Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 24.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Vision of Escaflowne  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано12.08.02 01:03



Wow, nai-posle izgledah 26-te epizoda na tova anime. Ochakvah da e nyakoya banalna istoriya za ritzari i drakoni (kato Record of Lodoss War), no se okaza dosta po-dobro. Mmm, dosta dobre poddurjat naprejenieto v tova anime, puk i geroite si imat soliden background. Nai-mnogo mi haresa ludiya Dilandau, ne vi li napomnya za profesor Tomoe ot Sailor Moon? Obache beshe napravo varhovno udovolstvie da mu slusham neveroyatnata ozvuchitelka Minami Takayama! Takova velikolepno izpalnenie!! Dori znam, che nyakoi amerikantzi prizovavat svoite sugrajdani da ne gledat amerikanskata dub-nata versiya na Escaflowne samo zaradi glasa na Dilandau. ^^
Kakvo e vasheto mnenie za tova anime?

"Survivability takes priority." -- Misato Katsuragi, Evangelion


Тема Re: Vision of Escaflowneнови [re: Tomoe]  
АвторVegeta (Нерегистриран)
Публикувано12.08.02 13:27



Za suzalenie ne sum go gledal.Mnogo mi se iska da go vidia no ne xvastam nito edna televisia koiato da go izluchva



Тема Re: Vision of Escaflowneнови [re: Vegeta]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано12.08.02 14:29



To mai nyama takava televiziya. V Evropa otdavna sa go davali navsyakade i veche ne go davat. Az go gledah ot diskove.

"Survivability takes priority." -- Misato Katsuragi, Evangelion


Тема Re: URA!нови [re: Tomoe]  
Автор the madhatter~ (паднал ангел)
Публикувано15.08.02 11:43



ha ha, misleh 4e na horata VOE im se struva dosta poostarqla istoriq za da se zanimavat s nego. no, za 6astie, ne sum bila prava!

Dilandau mi prili4a na Tomoe po mania6kiq smqh i ludiq pogled. /makar 4e o4ite na profesor Tomoe bqha dobre skriti zad o4ilata.../

az puk go gledah na nemski i nqmam spomen za vokalnite sposobnosti na ozvu4itelkata... T_T

a da, mnogo mi haresa Visions of Escaflowne!

mersi 4e se seti za tova zaglavijce!!!

plezirche~/iska6o si luibimoto pc i mraze6o internet zalite/



Тема Re: URA!нови [re: the madhatter~]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано15.08.02 23:49



Madhatter: Poostaryala istoriya????? Ot 1995-a???????? I tova go kazvash na men, deto sred lyubimite mi animeta sa Candy Candy (1976) i Saint Seiya (1986)! Neeee, Escaflowne daje e sravnitelno novo anime za moite vkusove. ^__^
Po koya nemska televiziya si gledala VoE? Neznaeh, che sa go davali v Germaniya. ?_?
Ooo, da znaesh, che si propusnala mnogo, ako ne si chula Minami Takayama v rolyata na Dilandau. Takova izpalnenie ne moje da se sravni dori i s nai-dobriya dub na sveta. ^_^

"Survivability takes priority." -- Misato Katsuragi, Evangelion


Тема Re:нови [re: Tomoe]  
Автор the madhatter~ (паднал ангел)
Публикувано16.08.02 20:05



Tomoe, не се изразих правилно. имам този ужасен навик да наричам "стари" анимета, които АЗ съм гледала отдавна. затова се получи недоразумението. всъшност, аз дори си мислех че телевизионните серии на Esca са излезли за първи път 1996 година!

а иначе, съвсем наскоро научих че е излязъл и пълнометражен филм "Visions of Escaflowne - the Movie". и дори получих твърде добри отзиви за него. ако знаеш как ми се иска да си го намеря отнякъде...

а за гласа на Dilandau... ще трябва да се примиря някак си...

на мен най-любимите ми герои са Merle и Van. особено Merle. Hitomi ми беше много антипатична в началото/сигурно заради симпатията ми към Merle/, но после си промених отношението към нея.

не мога да ти кажа къде точно го гледах, защото както винаги не съм 100 % сигурна и ще взема да те излъжа без да искам.



plezirche~ /добрите pc-та са собствените pc-та/



Тема Re:нови [re: Tomoe]  
Автор the madhatter~ (паднал ангел)
Публикувано17.08.02 22:09



значи ти си гледал movie-то! ох, и дори не ти е харесало... мисля, че на мен ще ми хареса... първо, аз винаги съм смятала че Van Fanel е един много огорчен от живота човек, безмилостен и груб. някак отива му този образ. затова се подразних от отношението му към Hitomi. твърде бързо се сприятели с нея...

иначе Merle и Van са ми абсолютно на сърцето!

Sailor Tin Nyanko??? знаех си че има нещо МНОГО хубаво в Merle!

в Hitomi ми хареса факта, че тя е някак... нормална. в смисъл, не е красавица, няма никакви изключителни способности/дори това че вижда в бъдещето никога не ми се е струвало свръхчовешко/ и изобщо някак се слива с пейзажа...

между другото, аз четох че имало спекулации относно въпроса дали Hitomi наистина е "Tsubaza no Miko" или това всъшност е Sora. защото ако е била Sora, това означава че Hitomi направо е съвсем случайно попаднала във филма. което е интересно развитие на нещата...

много обичам такива истории, в които нищо не е съвсем ясно!


не съм слушала Maaya Sakamoto/да пее/. Т_Т

от soundtrack-а на Esca имам само една песен за съжаление, и така ще е докато не си оправя pc-то. песента е на Yoko Kanno и се казва "Yubiwa". много е нежна и хубава. само че не съм сигурна дали е част от японския или корейския soundtrack. въпреки че е на японски...

plezirche~



Тема Re:нови [re: the madhatter~]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано17.08.02 22:35



Na men ne mi se struva, che Van se spriyateli barzo s Hitomi. Dosta po-barzo go napravi Allen Schezar, nashiyat super-hero.
Dobre go kaza, Hitomi se sliva s peizaja. Obache edna glavna geroinya tryabva da se otkroyava ot peizaja, a ne da se sliva s nego. Pone tova e moeto mnenie.
Malka greshka, kazva se "Tsubasa no Kami", tova oznachava Boginyata na Krilata. Ami nikoi ne moje da kaje dali tova e Sora. Mnogo malko se razkriva okolo Sora, daje nishto ne se razkriva. Tya stoi prez tzyaloto vreme pri Folken, kato che li toi ya e plenil, i pee edna pesen. Tya mu pomaga za deistviyata mu, no go pravi s nejelanie i znae, che negovite namereniya da unishtoji sveta nyama da stignat donikade. Nakraya tya izchezva, kogato Folken umira. Moje i tya da e Tsubasa no Kami, no nie nishto ne nauchavame za neya.
Mmmda, pesenta Yubiwa ("Ring") e ot yaponskiya soundtrack (aaa, sramota! kak moje da ne razlichavash koreiski ot yaponski!). Pravilno, pesenta e na Yoko Kanno, obache Yoko Kanno ne e pevitza. ^__^ Tya e kompozitorkata. Pevitzata e Maaya Sakamoto, ozvuchitelkata na Hitomi. A Yoko Kanno e kompozitorka i produtzentka na Maaya. Osven tova Yoko Kanno e kompozitorka i na tzeliya soundtrack na Escaflowne, vsichki background melodii v animeto (kakto i onezi izvestni horove, koito zvuchat). Inache pesenta Yubiwa e ot kraya na filma Escaflowne. Povecheto pesni na Maaya sa tochno takiva - bavni i nejni.

"Survivability takes priority." -- Misato Katsuragi, Evangelion


Тема Re:нови [re: Tomoe]  
Автор the madhatter~ (паднал ангел)
Публикувано21.08.02 13:36



ей, значи съм чувала Maaya Sakamoto да пее!

прав си, има много приятен глас! обаче аз казах, че песента си е на японски, просто не бях сигурна за soundtrack-а въпреки че е малко странно тази песничка да влезе в корейския soundtrack...

ами да, изкарах Hitomi "priestess" вместо "goddess"! край! това беше! още тази вечер 24 удара на голо с онзи дебел кожен колан с металната катарама, дето го намерих в гардероба на съквартирантката си, че да ми дойде ума в главата!

добре че си ти, Тоmое, да сочиш пътя на заблудените! това го казвам сериозно!

мерси, за кой ли път! ^_~


plezirche~/развяващо флагче с надпис: ТОMОЕ=ПРЕЗИДЕНТ/



Тема Re:нови [re: the madhatter~]  
АвторHikaru (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 17:19



Tomoe, az ne sum gledala seriite na Escaflowne, no sa mi kazvali, 4e gi davat po nemskoto MTV. Samo tova znam. Ina4e sum gledala filma i na men mnogo mi haresva. Muzikata sushto. Pozdrav za vsi4ki sus Sora's folktale - edna magi4eska pesen, koqto se pee na magi4eski ezik,koito ne sushtestvuva, a e stranna smesitsa ot mnogo ezitsi...
Win dain a lotica
En vai tu ri
Si lo ta
Fin dein a loluca
En dragu a sei lain
Vi fa-ru les shutai am
En riga-lint.....





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.