Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 10.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Manga-clubнови  
АвторToXicGreen (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 01:06



Както някои от вас можеби знаят, магазина за манга Сектор10 вече не съществува. В момента умуваме с човека, който го държеше над една интересна идейка. Значи, идеята е следната - Сектор10 да се превърне в манга клуб. Какво значи това ли? Например прожектиране на анимета 2 пъти в месеца, достъп до библиотека с манга комикси (ще ви излъжа може би, но са към 30 книжки и повече в момента), изложби на български автори и каквото още ви душа пожелае щом веднъж се организира всичко. Обмисляме таксата да бъде около 5 до 10 лева на месец, макар че според мен това си е символична сума за подобно нещо (плащате един билет за кино, а получавате 2 прожекции. Това се случва само във Ве Ес телешоп :)))))
В момента всичко е само на думи и зависи от това дали собственика на Сектор10 ще може да финансира проекта чрез тази месечна такса. Не се самозалъгвам, че ще спечели някакви пари от това начинание, но човека е ентусиаст и мога да ви кажа, че не е това целта му. Обясни ми ,че с парите от таксата , че ще взима нова манга и аниме.
Искам да разбера дали имате някакъв интерес към подобно начинание и склонни ли сте да плащате подобна сума. Не е препоръчително да давате идеи на този етап :))))) ,тъй като още нищо не е ясно. Просто ме интересува как възприемате идеята. Още повече, че за да се финансира всичко са ни нужни към 80 човека членове (което за България си е една голяма цифра).



Тема Re: Manga-clubнови [re: ToXicGreen]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано18.09.02 01:32



Аз незнам дали ще ги съберете 80 човека (струва ми се, че все пак повечето трябва да са от София, другите няма да могат да ползват всички екстри редовно), но пък ако не го легализирате този клуб и ако не го регистрирате официално, да знаете, че ще имате сериозни проблеми с властите.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Manga-clubнови [re: ToXicGreen]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано18.09.02 08:45



Ako stane shte e super! Opredeleno bih dawal 5 do 10 lewa mesechno, no towa da namerim 80 fena na anime i manga samo w Sofia... ne znam, trudno shte da e. I da saglasen sam s Tomoe che trjabwa da se naprawi neshto s legaliziraneto. Inache sam 100 % za :)



Тема Re: Manga-clubнови [re: ToXicGreen]  
АвторVampireHunter (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 09:57



Az sym za razbira se.
Oba4e dori da namerite 80 4oveka koito da u4astvat,nqma da mojete da projektirate animetata v udobno za vsi4ki vreme.



Тема Manga-clubнови [re: ToXicGreen]  
АвторToXicGreen (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 14:28



Естествено, че всичко ще е законно. Клуба ще се регистрира разбира се стига да има желаещи.
Колкото до това дали на всички ще им е удобно времето на прожекциите: ако сте виждали помещението (Сектор10) ще знаете, че побира не повече от 30 - 40 човека. Идеята ни е да направим по 2 прожекции за всяко от филмчетата, които се прожектират през месеца и всеки да се записва за удобната за него прожекция. Сигурно ще има недоразумения по този начин, но съгласете се че така е най-добре. Абе засега всичко е възможно! Навивайте приятели в подкрепа на начинанието и веднага щом направя новия сайт на Сектора там ще изложим всичките си идеи и ще можете да ни пращате майли за предложения. Още по-добре ще е да направим този форум място за разискване (Модераторите щат, не щат, туй е положението :))))) тъй като обратната връзка ще ни е много по-удобна.



Тема Re: Manga-club [re: ToXicGreen]  
Автор Star_Virgin (^_^)
Публикувано18.09.02 15:22



Nishto ne prechi da se organizira podobno sybirane na fenovete. Vyprosyt e ako ima fenove s mnogo anime koeto ne e vyv vashite listi na pritejanie kogato vi go predostaviat shte ima li niakakva otsytpka za tiah???? Vyprosyt e samo v Sector 10 li shte se provejdat sybirania???? Kakvo shte kajete da napravim neshto kato podrazdelenia v golemite gradove v stranata, koito da dyrjat vryzka pomejdu si ???

Птиците не са това, което бяха ХАХАХАХАХА ^_^


Тема Re: Manga-clubнови [re: ToXicGreen]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано18.09.02 16:16



Re: TOXIC: mdam - mnogo hubava ideq... ne iskam da sam chernogled, no dali shte stane... tui sme go mislili mnogo puti sus Shadow_ ama ne e taka... strakash s prusti :< - ne vseki moje da otdeli po 5-10 lv na mesec... trqbva da e ot sofiq samo inache... ok de - shte e hubavo naistina.
RE: STAR_VIRGIN: super! kak shte se napravqt neshtata vuv varna, kato nie edna sreshta ot poveche ot 3-5 choveka ne sa subirame ;< veche ne sme na po 15 godinki da nqmame kakvo da pravim - vseki e po nqkakvi zadachi i po-rqdko svibidnovreme :< no na dali tova iz gradovete shte e licenzirano ili neshto takova - priqtelski krug i gledame...
TOXIC - nikoi nqma da ima protiv da si napravite mqsto v tozi forum (ne foruma da e za tova ami samo 1 tema ili 2 konkretno za tova) i po vsqka veroqtnost moje i da ne budat ontrolirani, zashtoto obsujdaniq i t.n. osven ako nqkoi ei taka... ne si naredi nqkoi :> tova e mislq - hubavo e che i drugi iskat da napraqt clubche ne sam vuv varna - pojelavam vi uspeh, no ne znam kolko choveka biha chlenuvali - osven ako ne e bezplatno ^_^



Тема Re: Manga-clubнови [re: Hellmare]  
АвторToXicGreen (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 16:52



Не натъртвам на "ако се съберат хора" "финансира" "такса" и т.н, защото така ми е кеф или защото съм поредния скапаняк, който иска да ви вземе парите! ТОВА Е! Без пари нищо не става! Кво да направя?
Не мога да кажа на тъпите куки "Ей братленца тука клуб ше си праим, събираме се 50 говеда и гледаме филмчета, правиме си чайчета и си говорим за странни работи." , щото както знаете дори и сектите са си регистрирани у Булгаристан и си имат лиценз и т.н. А за регистрация на клуб трябват пари, за филмите също, за отопление, за ток, за техниката (айде техниката си я осигурява човека ама ако нещо стане!?) ! Според мен един единствен клуб може да помогне много за развитието и популяризирането на жанра! Замислете се наистина. Защото всеки може да си седи пред компютъра с 2ма приятеля и да си гледа некви некачествени доунлоуди или да дава по кинта в Матрицата за да гледа от фрии.технулинка, ама тва не прави ено комюнити, нито пък този форум прави общтност, нито дори една Принцеса Мононоке на кино, нито пък седмиците на японската култура дет организират в Дома на киното, нито цветните картички и ранички Покемон и филмчето по телевизията. Е чекай де то нищо не остана!? Дали?
Диалогът, хората на куп, организираните мероприятия, фенклубът - ето това прави една общност. Ето по този начин се популяризира нещо.
Съжалявам, че ви го казвам по този начин, но наистина това е идея от която може да стане нещо голямо или да се строполи мъртва още преди да се е родила и то само благодарение на нас феновете!? И без това има малко хора (да не кажа николко), които биха вложили пари и енегия без да очакват нещо особено в замяна.
Баси как се омотах. Извинявам се ако някой съм засегнал по-горе. :))))))



Тема Re: Manga-clubнови [re: ToXicGreen]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано18.09.02 18:58



От служебна гледна точка, мога да потвърдя решението на Hellmare да се ползват 1-2 теми от този форум за разискване на въпроса.
Но от лична гледна точка, малко съм песимист. Разбира се, очевидно не става въпрос за секта или пирамида (на кого му хрумна това??), но незнам дали ще се намерят достатъчно хора. Програмата трябва да е наистина интензивна, за да се наберат много членове. Така както го чета, мога да кажа още отсега, че нямам реална възможност да се включа, мисля че и другите от останалите градове ще се съгласят с мен. Идеята на Ели за филиали в по-големите градове е добре като теория, но пред осъществяването й възникват нови проблеми - изисква се регистриране на всеки отделен клон от клуба, разпокъсва се цялостния клуб и други такива.
Hellmare изглежда наистина е мислил вече по този въпрос, но дори и той не е успял да реализира идеите си. Много е трудно.
Освен това, аз продължавам да поддъражм мнението, че едно аниме общество може да се гради само на анимета по телевизията, без тях нищо не става. Не можем просто да зарибяваме хората на празни обороти. По-скоро дайте да атакуваме телевизиите по-често и по-настоятелно.
И последно, отново от служебна гледна точка, моля да не се реагира толкова нестабилно! Ако някой е много ентусиазиран за нещо и предложи някаква идея, а другите не я одобрят или пък не могат да я реализират, това не означава, че този някой трябва веднага да почне да се ядосва и да обвинява останалите. Бъдете толерантни. Не всичко е толкова реалистично, колкото изглежда.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Manga-clubнови [re: Tomoe]  
АвторToXicGreen (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 19:11



Ei, verno dosta se otplesnah. Izvinqvaite!
Kolkoto do foruma: az li4no nqma ni6to da postvam tuk. Ideqta mi be6e, ako nqkoi ima predlojeniq (kogato i ako vsi4ko se organizira), tuk 6te e lesno da si ob6tuvame.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.