Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 28.05.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Музика!нови  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано03.11.02 21:49



Хрумна ми, че не сме се допитвали по този въпрос. Кое аниме има най-хубав soundtrack според вас?
Нека обаче да уточня, че става въпрос за soundtrack само като BGM (background music), а не като песни (Op, Ed и всякакви image songs). Тоест, мелодиите за фон на действието, които се сътворяват от професионални композитори.
За мен анимето с най-хубава background музика без всякакви съмнения е Saint Seiya. Всъщност, точно заради музиката започнах да гледам анимето. Seiji Yokoyama е наистина гениален класик, който използва великолепно традиционните инструменти цигулка и пиано, съчетава ги с цели оркестри, с по-модерни интструменти, с хорове и най-вече с нежния глас на оперната певица Kazuko Kawashima. Към Saint Seiya са издадени над 10 албума само с мелодии, а самият Yokoyama е награден двукратно за музиката на това аниме от елитни японски организации като JASRAC и други. Без шега, около 70% от позитивните черти на Saint Seiya се дължат на музиката (което не значи, че другото е лошо, де).
За много добър композитор намирам и Takinori Arisawa, който е добре известен с музиката си към Sailor Moon, Digimon и още няколко анимета на TOEI. Във всеки случай, Sailor Moon e върхът на кариерата му, като се има предвид колко много и разнообрази мелодии е сътворил за това аниме.
Също така, много ми хареса и Hayato Matsuo за работата му по Rayearth. Този човек е не просто много добър композитор, но и прави прекрасен аранжимент на песните към Rayearth (който винаги е изпълнен с много инструменти, цели оркестри - Hayato обича грандиозното звучене).
Мога да спомена и още много примери, но реших да се огранича само до 3.
Противно на очакванията на много фенове пък, аз не намирам Yoko Kanno за добра композиторка на BGM (нейни са Escaflowne, Card Captor Sakura, Cowboy Bebop и други). Тя е твърде комерсиално популярна, а музиката й не е кой знае какво, поне според мен. В заклеймявания за "гениален" soundtrack на Escaflowne не ме впечатли нищо особено - дори го намирам за твърде скучен и семпъл (като се има предвид, че съм свикнал на цели оркестри...). Но пък Yoko е много добра в аранжимента на песни и го доказва чрез песните на известната певица Maaya Sakamoto.
Ще ми се да разбера кои са вашите любимци (може и без имена на композитори, казвайте само заглавия на анимета).

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Музика!нови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано03.11.02 23:36



Noir i Aquarian age. Soundtrazite im sa prosto ubijstweni. Osobenno canta per me na Noir i Darklore na Aquarian Age. No ne sam saglasen che Escaflowne ima losh soundtrack. Ne beshe neshto izkljuchitelno naistina ( imajki predwid che ochakwah neshto dosta po-dramatichno za anime kato Tenkuu no Escaflowne) no dalech ne e naj-loshoto koeto sam chuwal. Ne moga da kazha nishto za Cowboy Bebop ( zashtoto prosto ne hareswam Jazz ) ili za Card Captor Sakura ( zashtoto prosto ne sam go gledal) no towa koeto chuh ot Gits : Stand alone complex zwucheshe dosta dobre. Yoko Kanno mozhe i da ne e tolkowa welika za kolkoto ja smjatat, no spored men si warshi rabotata kakto trjabwa :)



Тема Re: Музика!нови [re: Tomoe]  
АвторMangaboy (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:28



"Slayers" - Soundtrack-a e No1 :)
...
chakajte be to ima li anime s gaden soundtrack
daje gnusnoto drunkane na "Love Hina" me kefi na max



Тема Re: Музика!нови [re: Tomoe]  
АвторTASK (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 20:58



Az moje bi obryshtam powe4e wnimanie na risynkata, no ot malkoto animeta koito sym gledal (sprqmo nqkoi, u4astwashti wyw foruma) sys zapomnil Akira sys edni mnogo jestoki perkusii kombinirani s nqkakwi jponski motiwi i wsi4ko towa w lek techno-wariant.
Towa koeto sym gledal ot Tenchi Muyo beshe sys mnogo zaka4liwo ozwy4eni dwijeniq i muzika ot tozi sort - izobshto background muzikata imashe ogromno zna4enie za atmosferata na towa anime...



Тема Re: Музика!нови [re: Safiir]  
АвторVampireHunter (Нерегистриран)
Публикувано05.11.02 09:51



Haresva mi soundtrack-a na Ghost in the Shell,koito e nai-strannata pesen,koqto nqkoga sym 4uval.
Osven tova edna ot melodiite ot Sailor Moon,koqto e podobna na izpylneniqta
na Vanessa Mei,
soundtracka na Vampire Hunter D /pyrvata 4ast / s koito zavyr6va filma
soundtrack-a na Silent Mobius.......i t.n.



Тема Re: Музика!нови [re: VampireHunter]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано05.11.02 21:58



Safiir: Всъщност, Yoko Kanno е написала музиката и за много други анимета, освен тези, които изброих. Трябва да провериш в някой неин fan-site, сигурен съм, че има и други от нейните анимета, които да си гледал.
Yoko използва за запис на музиката си Варшавския Филхармоничен Оркестър. Тя е пътувала много по света, била е и в България, затова в една от поредиците на Macross звучат изпълнения на Хора на Космическите гласове, дирижирани от нея. Чел съм различни коментари от фенове по въпросната background музика. Някой я приемат като много мистична (сравняват я с китайска древна музика), а други казват, че звучала като "разстроени български домакини". Но така или иначе, Yoko не ми е любимата композиторка и не мисля, че може да ми стане любима.

Mangaboy: Аз лично смятам, че към трета часта на Slayers (частта Try) музиката е значително по-добра, отколкото в първите серии, но това е само мое мнение. ^_^

VampireHunter: Всъщност, нямаш представа колко си прав - Ванеса Мей наистина свири една от мелодиите в Sailor Moon. Става въпрос за онази, която се асоциира с henshin-а на Haruka и Michiru. Разбира се, има и други мелодии с цигулки (особено под влияние на факта, че Michiru е цигуларка), но тази с Ванеса е най-известната. Макар че лично на мен повече ми харесва една друга - която я използваха за пръв и единствен път в епизод 110 при "смъртта" на Uranus и Neptune (и по-точно когато Eudial им взе Талисманите).

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Музика!нови [re: TASK]  
Автор JcDBG (Rurouni)
Публикувано17.11.02 18:24



Ami spored men ima nyakolko neshta,koito imat neveroyaten soundtrck:
1.Spirited Away
2. .Hack//Sign
3.Ranma 1/2
4. Samurai deeper Kyo (Osobeno intro muzikata e trepa4!)
5. Rurouni Kenshin series (aka OVA & TV series)

If it doesn't kill me,it only makes me stronger.


Тема Re: Музика!нови [re: Tomoe]  
Автор Ged (непознат )
Публикувано28.11.02 00:26



neznam kriteriite vi no za men edni ot naj-qkite soundtra-ci
sa na "Lain","Princes Mononoke"

mezdo drugoto mnogo bih iskal da se sdobiq s oshte Anime soundtra-ci taka che ako sluchajno imate neshto kazete



Тема Re: Музика!нови [re: Ged]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано28.11.02 08:11



Otiwash na www.streamload.com i si prawish freeloader account. I sled towa ti prashtam kolkoto soundtrack-a iskash.



Тема Heart of madness [re: Tomoe]  
Автор perfect-blue (SuperBeast)
Публикувано28.11.02 17:45



lubima pesen-Heart of madness ot Fist of the north star.ne znam pove4e informaciq za neq.

by myself,but not alone...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.