Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 13.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Star_Virgin]  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано12.02.03 19:55



Тая работа звучи много ангажиращо. Къде е тая сграда и как ще стават прожекциите-имам предвид дали има нещо като платно, тв или цяла тълпа души ще се взират в 8 инчов монитор? Има ли членски внос и как ще се подсигуряват новите заглавия? Какви конкурси се предвиждат?
И не на последно място-ще има ли пички, ще има ли бира? Защото за едно реномирано мероприятие като това задължително трябва да има к...и, иначе ще стане коч парти и ще има яко сдух. Ще ни трябват някакви загорели мацки, готови за яко ......, здрава оргия и орална магия. Може би просто фантазията ми работи но отсега си представям нещо като Манга Нощен Бар със стриптизьорки пафкани кочове под масите, монитори навсякъде с любимото аниме и подходяща музика.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано12.02.03 20:33



Да си изкажа и аз мнението по въпроса:
Знам, че всички ще ми се нахвърлят, но то не се е променило особено - няма абсолютно никаква полза от сенчестия живот на аниме фенове, който водим. Всички тези нелегални клубове и мними явки са удобни за нас, но безсмислени за останалите хора в България. След като е ясно, че телевизиите у нас не могат (и не искат) да закупят аниме (пък да не говорим за издаване на манга...), то трябва да се проучат други възможности. Хрумвало ли му е на някой да се потърси подкрепа и помощ от японското посолство, например?
Затварянето в някакво тайно общество лично за мен е просто неприемливо. Трябва да се надува силно шумния тромбон, за да се създава постоянно впечатление за активност.

singing
"Mazin Kaizer" by Ichiro Mizuki

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор [Mecha]Warrior (:Регистриран:)
Публикувано12.02.03 20:55



Томое! Мисля, че идеята ти е много хубава. Прав си за това, че не трябва да се "крием" и за всичко останало. Японците ми се струват разбрани хора (това сега го измислих) и може да уредят нещо или пък да дадат някаква идея.



Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор HellmareМодератор (маниак)
Публикувано12.02.03 22:13



hehey:> ami ne sam se seshtal da prashtam email na qponskoto posolstvo v BG :>>>>>>>>> sha vzema da try-na

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Hellmare]  
Автор Usagi (Reborn Serenity)
Публикувано13.02.03 19:05



Suglasna sum s Tomoe mnogo dobra ideq samo 4e ako nqkoi 6te pra6ta mail daite i na nas skrundzi :P
I ne samo tova ima alternativa da pi6em na MM dori i da otidqt nqkolko 4oveka kato gosti kakto gledah predi nqkvi tupanarki deto napravili fanclub na Backstreet Boys...Interactive dura buda 6u6u mu6o nali znaete.
I az sum umorena ve4e ot cqlata taq anonimnost iskam da izlqza na ulicata i da izkre6ta AZ SUM ANIME (ili manga) FENKA i horata da znaqt kakvo e tova ...a kolkoto do poigrav6tinata tq nikoga nqma da ima krai :)
tui 4e predpolagam 4e 6te ima jertvi na ludi manga fenove..
MASTA KILLA TI SI OTVRATITELEN BE VARI STANI SUTENIOR NQKUDE I SE MAHNI OT TOQ FORUM 4E HVANAH DIARIQ
boje kakuv 4ovek se e namurdal tuka
razbra li be tupak zavri si go OtZaD
moje da me banqt za tva ama dano da zavla4i Tomoe i tebe
pfuuuuuuu...ne stiga 4e mi e pisnalo ot tupanari na jivo ami i v neta ne moga da izbqgam ot tqh ...i to ako si v 4ata kak da e to 4ata cqla bulgariq ama v ANIME FORUMA da ti kaja glasuvah ne-za kanala ama 6tom ne si registriran 6te vzema da si promenq re6enieto..makar 4e moje da si go regne6 po vsqko vreme
Tomoe Hellmare napraete ne6to be


Watashi wa ai to seigi no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun.Tsuki ni kawatte oshiokyo!


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Usagi]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано13.02.03 20:30



Usagi: Ти пак превръщаш дискусията в поле за разчистване на лични сметки. Този път се отърваваш само със забележка, но по-добре да няма следващ път.
Абсолютни глупости са това за пращане на e-mail до посолството. Не разбирам защо идеята ми се възприе на толкова елементарно ниво. Дори на сайта им не съм забелязал да имат e-mail адрес, пък и да имат, няма да обърнат внимание на случайни писъмца. Говорех за сериозна среща с представители на културния отдел на посолството (тук Hikaru може да помогне, тя май ги познава някои оттам). Мога вече да ви споделя информацията, че и аз съм пращал писмо (обикновено пощенско) с молба за оказване на съдействие до посолството, когато имаше възможност да ми бъде издадено аниме списанието, но отговор не получих. Така просто няма да стане. Нужни са КОНКРЕТНИ предложения, а не просто "Ами хъм-хъм... ние сме... таквоз... аниме фенове и си мислихме дали не бихте... таковата...". Ако е нужно, може първо да се организира някое по-мащабно аниме събитие някъде, на което да бъде привлечено вниманието на културния отдел. Добре е да присъстват и журналисти (някой сеща ли се въобще, че има и такива много удобни хора?). Може да се даде предложение за аниме програма в Дните на японската култура в края на годината.
Изобщо, хайде да мислим по-сериозно.

singing
"Hoshi no Deja Vu" by MIO

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Tomoe]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано13.02.03 23:43



Ami az kakvo moga da kaja...vqrno e 4e poznavam poslanika i kulturnoto atashe Ogino-san,no vse pak az sum samo edna studentka, izu4avashta qponski. Ina4e s Ogino-san moje bi shte se vidim v na4aloto na mart na izpita ryuugakushiken. No toi e mnogo zaet 4ovek( i pritesnitelen daje) i neznam dali shte moga da se dobera za da prikazvam s nego. Mnogo e trudno...obiknoveno samo senseite razgovarqt li4no s takiva viso4aishi osobi. Ina4e toi mnogo dobre govori bulgarski.
Ima i oshte 1 problem. Kakto znaete qponskata ikonomika e v kriza i sega gledat kolkoto se moje pove4e da namalqt razhodite. Za primer, minali godini izpitite, koito se provejdaha bqha bezplatni i vsi4ki raznoski se poemaha ot qponska strana. No ve4e ne e taka i nie sami trqbvashe da si platim vsi4ko. Estestveno qpontsite nai-lyubezno ni se izviniha. Zatova neznam kak to4no biha ni pomognali na nas fenovete. Dori manga da dokarat ot qponiq pak shte se radvam. Vse pak tam q hvurlqt v kosha sled purvoto pro4itane i e mnogo mnogo evtina ( za julti stotinki, kakto se izrazi moq senpai ot Tokio). No pak ima razhodi, taka 4e nishto neznam. Ako imate nqkakvi idei kajete, samo 4e e trudna rabota da iskash neshto ot vajnite kle4ki v posolstvoto, makar 4e poslanika e golqm sladur


Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Hikaru]  
Автор HellmareМодератор (веселяк)
Публикувано14.02.03 09:53



GOTCHA
Sladur bil a :>

Utsusemi no jutsu!

~poof~

Тема Re: Top 3 Series/ BG Manga Clubнови [re: Hikaru]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано14.02.03 12:07



Според новите планове на японското правителство, които бяха предначертани в края на миналата година, ще бъдат изразходвани доста средства за популяризиране на японската анимация (вече като значима част от японската култура и икономика) и дори се предвиждат дългосрочни проекти за съдействие на разпространиението на аниме на Запад в периода 2003-2008. Ако това наистина е така, не виждам никакви пречки да окажат символично съдействие. Тук не става въпрос да ни купят манга, нито пък да подарят анимета на телевизиите. Едно тяхно участие в цялата система е достатъчно само по себе си; в момента важното е да се вдига много шум. Какъв проблем могат да бъдат и прожекциите (защо не и периодични) на аниме на определени места със средства на културния отдел? А и защо да не се финансира частен проект в интерес на популяризирането (например издаване на списание, превод на манга, даден конвент и други)?
Честно казано, смятам че ако нещата се представят пред подходящите хора по подходящ начин, може да се очакват резултати. Проблемът е, че аз лично нямам контакт с тези хора, а от такава дистанция да давам предложенията явно няма смисъл. Hikaru, ако смяташ че имаш дар слово в преговорите и амбицията да дадеш първоначален тласък, по-добре го направи. Струва ми се, че засега нещата по-скоро трябва да почнат от теб. Имай предвид, че японците уважават амбициите на човек да се заеме с такава работа (особено когато се отнася до тяхната култура), така че не биха реагирали негативно в никакъв случай. Ако смяташ за правилно, можеш да използваш и твоите sensei за връзка, запознай ги със ситуацията.
Изобщо, искам да направим малко разграничение - не става въпрос някой да помага на феновете в България, тук вече нещата излизат на едно много по-мащабно равнище, говорим за развитие на даден аспект от взаимовръзките между две култури. Отново ще ви призова да не гледате дребнаво на нещата - че ще имаме лична полза, това е сигурно - но струва ми се, че каузата надхвърля рамките на индивидуалното, за да се отрази качествено върху общонационалното.

singing
"Let's Final Fusion" by Hironobu Kageyama and Masaaki Endou

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема top 3 animes foreverнови [re: Masta Killa]  
Автор supudo (nobody)
Публикувано14.02.03 19:51



1. neon genesis evangelion
2. iria
3. blame!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.