Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 09.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Не казвам че аз го измислих но много отдавна ми енови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.03.21 22:40



100%


Просто споделям как ми изглеждат нещата отстрани, с оглед на това, което чета от теб.

Прав ли съм, крив ли съм - ти си знаеш най-добре.



Тема Re: Не казвам че аз го измислих но много отдавна ми енови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано31.03.21 06:42



Вярно е, че провокирах по-горе, че най-добре да следваме “твоята” политика и да забравим за тях, но бях искрен и аз наистина мисля, че това може би е най-правилното решение. Ако си спомняш още с зората на ветото аз самият подкрепяйки го повтарях непрекъснато, че трябва да забравим за хората там, те са чужди граждани, а ние си имаме работа с държава която в основата си е създадена на антитезата на нашата, на наша антиматерия. Самото съществуване на македонизма във вида, който северно-македонците живеят и вярват е антитеза на нашата идентичност във вида с която живеем от векове. И като говоря за синини от наша страна имам предвид точно това, ще се опитам образно да се изразя - можехме да живеем с тая рана още някое време продължавайки да не мислим за нея, от време на време раната ще гноясва с някое дело в Страсбург с някой наш цирей дето да ни вади от нерви , ще почистваме и сменяме превръзките и ще се правим, че раната я няма през останалото време. Но ще знаем, че същата никога няма да се излекува и че има пълния риск да се превърне в злокачествено образувание. Но един път решили вече да го излекуваме има два пътя - на кардинална хирургия или на дълго лечение със всичките му рискове и в двата варианта. “Твоят” вариант, а изглежда на 90% от българите е първия - вето до дупка, открита битка с държавата им - в тоя случай обаче забравяме за хората там, забравяме за приятелствата, забравяме чувствата си. В крайна сметка който се чувства българин - да взима паспорт (макар че и това вече стана доста трудно), да целува пищова и камата и да минава насам. Вторият вариант изисква по-голямо усилие. По-голямо мислене, повече тактика и опит да разбереш какво им е в главите, за да знаеш какво да правиш. Ние никога не сме били добри по тоя начин на поведение, изисква се дисциплина и широкоскроеност. Но дори и тоя начин да бяхме избрали, дори и най-либералния подход да бяхме избрали да бяхме дяволски добри в това и ние и те - пак има една дълбока разделителна линия на свят-антисвят през която няма минаване. Точно това обяснява Гърдев, но почти никой не го разбра тук. Нашият македонизъм е нещо съвсем обратното на техния македонизъм, нашия македонизъм е ядката, а България е черупката. Нашият, родният македонизъм обаче за съжаление вече загуби битката, най-вероятно е време на хард българизъм със всичките му рискове и синини. Както направихме с нашите хира в Гърция. Който е наш, по-важно му е да е наш - да идва насам, другите - сбогом.
Та така че, като ти споменах името нямах лоша умисъл, надявам се разбра.


Редактирано от DannyDeVito на 31.03.21 06:57.



Тема Re: Не казвам че аз го измислих но много отдавна ми енови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.03.21 07:00



Да, разбирам те.
Аз нямам нищо против втория вариант. Просто усещам, виждам, че е безплоден още преди да сме го приложили. А и както сам забелязваш - нито имаме времето, нито стандарта на живот и парите, нито широтата на възгледите като общество да го приложим успешно. Ако тръгнем по този път, по който предлагат дечевци и бечевци, по-зле ще стане за България.
По дефолт СМ ни е враг на идеологическо ниво. Те са заченати в грях, но и така сега избират да е. С тях шикалкавене не може да има. Ясно си показаха уж добронамерената воля от 2017-2018 последната година. Тази жлъч и помярщина спрямо българите никога не е изчезвала, за да избие в днешните патологични размери.

А относно връзките с хората.... Че кой ти пречи да ги имаш. Сашето, ако дойде, винаги ще го нагостя и посрещна като приятел. Просто няма да говорим за политика.



Редактирано от goga на 31.03.21 07:01.



Тема Re: Не казвам че аз го измислих но много отдавна ми енови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано31.03.21 07:25



Имаше на времето една песен - све е исто, само ми нисмо

. Сашето отдавна в душата си е целунал пищова и камата, така че дълбоко грешиш за него.

Редактирано от DannyDeVito на 31.03.21 09:47.



Тема Аз не самнови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано31.03.21 10:02



честна пионерска.



Тема Re: Не казвам че аз го измислих но много отдавна ми енови [re: goga]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано31.03.21 11:24



Посочи начин, подсети ти как да вървим напред!
Има ли вариант без общуване, дори с наличието на омраза и неприятни чувства!?

Знаеш ли притчата - в Синай се сблъскват еврейски и арабски войник. Евреинът пленява арабина и тръгват през пустинята, гледайки се с омраза.
Арабинът спира да върви и сяда.
- Ставай и тръгвай, ще те убия, ти си ми пленник и искам да ме заведеш при нашите! Казва евреинът.
- Убий ме! Как без мен ще намериш пътя в пустинята? Пита арабинът.

Ние сме в пустиня. Между нас няма вече абсолютно нищо.
Ти кажи как ще оцелееш! Ще киснеш в мизерия доволен, че който те мрази е по-зле!? Да ти имах успокоението, ще ме извиняваш.



Тема Re: Не казвам че аз го измислих но много отдавна ми енови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.03.21 12:05



Пак клишета.

Какво омраза, бе, пич. Никой не мразя. Не искам да ми крадат историческото наследство и да променят идентичността на покойници. Докато го има това, не ме интересуват икономическите ползи, дето ги няма там.

Или гърците са по-прости от нас?
Хем купиха всичко по-ценно в

Скопско, хем им набиха канчето в Преспа.

Редактирано от goga на 31.03.21 12:25.



Тема Междувпрочемнови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.03.21 13:43



Като не искаш да сме "цигани" в икономически план, що не търгуваме свободно с Русия и Китай, а се подчиняваме та геополитически интереси? Много повече полза и печалба бихме имали от връзките с тези гиганти, отколкото с държавица с населението та София.
Не го правим, защото, освен икономика, има и други по-висши интереси.
Нашият национален не позволява да правим компромиси по темата "Македония". И пак казвам - не сме ние на зор, ние сме в ЕС. Истината е там, а не в Сърбия или Скопско.

Редактирано от goga на 31.03.21 13:44.



Тема Re: Междувременно какво е казала...нови [re: Darkages]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано31.03.21 17:13



Мани, мани, тука невинни нема, ама сърбите надминават и най-смелите ми очаквания.....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Апостолът е казал:нови [re: Shtrkot]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано31.03.21 18:13



София
11/III 97 г.

Никола,

От братя Иванови се научих, че братя Цветкови пак са искали да ти попречат за вдиганието и пренасанието.

Ако българите не беха глупави, немаше толкоз да тлеят в робство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.