :)
Ta da si kazha klasazijkata. Tja zawisi izcjalo ot nastroenieto mi. W momenta e takowa :

1. Ayashi no ceres
2. Trigun
3. Berserk



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Safiir]  
Автор pns (непознат )
Публикувано06.02.03 23:53



otskoro mi e hobi animeto mnogo ne sam gledal kolkoto vas i ne moga da kaga moite top3 no moga da kaza 4e tomie e prev az otna4alo spomenavah manga i anime pot edin znamentael



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Safiir]  
АвторMasta Killa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 00:03



Хей Саафир я кажи нещо по подробно за твоята света троица щото от тях никое не съм чувал. Аз по принцип се кефя на Brutalitet и дълбока психология, затова толко се радвам на Ghost, Hellsing и Akira, обаче ако и твоите топ са в тоя стил с радост ще им дам една врътка. Колкото до тъпите пички-и те заслужават една врътка така че да не заседяваме прекалено дълго пред мониторите а здраво да хванем лостовете, нали момчета? То и дискотеките са затва-развъдник на пички, които отиват там, защото им се...
Иначе и аз обичам природата, и най вече пчеличките ХА-ХА-ХА-ХА-ХА...!!!!!!!
Но да не се отклоняваме от темата.
All my respect Saafir-не те познавам, но мисля, че си точен, както и аз отчасти. Надявам се да пренебрегнеш дребните ми забежки на незнание, защото аз наистина не съм аниме гуру (някои хора славно се кичат с такива названия, все едно са голямата работа), но за сметка на това здраво се кефя, а мисля, че това е достатъчно да бъдеш член на клуба нали така...?


Homocide is Legal
And Death is a penalty
One justyfies the Suicide
When He dies
In his own Liquids
Its the Masta of the Mantis Rapture
Comin at Ya...



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Masta Killa]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано07.02.03 00:56



I trite sa dalboka psihologija ( e ne twarde dalboka ama dostatachno ). Chestno kazano dosta sa razlichni. Ayashi no ceres se wodi drama ama Tomoe sigurno shte se oplache che ne e dostatachno dramatichno :) No az po prinzip sam s twarde krehka dushichka za da moga da gledam neshto po-tezhko :))))
Trigun w nachaloto pochwa kato komedija ama posle i to go udrja mnogo seriozno.
Berserk-a izglezhda na praw pogled kato karwishta i nasilie, no wsashnost i toj si ima dalbok smisal. Strannoto e che Gatts e glawnija geroj dokato Griffith w dejstwitelnost e dalech po-interesen kato harakter...


EDIT : A da i imam edna zabelezhka. Nick-a mi e Safiir a ne Saafir :)

Редактирано от Safiir на 07.02.03 00:57.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Masta Killa]  
АвторMetaloN (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 08:20



1. Neon genesis evangelion
2. Kenshin (ovata)
3. ...

Не съм гледал толкоз много че да давам мнение .... но няма начин. Няма трето място по същата причина Мисля че аниметата не бива да бъдат оценявани или подреждани просто трябва да се гледат!!!!! GITS-Sac -а Още не съм го дръпнал от тЕхното (кръв и пепел!)



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано07.02.03 10:39



Естествено, че ще се оплача, че Ayashi no Ceres не е достатъчно драматично. Не може драма да завършва с happy-end. За мен истинските драми трябва да убиват почти всички герои към края си. ^^
Иначе дали е "дълбока психология" бих се замислил... хм, като цяло не мога да го кажа твърдо и убедено... ама май е въпрос на мнение.

singing
"Nageki no Rosario" by JAM Project

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано07.02.03 11:18



E saglasen sam che ne e twarde dalboka, no e taman kolkoto da ne mi izgorjat bushonite ot mnogo mislene :) Po prinzip si padam po po-lekichki seriali :)
Naistina ako glawnija geroj ne umira to po definizija towa ne e drama ama wse pak...



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: MetaloN]  
АвторUsagi (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 10:21



Sailor Moon
Dragon Ball Z
Neon Genesis Evangelion
Rurouni Kenshin OAV
X

Samo gi izrejdam ne znam koe e na purvo i posledno mqsto.Moje bi Eva i Kenshin.
Mnogo me murze6e da vleza v dir.bg :)




Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор MeTaLoN (шугийоша)
Публикувано08.02.03 11:31



хммм ще ви се стори малко (много) извън темата но и Mortal Kombat: Conquerors трябва да е драма защото накрая избиват всички (положителни) герои

watashi wa kawatte imasu, watashi wa jitai henka - "me"


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Masta Killa]  
Автор Kyuuketsuki Hantaa (Dee)
Публикувано08.02.03 20:43



1. Vampire Princess Miyu ( vypreki 4e o6te ne sym gledal celiq serial )
2. Dragon Ball
3. Captain Tsubasa

Spored men ima prekrasni animeta ot vseki janr.Kolkoto do tezi tri
Vampire Princess Miyu e horror - drama, Dragon Ball vseki go znae :) karate-ek6yn-fantasti4na komediq ,Captain Tsubasa - sport i po specialno futbol.
Syglasen sym 4e Pokemon e detsko,Kenshin - seriala me kefi kato istoriq, no animaciqta SUX.Sailor Moon e klasika i v tozi forum sa izpisvani fermani po taq tema.Tova 4e na teb ne ti haresva e tvoi problem.
Tova s kluba e dobro kato ideq,no po4ti nevyzmojno kato realizaciq, osven ako nqkoi ne se zahvane seriozno s cqlata rabota.Pod seriozno imam predvid da otdeli mnogo pari i vreme, da nameri pome6tenie, da syzdade priqtna obstanovka,
da go registrira ( tova mai ne be6e zadyljitelno)
На какво ще ги зяпаме тия филмчета и откъде ще ги осигуриш?
Как ще разберат феновете че изобщо ще се гледа нещо и как ще го направиш
в удобно за всички време?
За това замислял ли си се?



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Masta Killa]  
Автор [Mecha]Warrior (:Регистриран:)
Публикувано09.02.03 00:56



Мисля, че думите са излишни.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: [Mecha]Warrior]  
Автор Star_Virgin (^_^)
Публикувано12.02.03 13:30



Sektor 10 v momenta ima problemi s plashtaneto na smetkite za tok. Organizatziata malko kutzashe i ako po-rano se biahme usetili mojehme da napravim projektzii za po levche i sega da imame dostatychno finansi za da prodyljim s deinostta. Onova koeto predlagat za konkursite i t.n. go imame kato ideia ot dosta vreme... ne znam skoro dali shte mojem da pochnem, vsichko e vypros na pari, kolkoto do registratzia za momenta e po-dobre da ne e ofitzialno registriran poradi razni iziskvania za taksi i t.n. pyk i filmite koito shte gledame ne sa legalno zakupeni.. taka che vse oshte vsichko e neiasno, tia dni shte se pointeresuvam i pak shte pisha *_*

Птиците не са това, което бяха ХАХАХАХАХА ^_^


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Star_Virgin]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано12.02.03 14:33



Taka iskam da se izkazha za filmite. Bilo te ot men ili ot drugi hora, njama znachenie, te shte sa napalno legalni zashtoto stawa wapros za bezplatni fansub-i. Taka che po tozi wapros problemi njama da ima. Sorry che ne go kazah po-rano ama kasno se usetih.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Star_Virgin]  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано12.02.03 19:55



Тая работа звучи много ангажиращо. Къде е тая сграда и как ще стават прожекциите-имам предвид дали има нещо като платно, тв или цяла тълпа души ще се взират в 8 инчов монитор? Има ли членски внос и как ще се подсигуряват новите заглавия? Какви конкурси се предвиждат?
И не на последно място-ще има ли пички, ще има ли бира? Защото за едно реномирано мероприятие като това задължително трябва да има к...и, иначе ще стане коч парти и ще има яко сдух. Ще ни трябват някакви загорели мацки, готови за яко ......, здрава оргия и орална магия. Може би просто фантазията ми работи но отсега си представям нещо като Манга Нощен Бар със стриптизьорки пафкани кочове под масите, монитори навсякъде с любимото аниме и подходяща музика.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано12.02.03 20:33



Да си изкажа и аз мнението по въпроса:
Знам, че всички ще ми се нахвърлят, но то не се е променило особено - няма абсолютно никаква полза от сенчестия живот на аниме фенове, който водим. Всички тези нелегални клубове и мними явки са удобни за нас, но безсмислени за останалите хора в България. След като е ясно, че телевизиите у нас не могат (и не искат) да закупят аниме (пък да не говорим за издаване на манга...), то трябва да се проучат други възможности. Хрумвало ли му е на някой да се потърси подкрепа и помощ от японското посолство, например?
Затварянето в някакво тайно общество лично за мен е просто неприемливо. Трябва да се надува силно шумния тромбон, за да се създава постоянно впечатление за активност.

singing
"Mazin Kaizer" by Ichiro Mizuki

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор [Mecha]Warrior (:Регистриран:)
Публикувано12.02.03 20:55



Томое! Мисля, че идеята ти е много хубава. Прав си за това, че не трябва да се "крием" и за всичко останало. Японците ми се струват разбрани хора (това сега го измислих) и може да уредят нещо или пък да дадат някаква идея.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор HellmareМодератор (маниак)
Публикувано12.02.03 22:13



hehey:> ami ne sam se seshtal da prashtam email na qponskoto posolstvo v BG :>>>>>>>>> sha vzema da try-na

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Hellmare]  
Автор Usagi (Reborn Serenity)
Публикувано13.02.03 19:05



Suglasna sum s Tomoe mnogo dobra ideq samo 4e ako nqkoi 6te pra6ta mail daite i na nas skrundzi :P
I ne samo tova ima alternativa da pi6em na MM dori i da otidqt nqkolko 4oveka kato gosti kakto gledah predi nqkvi tupanarki deto napravili fanclub na Backstreet Boys...Interactive dura buda 6u6u mu6o nali znaete.
I az sum umorena ve4e ot cqlata taq anonimnost iskam da izlqza na ulicata i da izkre6ta AZ SUM ANIME (ili manga) FENKA i horata da znaqt kakvo e tova ...a kolkoto do poigrav6tinata tq nikoga nqma da ima krai :)
tui 4e predpolagam 4e 6te ima jertvi na ludi manga fenove..
MASTA KILLA TI SI OTVRATITELEN BE VARI STANI SUTENIOR NQKUDE I SE MAHNI OT TOQ FORUM 4E HVANAH DIARIQ
boje kakuv 4ovek se e namurdal tuka
razbra li be tupak zavri si go OtZaD
moje da me banqt za tva ama dano da zavla4i Tomoe i tebe
pfuuuuuuu...ne stiga 4e mi e pisnalo ot tupanari na jivo ami i v neta ne moga da izbqgam ot tqh ...i to ako si v 4ata kak da e to 4ata cqla bulgariq ama v ANIME FORUMA da ti kaja glasuvah ne-za kanala ama 6tom ne si registriran 6te vzema da si promenq re6enieto..makar 4e moje da si go regne6 po vsqko vreme
Tomoe Hellmare napraete ne6to be


Watashi wa ai to seigi no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun.Tsuki ni kawatte oshiokyo!


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Usagi]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано13.02.03 20:30



Usagi: Ти пак превръщаш дискусията в поле за разчистване на лични сметки. Този път се отърваваш само със забележка, но по-добре да няма следващ път.
Абсолютни глупости са това за пращане на e-mail до посолството. Не разбирам защо идеята ми се възприе на толкова елементарно ниво. Дори на сайта им не съм забелязал да имат e-mail адрес, пък и да имат, няма да обърнат внимание на случайни писъмца. Говорех за сериозна среща с представители на културния отдел на посолството (тук Hikaru може да помогне, тя май ги познава някои оттам). Мога вече да ви споделя информацията, че и аз съм пращал писмо (обикновено пощенско) с молба за оказване на съдействие до посолството, когато имаше възможност да ми бъде издадено аниме списанието, но отговор не получих. Така просто няма да стане. Нужни са КОНКРЕТНИ предложения, а не просто "Ами хъм-хъм... ние сме... таквоз... аниме фенове и си мислихме дали не бихте... таковата...". Ако е нужно, може първо да се организира някое по-мащабно аниме събитие някъде, на което да бъде привлечено вниманието на културния отдел. Добре е да присъстват и журналисти (някой сеща ли се въобще, че има и такива много удобни хора?). Може да се даде предложение за аниме програма в Дните на японската култура в края на годината.
Изобщо, хайде да мислим по-сериозно.

singing
"Hoshi no Deja Vu" by MIO

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано13.02.03 23:43



Ami az kakvo moga da kaja...vqrno e 4e poznavam poslanika i kulturnoto atashe Ogino-san,no vse pak az sum samo edna studentka, izu4avashta qponski. Ina4e s Ogino-san moje bi shte se vidim v na4aloto na mart na izpita ryuugakushiken. No toi e mnogo zaet 4ovek( i pritesnitelen daje) i neznam dali shte moga da se dobera za da prikazvam s nego. Mnogo e trudno...obiknoveno samo senseite razgovarqt li4no s takiva viso4aishi osobi. Ina4e toi mnogo dobre govori bulgarski.
Ima i oshte 1 problem. Kakto znaete qponskata ikonomika e v kriza i sega gledat kolkoto se moje pove4e da namalqt razhodite. Za primer, minali godini izpitite, koito se provejdaha bqha bezplatni i vsi4ki raznoski se poemaha ot qponska strana. No ve4e ne e taka i nie sami trqbvashe da si platim vsi4ko. Estestveno qpontsite nai-lyubezno ni se izviniha. Zatova neznam kak to4no biha ni pomognali na nas fenovete. Dori manga da dokarat ot qponiq pak shte se radvam. Vse pak tam q hvurlqt v kosha sled purvoto pro4itane i e mnogo mnogo evtina ( za julti stotinki, kakto se izrazi moq senpai ot Tokio). No pak ima razhodi, taka 4e nishto neznam. Ako imate nqkakvi idei kajete, samo 4e e trudna rabota da iskash neshto ot vajnite kle4ki v posolstvoto, makar 4e poslanika e golqm sladur


Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Hikaru]  
Автор HellmareМодератор (веселяк)
Публикувано14.02.03 09:53



GOTCHA
Sladur bil a :>

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Hikaru]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано14.02.03 12:07



Според новите планове на японското правителство, които бяха предначертани в края на миналата година, ще бъдат изразходвани доста средства за популяризиране на японската анимация (вече като значима част от японската култура и икономика) и дори се предвиждат дългосрочни проекти за съдействие на разпространиението на аниме на Запад в периода 2003-2008. Ако това наистина е така, не виждам никакви пречки да окажат символично съдействие. Тук не става въпрос да ни купят манга, нито пък да подарят анимета на телевизиите. Едно тяхно участие в цялата система е достатъчно само по себе си; в момента важното е да се вдига много шум. Какъв проблем могат да бъдат и прожекциите (защо не и периодични) на аниме на определени места със средства на културния отдел? А и защо да не се финансира частен проект в интерес на популяризирането (например издаване на списание, превод на манга, даден конвент и други)?
Честно казано, смятам че ако нещата се представят пред подходящите хора по подходящ начин, може да се очакват резултати. Проблемът е, че аз лично нямам контакт с тези хора, а от такава дистанция да давам предложенията явно няма смисъл. Hikaru, ако смяташ че имаш дар слово в преговорите и амбицията да дадеш първоначален тласък, по-добре го направи. Струва ми се, че засега нещата по-скоро трябва да почнат от теб. Имай предвид, че японците уважават амбициите на човек да се заеме с такава работа (особено когато се отнася до тяхната култура), така че не биха реагирали негативно в никакъв случай. Ако смяташ за правилно, можеш да използваш и твоите sensei за връзка, запознай ги със ситуацията.
Изобщо, искам да направим малко разграничение - не става въпрос някой да помага на феновете в България, тук вече нещата излизат на едно много по-мащабно равнище, говорим за развитие на даден аспект от взаимовръзките между две култури. Отново ще ви призова да не гледате дребнаво на нещата - че ще имаме лична полза, това е сигурно - но струва ми се, че каузата надхвърля рамките на индивидуалното, за да се отрази качествено върху общонационалното.

singing
"Let's Final Fusion" by Hironobu Kageyama and Masaaki Endou

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема top 3 animes foreverнови [re: Masta Killa]  
Автор supudo (nobody)
Публикувано14.02.03 19:51



1. neon genesis evangelion
2. iria
3. blame!



Тема Re: top 3 animes foreverнови [re: supudo]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано14.02.03 20:32



Blame da e anime??? Che ne e li samo manga? Ne sam chuwal da sa go prawili na anime. Ja kazhi ot kade go imash ako e na anime zashtoto towa si e naistina super jako!

We need YOU



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано14.02.03 22:51



Tomoe az sum nasreshta! Shte napravq kakvoto e po silite mi za da pomogna. Ako imate nqkakvi konkretni idei, kazvaite. Az moga da kaja primerno, 4e shte napravq vsi4ko vuzmojno za da populqriziram animeto i mangata v bulgariq, ako polu4a *malko* sudeistvie ot posolstvoto. Taka dobre li e. Ili da kaja "Ako moga da napravq neshto za populqriziraneto na qponskata kultura i po-spetsialno na manga i anime v Bulgariq, da znaete 4e sum nasreshta". E kajete to4no kakvo iskate ot men. Naistina po-lesno mi e da govorq purvo sus senseite i posle da vidim. Shtoto po-dobre purvo tqh da pitam dali e dobra ideqta, 4e da ne sgafq neshto;p
Ade nazdrave!


Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Hikaru]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано14.02.03 23:24



Hikaru: Честно казано, мисля че в конкретната ситуация е нужно да се каже истината. Ето главните пунктове, на които аз бих се застъпил на твое място - открояване на аниме и манга като важна част от японската култура, подчертаване на значението на разпространението на анимацията във връзка с новите програми на японското правителство, извеждане на приоритетните ползи и конкретизиране чрез примери от други страни, обрисуване на настоящата ситуация у нас, дебело подчертаване на готовността ни за поемане на евентуално съдействие, както и смела оптимистична прогноза за бъдещо развитие на процеса при отклик от тяхна страна. Тоест, нищо по-различно от това, което всъщност е. Но гледай да го направиш подробно, защото не ми е ясно дали тези хора знаят как стоят нещата. Бъди учтива, но уверена и твърда. Трябва да се забележи силното желание и амбицията. Конкретни идеи на предлагай, защото се възприемат като даване на акъл. Съвсем бегло вмъкни възможността за някаква взаимовръзка с Дните на културата, и докато разказваш какво е нивото на аниме и манга популярност в другите страни (давай примери, числа, данни) прави го така, сякаш искаш да кажеш "Хайде и у нас да е така", но това не го казвай директно. Набележи основните видове помощ, които могат да се окажат на аниме обществото, но без да го свързваш директно с посолството (примерно, кажи "би могло да се направи това, сполучлива възможност би била и онова", но не казвай "можете да направите това, можете и онова"). Изобщо, вземи малко пример от моята словесна еквилибристика.
Действително говори първо със sensei-те и ми кажи какво са ти казали, за да дам още идеи.
И все пак, повтарям, че не мога да следя нещата от такава дистанция. Всичко много зависи от конкретната ситуация и от конкретния човек, срещу когото ще се изправиш. Но пък ти трябва да покажеш превъзходство в амбицията си.

singing
"Get Up Crush Fighter!" by JAM Project

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема ЧЕТИ ТУК ТОМОЕнови [re: Tomoe]  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано14.02.03 23:30



Томое, думите ти са слова на мъдрост и разбиране-трябва да ти кажа, че на този етап точно това е нещото, което трябва да бъде направено.
1. Съставяне на проект с представени много ясно съдържание, цели, очаквания
2. Установяване на контакт с хора от японското посолство
3. Представяне в най-скоро време
Крайно време е за прожекции, собствен клуб и дори списание (раперите металите, дори левскарите си имат списание-така че е наш ред). Като човек занимаващ се сериозно с кинокритика и журналистика, а също и първият изобщо в страната публикувал материали за Манга, аз ще направя ВСИЧКО, което е по силите ми за да подпомогна благородната цел, просто дай ми знак...

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от Masta Killa на 14.02.03 23:32.</em></font></p>

Редактирано от Masta Killa на 14.02.03 23:34.



Тема Re: top 3 animes foreverнови [re: Safiir]  
Автор supudo (nobody)
Публикувано15.02.03 21:04



ми нямам го ... не е излизало и се съмнявам, че ще излезе ... грешката е моя :)))



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Masta Killa]  
Автор perfect-blue (SuperBeast)
Публикувано19.02.03 23:08



Akira,Kenshin OVA,Voice of da distant stars,fist of da north star....mnou

by myself,but not alone...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.