Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 27.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Киро е за трепане  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 15:26



Лъжливо овчарче.
Жалко, че има, които още му се вързват:



Но като гледам - и Хр. Ив. е същият евро-комсомолец.

Зорлем правят Копейкин да ми стане симпатичен.

Редактирано от goga на 15.06.22 15:43.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано15.06.22 16:09



В момента тече извънреден брифинг в МФ.
А. Василев говори за парите за пътищата и финансовата проверка в АПИ.
Предават го в реално време по bTV.
Гога, леко по леко нещата излизат наяве.
А споменатият от теб маргинал със странен прякор и вечно вперен поглед към сатрапията, даже ни го забелязвам, ни има смисъл да го комнтирам.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 16:52



Тук е клуб Македония, а не клуб "Пътища".
Факт ли е, че е лъгал за СМ?
Ти за вдигане на ветото ли си?
Какви далавери ставали в неговото правителство е съвсем друга тема. Той досега за гъби в гората ли е бил?



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано15.06.22 17:44



Дали ги е брал не знам, но какво направи по казуса СМ тази сутрин знам и ми стига.
Ето един много хубав анализ от преди малко на Илиян Василев:





Тема Гога,нови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано15.06.22 17:47



Мислам че Киро е доведен да го вдигне ветото (между останалато разбира се ) а не обратно.Това му е една от задачите и човека си работи. Друг вапрос е какво означава “вдигане на ветото“ в случаја, спорет мен, ништо.

Редактирано от SashetoBE на 15.06.22 17:49.



Тема Re: Гога,нови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано15.06.22 17:50



Саше, така работи по това вдигане, че вече му писна от спекулации по темата и го остави окончателно на парламента.
Но той от самото начало го говореше. Няма изненада за мен, но по темата го очерняха яко, а вие па ептен не знаете какво става и храните напразни надежди.



Тема Ама јасно,нови [re: kuduger965O6]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано15.06.22 18:10



но замисли си ти , какво ште правјат нашите медии ако не е тази емоцинална крлешка ? За какво ште говорат и с какво ште ни занимават ?
Макар да и колкова да е глуповат, и нашиа народ все повече почна да се сешта че за нашите животи (за нашето поколение) тези приказки за НАТО и ЕУ(разбери прогрес и пропсеритет) са фатаморгани. Ние ако успеем да предадем државата в едно парче, какава такава на следваштите поколениа , то добре.

Редактирано от SashetoBE на 15.06.22 18:11.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано15.06.22 18:21



е, накрая хем няма да го махне ветото, хем ще му падне правителството.
супер повод му се падна.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.06.22 19:21



Т. н. "Вето" е всъщност одобряване на преговорната рамка - условие да стартират преговорите. Киро може напук на решението на НС да подпише за тази преговорна рамка и дотук... Доц Вацев (когото хич не го харесват тук), е нарекъл нещата точно:

„Той ще свали ветото еднолично, с правото на любимец на когото трябва. След това ще стане генерален скандал. После българинът ще пие една студена вода, ще го напсува и ще забрави. А г-н Петков ще иде там, където му е по-интересно да живее с „трудовите си спестявания“





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.06.22 19:24



Е как бе Куманич, избрахте този за министър прецедател?

С повече еднолична власт от Президента, Вице Президента на САЩ и Говорителя (прецедателя) на Долната Камера (тримата на линия за президенството) взети заедно.

Че има и хора да го подкрепят и сега като почнах да гледам и по едно две български предавания (Референдум, Панорама, Лице в лице) гледам целата журналистическа гилдия е зад него.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.06.22 19:41



Е как бе Куманич, избрахте този за министър прецедател?

Ами аз не съм гласувал за него, че да го избирам. По принцип никога не гласувам за поредния спасител. Нито за царя, нито за Бойко, нито сега за харвардците.

Че има и хора да го подкрепят и сега като почнах да гледам и по едно две български предавания (Референдум, Панорама, Лице в лице) гледам целата журналистическа гилдия е зад него.

Еми прислугата ще го хвали. Щом работи със задължителни списъци кои политически анализатори да не се канят в телевизионните студия. Затова доц. Вацев или доц. Григор Сарийски ще ги видиш в разни подкастове и второстепенни медии.



Тема Re: Гога,нови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 19:47



И аз така мисля, Саше.
Че ходил в Киев не му го броя за индулгенция. Той е премиер на България и трябва да защитава българските интереси преди всичко. (Колко е бензинът и нафтата в момента, кудугере?)
Повечето му приказки и действия са пиар-пушилка, без реален резултат - като ареста на Б.Б., торбите с пари от магистралите и т.н. Но, че има склонност да лъже, вече го доказа.
Той е най-големият русофил,защото тотално дискредитира с неадекватността си прозападните позиции в Бг. Заради него русофилите партии в момента имат минимум една трета електорална подкрепа.
Но той е гнусен и като човек: сега не се държи мъжки, а окалва бившите си коалиционни дружки, особено е грозно това с Караджов. Ако Славун е лайно, Киро е дрисък на ента степен.

Редактирано от goga на 15.06.22 19:49.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 19:58



Това е някаква утеха. Макар след това да ни чакат тежки месеци.

На този му се каза 100 пъти: " Не се занимавай самосиндикално със СМ", но той е нагъл. Действа като тъп селяндур в офис на фирма за продажба на лактобактерии от кокичета -мисли, че с нахалство всичко се постига. Няма никакво джентълменство. Не им знам какви са им бакиите, но като си коалиция и имаш само 60 места, ще отстъпваш, за да има коалиция. А Киро е нарцис и нагъл - само той е най-хитрият.

Редактирано от goga на 15.06.22 19:59.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.06.22 20:18



Добре де, не си ти,

Ама 26% са гласували за човек, който открито е лансиран и под протекцията на Х. Мустава — чужд посланик.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.06.22 20:26



Ама 26% са гласували за човек, който открито е лансиран и под протекцията на Х. Мустава — чужд посланик.

Тогава не се знаеше за тази зависимост. (е наблюдателните го усещаха). За ПП се мислеше, повече че е проект на Радев като пропрезидентска партия. Оказа се, че не е така... А знаеш за българския манталитет винаги да се дава доверие в аванс на поредния Спасител. Следващият "Спасител" ще да е тандема Янев - Костадинов...



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.06.22 20:30



Е то 26% ама от 40% активност. Към 500-550к гласа събра някъде.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.06.22 20:49



Че аз в Америка знаех — знаеш ли как се попада в изказване на президента?
Посланника го подава.

И за посещението на НАП от Х. Мустафа при Спецов. А дали е проект на Херо или на САЩ администрацията, незнам. И как толкова бързо му придвижиха молбата за отказване от гражданството. Айде сега, само се предполагало ;)



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано15.06.22 20:49



предполагам бая се е стъписал. все пак е съвсем реален шансът да остане в историята като идиотът сготвен заради македонския въпрос /и то като формален претекст/ в рамките на само 6 месеца.
а тая пача весела чернева каква й е цялата тъпа игра, интересно.
имаше и друг момент - тошко разправял как киро го питал какво щели да правят с т.нар. езиков въпрос /там за т.нар. македонски език/ и какво нещо интелигентно можели да измъдрят по въпроса като възможен изход. значи тука наистина трябва да се направи нещо тънко тука - да се изкара тоя въпрос от европейския контекст и да се остави на двустранно ниво. разбира се с идеята да се даде на македонистката страна нещо, която тя да представи като успех, но от друга страна да се засилят и потвърдят всички други наши искания по останалите въпроси. за съжаление при простокирото и това отсъства и има отстъпления и по останалите пунктове.
а сега не само ще му го припишат това като пореден грях, а и ще се нагнети допълнително общественото мнение по въпроса и ще направи по-трудно бъдещото му използване като разменна монета.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.06.22 21:09



Че аз в Америка знаех — знаеш ли как се попада в изказване на президента?
Посланника го подава.


Ами точно тогава на мен ми светна червената лампичка. Дотогова му симпатизирах и го бранех във форума на "Дневник" въпреки лъжата му за двойното гражданство... Но пък сега - посланика се сменя? Дали е обичайната ротация или оценка за неудачния избор?



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 21:10



Имах нерви да изгледам целия запис на изслушването. Ми, част от уличаващите имейли са съвсем пресни - от края на май.
И в типичния му стил тъпият Киро се опита да излезе от положение, като скрототечно ПП гласуваха, че само парламентът може да решава за българската позиция.
Кофти впечатление ми напрви и Христо Иванов. Тоя въобще не е в час. Не си спомням кой беше направил добър портрет на това поколение "градски" политици: за тях само ЕС е ценност и панацея за всичко. Няма никакви тънкости, изключения, национални специфики. Затова приличат много на комунистите от 1946. Копейкин направи уместен паралел с историята. Противен ми е, но по този въпрос има повече акъл.

Редактирано от goga на 15.06.22 21:15.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.06.22 21:11



С такава скорост и без предварителен пост, явно е сгафила нещата.
Аз може и да не съм прав, но си имам мнение за качествата на Държавният Департамент. Така че, може и да съм пристрастен. Не ме приемай много насериозно. Може пък нарочно да се правят на идиоти на слушанията и СМС съобщенията за пред конгреса. Един вид заблуда на врага :)



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 21:15



Според мен Херо е тотален провал. И затова я сменят.
Имам кофти предчувствие, че идва истински ястреб.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: nikolayds]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.06.22 21:27



Само да допълня, ‘врага’ е американският народ, който има наглоста, чрез конгресмените, да питат богоизбраните дипломати ‘от кариерата’, “каква работа за две пари сте свършили”, “каква ни е ползата”, “защо въобще се месим тук и там”, “какви са тия разходи”, “какви са тези назначения”, “защо прикриваме този или онзи чуждестранен политик, бизнесмен”, “защо сте получавали пари като лобисти, преди после да сте назначени (или след като сте се махнали), за определена страна” …

Или любимото “как стигнахте до този извод, щото източника ви е доказано обичащ да послъгва”. И отговора е “от опит, четене между редовете, вие сте идиоти, злобари и путинисти”. Без изключение.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.06.22 21:56



Че ти вече не гласува ли за копейкин? Какво значение има, че тепърва и зорлем ще ти става симпатичен.

***
Слава Україні!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 22:04



Не, но пред Киро изглежда интелектуален колос.
Ако Копейкин не беше толкова про-Путин, бих гласувал с две ръце като по-малко зло.

Лично за мен проблемът на Копейкин е, че е отявлен и краен русофил. Нещо като нов Волен. Ако беше нито русофил, нито американофил и не подлагаше на съмнение европейската посока на БГ, щях да се замисля да му дам глас като противотежест на останалите, които хептен не ме привличат. И по принцип партията на Копейкин няма ресурс и потенциал да управлява успешно.

Редактирано от goga на 15.06.22 22:12.



Тема бих гласувалнови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 22:20



за модерно дясна консервативна градска десница. Нещо като дясното крило на СДС преди 1996 г. Нещо като ДБ, но с респект към цар Борис Трети, а не към ЛГБТ.
ДБ ме изгубиха в момента, в който видях позицията им по националния въпрос. И тук го писах още преди 2 години и във фейсбук се опитах добронамерено да го обясня на Дайнов. Грешка е позицията им за СМ. Грешка е буквалното копиране и нагаждане спрямо Брюксел и Вашингтон.
Видях, че особено след протестите ДБ се смятат за безалтернативни, че всичко им е ясно. Казах си "тези не са моите хора". Моите хора още ги чакам.



Редактирано от goga на 15.06.22 22:22.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.06.22 22:20



Дали пък никога не си го слушал в парламента и по телевизии, не си посещавал Фейса му. За какво "по-малко зло" може да се говори изобщо, след като реториката му е абсолютно фашистка и той отдавна трябваше да е в затвора? Бий си два шамара пред огледалото, освести се, стъпи на земята!

***
Слава Україні!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 22:26



Чакай сега. Той единствен се осмели да говори за Мизия, Тракия, Добруджа и Македония в парламента. Той обикаля Егейска Македония и пуска някакви негови си интерпретации, но по теми, които за другите политици, не съществуват.
Позицията му за анти задължителната ваксинация и охлабване на мерките беше правилна. Киро охлаби, като видя, че има улична съпротива.

Всичко останало русифилистично при Костадин ми е противно.

Пък това кой бил "фашист" и кой не - е доста в деветосептемврийски стил някак.



Редактирано от goga на 15.06.22 22:26.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.06.22 22:34



Аз подобно на Аматьора мисля, че умът на Копейкин се проявява в това, да усети кое ще се хареса на електората, неговия си, но нещата, които говори, не са умни сами по себе си, а не са и реалистични голяма част.
Може тук-там да е казал нещо вярно, то всеки има съвпадения.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 15.06.22 22:37.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.06.22 22:38



Не съм казал, че е "умен", а , че разбира по-добре някои теми от харврадските академични колоси. Някои, не всички. Мисля, че икономически Копекин нищо не отбира и ще е пълен провал. Но е с висше образование по история и има дар-слово да говори пред публика. Освен това е много упорит. Това са плюсове в политиката. Но, за съжаление, с това свършват плюсовете му. Всъщност е доста тесногръд и ура-патриотарски настроен.
Неговите познания по българска история, умението да говори просто и, ако не беше русофилистик и евтин популист, а умен, национално мислещ модерен политик - щеше да е друго.

Редактирано от goga на 15.06.22 22:40.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано15.06.22 22:41



Айде преди да изтриеш и това, да кажа, че този път съм съгласен с тебе. Простокиро уби всякакви лежерни градски десняци, навря ги у кучия гъз. И не само, ами утрои копейкиновци и яневци. Имало е сделка Мустафа- Радев: ние (Козяк) ти помагаме да те изберат втори път, но тука имаме едно момчетии, дай им път в политиката. От което кура ми янко за България. Бруталното е, че елементарни пазарлъци не са предприети (Шенген, земеделски субсидии) срещу вдигане на ветото, това Баце нямаше да го пропусне. Сега махаме ПППП, както и чалгарите. Кой ще намаже, ясно е. И да си кажа, че така и трябва да стане. България не може да я взимат вечно за мезе в Берлин, Вашингтон и Париж! Да си е,ат м@йката!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.06.22 23:01



Защо да е в затвора, заради различно мислене ли?



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.06.22 23:05



Ако не е Вацев - ще е Но?я н Чуков, ако не - ще е Иво Христов.... Червенотиквеничковчета...



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.06.22 23:18



...щеше да е друго...
Ама за другото не му дават кинти...



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.06.22 23:24



Не, заради съвсем конкретни точки и алинеи и параграфи от НК, които ти би трябвало да знаеш.

***
Слава Україні!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.06.22 23:33



За хулиганство става, за друго не се сещам.



Тема Re: Гога,нови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано15.06.22 23:38



Нали за това ти пуснах линка.
Не ги забелязвах до посещението им в Киев, даже ме дразниха с шикалкавенето на оръжието за Украйна.
То и после с тази витиевата формулировка не се почуствах удовлетворен, освен успокоението, че барем чрез посредни държави, все пак наше оръжие отива в украински ръце.
За РСМ ... чини ми се че на всеки индивид, ако не във вселената, то поне на планетата Земя може да бъде предявено обвинение за нещо ненаправено, предстоящо!
Това е чувствителна тема за много българи и именно за това се залага на нея! Търси се емоционално въздействие - "вижте ги, предатели на националните интереси". Бе кой се връзва на врели некипели... то навързани в кражбите като свински черва в държавните поръчки до една в "примери" и "възпитание" на цяло едно поколение в гешефтарство, тарикатлък, мафиотщина. Само чалгата да беше!
Нема "Магнитски", нема прокуратура, нема КПКОНПИ... разбира се ич да го нема и булдока Рашков!
Тоя последния никак не ми е симпатичен, както разбира се и БСП-то и никога не ми е била, но се хващам от неколцина дни да ги харесвам все повече и повече и Нинова и Свиленски, че и тоя полицай Б. Рашков...



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.06.22 23:50



Един момент, за Мизия, Тракия и Македония всеки закъсал политик може да говори. Ти какво разбираш под Македония? Територия, която исторически принадлежи на България (както Малорусия към Русия) или обезбългарения Фиром, с който нямаме нищо общо и "вето до дупка"? Можеш ли да си формулираш индивидуалния национален интерес, свързан със сънародниците на Сашето?
Фашизъм е термин, който съвсем спокойно може да употребява днес за ксенофоби като копейкин. Нямам предвид никакви руско-съветски интерпретации.

***
Слава Україні!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.06.22 23:56



Не е фашизъм това неговото, просто краен популизъм, съчетан с природен нюх.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано16.06.22 00:02



Мисля че е оперативна самостоятелност на ниво посолство в случая. Херо дойде за да разблокира ветото и да побутне някои по-дребни неща. Това е имала под ръка, това е пробутала. Беше очевидна сделка с Радев. Останалото, споменаването от Байдън, се прави с имейл до съответния п.р., стандартна процедура, по утвърдени канали. Киро като ви беше на гости, не се видя с никой, което показва че не е директна разработка на Департамента.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.06.22 00:37



Иска ми се да си прав... ама ме гложди съмнението, че просто сгази лука, а и лъсна колко е кадърен и затова ги посрещнаха (ако може да се говори за посрещане) на ниво селска бакалия -> т.е. и ти да идеш и теб така че те срещнат.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: NAVYBG]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано16.06.22 10:22



Както ген. Атанас Атанасов каза преди няколко дни, "кой, каквото и да ви говори, става въпрос за пари":



Толкова по въпроса за "казуса РСМ" и използването му от гологлавите кратуни, за бутане на правителството.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.06.22 12:01



И някой си Александър Детев:

Българското вето е руска хибридна операция, провеждана чрез България



Няма да я чета статията (подозирам как този приглася на Женята). Отивам направо на коментарите



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.06.22 13:13



Ясно е, че коалицията се развали не заради СМ, но издънките и откровените лъжи на Киро по темата бяха удобен повод да му го набият здраво. Много ясно, че СМ не е най-важната тема, много по-важна е инфлацията, цената на горивата, доходите и т.н. Но и по тези теми правителството видимо не се справя блестящо. Може би затова Славун реши да бяга, макар, че този ход го унищожи съвсем, а не го спаси.
Въобще - взаимно се убиха с кирливите ризи, които си изкараха. Щото ако ИТН са мафията, защо си управлявал с тях



Редактирано от goga на 16.06.22 13:14.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано16.06.22 15:30



Това разбъркване на кошерите да е барем за добро! Да си помислят следващите след тях, как ще управляват...



Тема Re: Явор Дачков:нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.06.22 15:31



Най-добре за България е Петков да пусне Македония и да си ходи





Тема Горивата, Мунчо, гориватанови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.06.22 10:58



Необоснованият драстичен скок на горивата е истинското мерило колко струва управлението на Киро,а не пиарските му слогани.



Тема Re: Горивата, Мунчо, гориватанови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано19.06.22 13:08



Кироленчето си свърши работата, приятелю. Даваме коридор на РСМ за преговори по френските условия, Киро пада на вота, идва ново реформаторско правителство с друг премиер. С подкрепата и на ГЕРБ. В името на националното спасение.



Тема Re: Киро в навечерието на гей-параданови [re: goga]  
Автор el_sofia (ентусиаст)
Публикувано19.06.22 17:57



Най-важното е, че в навечерието на гей-парада Киро каза (виж заглавието):







Тема Киро да го дунови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.06.22 19:17



ха :)



Тема Re: Киро да го дунови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано22.06.22 19:21



"падаме" - ок
наред - "приемаме"

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Киро да го дунови [re: goga]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано22.06.22 19:27



сега на кого ще духа народа. Копейкин, Мустафа Рубльов, Боко....?!



Тема Re: Киро да го дунови [re: o_megas]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано22.06.22 20:59



вие, пепеболшевиците хептен сте се филмирали.
Спокойно бе, това е демокрацията! Спечелете си, управлявайте си както си искате! Кодекс както поискахте, електронно гласуване както поискахте (безконтролно), медии каквито поискахте (на практика всички, да не говорим за бТВ, Нова и Дарик) и пак не ви стига.
Имаше един лаф - дай х.й, дай п.тка, а сега ме нАучи и да е.а.., е, не става



Тема Re: Киро да го дунови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано22.06.22 21:05



между другото след проваленото /отложеното/ заседание на комисията по външна политика днес, турците са внесли предложение за решение на НС по въпроса за ветото. т.е. май ново заседане на тая комисия става безпредметно и решението ще се разисква директно в пленарна зала.
и още нещо ми хрумна сега - в рамката където се говори за договора и "протокола", всъщност се споменават "bilateral protocols" - т.е. протоколи в множествено число. тъй като сегашния "протокол" е всъщност проекто-протоколът от несъстоялото се междуправителствено заседание с македонистите /според договора за добросъседство/, дали рамката всъщност не говори и за всички бъдещи протоколи от последващите такива заседания.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Все катилинови [re: o_megas]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.06.22 22:02



но Киро определено не става.



Тема Просто е кефещонови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 00:43



Я.Д.

Нещо малко за политиката през културата. Сашо Морфов, Явор Гърдев и Диана Добрева ще бъдат основните режисьори на Народния театър. Морфов беше изгонен оттам в последните години, а сега е главен режисьор на трупата и с Гърдев и Добрева формират режисьорска колегия в театъра. Това става по покана на новоизбрания директор Васил Василев. Васил беше зам.-министър на културата в кабинета на Пламен Орешарски, а в последните години успешен директор на Плевенския театър. Той беше и най-добрата кандидатура за директор, спечели конкурс, а министъра в оставка от "Промяната" Атанасов отказа да му подпише договора в нарушение на закона и го направи след публичен скандал. От две седмици пиар на Народния театър е Велислава Кръстева, която също беше зам.-министър на културата при Орешарски и от 15 години е пиар на ДПС. Тя е професионална виолончелистка, както и политолог. Преди седмица двамата с Васил Василев направиха една от най-успешните акции за продажба на билети в историята на театъра. Пред касите се извиха опашки от млади хора, които чакаха по четири часа до един през нощта, за да си купят билет. Нещо подобно се наблюдава и в БНТ. По времето на Кошлуков бяха отпушени сесиите за финансиране на кино, всяка седмица има документални филми за бележити български фигури, добри публицистични и културни предавания, качествено световно и българско кино и новини (не реалити или криминална хроника). Нещо, което умните и красивите не правят когато вземат властта, която толкова искат по жълтите павета, а после се чудят, защо все сами я изтърват и в самозащита обвиняват Митрофанова, ДС, ГЕРБ. БСП вече не:) Истинската алтернатива идва когато я правиш, а не когато въртиш изтъркани клишета на площада в продължение на 30 години като настъпваш все една и съща мотика.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.06.22 10:50



Някой си Искрен Вълчев:

Животът е странно нещо. По темата „Северна Македония“ са произведени милиарди думи без да е обговорен един важен аспект. Или поне е казвано малко. Става дума за това, че приемането на държавата в ЕС отговаря изцяло на ценностите на българския патриотизъм. И то точно на оня – дълбинния, патриотарския, изконния, в който хайдуци бучат наденица и „си вземаме обратно Македон’ята“. Както добре е известно, той най-много не ще да пусне съседите в ЕС.

Най-напред следва да се уточни дебело, че „братята“ ни оттатък границата вършат отвратителни неща. Измислят си нова история, крадат личности, потъпкват права, философията на държавата им се изгражда върху антибългаризъм.

Всичко това е вярно, обаче вярно е и друго – вулкан не можеш да спреш, подмладяване на може да осъществиш, да се прераждаш също не може - в живота си има обективни реалности. Такава обективна реалност е, че нации и държави се формират чрез исторически манипулации, фабрикуване на герои, идеали, в противовес на друг народ, най-често народът майка. Просто едни хора желаят да са отделна държава и изграждат свое самосъзнание – обличайки всичко това с нужните ценности, служейки си със съответните инструменти. Да споменаваме ли поизмислените от нас българите романтики в историята ни? Тоест вършеното от македонците не е хубаво, но е най-обичаен естествен процес.

Да му се противиш е все едно да пресушаваш река с кофа – неефективно и безобразно глупаво.

Всичко това е факт, независимо дали ни се харесва или го изричаме на глас. Съзнава от всеки човек, който в училище е получавал над 3 по история, литература и география.

На второ място следва да се признае, че огромното мнозинство македонци не се чувстват българи. Мнозина признават българския си произход, но това не значи, че са с българско самосъзнание. Напротив – имат македонско, искат да бъде такова. И е нормално.





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.06.22 11:01



"Мнозина признават българския си произход..."
Ей тва ако беше вярно... одма отивам на протест да кажа на Киро да ги пуска.


"Мнозина" значи повече от двайсет и осем или там някъде бройки общо в държавата, разбира се.

Тва за тройката по история и литература не го разбрах. Който е имал над три, знае, че е нормално, че е ни повече, ни по-малко "най-обичаен естествен процес" да се изливат с десетки години огромни кофи с помия по нас? Сирьозно? Всички(?!) правят така - утвърждавайки себе си, изливат пропорционално същите кофи по някого?! Ми шмъ извинява авторът, ама глупости. Романтики се нагласят, помия по малко или малко повечко се лее навсякъде, разбира се, но такава - надали.
Иначе да, нормално е и е естествено като умишлено взета НЕ от тях първоначално предпазна мярка да забравят откъде са, да не вземат да се усетят, че може да имат нещо общо с българите, да придобият отвращение към мисълта за нещо българско, това да. Нормална и естествена е такава мярка при такава цел, да.
Добре, че бях зле по история и литература.

----

. Не се копира. Оная простотия "Ганьо уби създателя си УЖ по погрешка" в моите очи почти се родее с гениалното, нали, "земята на убитите поети". Знам, знам, че някакви големи таланти са написали едното и нарисували другото ("Бай Ганьо, ти ли я стори, нейсе, запуши я") - простотия е, от типичните български самоомерзяващи. Но в случая не това е важното, ами исках да цитирам, че Ганьо отричал "правото на съседите ни на държава, на история, на език и даже на своя музика". Ганьо - това сме ние вкупом, България, ако не знаете.


Добре, бе, хора, нормално и естествено ли е тук да ни обработват, самите наши изтъкнати "умове" да ни обработват какви сме лоши Ганьовци, а там техните да продължават да ги надъхват срещу нас?

Редактирано от MupaM на 23.06.22 11:13.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 11:35



Е, и?
Тоя откри топлата вода.



Тема Европейският комисарнови [re: goga]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано23.06.22 12:44



Европейският комисар по разширяването Оливер Вархеи написа в Twitter в навечерието на срещата на върха ЕС – Западни Балкани, че е настанал моментът за вземане на отговорни решения и подчерта, че Западните Балкани трябва да бъдат част от блока.

ЕС приема на сериозно всички български опасения и те вече са част от процеса на преговори. Сега е моментът за отговорни решения. Западните Балкани трябва да бъдат част от Европейския съюз. Заедно ще бъдем по-силни“, заяви комисарят.



Тема Re: Европейският комисарнови [re: o_megas]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 12:50



Ще е голям майтап като ги пуснем и като се окаже, че татко ще им купи колело, ама друг път. Това евробюрократско лицемерие е просто брутално.





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.06.22 12:53



Е, и?
Тоя откри топлата вода.


Това е увода. Нататък го кара по сороски. Виж коментарите...



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.06.22 13:07



Те па едни коментари - по-глупави от статията, извинявам се за грубото изказване. Статията поне казва нещо смислено, макар и категорично да не сме съгласни с него, аз поне. Коментарите бяха само щуротии. Може да съм пропуснала някой и друг смислен, но като цяло...

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 23.06.22 13:07.



Тема Re: Европейският комисарнови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.06.22 13:20



Гога, важното е да ги пуснем сега при тези условия, а бъди сигурен, че те ще откажат със сигурност, под предтекста, че няма равно третиране, лошата Европа, блудницата вавилонска и така нататък. Но поне вече няма да ни сочат нас с пръст, а тях. А това е важно.



Тема Re: Европейският комисарнови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.06.22 13:23



Айде да видим дали няма да ни сочат нас с пръст.
Дано си прав, де, ама мисля, че в соченето ни с пръст се набра доста инерция от всички посоки.

Колкото до самото предложение, неконкретно ми се вижда, но аз си признавам, че изобщо не съм наясно с механизмите и етапите при преговорите и изобщо с особеностите на ЕС. Да го приемаме и да се свършва, аман вече.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Европейският комисарнови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.06.22 13:28



Аз също не съм специалист, вярвам на експертите по въпроса, които казват, че предложението напълно се покрива всички ЕС изисквания, правим напълно преглъщаеми отстъпки, което далеч не е така за СРМ. Т.е. изпълнението на договора от страна на РСМ е нещо напълно неприемливо





Тема Re: Киро да го дунови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.06.22 14:34





ето го вече подписания първи протокол /сегашния още неподписан протокол е всъщност втория такъв/.
дали в рамката, като се говори за протоколи в множествено число се говори и за този първия от 2019. в който уж имало за вморо и Делчев?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Европейският комисарнови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 14:46



Все чакаме някой друг да ни свърши работата. И така няма са дочакаме. Но това е друга тема.
Всичко важно за нас в това предложение се върти около двустранния протокол. Защо си мислим, че той ще по-плодотворен от очевидно яловия договор от 2017? За да стане факт този протокол, трябва да бъде одобрен от Скопие. Е, това ми е трудно да си го представя.

А не ви ли идва наум друго: че веднъж налапаме ли въдицата, ще трябва да сме готови за още отстъпки. Северняците ще се запънат и от ЕК ще ни кажат: "най-важното условие с българите в конституцията го имате, стига с тази история".



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 14:53



Еди Рама: ЕУ е импотентна, а бугарското вето е „срам“





Тема Re: Европейският комисарнови [re: DannyDeVito]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано23.06.22 15:28



Точно така, това е смисъла. Да спрат да ни сочат с пръст в ЕС. И да не ни се мотатят северджаните по краката.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.06.22 15:57



Ми да си седи в Албания тогава, къде е тръгнал.



Тема Re: Киро да го дунови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.06.22 19:52



правилно съм разбрал за "протоколите" - действително става дума и за първия /вече подписан/ протокол, за сегашния /все още неподписан/ и за бъдещите протоколи от междуправителствените заседания /по чл. 12 от договора, ако съм чул правилно/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.06.22 19:53



тоя балкански шут, къде се бута и той.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.06.22 18:44



Американския шпион, гони руските шпиони





България гони 70 руски дипломати



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.06.22 20:06



Киро е...а майката на Корнелия. И на себе си :)



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.06.22 20:09



Много искам ПП да направят коалиция с ДБ, за да се види колко гласа ще изкарат. Но мисля че Киро е прекалено голям нарцис, за да дели листи с ДБ. Да видим доколко ще ги натисне Големия брат.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.06.22 20:47



С ГЕРБ ще правят правителство. Иначе, няма логика да подлага такава динена кора на Корнелия в самия край на управлението им. Той въобще не я уведомил


Шоуто е пълно.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.06.22 20:59



Мисля че в момента системата е Халифакс-всеки срещу всеки. Евроатлантици, срещу русофили, ПП срещу ДБ в делба за гласове, всички срещу ГЕРБ, всички срещу Възражадане, всички срещу ДПС, БСП срещу Радев, ИТН срещу Киро. Няма да излезем скоро от тази центрофуга.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано28.06.22 21:10



Пак позна моят любимец проф. Иво Христов:

Има мощен западен натиск за проатлантическа и антируска коалиция





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.06.22 21:20



Ммм, тва и да успеят да го сглобят, ще се разпадне за 6 месеца, като сегашните. Киро&Асен и Бойко са алчни до полуда, трудно ще разделят баницата. Чакат ни много тежки времена.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано28.06.22 21:51



Киро&Асен и Бойко са алчни до полуда, трудно ще разделят баницата. Чакат ни много тежки времена.


Трудно ще да е... Аз лично се замислям дали да не си дам гласа на К. Костадинов. Пресявям, пресявам... и не виждам изход (а винаги съм подозрителен към "нови" спасители)



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.06.22 22:06



Сега осмислям ситуацията. Тук го няма Гешев, няма обвинения, няма задържани. Просто Киро на своя глава. Тоя на истина вярва че Митрофанова го е свалила и си отмъщава. Изключително инфантилно поведение.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.06.22 22:24



С него - бъди сигурен - ни чака много глад

, ако вотът ти не е просто напук, а с идеята К.К. да управлява. Бъкел не разбира от икономика и финанси.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.06.22 22:48



Да бъдем реалисти - няма кой.
Всички тези въздухарски приказки за борба с кюлчетата, мафията и прочие доведоха просто до това пътищата не просто да са некачествено направени, а направо разорани от липса на поддръжка, нафтата да е вече 3,99 лв (по-качествената) и т.н.

ГЕРБ са кофти, но поне имаше някакъв ред, сега е пълен колапс. Щом за половин година сегашните и още половин година Рашков преди това - не събраха годни доказателства за нещо съществено - от този храст заек няма да излезе. Убеден съм, че герб са крали, но тези точно няма никога да ги хванат.

Може би ще е най-малко зло да ни управлява гнусният шугър фейс, герб и ДБ. Всичко друго ще е ва банк и пак много популизъм, но без реални лостове за промяна към по-добро.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано28.06.22 23:23



Ако Боко се оттегли, това ще е единствената добра и здрава комбинация със заявка за изкарване на пълен мандат.
Бетониран евроатлантизъм и възможност за излизане от икономическите неволи.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.06.22 23:25



Аз не бих се ангажирал с прогнози. Свалил съм доверието си от всички


Много ме кефи вица: белите нападнали и превзели горичката, червените контратакували и си я върнали, после отново белите и т.н. Накрая дошъл горския и ги изгонил
Който и да направи правителство, ще е за кратко. Този път може да не е за 6м., а за година, но не повече. Настоящите партии са пълен провал и която и да е от тях заедно и поотделно нямат капацитет да преведат държавата през тези времена. А се задава още по-тежко. Всички бият камбаната за предстояща рецесия в ЕС. Какво чудо ще произлезе от това-обикновено е някакъв Франкенщайн.

Редактирано от komitaO3 на 28.06.22 23:27.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано28.06.22 23:31



Да ти помогна малко в осмислянето. При положение, че в България има въведени санкции срещу русия, заради "специалната операция", да тръгваш да събираш благотворителни пари за "специалната операция", е ... не намирам подходящи думи, и не знам защо ти е притрябвал гешев в случая. За тебе със сигурност това е ок. Както не ти беше ок, когато френският посланик, и голям приятел на България, говореше за корупция и "гнили ябълки". Въпрос на морал, не на логика. Разбирам гледната ти точка.

***
Слава Україні!


Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.06.22 23:38



Ама малко им е, да се обесят направо на летището


Гледам, сводки си водиш кой какво и кога е казал. Да не са те зачислили към ДС-то на ДСБ-то

Редактирано от komitaO3 на 28.06.22 23:39.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано29.06.22 09:33



Събирайте дъждовна вода, инвестирайте в слънчеви батерии и водни контейнери, карайте велосипеди.Аз от глад няма да умра, имам си градина, да му мислят консуматорите ;)



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.06.22 14:39



Мда, както и се очакваше:



Прокуратурата е научила от медиите за решението България да изгони 70 руски дипломати. "В прокуратурата не е получавана информация от службите за тяхна нерегламентирана дейност на територията на страната", обясни пред "Дневник" говорителят на главния прокурор Сийка Милева.



Тема Re: Корнелия го тури на Киронови [re: goga]  
Автор el_sofia (ентусиаст)
Публикувано29.06.22 16:54







Тема Re: Корнелия го тури на Киронови [re: el_sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.06.22 16:56



Външният министър Теодора Генчовска не е подписала нотата, която беше връчена на руския посланик Митрофанова за изгонването на 70 руски дипломати до 3 юли,съобщи Епицентър. бг.

Нотата е подписана от нейната заместничка Ирена Димитрова, която няма право на това, и пак от нея е връчена на Митрофанова. Единствено външният министър може да узакони такъв документ с подписа си. Т.е. няма „решение на българската страна“, за което е била уведомена Митрофанова, има фалшификат.
----
Леле, ами ако е наистина така? Генчовска е в Мадрид и вероятно в момента е като гръмната...



Тема Re: Корнелия го тури на Киронови [re: cumanich126454]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано29.06.22 17:05



Дето се вика - сами си го докарахме на главата това чудо. Орел, рак и щука е мнооого меко казано.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано29.06.22 17:07



Абе имаме си един прекрасен талант за диктатор начело на държавата. Ненагледен.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано29.06.22 17:39



Киро е толкова самовлюбен, че сам си го вкара отзад.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.06.22 17:48



Ей тук бих вкарал армия, жандармерия и квот се сетиш, а не да гоня готвачи и шофьори. А кат се сетя че някои щурмуваха с гумена лодка Сарая, предвидливо подминавайки големия обект. Евтини на брашното, скъпи на триците.

Схемата на руския милиарден грабеж на Лукойл е проста: рафинерията си доставя цялата й нужна суровина само през офшорката си Литаско, по документи уж през пристанище Аугуста в Сицилия, като цената към рафинерията се завишава, все едно че суровината се внася оттам. А както е широко известно, Лукойл доставя нефта си от Новоросийск през недостъпното за българските власти пристанище, фактически руски анклав - " Росенец".
Обратно - над 50 % от готовите горива се изнасят само по документи (тоест, не и физически!), през същата офшорка, като им се занижава цената до офшорката, а тя продава на пазарни цени.
Така тук изкуствено се получава счетоводна загуба, а в офшорката огромна печалба, която се пренася в Русия, освободена от данъци.
По описания механизъм Лукойл скрито преразпределя печалба. А това според чл. 15 от Закона за корпоративното подоходно облагане е наказуемо деяние:
"Когато свързани лица осъществяват търговските и финансовите си взаимоотношения при условия, които оказват влияние върху размера на данъчната основа, отличаващи се от условията между несвързани лица, данъчната основа се определя и се облага с данък при условията, които биха възникнали за несвързани лица".
Чл. 267 от същия закон пък гласи:
"Данъчно задължено лице, което извърши скрито разпределение на печалба, се наказва с имуществена санкция в размер 20 на сто от сумата, представляваща скрито разпределение на печалба".
Всеки друг щеше да попадне под ударите на тези два члена. Въпросът е защо Лукойл минава между капките. И защо на всичко отгоре напълно ненужно му дадоха година и половина "да пренастрои производството си така, че да може без екологични щети за Бургас да може да преработва и неруски петрол".
К.Манолов




Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано29.06.22 18:22



Точно!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.06.22 18:33



Схемата на руския милиарден грабеж на Лукойл е проста: рафинерията си доставя цялата й нужна суровина само през офшорката си Литаско, по документи уж през пристанище Аугуста в Сицилия, като цената към рафинерията се завишава, все едно че суровината се внася оттам. А както е широко известно, Лукойл доставя нефта си от Новоросийск през недостъпното за българските власти пристанище

Ами така работи капитализма. Всеки гражданин и всяка фирма искат да плащат по-ниски данъци. И имат право да избират къде да плащат данъците си. Така например Ейпъл плаща данъците си в Ирландия. Но да се нарече "грабеж" едно нещо което се нарича "трансферно ценообразуване" е твърде силна дума. Когато крайната цена на горивата е пазарна, какво значение има дали петрола е руски, арменски или е краден? А Лукойл са избрали да плащат корпоративен данък в Швейцария просто защото там (колкото и да ни е чудно) до 2020 г. беше по-нисък от корпоративния данък в България. Но тогава нещо се случи в Швейцария (май са вдигнали ставката на данъка) и сега Лукойл ще работи на ишлиме и ще плаща корпоративен данък в България:



Иначе едно мнение:

Конкретно в случая с "Лукойл Нефтохим" - дори и рафинерията да купува на по-ниски цени руски нефт, тя пак няма защо да продава рафинираните си горива на по-ниски цени в България, след като може да ги продаде на по-високите пазарни цени - и в България, и в чужбина. Как не се разбира това? А дори и да обяви по-ниски цени на едро в България (което няма защо да прави), разликата ще остане в търговците на едро (които ще продават на дребно на по-високите пазарни цени) и няма да стигне до крайния потребител.





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.06.22 18:57



Тъй де, така работи капитализма, затова завода трябва да е държавен.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.06.22 19:28



ъй де, така работи капитализма, затова завода трябва да е държавен.

А пари за национализация откъде? Един пренебрегван икономист (мой любец) доц. Григор Сарийски твърди, че е направена голяма грешка с ликвидирането на още незаработилата Държавната петролна компания.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано29.06.22 19:31



Експроприация !





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.06.22 19:58



На Газпром как му национализираха собственост в осганалата част на ЕС...



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.06.22 20:45



На Газпром как му национализираха собственост в останалата част на ЕС...


Нищо не са национализирали. Ползват някакви други механизми (временно управление, попечителство)

„За да гарантира сигурността на доставките, федералното правителство удължава и засилва попечителството над „Газпром Германия", написа в сряда в Twitter Щефен Хебестрит. "Освен това на компанията се предоставя заем от KfW (б.а. – държавната инвестиционна банка). Това я предпазва от несъстоятелност и обезпечава важните ѝ бизнес операции".





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.06.22 20:50



Чудесно, ще сме първи





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.06.22 21:03



Ама национализацията означава заплащане на някаква справедлива цена. (затова поставих въпроса за парите) А Гогата говори за експроприация (демек крадем си го)



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.06.22 21:11



Ами нали са вражеска държава и влошаваме отношения, поне да знаем какво печелим от това. Кво ме топли, че гонят дипломати. Нищо, единствените пострадали са семействата им, които са се установили в България. Идеята е, като късаш с някой, да вземеш нещо за себе си. Иначе късаш, пък той ти смуче свръхпечалба. Перверзия.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: DannyDeVito]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано29.06.22 22:54



Дани, поредни внушения братле!
ПП не е Киро, нито обратното е вярно.
В този смисъл нямат нищо общо с ГЕРБ и ББ.
А струва ми се преди време сгреших, като се усъмних в лидерските качества на КП.
Има ги и в крайна сметка ги прояви в нужния момент...

Редактирано от kuduger965O6 на 29.06.22 22:57.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано29.06.22 22:57



"като късаш с някой, да вземеш нещо за себе си."
+100

Да са ни честити и новите съюзници Швеция и Финландия.





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.06.22 06:37



Това е грубо погазване на Конституцията, за което ще се носи персонална отговорност, категоричен е проф. Киров, който насятоява главният прокурор Иван Гешев да влезе в своите правомощия.

"Премиерът в оставка Кирил Петков трябва да бъде поставен под запрещение. Спешно трябва да бъде задържан!"

Това заяви пред Епицентър. бг конституционалистът проф. Пламен Киров във връзка с едноличното решение на министър-председателя в оставка Кирил Петков да изгони от България 70 руски дипломати.

За това действие на Петков няма решение на Министерския съвет, няма решение и на Коалиционния съвет, подчертава юристът.

Проф. Киров обръща специално внимание на факта, че решението е взето в отсъствие на външния министър Теодора Генчовска, която в момента е с президента в Мадрид на срещата на НАТО. За решението не е била уведоме и вицепремиерът Корнелия Нинова.
----
Това педалче наистина е за трепане. И малко ще му е.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано30.06.22 09:36



Входната врата на Балканите за руските интереси е затворена.
Апологетите на същите тези интереси ще надават вой, ще искат линч, ще крещят до безобразие в името на... "всьо и вся".
Никое българско правителство нямаше нито топки, нито желание, нито каквито и да било качества да прекърши руското влияние в България.
А някои хора се раждат с качества или поне едно особено силно и важно такова, което в даден житейски и съдбовен момент излиза на яве.
Такива хора често падат жертва на обстоятелствата, но по-важното е онова, което са свършили, когато е трябвало и са имали възможност.
С това ще ги помни историята, независимо от тяхната по-нататъшна съдба.
С тази постъпка на премиера в оставка, Сърбия и други балкански проксита на Русия, стават все по дълбоко изолирани.
Света изживява кризисни, но много важни моменти от своето развитие.
Ще минат години и ще си спомняме за цивилизационния избор и борбата с неоварваризма и тогава смелите водачи, онези, които без колебание се изправиха в защита либералните евроатлантически ценности, ще ни изглеждат като титани на своето време. И когато между тях има и българин, гордостта и самочувствието в България ще бъде на друго ниво.
Нищо по-хубаво от това, защото подобни примери, които за жалост след 1944г. бяха кът в България, могат да бъдат онази притегателна сила за македонците, за която само шепа българи оттатък Осогово днес говорят!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.06.22 11:29



Такива хора често падат жертва на обстоятелствата, но по-важното е онова, което са свършили, когато е трябвало и са имали възможност.
С това ще ги помни историята, независимо от тяхната по-нататъшна съдба


Този ще го запомним само с прякора му - про100Киро



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: kuduger965O6]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано30.06.22 13:38



Всичко това е прекрасно, стига да има ефект, да не е само едно пуцане в нищото, чийто ефект да е само да уплаши гаргите и да плаши децата. Щото чета, че излитащия пълен самолет в неделя, ще се върне пак пълен.
Иначе - поздравление и адмирации за показаните топки. Само че много по-рано трябваше, преди да го уволнят си беше чисто и просто миндил на Нинова.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано30.06.22 16:16



Бегай при Елена Гунчева.
Може да учреди нещо и тя, туку за крайни русофили, маниаци на тема война или просто за лудо влюбени в де що е руско!





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: DannyDeVito]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано30.06.22 16:20



Да има ефект - наистина това е най-важното, но Киро показа пътя и как трябва да се действа. Ще плати цена, но той е готов за това.
Дали защото е осъзнал миндилноста си към Нинова, реши че може и без нея (то реакцията и е предвидима), той си знае!
И вероятно е могло по-рано, но съм разбрал, че нещата се случват в момента в който стават. Другото си остава предположение.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.06.22 18:58



Това, което цар Борис III не си позволи про100Киро е на път да го направи:

Ако ноти N 5464-123 и N 5464-124 не бъдат оттеглени до 12 часа на 1 юли 2022 г. пред руското ръководство веднага ще бъде поставен въпроса за закриване на посолството на руската федерация в република България. В този случай отговорността за изключително тежките последствия за отношенията между Руската федерация и България ще тежи изцяло на българската страна."





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.06.22 19:55



Браво, това е отлична новина! На негово място да се отвори второ американско посолство!



***
Слава Україні!


Тема Re: Киро е за трепаненови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.06.22 20:10



Всичко Мара втасала и т----ците си почесала.

Глупав е Киро. Сега се обяснява като комсомолец на партийно събрание. Моли се на Нинова, имало нужда диалогът с Русия да се запази, а не да късат отношенията с нас.
4 лв е нафтата. Другото са шибани сценки от сапунена опера.

Интересите на Украйна не са по-важни от интересите на България. Всеки е свободен да се пише доброволец и да докаже на дело отношението си по темата.

Да, Путин е шибаняк, но Киро просто е пълна пародия.

Редактирано от goga на 30.06.22 20:10.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.06.22 20:13



Браво, това е отлична новина! На негово място да се отвори второ американско посолство!


По-скоро в сградата да се разположи колониалната администрация на американския генерал-губернатор на територията България. Тъй и тъй нямаме нужда от правителство...



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.06.22 20:23



Про100Киро от днес:

Отношенията между България и Руската федерация са дългогодишни, многопластови и от голямо значение за съдбата на страната ни в исторически план. Ние уважаваме руския народ и ценим нашите културни, исторически, социални и търговско-икономически връзки...
...Вярваме в необходимостта от диалог, за който дипломатическите канали са от ключово значение. Убедени сме, че българо-руските отношения могат да продължат да се развиват в сферите от взаимен интерес, уважавайки важните за всяка от нашите държави ценности
----
Чаяк сега май започна да разбира какви глупости е сътворил. Но колониалният генерал-губернатор няма да му позволи да оттегли нотите си.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано30.06.22 20:38



Много тежък дебил ….



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.06.22 21:20



Мноооого те мързи да четеш...

Америка няма генерал губернатори. Не знам въобще да е имала след Революцията. Всеки щат си има губернатор, който се избира, не се назначава.

Генерал-губернатори има Русия до 1917. Наричали са ни губерния, имали сме генерал-губернатори с руско одобрение, даже княз.
Губерниите се делят на уезди - селско-стопснски общини, големи колкото да ги обездиш с един кон, парчетосани. Толкова с аналогиите.
Не сме молили да ни правят щат, но няколко пъти сме ревали за губерния и БССР.

Мокрите ви сънища край нямат!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.06.22 21:43



Пуерто Рико-губернатор Уанда Васкес Гарсед, 1900-до днес.
Филипините-генерал-губернатори от 1900-1916г.
Хавай-губернатори 1900-1959.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.06.22 21:55



В момента се сещам само за блокираните кораби в Украйна. Никакви икономически, политически и културни връзки нямаме. Едностранно ни спряха газа, мутрофанова се гаври с правителството когато си поиска, всеки ден избиват украинци, по същия начин, както при други, не много различни обстоятелства, биха избивали българи. За русия другите народи и държави не съществуват, ако са слаби. Изобщо, когато опре до каквито и да било двустранни отношения, ние винаги сме губещи, защото наглостта на азиатският департамент няма граници, а наште пълнят гащите по дифолт. Дано да се махнат за дълго време! Отивам да запаля свещ.

***
Слава Україні!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.06.22 22:06



Ти в Украйна ли живееш, украинец ли си? Газа сами си го спряхме, след като отказахме да превалутираме в рубли, а сега пак ползваме руска газ, но през посредници, за да може любимите ви Киро и Асен да кешират милиони в офшорки. Коя друга държава е пред скъсване на дипломатическите отношения с Русия? САЩ, Германия, Франция може би? Давате ли си сметка, колко вредите на България, само за да задоволите перверзията си?



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.06.22 22:21




В момента се сещам само за блокираните кораби в Украйна. Никакви икономически, политически и културни връзки нямаме.


Аз пък в момента се сещам за подмяната на горивото в АЕЦ "Козлодуй" Верно е че наште отчетоха , че имами гориво зо още цели 2 години... А после?



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.06.22 22:25



После ще затворим и ТЕЦ-овете, в изпълнение на Зелената сделка и дружно ще се хванем за ръце, пеейки около огъня, във възхвала на победилия евроатлантизъм.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.06.22 22:37



"Ти в Украйна ли живееш, украинец ли си?"
Какво точно не ти стана ясно?

"Газа сами си го спряхме, след като отказахме да превалутираме в рубли"
Не НИ занимавайте с перверзиите си! Има едностранно прекратен международен търговски договор. Газът спря, защото едната страна реши да не изпълнява договора. Точка. Което е много добре за България и подкрепя тезата НИ, че руско посолство вече не ни е нужно.

"Давате ли си сметка"
Не си даваме сметка.

***
Слава Україні!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.06.22 22:42



Ах, това Пуерто Рико ти къса сърцето!

И ти не четеш, мързел!
Гарсед е от 2019, избираема длъжност, местен човек. Не щЪт да си сменят статуса тия хора и тва е!
Генерал-губернатори (със статус на вицекрал) имат кралете, президентите имат губернатори. Филипините са били колония на Кралство Испания. От испанците идва титлата, не от американците.
Хаваите сами си избират губернаторите сред местните. Пичагата не го махат от 2014. Също бивша имперска колония.

Зарежи колониите, огледай се наоколо.
На балканите има две държави, дето малко да приличат на нормални държави - Гърция и Турция. Двете атакувани от еСеСеРе-то на Сталин и двете защитени от САЩ с армия, на място. До днес съюзници на САЩ с тяхна армия на територията си.

Виж тях, виж тука бившите губернии. После пак виж тях, пак губерниите и си помисли, кой аджеба им е суверенът?
И двете нямат АЕЦ, не си пишат историята по Балшая Советская. Газа и нефта, индъстрито не им е 100% Сделано в СССР. Едни от най-богатите хора на Европа и планетата са отгледали.

Ай на бас, че числото официални лица на американското правителство не им надхвърля 100 души!
Готов ли си или ще звъниш на приятел.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.06.22 22:44



После ще си купим американски реактор, може и френски, може канадски, като румънците.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано30.06.22 22:45



Просто невероятно куманич! С леви убеждения си, хубаво.
Убеден русофил, нема лошо.
Обаче тук некой пак е решил да заплашва.
Как да се реагира на това, а?
А бе я да оди на м'та си...

Погледни го по друг начин:
Съседа ти, каквото и да направиш, все с нещо те заплашва.
В крайна сметка ти писва от него и му казваш един ден това по-горе (а бе я...)
Той все пак за последно те заплашва, че нема даже да те поглежда повече и дори да те поздравява, камо ли да ти бъде полезен по съседски, както все пак се е случвало в миналото.
Мисля, че най-накрая ще си отдъхнеш за това негово решение.

И друго: Киро вече е виновен за земната гравитация, неовладяването до момента на космоса, разбира се глобалното затопляне, както и за невъзможността да контролираме природните стихии.
Но пък направи възможно членството на РСМ в ЕС, както и за най-накрая напълно независимата от далечен североизточен сатрап, национална политика.
Такива хора са рядкост.
Дали си дава сметка за гигантските крачки, които успя да направи и които никой друг преди него не желаеше и не можеше да направи, не знам.
Но знам, че ще мине време, преди множество недоверчиви и плюещи го днес българи, да разберат, че е от онези редки птици, благодарение на които България заема своето достойно място в свободния свят и не просто ничком и някак си в ъгъла, а с гордо вдигната глава в авангарда на ястребите, без които света отдавна да е потънал в разруха.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.06.22 22:49



Не, ще поканим 50 цента, с инфлацията вече само 25, да ни пее. Вие си играйте с чукчите около огъня, ама гледайте китайците да не отвлекат жените, де.

Всичко на загуба се затваря и да го няма.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.06.22 22:52



Ти на кой свят живееш? Имаш по-силна икономика от Германия, Италия, Гърция и прочие ли? Кой в Европа си спря руската газ? 3-4 държави общо. Сектата ви унищожава българската икономика. Но теб какво те е грижа. Не му трябвало руско посолство. Кой е тръгнал да влошава дипломатическите си отношения с Русия? Що мълчиш? САЩ ли, кой ли? Киро и любовницата му в акт на делириум измислят тази оперета, за да си "отмъстят". Шефа на ДАНС докладва, нямало е данни за 70 човека, а за много, много, много по-малко. Вие нормални хора ли сте въобще? Не сте, то е ясно.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.06.22 22:53



Може, що да не може. Ние сме богата държава и нямаме проблем да плащаме по-скъпо.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.06.22 22:58



Както винаги и както всеки русофоб, си застинал в 1989г, а може и по-рано. Ние не сме руска губерния, а член на ЕС и НАТО. Русия не ти е виновна за живота който живееш, колкото и житейски усилия да си хвърлил да се убеждаваш в това. Турция взел да дава за примера, която е с изцяло отворена икономика за Русия. И Гърция, която не си спря руския газ. Хлопа ви дъската здраво.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.06.22 23:00



"Кой е тръгнал да влошава дипломатическите си отношения с Русия? Що мълчиш?"


Нищо не мога да кажа. Нямам думи.

***
Слава Україні!


Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.06.22 23:15



Ти па... Що?

Дай да им го сметнем:
В колко държави има официално 100 и кусур назначени "благодетели на мира и разбирателството"?
Колко държави изгониха по 20, 30, Чехия 40 дипломата?
С колко от тях РФ скъса отношения?

Аз бих и попитал:
Има ли година след 1999, в която руснак да не е извършил престъпление на територията на България - от убийства до кражби, контрабанди, та какво ли не.
Има ли месец от календара без руско престъпление, обида, гавра за църква, история, територия, език, азбука на ниво държавна администрация.
Има ли нещо, лев един да не сме им се издължили за кое да е? Паметник ли им съборихме, църква ли?
С какво им навредихме? Кой българин знаем да е извършил престъпление там, съден за нещо, обидил ги?

Хайде, давайте да правим сметката, кой ни е враг и кой приятел. Кой друг държавен тъпак (не, че по света са малко) си позволява да поставя под съмнение правото ни на суверенен избор - НАТО в границите от 1997...



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: torlakov-93629]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.06.22 23:28



Едно не мога да разбера - направил си се на мъж, остани докрай такъв - защо отиваш да се молиш като пале на Нинова или пък даваш на заден ход за изцепката с руските дипломати?! Нашмъркал се, решил, че е велик, минал му махмурлука, и сега съжалява. Пълен охлюв.

Аз съм "за" да се гонят шпиони безкомпромисно, да се правят масови арести на петите колони (не само руски), но да става по съответния ред, с доказателства, със съгласуване.
И после, насрал си се пред Корнелия, не си ли мислил как ще реагира, какво си й причинил - и сега с какви очи отиваш да преговаряш за нов мандат. Невменяем.

Редактирано от goga на 30.06.22 23:31.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.06.22 23:33



Ти русофоб не можеш да ми кажеш на мен, защото посмъртно не можеш да натрупаш нито толкова роднини, приятели и контакти с Русия и руснаците, съмнявам се и толкова руска литература в оригинал да си изчел, да ти кажа. Ти стихотворения и песни нямаш толкова изпети.
За разлика от теб от хубавото и близкото на мен не ми се повръща.

Ние сме руска губерния, с всичките руски и антибългарски измекяри сред нас, на която й е позволено да е в ЕС и НАТО, ама със Сделано в СССР. Такъв съюзник на врага ми и аз пожелавам.
Виновна е Русия не само пред България, вече и пред целия свят и трябва да си понесе последствията.
Кога й беше изгодно, тука на Хитлер бяха фенове местните продажници.

Да не пропусна - заради Русия и никой друг ни е болката по Македония.
За Гърция и Турция си хал хабер, нямам време да ти се обяснявам. Ако малко се замислиш, как тия държави се развиват самостоятелно с американски бази и съюзи на своя територия, нямаше да ми плещиш глупости за губернатори.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано01.07.22 00:00



Точно в това е дебилщината ; извинявай , пак ще го направя.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.07.22 06:40



И друго: Киро вече е виновен за земната гравитация, неовладяването до момента на космоса, разбира се глобалното затопляне, както и за невъзможността да контролираме природните стихии.

Киро се държи като разглезено дете... Мисли си, че ще му простят пакостите дето ги натвори. Е, това гелосано нищожество ще си пише в сивито, че е бил министър-председател и очаква да бъде възнаграден с някакъв пост другаде, че то продажбата на пробиотици е скучна и недоходоносна работа.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.07.22 06:47



"Изслушахме службите. В спокойна атмосфера разказаха за всичко, което се е случило. Лъгал е брутално", това заяви председателят на ПГ на "Има такъв народ" (ИТН) Тошко Йорданов по повод на действията на премиера в оставка Кирил Петков и думите му, че ще изгони 70 руски дипломати.

"Първо - еднолично решение и натиск върху ДАНС за съставяне на списъци. Те службите и вчера го казаха с половин уста, а днес...

Вярно е, че Петков е давал устни разпореждания на председателя на ДАНС", потвърди Йорданов. БЛИЦ припомня, че подобна информация се появи и в сряда.

"Освен това премиерът в оставка е използвал и службите", допълни той.

"Вижте каква интересна хронология. На 8 юни ние излизаме от правителството. На 9 юни без да е предвидено това в тоя съвет има точка "Разни", няма точка "руски шпиони". Влиза премиерът и почва с точка разни, която формулира като руски шпиони, защото пада от власт и заповядва на службите да правят това, което правят.

Това е човек, който използва държавната машина за себе си. Това не знам как да го нарека", каза още Йорданов.

Той допълни, че за някои от дипломатите има съмнения, че може да са шпиони, но за други не.

"Адски съм ошашавен от това, което чух. Нормален човек ще се отврати. Аз още не мога да повярвам на това, което чух", каза още шефът на ПГ а ИТН.

"Еднолично и без решение на Министерски съвет Петков е взел това решение за дипломатите. Човекът юрка цялата държава, защото пада от власт. Това и Борисов не си го е позволявал", отсече още Йорданов.

"Абсолютно погазване на закона е това, което Петков е направил.

Историята се оказа изключително по-гнусна и по-мръсна", допълни той.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.07.22 07:07



Прием на настоящият генерал-губернатор на България:



Май ще имаме ново преназначение на стария американски любимец? Настоящият нещо се осра...



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.07.22 08:42



"очаква да бъде възнаграден с някакъв пост другаде, че то продажбата на пробиотици е скучна и недоходоносна работа."

Е, това си е вече твое виждане и интерпретация. Действията са важни и само такъв човек като него бе способен на тях. Евалла на КП. Сега може да се оттегли спокойно.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.07.22 08:49



Гога, не съжалява.
Изгледай внимателно реакцията на мутрофановите глупости и заплахи!
Това е човек с възпитание и качества, които тук поради някои балкански особености трудно се разбират. Местен балкански индивид трудно би взел и отстоявал неговите решения през тези 6 месеца.
Равносметката след определен период време. (
И в РСМ ще я правят, стига да не проиграят шанса си).



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.07.22 08:54



Току що видях, че ген. А. Атанасов мисли като мен (нема Боко, нема Херо, който според мен бе много добър дипломат);



Разбира се ББ също напипва пулса на ситуацията и реагира адекватно:

Редактирано от kuduger965O6 на 01.07.22 09:21.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.07.22 10:13



Очевидно ДБ не мислят като теб. Тях не можеш да ги заподозреш в русофилия. И на тях им е дошло в повече.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.07.22 10:19



Снощи късно в интервюто на Киро, днес сутринта в това на Атанасов и по-късно на Бойко, се чете между редовете едно и също нещо: добре, че стана така!
Дайнов, който не е любимец на никой тук, обобщава доста добре ситуацията:





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.07.22 22:00



Какво става, Армагедон настъпи ли? Мен ми е лесно де, скрил съм се при орбан и само ВИ гледам сеира. Тук е много добре, вервай ми!

***
Слава Україні!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.07.22 22:04



The winter is coming





Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.07.22 22:12



Какво става, Армагедон настъпи ли? Мен ми е лесно де, скрил съм се при орбан и само ВИ гледам сеира. Тук е много добре, вервай ми!

Ти си добре, че си имаш Орбан. Ние сме зле, че си имаме Кирчо&Кокорчо. Лично подозирам, че освен скъсване на дипломатическите отношения, Путин ще наложи санкции на холандската фирма "Лукойл-Нефтохим" да не преработва руски сорт нефт. С което рафинерията ще спре работа за 1-2 години поради необходимостта за преработване на инсталациите за работа с други сортове нефт. Очаквам цена на бензин 5 лв./литър като котата 6 лв. хич не е недостижима.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.07.22 22:26



А късмет, ама едва ли.

***
Слава Україні!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.07.22 22:34



А късмет, ама едва ли.

Ми ти се добре под крилото на Орбан с което (лично на теб) ти гарантира поносими цени на бензина. Ах, да... и евтин руски газ ще ползвате. А на нас ни натресоха Кирчо&Кокорчо



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.07.22 22:44



Евтин руски газ ще ползваме, ако Кирчо&Кокорчо не ни го спрат.

А късмет, ама надали.

***
Слава Україні!

Редактирано от Amateur на 01.07.22 22:46.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.07.22 23:07



Евтин руски газ ще ползваме, ако Кирчо&Кокорчо не ни го спрат. А късмет, ама надали.


Мислиш ли тези две педалчета ще имат топки за това? Ако стане - разпад на ЕС. Те, това е.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.07.22 23:30



Да, мисля, че е възможно. И няма да има никакъв разпад.

***
Слава Україні!



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.07.22 23:39



Приличаш ми на Нерон.



Тема Re: Киро е за трепаненови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.07.22 06:35



Да, мисля, че е възможно. И няма да има никакъв разпад.

А на мен ми мирише... И не само Унгария:

Европейската комисия счита, че последните промени в съдебната система на Полша не са достатъчни, за да позволят изплащането на милиардите евро от фондовете на ЕС за възстановяване от пандемията. Новият полски закон за дисциплинарната система за съдиите все още се анализира, заяви председателката на ЕК Урсула фон дер Лайен, цитирана от ДПА и БТА
-----
Мирише ми на нов източноевропейски проект "Триморие"(?) доминиран от Великобритания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.