Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 09.06.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема kakvo mislite za...нови  
Авторsaylormoon (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 16:47



film4etata:

1.Pokemon
2.Einjul-deteto na cvetqta
3.Sladkata Kandi...

spored mene e gotinko anime....osobeno 2. i 3.

a vie kak mislite?



Тема Re: kakvo mislite za...нови [re: saylormoon]  
АвторTomoe (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 01:35



Moga da kaja samo, che Candy Candy (mrazya bulgarskoto ime "Sladkata Candy") e edno ot lyubimite mi animeta, gledal sam go 3 pati!!! Tova e strahotna drama, v Japan e bilo absolyuten hit, kogato e izlyazlo navremeto. Jalko, che v Bulgaria ne se nameri nito edin chovek, koito da izgleda vsichkite 115 epizoda, inache shtyaha da go haresat.
Vtoroto samo sam go chuval, ne sam go gledal. No tova ne e originalnoto mu zaglavie.
Kolkoto do Pokemon, tova e anti-anime, ako pitash men.........
Ako ti haresvat podobni animeta, predlagam ti da gledash oshte Sailor Moon, Magic Knight Rayearth, KareKano, Sally the Witch, Wedding Peach.



Тема 4estno da si kajaнови [re: Tomoe]  
Авторsaylormoon (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 20:04



kogato davaha Candy dosta 4esti4ko se razplakvah,dokato go gledah...naistina mnogo gotino film4e be6e....na men mi haresva6e mnogo...naistina..


..a za "Einjul-deteto na cvetqta"....ami tam se razkazva6e za edno momi4e,koeto razbira 4e ima kruvna vruzka s nqkakvi fei na cvetqta i trugva s edno ku4e i edna kotka(koito vsu6tnost sa fei na cvetqta,izprateni v telata na ku4e i kotka) za da i pomgat da nameri edno "sedembagreno cvete"....abe super detsko be6e i to ama ei na...i nego go sprqha...

a ina4e v4era savsem slu4aino otkrih,4e na edna video kaseta imam filma "Akira"...
4uh 4e bil mnogo gotin i go izgledah...ostanah naistina potresena..super qk film....kajete samo az li sum go haresala,ili i spored drugi hora Akira e gotin film?



Тема Re: 4estno da si kajaнови [re: saylormoon]  
АвторJames (Нерегистриран)
Публикувано05.07.02 20:08



Акира... Гледах го два пъти за да му схвана смисъла - много е дълбок. За съжаление не ми хареса така дългоочаквания от мен филм "Final Fantasy", понеже се кефя на играта зверски! Пиши за тази игра, ако имаш наблюдения...



Тема Re: 4estno da si kajaнови [re: James]  
АвторPrettyWhenYouCry (Нерегистриран)
Публикувано15.07.02 17:40



Pokemon!! Da , povece ot saglasna sam s teb Tomoe-san....Pokemon naistina e "anti-anime"...animaciata e yjasna, no ne tolkova kolkoto storyline-na na shoyto kato cialo. *NO*, az imam niakolko broia na mangata(ili edna ot dvete versii...) i kolkoto i da ne iskam, triabva da priznaia che art-a e prosto strahoten i mnogo mi dopada.........vsicki geroi izglejdat prekrasno i podobreni, kakto i pokemonite......ako niakoi jelae bih mogla da skeniram niakolko stranici i da gi izpratia po e-mail za da vidite kakvo imam v predvit......

Otnosno deteto na cvetiata.......spomniam si che gledah niakolko episoda dokato vse oshte biah v Bulgaria......nishto osobeno, ama kato si anime fen i niama kakvo drygo da gledash, imam li izbor......?

"CANDY CANDY"!!!!!! Obojavam!!!!! To e klasika!!!!!! Ako ne se laja mangata e pisana i risyvana ot dvama coveka oshte prez 70-te............bi li bilo sigyrno da kaja che e edno ot nai-parvite animeta/manga.....?^_^ Cista drama.......edistvenite dve drygi animeta/manga sas podoben ybem za koito moga da se setia v momenta sa "Ruroni Kenshin" i "Fushigi Yuugi"............predvijdam che niakoi den fenove kato nas shte gi slagat tiah vav classics section-a sashto...zaedno s "Ayashi no Ceres" razbira se^_^...(mejdy drygoto, artbook-a na "Ayashi no Ceres" i strahoten!! Preporacvam go!!! az vece sam go razglejdala, no niamam pari da go kypia......help~_~; )

~Hel-chan



Тема Re: 4estno da si kajaнови [re: PrettyWhenYouCry]  
АвторTomoe (Нерегистриран)
Публикувано15.07.02 22:33



Hel-chan: Ti kade jiveesh sega?
Candy Candy mi e edno ot lyubimte animeta; spored men chovek moje i da ne haresva klasikite, no tryabva da gi uvajava, zashtoto ako tyah gi e nyamalo, nyamashe da gi ima i savremennite animeta, koito tolkova gi haresvat sega. E, az obache predpochitam starite animeta, namiram v tyah poveche stoinost.
Candy Candy savsem ne e sred parvite animeta (koito sa ot 50-te). Candy Candy e izlyazlo prez 1976 i e prodaljilo do 1979, v 115 epizoda. Produkt na TOEI Animation. Avtorkite sa dve jeni, makar che za men e po-skoro edna ot tyah. Istoriyata e bila parvonachalno publikuvana pod formata na knigi (po-tochno noveli) s avtorka Kyoko Mizuki, tya e izmislila tzyalata istoriya. Vposledstvie tya se sdrujava s Yumiko Igarashi, koyato risuva mangata - Yumiko NE promenya nishto po syujeta, tya samo dava grafichen obraz na geroite. Predi nyakolko godini dvete avtorki se skaraha, zashtoto Yumiko reshi da pravi nelegalen biznes s produkti s markata na Candy Candy i dori reshi da zavede delo sreshtu Kyoko za otnemane na neinite prava (Yumiko savsem poludya - stigna se dotam, che obyavi publichno Kyoko za murtva). Tova delo se protochi nyakolko godini, mina prez dosta sadebni instantzii, dokato nakraya Yumiko go zagubi i savsem zaslujeno, bih kazal (az ne ya haresvam i kato hudojnichka). Rezlutatut obashe beshe, che imashe sadebna zabrana za zakupuvane, prodavane i izluchvane na tova anime, taka che i nie ot Bulgaria ne mojahme da go izgledame za poveche ot 1 pat (e, az sam go gledal poveche, no ne po bulgarskite televizii). Sega uj vsichko e spokoino, no Yumiko pokvari tazi prekrasna klasika.
Ot TOEI naskoro predlojiha na Kyoko da prodalji Candy Candy (bez uchastieto na Yumiko) i tya se chudi dali da go napravi, no az se samnyavam. Prosto tova anime tryabva da zavurshi tam, kadeto e zavurshilo v 115-iya si epizod. Nyama nujda ot prodaljenie.



Тема Re: 4estno da si kajaнови [re: Tomoe]  
АвторPrettyWhenYouCry (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 00:41



wow, ne gi znaeh vsickite tia neshta. To mai dramata v animaciata se e prevarnala v ISTINSKA drama za sazdatelite si......kolko tajno, naistina.

um, az jiveia vav Florida v momenta. Po-shtastliva sam kato anime fen tyka che malkoooo po-lesno gi namiram neshtata koito mi triabvat...no pak a skapo.....x_x...........

!Hel-chan



Тема Re: 4estno da si kajaнови [re: PrettyWhenYouCry]  
АвторTomoe (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 02:11



Blaze ti. No chestno kazano, predpochitam da sam anime fen v Japan. V Amerika.... ne mi haresva. Tam anime fenovete nyakaksi ne sa istinski (ne se obijdai, ne govorya za teb), puk i mnogo neshta se tzenzurirat, da ne govorim, che amerikantzite neznayat kakvo da tzenyat.



Тема Re: 4estno da si kajaнови [re: Tomoe]  
АвторPrettyWhenYouCry (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 03:21



Sorry, ama ne si prav. Tyk v America e mnogo obarkano...hem anime e popularno, hem ne e. De da znam...no moliate MOLIATE nedei da kazvash che ne sa "istinski"!.....okei, kak da ti obiasnia....hmm......ako v BG ima po edin anime fen na vseki 1000km...v Japan ima po deset na vseki meter......v America e razlicno...tyk ima niakakav lyb balans koito ni darji zaedno(i.e. amerikanskite anime fenove)...v Orlando na primer vsiaka godina se darji taka narecenia "JACON"....connvention za anime/manga fenove.....OGROMNO e...........sabitieto se darji za niakolko dni v nai- hybavia(v istinskia smisal na dymata!) yniversitet i horaha se sabirat ot VSICKI kraishta na Florida, i shtatite kato cialo! Samo si predstavi! prodavat se redki i vece izvestni mangi i animeta, CDta ot Iaponia, artbooks, drehi, i kakvo li ne...darhat se cosplay konkyrsi s nagradi i konkyrsi za tezi s malko talant za risyvane...iade se sushi non stop....az tozi june shiah da hodia no roditelite mi v POSLEDNIA proklet moment reshiha che ne iskat da me zakar do Orlando s 5-te mi priateli(na koito triabvashe licno da saobshtia che ne mojem da otidem zashtoto roditelite mi sa hipokrati....>_<!!!)..tolkova biah razocarovana...takmo se biah prigotvila da otida preoblecena kato Tomoyo ot "Card Captor Sakura"!!......;_;

Drugata godina obace sas sigyrnost otivam!!! S roditelite mi ili BEZ!!>_< grrrr....i sas kamera i aparat...ne moga da docakam i e samo uli mesec!!!.........^_^;

~Hel-chan

P.S. malko se otvliakoh, no tova koeto iskah da kaja e che amerikanskite fenove sa sashto tolkova loyalni i "istinski"kolkoto vsicki ostanali po sveta...az znam ti kak se cyvstvash obace. samo zashtoto nie imame ogranicen(DOSTA oganicen) dostop do poveceto animeta i mangi si mislish che si po-goliam fen ot tiah..no dori i az sama,kogato doidoh tyk i vidiah vsicki neshta koito amerikanskite fenove praviat za da se doberat do dori i yjasno kopie na lubimo anime, ili manga...si promenih mnenieto po vaprosa vednaga....vsicki obicame anime i manga, niakoi ot nas sa po-lydi drygi po-ne..no lubovta ni kam izkystvoto e tova koeto ni pravo RAVNI...^_^



Тема Re: 4estno da si kajaнови [re: PrettyWhenYouCry]  
АвторTomoe (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 12:22



Vij sega, az vseki den komunikiram s amerikanski fenove nai-veche crez Grep* SailorMoon.org (i drugi forumi) i tryabva da ti kaja, che mnogo ryadko namiram obshta tema za razgovor s tyah. Kazvam 'tyah', zashtoto ne te vklyuchvam kam amerikanskite anime fenove (ti zashto se pripisvash kam tyah?). Te moje i da sa milioni, no ne sa kato drugite. Tova, koeto go kaza za konventite, sa go izmislili parvo evropeitzite i se pravi vav vsyaka normalna evropeiska darjava (bez Bulgaria, de), taka che amerikantzite ne zadminavat nikogo s konventite si. Tam e rabotata, che:
1. amerikanskite anime fenove sa dosta glupavi, spored men. Te naprimer nikoga ne gledat da vzemat edno anime nelegalno (ot Internet, ot fansub ili ot trade pomejdu si). Vseki den vav forumite na SM.org se oplakvat, che sabirali pari za edi si koe anime, ama to bilo mnogo skapo, ama te iskali da go gledat i prochie. Az im gledam seira i taka im se chudya. Ide mi da im kaja da si go nameryat tova anime bezplatno, no ako go napisha, shte me izklyuchat ot forumite (ima zabrana da se govori za tova). Vsichki evropeitzi namirat animetata si taka (nelegalno), mnogo sa malko tezi, koito gledat da si kupyat na DVD ili VHS v original sas super-skupa tzena. V tova otnoshenie amerikantzite postupvat mnogo nerazumno.
2. S amerikanskite fenove ne mojesh da govorish za drugo, osven za tova, koeto na tyah im haresva (i koeto te poznavat). Razgovorite gravitirat okolo nyakolko po-izvestni animeta kato SM, Card Captor Sakura, Gundam Wing, Vision of Escaflowne i nyakoi drugi. Dori i kogato imame tema na razgovor "Dub vs Sub", te pak si govoryat kak e pri tyah; az obyasnyavam kak stoyat neshtata tuk v Evropa i vaobshte v drugite strani, no te dori ne mi obrushtat vnimanie i prodaljavat da diskutirat tehnite si amerikanski problemi. Toest, te izobshto ne sa otvoreni kam drugite anime fenove po sveta
3. Da ne spomenavam za tzenzurata, che tazi tema ti e yasna...
Znam otlichno kak stoyat neshtata v evropeiskite strani i tryabva da ti kaja, che evropeiskite fenove prosto sa po-elitni ot amerikanskite (pone spored men). Tova ne go kazvam ot zavist, az sam gledal dosta animeta (skoro shte gledam i poveche), taka che ne zavijdam na nikogo. Prosto tova e pretzenkata mi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.