Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 17.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Здравейте !нови  
АвторSpiner (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 22:56



За първи път влизам в форума , и мога да каже просто че душата ми се пълни от толкова много фенове на мангата и анимето ! От това което видях в различните постове съм наистина приятно зарадван от завидния experience на някои хора в тази сфера. ! Аз лично , от около половин година съм луд фен на аниме и манга , като повече на мангата , поради простата причина че историята , персонажите , всичко като цяло е по развито от аниме-то ( просто вижте разликата между Ghost in the Shell Animeto i mangata ) . Пък и всички манги си имат край (Rurouni Kenshin tv сериите например е недовършен.)

Като любими анимета бих изтъкнал Shinseiki Evangelion , Rurouni Kenshin , Love Hina , Ranma 1/2 и още няколко .
Затова пък , имам около 4 GB сканирана манга с перфектно качество :
Angel Sanctuary - За сега само Vоlume 1
Ayashi no Ceres - Volume 1 до 6 , от общо 14 volume-a.
Battle Angel Alite - засега само Volume 1
Blade of the Immortal - Книга 1 до 3
Golden Boy - за сега малка част от Volume 1
I"s - всички 15 volume-a
Love Hina - всички 14 volume-a
Neon Genesis Evangelion - Oт първа до седма книга
Ranma 1/2 - Всички 38 книги
Rurouni Kenshin - Първите 12 книги от общо 28.
Tenjho Tenge - книга 1 до 4.
Тri Gun - всички 3 volume-а
Video Girl Ai - Volume 1 до 8
Slayers - Issue 1 , 2 и 3
Nausicaa of the Valley of the Wind - всички 5 volume-a
Flame of Recca - за сега само 1 книга
Inu-Yasha - Part 1 , 2 и в момента свалям части от part 3
Fruits Basket - за сега само volume 1
Marmalade Boy - Тепърва започвам да то тегля.

Това е кажи речи . Обожавам стила на Rumiko Takahashi ! Любимите ми манги са Ranma 1/2 , InuYasha , Love Hina , Tenjho Tenge и Rurouni Kenshin .
Ако някой е заинтерисован , бих изпържил дискове на мъъничка цена :)

Ами благодаря ви за отделеното време . Arigatoo



Тема Re: Здравейте !нови [re: Spiner]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано01.12.02 23:10



Ааа, виж, тук не съм много съгласен. Не винаги мангата е по-хубава от анимето. Добър пример е твоето любимо аниме Eva, където явно и без манга може да се направи хубаво аниме. Пък и предпочитам анимето Sailor Moon 100 пъти пред мангата.
Освен това в манга липсват две изключително важни (поне за мен) характеристики на аниме - музиката и seiyuu (озвучителите). Е, туй си е само мое мнение, де.
Да, Rumiko Takahashi има доста оригинален стил на рисуване.
Имам обаче въпрос - от Интернет ли си намерил всичката тази манга, която имаш?
Съвет - регистрирай си nick-а. ^__~

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Здравейте ! [re: Spiner]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано02.12.02 12:53



Baja manga si ponasabral. Az samija imam njakade 7-8 diska s manga taj che ako si ot Sofia mozhem da naprawim malko trade. Ot tija koito ne sa ti dowarsheni imam :

Blade of the Immortal - 15 knigi maj bjaha ama ne sam siguren
Rurouni Kenshin - wsichkite
Flame of recca - dokadeto sa stignali ot Snoopycool. Dwajset i njakoj broj beshe.
I drugi imam ama me marzi sega da prawja spisak i na manga-ta

Kolkoto do towa koe e po-dobro manga-ta ili anime-to... Ami az lichno ne predpochitam ednoto pred drugoto. Manga-ta e po-dobre ot kam sjuzhet ama anime-to e po-razdwizheno ( logichno :) )
A towa che mangite si imat kraj beshe glupawichko izkazwane. Zwuchi wse edno anime-to njama :)



Тема Re: Здравейте !нови [re: Safiir]  
АвторSpiner (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 20:12



ДА , Oо София съм , може наистина да трейднем , незнам от каде си намерил другите книги на Blade и Ророуни Кеншин , мрежата съм обърнал с главата надолу за да ги намеря ;) През седмицата съм доста зает , ако искаш можем да се разберем нещо за събота , неделя , когато ти е удобно . А за това и мангите и края не си ме разбрал Имах предвид , че някои анимета ( не всички , естествено ) просто не са довършени . Просто сюжета не им е стигнал до края като мангата например . Така и така бях дал Ророуни Кеншин за пример :
Мангата се състои от 3 Arcs . Първият е Токио Арк , Киото Арк , и Jinchu Арк . Анимето покрива първите 2 , след това вместо да продължи към края на сагата за Кеншин в Jinchu Arc , минава на някакъв запълнителен сезон , който в сравнение с останалите 2 сезона , е доста глуповат. Това имам предвид под "нямат край".

Томое : съгласен съм с всичко което каза , наистина соундтраковете и voiceactor-ите наистина много , допринасят към към атмосферата и към всичко останало , но какво да ти кажа , точно защото в мангата ги няма тези ефекти , звуци and stuff , се отделя цялото внимание на историята , развитието на фобулата , персонажите и т.н ( естествено , Neon Genesis Evangelion си е живото доказателство срещу моите думи ). Но както и ти каза за себе си , това си е чисто мое мнение което естествено може и да е грешно

За мангата : Кое с Streamload , кое от някой сайт , всяко байтче съм го изтеглил лично

Абе , значи просто незнам как да си регистрирам ника !
Направих си ключ в dir.bg , ама и това не помогна , plz help



Тема Re: Здравейте !нови [re: Spiner]  
Автор Spiner (Hittokiri)
Публикувано02.12.02 21:59



Готово ! Регистрирах се ! Тц тц тц , то било под носа ми ...

Knowing my heart , the flowers weep and the wild birds cry.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.