Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 01.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема J-pop спектакълът  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано09.11.02 21:14



Беше приятно. Не си падам нито по този вид японска музика, нито по нашите певци, дето пяха на живо, но събитие от този род е нещо наистина забележително за България. Доволен съм.
За тези, които не са ходили, ето кратък репортаж (който включва и моите лични мнения, тоест не е никак обективен):
Зала 2 на НДК беше пълна с най-различни хора (повечето - ученици). Сред гостите бяха посланника на Япония, културното аташе, Йорданка Христова, Станислава Трайкова (от прогнозата за времето на bTV), както и Дими от "Сленг". Имаше и всякакви японци, естествено.
Водещата беше една млада патка на име Ива, която твърдеше, че слуша и харесва японска музика, но срещна сериозни затруднения при произнасянето на японските имена (особено забавно произнасяше думата "караоке"). Сред гостуващите български певци бяха БТР, Роберта и един китарист от Старите муцуни (беше навремето във ФСБ); към края и Дими от "Сленг" се присъедини към тях. Значи, тия хора трябваше да споделят впечатленията си от прожектираните на екрана японски клипове, обаче явно не им беше много до J-pop (Роберта дори си замина по едно време и се върна чак за края).
Още в началото, Роберта по живописен начин (чрез 4-5 нейни песни) показа основните разлики между българската и японската музика, тоест какво няма да чуем в J-pop клиповете (и за щастие...). Трябва да знаете, че тя не може да пее на живо, не звучи хубаво.
Последователно пускаха части от клипове на популярни в момента певци в Япония. Лично аз останах със следните впечатления:
Ayumi Hamasaki има по-писклив глас, дори и от този на Chibiusa. Просто не е мой тип. Друго нещо си е мощния нисък глас на MIO (еееехх, мечти.....).
Hikaru Utada е родена в Америка и това си личи в музиката й. Губи ми се японското звучене, иначе клиповете й са красиви, особено онзи на "Sakura Drops".
Японските рапъри са твърде забавни, всички много се смяхме, докато ги гледахме. Това си беше чиста проба копие на американските черни квартални братя (и то далеч по-хубаво копие от нашите хип-хоп герои).
Morning Musume са 8 основателни причини да не слушате J-pop. Вярно, че не са професионалистки, ама много бяха смешни на клиповете, пък и не ме впечатлиха с пеене.
Обаче, "B'z" и "Glay" наистина си заслужават, според мен. Наско от БТР беше напълно прав, като каза, че Япония е страната на рок-музиката и оттам започва всичкият рок. Тези две групи (и ако прибавим към тях и L'arc~en~ciel, които ги нямаше в концерта) са близки до моя тип любима музика, ама друго си е Anison-а. Впечатляващи бяха кадрите от най-големия концерт на живо, проведен през 1998 от група Glay. Това само в Япония може да се случи.
Кулминацията като че ли беше soundtrack-а на Spirited Away, с много разнообразни кадри от филма. Струва ми се, че дори и тези от публиката, които не бяха виждали аниме досега, останаха очаровани. Наистина красива гледка и всички от нашия ред бяхме в захлас.
Междувременно, БТР екзалтираха тийнейджърската част от публиката с техни парчета, ама като погледнах към онзи ред, на който бяха японците, забелязах, че те всички бяха оклюмали и явно им беше твърде скучна нашата рок музика. Което е жалко, защото Наско от БТР има наистина мощен глас.
Имаше и още няколко клипа на певци, които така и не запомних.
Накрая спектакълът завърши с едно групово изпълнение от страна на нашите изпълнители (и поне бяха избрали песен на английски).
Леле, сега като чета какво написах, то излезе сякаш е било нещо ужасно, ама много си беше хубаво. Просто J-pop не ми е по вкуса, за разлика от Anison (аниме музика и аниме певци). Мисля си, обаче, че не чак толкова скъпо да поканиш някой японски певец в България - другите страни го правят редовно.
Хубаво е също, че се видяхме доста хора от форума/чата. Направихме си снимки, дано скоро да излязат в Интернет.
Още веднъж, беше хубаво. ^__^

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: J-pop спектакълътнови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано09.11.02 22:16



Karash me da se chuwstwam dobre che ne sam bil. Wapreki che i ot predi towa se bjah zarekal da ne hodja....



Тема Re: J-pop спектакълътнови [re: Tomoe]  
Автор Chi Tenshi (FallenAngel)
Публикувано09.11.02 22:30



Na J-Pop be6e hubavo ...
Ob6to vzeto se okaza 4e makar i zatvoreni i qponcite mogat da peqt ... pri tova nikak lo6o (imaiki se predvid na6ite pevci) ... sy4etano sys zvu4eneto na tehniq ezik bih kazal 4e j-popa ima nqkokvo smisleno byde6te ne samo v Qponiikata no i dale4 dale4 navyn v drugi dyrjavi ...
Tova koeto mi napravi na men li4no vpe4atlenie be6e (kato edin lubitel na j-pop ((vsy6tnost ne bqh slu6al predi j-pop ,tva mi se udade edva togava na koncerta)) ) 4e qponcite vse pak vlagat svoq unikalen duh v muzikata koqto sytvorqvat ... i kakto se vidq sa mnogo neumeli pri opitite si da kopirat 4ernata rap muzika :))) ... mdaaa SMQH ... kakto i da e .... tva ne im e sila no ... da se vyrnem ... Osven rapa ima6e i drugi izpylneniq 4ieto nivo si be6e stabilno ... muzikata ima6e sila ne mo6t i slu6a6 li slu6a6 ... krasiva unasq6ta ... opredeleno mogat da pravqt muzika ...
Za klipovete nqma da govorq ... to vajna e v slu4aq muzikata ... e dobre de moje malko ... :) ... opredeleno slagaha pove4eto ot amerikanskite si protivnici tam nqkyde v tymnite 4ekkmejeta ... dobri efekti ... zabavni ... a tva anime deto go iztiposaha ne razbrah nego li trqbva6e da gledame ili da slu6ame muzikata ... i za posledno ... $700 000 toq lud li e da gi dade ( emi lud e nali e za jeni4kata mu to i az bih gi dal :)) ) ... emi deca neznam za vas ama toq klip e po4ti polovinata bujet na THE MATRIX :))))) .....
Na J-Pop be6e hubavo ...
Za na6ite nqma da komentiram vii si gi znaete ...



Тема Re: J-pop спектакълътнови [re: Chi Tenshi]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано09.11.02 22:46



Safiir: Защо? И ти ли не харесваш J-pop?

Chi Tenshi: Да, ама онези 700 000 долара са направили доста хубав клип. Въбоще, всички клипове бяха хубави, дори по-хубави и от американските. Роберта правилно отбеляза, че при правенето им очевидно всеки си изпълнява максимално точно задачите.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: J-pop спектакълътнови [re: Tomoe]  
Автор Chi Tenshi (FallenAngel)
Публикувано09.11.02 23:22



4e be6e hubav klipa be6e .... ako trqbva da go komentiram za tez koito ne bqha ...
Ami Alisa v stranata na 4udesata qponski variant s nasiteni tonove i cvetove i mnoooogo ama mnoooogo krasota i graciq prepleteni s qponska atmosfera ...
Kato cqlo KRASOTA !!!!!!!
E i Spirited Away ... kakto otbelqza mnogo ot gleda6tite ostanaha o4arovani ( pri men vremeto be6e 10 udara na syrceto - krasivo film4e i hubava muzika v edno)



Тема Re: J-pop спектакълътнови [re: Tomoe]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано10.11.02 01:29



Az puk sum dovolna ot vsi4ko, i osobeno ot tova 4e pak se vidqh s poslanika. Az naistina si slusham Utada Hikaru i Ayumi Hamasaki. A za snimkite - kato izshtrakam lentata, togava. Dano da sa stanali. Super bqha! I nie bqhme super!!!!!!!!
Nihon no mono nan demo suki desu!


Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: J-pop спектакълътнови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано10.11.02 11:24



Ami kakwo da ti kazha... Wjarno che e J ama wse pak e pop :( A w obshti linii modernija pop ( darzha da podchertaja dumata moderen ) e edin ot trite stila "muzika" koito naistina ne moga da ponasjam. Anime pesnite sa si druga rabota obache :) A i wsichki na Hayashibara Megumi :)



Тема Re: J-pop спектакълътнови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано10.11.02 11:46



Хехе, значи си от моята партия. ^____^
Кажи какъв стил музика харесваш (а също и какъв тип гласове) и мога да ти предложа нещо от Anison-а.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: J-pop спектакълътнови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано11.11.02 10:49



Chestno kazano ne znam kak se naricha tozi stil, kojto naj-mnogo me kefi. W obshti linii ako imash wazmozhnost da chuesh ost-a na aquarian age ili na noir towa e muzikata :) Ako iskash shte ti gi pratja na streamload account-a. Freeloader-ite bi trjabwalo da mogat da tegljat mp3-ki nali?
A za glasowete... ami i tam ne sam siguren kak da gi opredelja.De da znam... mek zhenski glas e wsichko, koeto mi trjabwa :)



Тема Re: J-pop спектакълътнови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано11.11.02 22:47



Ами, хубаво, можеш да пратиш няколко MP3s на следния account:
phoenixikki

Не съм ходил отдавна там. Имам доста аниме епизоди на този account за теглене, но така и не намирам време да ги изтегля. Пък и никога не съм обичал да тегля анимета.
Да, можеш да пращаш файлове, които са под 10 МВ. Не гарантирам, че ще мога моментално да чуя всичко, но ще се опитам. Говорим все пак за песни, а не за background мелодии, нали? Вярвам, че все ще мога да ти предложа нещо по твоя вкус. ^_~

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.