Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 17.05.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Sailor Moon - manga question  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано28.08.02 23:14



Имам един въпрос към всички, които са чели мангата на Sailor Moon:
Как е възможно мангата да има само 18 танкубона, а пък анимето да е цели 200 епизода???? Знам, че мангата е доста по-съкратена, няма ги тези чудовища-на-деня, но въпреки това е истинско чудо колко много епизоди са направили. Например, мангата на Saint Seiya се състои от цели 28 танкубона, а анимето е едва 114 епизода, като се има предвид, че анимето е правено само по първите 18 танкубона на мангата. Пък и там няма чак толкова голяма разлика в бързината на действието; знам, защото съм запознат както с мангата, така и с анимето Saint Seiya. Смятам, че един танкубон може да се направи на не повече от 6-7, най-много 9 епизоди, но това със Sailor Moon си е пълна мистерия. Вярно, и DBZ има много епизоди, но там вече мисля, че и мангата е малко повече (не съм сигурен, обаче; съдя за това единствено от факта, че Akira Toriyama обича да рисува по много - поне така е направил с Dr. Slump). Някой да може да обясни нещо по въпроса?

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Sailor Moon - manga questionнови [re: Tomoe]  
Авторperfect-blue (Нерегистриран)
Публикувано29.08.02 17:10



a az obi4am da si go gledam i da si se kefq....opitai i ti...



Тема Re: Sailor Moon - manga questionнови [re: Tomoe]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано29.08.02 17:26



Tui.....ami Tomoe, az ne sum namirala nishto po vuprosa, no moga da kaja kakvi sa mi predpolojeniqta. Edna ot pri4inite da ima tolkova serii e zaradi 'filler' epizodes, vtora pri4ina e da se pe4elqt pari...nali kolkoto sa pove4e i parite sa pove4e, demek komersialnost, treta pri4ina - 4rez pove4e epizodi moje da se razviqt samite geroi i zritelq da opoznae haraktera na vseki po-dobre i naistina da vnikne v dushata mu i da svikne s nego. Da go zaobi4a! A puk i na men mi dostavq ogromno udovolstvie da gledam vsqka seriq krasivite henshin i ataki. Hikaru obi4a vsi4ko krasivo. I vseki put se naslajdavam da gledam plavnite dvijeniq, gratsioznite im tela, koito se pokrivat s gotinite im uniformi i ogromnata sila, koqto se krie v tezi nejni suzdaniq... (moje spored nqkoi da prekalqvam ama...watashi wa onna ga dai suki!)
Qd me e oba4e, 4e nqma mnogo ot geroite v mangata. Kak mi se iska da vidq Sailor Cosmos v deistvie...wow wow


Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: Sailor Moon - manga questionнови [re: Hikaru]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано29.08.02 22:20



Аз обаче не съжалявам за промените в анимето. Мангата има някои неща, които не бих могъл да преживея, ако ги имаше в анимето - например смъртта на Nehelenia и Galaxia. И въобще смъртта на повечето лоши герои (да не кажа всичките...). Naoko не си обича антагонистите.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Sailor Moon - manga questionнови [re: Tomoe]  
АвторMisato-san (Нерегистриран)
Публикувано01.09.02 22:42



Vuprosa e umesten. Az obache sum totalno skarana s animeto...vsushnost ne sum to e purvata mi liubov i adski mnogo si go obichsam, no ako Toei biaha napravili SM animeto po mangata shteshe da stane edin adski velik film, mnoooogo po-dobur ot tova, koeto e sega. No tova e drug vupros, na taia tema moga da si govoria bezkraino... no nikoi niama da me slusha...
No po sushtestvo...
1-V mangata gi niama epizodite s Ane i Ale!-Tova pravi 13 ep. po-malko
2-kakto kaza gi niama povecheto demoncheta i takiva gluposti-t.e poiava se naprimer Kaori night i v sushtia moment ia obivat. Tka otpadat ok. 40 ep. samo ot purvata chast koiato e ot 46 ep.
3-maluk primer- samo v broi 2(zabelejete-oshte vtoria!!!) SM i Tuxedo Kamen razbirat koi koi e, idva S.Venus, ubivat TKamen, poiava se kristala i se subujda Serenity i oshte kup neshta. Tezi neshta v animeto stavat v radius ot 3 ep.
Stranno. A uj obshto sa 200? Ama siujeta na tezi 3 ep. 99% se razlichava ot sudurjanieto na tankoubon 2.
Vsushnost tesi dopulnitelni ep. idvat ot protakvania kato 12-epizodnoto ubivane na SailorLeadClow, koiato bi trabvalo da umre oshte pri purvoto si poiaviavane
I taka natatuk i taka na tatuk...
Vuobshte tolkova neshta sa promeneni i mahnati(sailorkite triabva da sa 35!!!
V animeto lipsvat S.Cosmos, S.Lethe, S.Mnemnosyne, S.Ceres, Juno, Vesta, Palas, Phi, Chi, idr.) a oshte poveche neshta sa dobaveni...tzuk-tzuk-tzuk...Naoko Takeuchi e imala slab menigur...



Тема Re: Sailor Moon - manga questionнови [re: Tomoe]  
АвторMisato-san (Нерегистриран)
Публикувано01.09.02 22:50



P.S-otnosno DBZ-tankoubonovete sa (Jp. variant) 43!!!
Da de obache obhvashtat ep. ot nachaloto na DragonBall do kraia na DragonBallZ-t.e bez DBGT-koeto pravi ok. 455 ep.(ako ne se luja)
Animeto obache e tochno kopie na mangata(slava bogu!) sus mnogo malki promeni...kato izkliuchim DBGT-edna goliama, no adski gotina promiana)
I za raslika ot SM stila na risuvane si e suvsem sushtia! Viarno, che anime-siujeta na SM e drug, ama to i vunshnia vid niama nishto obshto! Razsipia!
Pone sus DB/Z/GT Toei ne sa go opleskali(razgele)
Akira Toriyama is the best ever!!!...Tova ne beshe po temata...sorry



Тема Re: Sailor Moon - manga questionнови [re: Misato-san]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано01.09.02 23:21



12-епизодното убиване на Sailor Lead Crow ("Crow", а не "Clow")?????? Вероятно си имала предвид 2-епизодното убиване, но си натиснала бутона 1 по погрешка. В анимето Lead Crow умира дори прекалено бързо - само за 1 епизод. Всички останали са си обикновени епизодчета-fillers, с демоните и така нататък. Впрочем, нямам нищо против повече епизоди с нея, защото тя ми харесваше най-много от подчинените на Galaxia.
Вярно е, че Naoko не е отстоявала нещата си, за което тя после съжалява. Naoko в едно интервю казва, че Sailor Moon е провалил живота й.
Обаче не съжалявам, че са променили art design-а. Според мен Naoko рисува *ужасно* грозно (въпрос на мнение, обаче). В мангата й (и в artbooks), Haruka прилича на травестит.
Естествено, Akira е много по-стриктен с неговите творби. Някой ми беше казал, обаче, че анимето DBZ е много по-протакано от мангата; че за всяка една страница от мангата бил направен по един епизод от анимето. Знам ли...
Разбира се, без DBGT нещата нямаше да са същите. Вярно, че рейтинга на Akira страхотно е паднал след като японците са разбрали, че той работи само за пари, но пък ако анимето беше свършило с края на DBZ, направо щях да се гръмна! DBGT e толкова по-завършено! Впрочем, любимият ми край на аниме е краят на DBGT и това ще го твърдя до края на живота си - наистина никой не може да направи по-хубаво нещо за финал на такава сага (по мое мнение). Това си е чарът в аниметата на Akira Toriyama.
Той е велик, наистина. Любимият ми manga-ka. Макар, че аз предпочитам другото му творение - Dr. Slump. Там си е истинският Akira, без комерсиалност, без натиск от TOEI, без нужда от пари. Там той е творил от сърце и се е получило нещо невероятно. Dr. Slump e любимата ми комедия. Всъщност, точно такъв тип комедии (пародии) харесвам. И затова ми е много странно, когато ми кажат, че Slayers и Oh! My Goddess например са комедии. Ами на мен пък Slayers и O!MG ми се видяха и двете драми. Под комедия аз разбирам нещо като Dr. Slump или Dragon Half.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Sailor Moon - manga questionнови [re: Tomoe]  
АвторMisato-san (Нерегистриран)
Публикувано02.09.02 16:33



Hm, taka i ne zapomnih dali se kazvashe clow ili crow, vse edno. Tova, koeto imah v predvid e che tia se poiaviava v 182-ri ep., a ia ubivat v 193-ti ep.
Osven tova ne mislia che Naoko risuva chak grozno, ima si, viarno niakoi propuski,ama ne e zle...razbira se ne moje da se sravniava s Akira Toriyama, i duma da ne stava...abe, vuobshte, Toei sa nai-komersialnoto predpriatie na toia sviat, ama aide da ne go obijdame,che ako ne biaha te niamashe da gledame nito SM, nito DB, nito polvinata animeta.



Тема Re: Sailor Moon - manga questionнови [re: Misato-san]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано02.09.02 22:26



Sailor Lead Crow е името. Това ще рече Оловната Врана. Но не мога да се съглася с теб - вярно, че тя се появи в епизод 182, но до епизод 188 включително това са епизоди на Sailor Aluminium Siren, а не на Crow. Нейните започват от 189 нататък. Това че тя участва от малко по-рано не означава според мен, че има много епизоди.
Не, наистина не ми харесва art-а на Naoko Takeuchi. Запознат съм с творчеството на такива големи манга-ка като CLAMP, Akira Toriyama, Masami Kurumada и просто не мога да нарека Naoko добра художничка. Е, въпрос на вкус, все пак. ^_~
TOEI са адски комерсиални. И за пореден път го доказаха! Днес решили най-после да направят дългоочакваната последна част на Saint Seiya (чакахме я 13 години!!!!), но пък вместо приготвените за тази цел отпреди Opening и Ending на Hironobu Kageyama и Mitsuko Horie, решили да сложат други песни на популярни в момента J-pop певци. Само защото били по-известни и така сериите щели да се продават повече. Егати работата! Ужас! Това ми напомня за една българска народна приказка, в която един човек решил да вземе със кука стария си баща и да го занесе на бунището, защото за нищо не ставал вече. Ето това са TOEI!!!

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.