Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: mulcho]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано02.04.21 11:10



За това няма да споря. Америка има свои бази там. В смисъл, те си плащат, но ако реши грък или турчин да влезе в тях трябва разрешение, ако ще и президента им да е.
Всички бази тук са развивани с ЮС пари, но са си наша собственост. Да, даваме на съюзниците си да ги ползват, като всичко логистично се плаща.
Като наем за сметка на ремонт.
Да ти кажа, така суверенитета ми изглежда далеч по-запазен. Цялата инфраструктура се управлява и е наша собственост. На практика нямат тяхна си база тук.

Редактирано от leyte на 02.04.21 11:11.



Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано02.04.21 11:23



Явно имаш доста свободно време и енергия да си говориш и спориш радиоточки. Дори не са руски, болшевишки са.





Тема Re: Ок, за спорт можеш да ми се доверишнови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано02.04.21 11:24



Всяка чест! Много ме зарадвахте, наистина!



Бий швабата по главата, бий, бий, бий!



Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: leyte]  
Автор mulcho ()
Публикувано02.04.21 11:25



За това няма да споря. Америка има свои бази там. В смисъл, те си плащат, но ако реши грък или турчин да влезе в тях трябва разрешение, ако ще и президента им да е.
Всички бази тук са развивани с ЮС пари, но са си наша собственост. Да, даваме на съюзниците си да ги ползват, като всичко логистично се плаща.
Като наем за сметка на ремонт.
Да ти кажа, така суверенитета ми изглежда далеч по-запазен. Цялата инфраструктура се управлява и е наша собственост. На практика нямат тяхна си база тук.

----


Имаш парцел на хубаво място и разрешанаш на Джон да си построи къща там, беплатно, когато не е в имота ти е дал ключовете за да наглеждаш, да му полееш цветята... ако ти поръча 2 литра мляко ти дава 2 лева. Ако му протече покрива си го ремонтира за негова сметка. Къде ти е сметката от такава сделка? Костас и Хасан които също работят с Джон, освен че взимат двата лева за доставеното мляко получават и по 1000 лв. всеки месец като наем. За визите да коментираме ли?



Тема Еееее...дај боженови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано02.04.21 11:33



от последната победа до тази поминаха 27 години. Дано следваштата стане поскоро.





Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: mulcho]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано02.04.21 11:42



Ок, въпрос на гледна точка. Пропуснал си, че в земята си и жилището си мога да влизам и аз без да питам, точно като в свое, но ОК, както ти харесва.

Какво за визите? Да не би да са отпаднали за Турция и да не съм разбрал... Я да видя!
Не са отпаднали.

За Гърция ги махнаха 2010, но пак се пише една молба и САЩ имат право да не ти разрешат. Не е като да си шъткаш както искаш в ЕС. При това престоят е до три месеца разрешен без право да работиш. Има врътки там ако плащаш данъци, но не ми се дълбае, не е в темата и не е разлика, щото касае влезлите вече без значение как.

Да ти кажа, отдавна не съм чул някому да е отказана виза за САЩ. На мен за Зимбабве са ме връщали, но не й за щатите.



Кажи какво имаш предвид? Ние не сме и за пускане така свободно бе, човек! Как ще те пуснат, да им разправяш там какви ги вършели с наши криминали!? Аз ако съм няма да те пусна, седи си тук!




Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.04.21 11:45



Скоро отказаха на познат с 800 000лв. годишно платени данъци. После му шушнали, че все пак трябва да си спазват квотите за откази и просто е изтеглил късата клечка.



Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано02.04.21 11:48



Не сме и за пускане свободно, прави са сега, какво има да говорим!



Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: leyte]  
Автор mulcho ()
Публикувано02.04.21 11:55



Яд ме е не на американците за визите, а на българските власти които не налагат реципрочно такива и за тях. Тук американските туристи са пренебрежимо малко, загуби няма да има, но ако някой иска да мине да разгледа Пловдив или пък транзит, нека се нареди пред посолството във Вашингтон за интервю, да му вземат отпечатъци, да го преценят дали не е потенциален емигрант и тогава. Но това не могат да го направят осрани и зависими хора, а такива са харесвани от избирателя.



Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: mulcho]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано02.04.21 12:17



Логиката е в парите, изгодата, после идва политиката. Те ако не те познават и ме могат да те намерят на картата кел файда какъв ви е режима!?
Могат безвизово да ни посещават до три месеца и харчат тук. За повече също им искаме виза. Тоест, няма как автоматически да емигрира.
Нали, искаме пари, туристическа държава сме!

Нищо няма да спечелиш като им се дървиш. Докато така тук те носят пари и имаш изгода.
Хубаво да търсим интереса си, но трудно нещо ново ще измислим. Всичко по света някъде някой прилага. Важно е макс да печелиш. Има ли по-голям интерес от благоденствието на нацията, гражданите, кажи!
Аз не знам и на руснак да сме отказали виза или престой, а сред техни има живеещи тук дето забравиха руския.
Нека, какъв е проблема!?

Помниш ли напъна на Бай Тошо, като се бореше и молеше да ни дадат и на нас статут "Най-облагодетелствена нация"?
Много по-различно е от тогава и то за добро. Поне за мен е така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.