Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 11.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой от вас рисува ли МангА? ?_?нови  
Автор Haplio ()
Публикувано30.11.02 00:44



Ахой, пичове и мацки!

Аз от известно време се мъча да рисувам манга, но как да се изразя - не особено успешно, но се чудих има ли и други магна фенове, който да рисуват в този стил.

Ако някой от вас рисува - нека покаже нещо свое и да пише да обсъдим концепциите на манга стила и как да се рисува в този стил.

Приятен ден.... и ползотворна нощ!!! ^__^

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: Някой от вас рисува ли МангА? ?_?нови [re: Haplio]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано30.11.02 20:18



Няколко неща:
1. Ако рисувахме манга, щяхме да се наричаме manga-ka и да сме много богати и доста известни. Тук сме само любители. Това, което някои хора рисуват, може да е в аниме/манга стил, но в никакъв случай не е манга (нито дори doujinshi).
2. Няма какво толкова да му се дискутира на концепциите - те са пределно ясни и просто трябва да се спазват. Пък са и доста лесни (в смисъл елементарни) и незнам дали изобщо някой се затруднява с тях.
3. Този въпрос вече беше зададен в една от предишните теми и имаше и други мнения. Може би трябва да провериш старите теми, там ще намериш отговор на питането си. ^_~
4. Я по-добре кажи какво си гледал (от аниме, имам предвид), за да разберем как ги виждаш нещата и горе-долу каква ти е представата за рисуване в стил манга.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Някой от вас рисува ли МангА? ?_?нови [re: Tomoe]  
Автор Haplio ()
Публикувано02.12.02 17:21



Privet, Tomoe!

Radvam se, che vse niakoi mi otgovori!
Kakvo e 'doujinshi'?
Blagodaria za saveta - shte pogledna starite temi.
Ne, ne sam gledam manga ili animeta (mai samo 2-3, no ne mislia, che tova moje da se ima vpredvid pod 'gledal') i ne moga da ti kaja kam kakav stil sam se nasochil. Prosto iskam da risuvam manga i tova e. A otnosno koncepciite - shtom sa tolkova prosti zashto ne mi gi kajesh.

Blagodaria ti za otgovora.

Priaten den... i nezabravima nosht! v_v

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: Някой от вас рисува ли МангА? ?_?нови [re: Haplio]  
АвторSpiner (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 19:32



ами аз се "опитвам" да рисувам манга , овладял съм горе долу лицата ( коса , очи , изгледи от различни страни и т.н ) сега се мъча на човешката фигура не мога още да оцеля правилно , но съм си поръчал "How To Draw Manga" for begginers , и нядявам се тя ще ми помогне ... иначе тъй като нямам скенер не мога да кача . Най ме кефи да рисувам bishoujo ( pretty girls )
Doujinshi - това са манга комикси , правени от фенове , а не от професионални manga-ka .



Тема Re: Някой от вас рисува ли МангА? ?_?нови [re: Spiner]  
Автор Haplio ()
Публикувано03.12.02 14:13



Ot kade si porachal "How to draw manga" for begginers? I kolko shte ti struva?
I az si padam da risuvam devoichenca...

Pozdravi!

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: Някой от вас рисува ли МангА? ?_? [re: Haplio]  
АвторAia (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 20:12



Ami tai kato i az draskam ot vreme na vreme..........i sa6to dosta sam se interesyvala ima6e edin sait.........xmmmmmmmm
Ne6to ot sorta na

........
Ima mnogo dobri savetei i idei .............
Nadqvam se da sam pomognala



Тема Re: Някой от вас рисува ли МангА? ?_?нови [re: Aia]  
Автор Spiner (Hittokiri)
Публикувано03.12.02 21:04



Да , сайта е точно www.howtodrawmanga.com , книгата струва около $20 и още към $17 за да ти я донесат до Европа . Аз съм я поръчал на една приятелка в Сан Франциско , така че няма да плащам толкова голяма сума за доставка. След като ми я донесат , ако намеря скенер , най вероятно ще я кача на techno-link , за да може и други да се радват и учат :)

Knowing my heart , the flowers weep and the wild birds cry.


Тема Re: Някой от вас рисува ли МангА? ?_?нови [re: Haplio]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано03.12.02 22:30



Малко закъснях с отговора и както виждам, вече са отговорили на въпросите ти.
Да, наистина, doujinshi може да се обясни като "fan-manga".
Е, хайде сега, 2-3 анимета пак е нещо, като се има предвид нашите ограничени възможности тук в България.
Относно концепциите - ами най-добре е да прочетеш теорията от онзи сайт, който ти предложиха. Аз мога да определя кое не е наред с една рисунка, ако я видя, но не мога да ти кажа стъпка по стъпка правилата, просто защото не се занимавам с рисуване изобщо.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.