Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 21.05.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема MANGA  
Автор Usagi (Reborn Serenity)
Публикувано30.08.02 11:47



Nqkoi znae li podrobnosti okolko nai-novata manga na Naoko Takeuchi
HELP!


Watashi wa ai to seiji no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun...
Tsukini kawatte ni oshakiyo!


Тема Re: MANGAнови [re: Usagi]  
Автор Usagi (Reborn Serenity)
Публикувано30.08.02 13:26



Neka se uto4nq
Toki Meka i Love Witch


Watashi wa ai to seiji no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun...
Tsukini kawatte ni oshakiyo!


Тема Re: MANGAнови [re: Usagi]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано30.08.02 14:23



Usagi, poslednata manga na Naoko Takeuchi-sama e Love Witch.
4etoh nqkude, 4e Love Witch e neshto kato smesitsa mejdu Harry Potter i Sailor moon (zvu4i interesno nali). Glavnata geroinq e 13 godishnata Anju Ai, koqto otkriva 4e v DNK na vsi4ki jeni v semeistvoto ima veshterska posledovatelnost, koqto dava magiski sili na vsqka, koqto izvurshi ritual na 13 si rojden den. Ai estestveno uspqva i taka se sdobiva s magi4eski sposobnosti. Tova e istoriqta nakratko. Ina4e Ai e mnogo sladka, s rozova kosa, ima si metla i ostrovurha shapka sus zvezdi4ki Ima i brat bliznak na ime Anju Yuu. A po-golqmata i sestra se kazva Anju Hoshi (kolko sladko! Hoshi zna4i zvezda), dokato drugata i po-golqma sestra se kazva Anju Hana (tsvete) . Anju Yuki e lelqta na Ai. Mangata se publikuva za purvi put prez April 2002 v Nakayoshi.
Drugi mangi na Naoko predi tazi sa Chocolate Christmas, Maria, The Cherry Project, Codename wa: Sailor V, Sailormoon, Miss Rain, Prism Time, PQ Angels, i Punch Series.
Ako iskash da vidish kak izglejda Ai idi na tozi adres
http://animewallpapers.com/wallpapers/lovewitch/full_1_1024.asp
Sega za Toki Meka: Izliza za purvi put prez septemvri 2001 v Nakayoshi. Mojesh da pro4etesh oshte na
http://tokimeka.takeuchi-naoko.com/
A da i oshte neshto Usagi, opravi si dumi4kite nakraq. Ne se kazva
Watashi wa ai to seiji no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun...
Tsukini kawatte ni oshakiyo! Seiji e politika;p ne spravedlivost.
Pravilnoto e
Ai to seigi no seera to bishoujo senshi Seera Muun! Tsuki ni kawatte oshiokyo!


Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: MANGAнови [re: Usagi]  
Автор Usagi (Reborn Serenity)
Публикувано30.08.02 19:18



Hikari4 siurna li si bre
de otide 'seera fuki'

Watashi wa ai to seiji no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun...
Tsukini kawatte oshakiyo!


Тема Re: MANGAнови [re: Usagi]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано30.08.02 22:22



Интересно е обаче защо Naoko има само една манга, направена на аниме - Sailor Moon? Повечето от другите известни манга-ка имат по няколко филмирани манги: Masami Kurumada - 3, Rumiko Takahashi - 3, Akira Toriyama - 2, Gosho Aoyama - 2, а пък CLAMP - над 10... Чудна работа...
Usagi: И аз забелязах, че сигнатурата ти не е правилна, но не казах нищо, защото забравих как точно беше репликата на Sailor Moon. ^_^"" Обаче я имам тази реплика на един WAV файл и мисля, че Hikaru не е права - няма я частицата "to" след "ai to seigi no seraa...". Чува се по-скоро нещо като "fu", но пък не е и "fuku", както предполага Usagi.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: MANGAнови [re: Tomoe]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано31.08.02 00:18



Usagi, estestveno 4e sum sigurna. Ti gledala li si Sailor Moon v original? Az kato si go pusna i 4uvam to, no ne e izklyu4eno i da e fuku, proznasqno mnogo neqsno. Vse pak u4a i sum posvetila jivota si na tova. Ot men prosto se iziskva da go razbiram. Ako vse oshte ne mi vqrvash ela mi na gosti i s udovolstvie shte ti pusna film4e ot koito sezon iskash za da go 4uesh na qponski i sama da se uverish! (Tomoe sushto e dobre doshul) A puk ako ne e taka zna4i sum gluha! (koeto ne e izklyu4eno)

Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: MANGAнови [re: Hikaru]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано31.08.02 00:36



Хей, хей, спокойно, Hikaru, вярваме ти! ^__^
Аз съм гледал SM в оригинал (тоест, с полски overdub, което си е същото като в оригинал). Имам и доста епизоди subbed, така че ми е ясно какво казва Sailor Moon. Все още ясно помня гласовете на абсолютно всички герои в това аниме. Но наистина тази малка частица нещо не я произнася добре. На повечето места в Интернет пише, че е "fuku". Кой знае....

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема My World-My Rules - РЕДАКТИРАНОнови [re: Tomoe]  
Автор Usagi (Reborn Serenity)
Публикувано01.09.02 17:27



РЕДАКЦИЯ ОТ МОДЕРАТОРА (Томое): Напомням за спазването на добрите отношения в дискусиите. Лични нападки не се толерират. Няма да трия този post, но предупреждавам да не се преминават границите на добрия тон. Ако желаете да изяснявате нещо на лична основа, моля направето го в темата "Свободна зона".
Usagi: Hikaru може да не е права (или поне да не е сигурна) за частицата "fuku", но пък е напълно права за последната дума, която е "oshiokyo", а не "oshakiyo". Това може да се провери и докаже.
Hikaru и Usagi: Във никакъв случай не използвайте броя на гледаните анимета/епизоди като довод за вашата сигурност! Винаги съм казвал, че да си мерим списъка на изгледаните анимета е точно толкова срамно и глупаво, колкото да си мерим.... ясно ви е какво.
Още веднъж моля да се спазва добрият тон на дискусията.


ORIGINAL POST BY USAGI:
abe Hikaru kvo se pravi6 na interesna i mnogo vajna
se edno ne e vazmojno da gre6i6 to4no
Watashi wa ai to seigi no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun Tsuki ni kawatte oshakiyo
Ti za kva me misli6 ma za typa i ograni4ena puk teb vsi4ki da te izdigat na piadestal4e i da te hvalaqt za kakvoto ti skimne Da ne si misli6 4e si ne6to pove4e ot drugite q slez na zemqta-to 4ovek da ne smee da e mil s nqkoi!
Da gledala sum sailor moon original imam pove4e ot polovinata serii na original
nau4ila sum i replikite i dvijeniqta koito pravi ako iska6 ela da ti gi izdemonstriram!

Watashi wa ai to seigi no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun.Tsuki ni kawatte oshakiyo!

Редактирано от Tomoe на 01.09.02 20:18.



Тема Re: My World-My Rules - РЕДАКТИРАНОнови [re: Usagi]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано03.09.02 02:14



РЕДАКЦИЯ ОТ МОДЕРАТОРА (Томое): Това също е off-topic.
Hikaru: Да знаеш, че най-малко от теб съм очаквал да се включиш в спор!
Моля, използвайте Свободната зона за по-нататъшно развитие на този разговор.




Tomoe vijdam, 4e dobre si vurshish rabotata...tova e pohvalno.
Usagi, ako iskash da mi kajesh neshto po-netsenzurno nameri me v 4ata i mi go kaji na private. S udovolstvie shte te izslusham. Nqma smisul da stavat izpulneniq vuv foruma kato na perfect-blue. znai samo, 4e az ne obi4am da se karam s nikogo, osobeno s momi4eta. Momi4etata zaslujavame samo nejnost.
Az ne sum se pravila na vajna, nito sum kazala 4e znam vsi4ko. Nqma 4ovek, koito da znae vsi4ko, vsi4ki greshat, nali zatova shte se purjim ve4no v ada. Ako si zabelqzala az dori sama se obidih, zashtoto se znam kakva sum. Znam, 4e imam ujasen harakter, znam 4e sum idiotka, no ot tova na nikoi ne mu puka. Oshte po-malko bi trqbvalo da ti puka na teb. Zashto izobshto se zanimavash s takova nizsho i poburkano suzdanie. Ta az dori ne zaslujavam tvoeto vnimanie. Az sum dolno sushtestvo i tn.
Nqma da te popravqm pove4e, pishi kakvoto si iskash, nezavisimo dali e pravilno ili e greshno. Nali vajnoto e ti da vqrvash, 4e e istina...zna4i e istina, nali. Hubavo e, 4e vqrvash v sebe si.
Usagi...ti kazvash v "imeto na lyubovta...", no kude e tvoqta lyubov Usagi? Moje bi tq se krie nqkude tuk...v tezi dumi "abe Hikaru kvo se pravi6 na interesna i mnogo vajna
Ti za kva me misli6 ma za typa i ograni4ena puk teb vsi4ki da te izdigat na piadestal4e i da te hvalaqt za kakvoto ti skimne Da ne si misli6 4e si ne6to pove4e ot drugite q slez na zemqta-to 4ovek da ne smee da e mil s nqkoi! " Trudno se namira tq, no koito q otkrie nai-shtastliv e na sveta! Na pruv pogled v dumite ti ne se vijda nikakva lyubov, a nali si Usagi? Ta Usagi dori s Galaxia ne pojela da se bie!
No kogato 4ovek se zamisli i tursi uporito, toi nepremenno otkriva lyubovta! Zatova Tomoe moje bi greshno e razbral, a moje bi dori az greshno sum razbrala.
"nau4ila sum i replikite i dvijeniqta koito pravi ako iska6 ela da ti gi izdemonstriram! " S Udovolstvie! I az gi znam ot malka, aide zaedno da gi pravim, shte e super zabavno, ne mislish li? I bez tova vsi4ki mi se smeqt kato maham s rutse iz vuzduha i burborq neshto nerazbiraemo. Taka pone nqma da sum sama!

I ako nakraq se okaje, 4e vsi4ki greshim i vsi4ki greshno sme razbrali...togava Usagi zaslujavash edna hubava i nejna tseluvka {}.

Име, което може да се назове, не е вечното име.
Безименното е начало на небето и земята.
Назованото е майката на десетте хиляди неща.
Когато е лишен от желания, човек може да съзре тайното.
Когато е изпълнен с желания, човек може да съзре проявеното.
И първото, и второто, избликват от един и същи източник,
но се различават по име; това се проявява като тъмнина.
Тъмнина сред тъмнина.
Портата към всички тайни.


Usagi produljavai da vqrvash v sebe si! Po tova pone shte prili4ash na istinskata Usagi. Oshte po-hubavo shte e i ako vqrvash v priqtelite si...
Истинските слова не са красиви.
Красивите слова не са истински.
Добрите хора не спорят.
Онези, които спорят, не са добри.
Онези, които знаят, не са учени.
Учените не знаят.

Az sushto nishto ne znam i nerazbiram......Baka Baka Baka Hikari! (trqs po glavata)
Tomoe...Hellmare izvinqvaite znam 4e prekalih.....mojete da go iztriete.


Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo! <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tomoe на 03.09.02 11:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tomoe на 03.09.02 14:21.



Тема Re: My World-My Rulesнови [re: Hikaru]  
Автор Usagi (Reborn Serenity)
Публикувано06.09.02 22:21



Hikaru az sum samata liubov
ne me li vijda6 kva sum strastna
kakvoto i da pravq slu6am syrceto si
znam 4e v nego e istinata
namerila sum mnogo liubov i sum blagodarna za neq
ot mnogo vreme nasam osuznavam kolko mnogo sum obi4ana no prosto
ne moga da ocenq tova koeto imam za6toto me boli ot tova koeto sum zagubila
moje da govorq kakvoto i da e no znam 4e sum
silno obi4ana ot mnogo hora
i za nqkoi hora sum nai prekrasnoto ne6to v jivota im
blagodarq im 4e su6testvuvat za da me karat da se osuznavam v nai trudnite momenti i da se izpravqm otnovo na kraka i da produlja
ne sum iskala da te obidq prosto se podraznih


Watashi wa ai to seigi no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun.Tsuki ni kawatte oshakiyo!

Редактирано от Tomoe на 06.09.02 22:27.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.