Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 27.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Музика!нови [re: Ged]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано28.11.02 21:54



Или пък отиваш тук:


и си изтегляш колкото искаш от soundtrack-а на Saint Seiya, след което забравяш, че има и други anime soundtracks. ^___________^ (okay, знам че съм пристрастен, какво да се прави...^^)

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya

Редактирано от Tomoe на 28.11.02 22:16.



Тема Soundtrackнови [re: perfect-blue]  
АвторSpiner (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 22:19



Ако говорим за убийствени соундтракове , трябва да споменем на Евангелион , или по точно албумите Refrain и OST 1 . Любими песни : Cruel Angels Thesis , FLy me to the moon , Rei I , Normal Blood , Kibo No sora и още доста



Тема Re: Soundtrackнови [re: Spiner]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано01.12.02 23:02



Да, но аз говорих за background музика, а не за песни. Доста неприятно стана сега, когато хората вече не правят разлика между background музика и песни, просто защото компаниите ги издават заедно, наричайки ги с общото и твърде неправилно име "soundtrack".
Evangelion e eдин много хубав пример за разликата между двете понятия - част от споменатите от теб *песни* са хубави и аз ги харесвам, но пък *background музиката* на Eva не ми допада особено.
А иначе, Zankoku na Tenshi no Thesis естествено, че ми харесва, изпълнението е на една от най-добрите аниме певици, Yoko Takahashi. Имам тази песен в поне 4 версии, като най-много ми харесва версията на MIO (live версия), но и Megumi Ogata прави хубав cover, особено на живо. За сметка на това, обаче, изпълнението на Megumi на Fly me to the Moon е направо ужасно - личи си кой не е чувал английски език през живота си.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Soundtrackнови [re: Tomoe]  
АвторSpiner (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 20:32



Aко не се лъжа , Рей 1 и Normal Blood e background музика . Е , смесих ги с песни , sorry ;)
Има и хубави background парчета , не всички са лоши . Fly me to the moon на Магуми ( ако това е версията за която си мисля ) е верно много странно звучаща песен :))) Най-доброто си е Fly me to the Moon Directors Edition , което звучи наистина много добре.

А background музиката от Kenshin харесва ли ти ?



Тема Re: Soundtrackнови [re: Spiner]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано03.12.02 22:38



Да, и аз чак сега забелязах, че някои от нещата, които изреди, са background музика. Съжалявам, грешката е моя. ^_^""
Fly me to the Moon на Megumi Ogata (забавно typo, написал си "Магуми" ^^) е Live версия. Не съм сигурен дали има записана нейна версия на тази песен. Пък и не ме интересува особено, защото аз винаги предпочитам Live версиите на песните.
От Kenshin съм гледал единствено първата OVA, съжалявам. Не мога да оценя музиката от толкова малко.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Ghost in the Shellнови [re: VampireHunter]  
АвторAnelim (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 00:58



Soundtrack-ът на Ghost in the Shell според мен е на 99 % заимстван и изграден на базата на народна българска музика. Дори първия път брат ми си беше надул музиката от началото на филма, аз бях в съседната стая и помислих, че слуша CD с наш фолклор



Тема Re: Музика!нови [re: Safiir]  
АвторZippy (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 09:57



BEST soundtrack ... INITIAL D bii wsichko moga da wi kava...
wyprekito che kato otdelni pesni ... ne sa perfektni ..i na mnogo hora ne biha im haresali ( мен мноооогоооо ме кефят )

а пък като ги въжете във филмчето МАЛЕЕЕЕЕЕЕ.. стават убиисвени




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.