Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 27.05.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Koe e nai-staroto anime?нови  
АвторVampireHunter (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 12:33



Za men tova e Sinbad.Davaha go po pyrva programa prez 1990.....e,togava ne znaeh 4e e anime :)
Syzdadeno e prez 1970.
S moite skromno poznaniq v taq oblast tolkoz.
Ako znaete po-staro tell me please.



Тема Re: Koe e nai-staroto anime?нови [re: VampireHunter]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано05.09.02 21:20



mdma i az tova sam gledal za 1-st put bez da znam che e anime :> no mnogo mi haresvashe kato maluk... tova e nai-staroto anime koeto znam, no sus sugurnost ne to e nai-staroto :>



Тема Re: Koe e nai-staroto anime?нови [re: Hellmare]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано05.09.02 22:18



Еее, ама разибра се, че има и по-стари. Всъщност първото аниме е създадено през далечната 1917 година. То е било само 3 минутки и без звук и цвят. Нямам си представа как се казва, нито пък за какво се отнася.
Но ако трябва да говорим по-сериозно, първите анимета се появяват след Втората световна война и са правени по мангите на Osamu Tezuka, бащата на този жанр. Много хора определят като първо (и може би най-значимо) негово аниме Tetsuwan Atom (надявам се да съм го написал правилно), което означава Mighty Atom и в Америка е по-познато като Astroboy. Впоследствие, Tezuka прави и други анимета - например негово е и "Кимба-бялото лъвче", чието оригинално име вече забравих, но то е много много старо аниме.
Към годината, за която говорите (1970) аниме бизнеса е вече доста разширен.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Koe e nai-staroto anime?нови [re: Tomoe]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано05.09.02 22:44



Mislja che originalnoto zaglawie na Kimba e Jungle Taitei, no ne sam 100% siguren. I e izlachwano w Japan prez 1966.

Редактирано от Safiir на 05.09.02 22:44.



Тема Re: Koe e nai-staroto anime?нови [re: Safiir]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано06.09.02 11:44



Parwoto anime za koeto mozhe da se gowori che e anime e filma Hakujya-den. Bil e izlachen prez 1958. Parwija anime serial e Manga Calendar, kojto e izlachen prez 1962. Wednaga sled towa e izlachen i Tetsuwan Atom.



Тема Re: Koe e nai-staroto anime?нови [re: Safiir]  
Автор HellmareМодератор ()
Публикувано06.09.02 16:01



ami i kimba sam go gledal



Тема Re: Koe e nai-staroto anime?нови [re: Hellmare]  
Автор Usagi (Reborn Serenity)
Публикувано06.09.02 22:13



Cutey Honey i to e mnogo staro be :)

Watashi wa ai to seigi no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun.Tsuki ni kawatte oshakiyo!


Тема Re: Koe e nai-staroto anime?нови [re: VampireHunter]  
Автор [HiDDeN] (непознат )
Публикувано07.09.02 15:30



Yeah :)) Dokolkoto si spomnqm parvoto anime koeto gledah vse oshte ne hodish na u4ilishte predi 10 godini nqkade ... Mnogo me kefishe bqh go zel ot 1 videoteka Rg Veda se kazvashe ako ne se laja ... Sled tova kato pusnaha i kabelnite si spomnqm 4e davaha Akira Battle Angel Alita i Crying Freeman .Togava ne znaeh 4e tova sa "Animeta" i hi4 ne mi haresvaha shtoto bqha dosta izvrateni i se 4udih koi moje da pravi takiva shantavi "Detski film4eta" ;))



Тема Re: Koe e nai-staroto anime? [re: VampireHunter]  
Автор Star_Virgin (^_^)
Публикувано08.09.02 01:57



Za nai-staroto izdadeno po BG televizia ne znam, no printzipno v svetoven plan e "Dekoboko Shin Gachou" (1917) . Za poveche info vijte v saita s info v razdela "Proizdoh".

Птиците не са това, което бяха ХАХАХАХАХА ^_^



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.