Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Междувпрочемнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.04.21 22:17



Ахахахахахаха, искрено си ме засмял. Вие, сте тези, които сменихте единия господар с другия. Не искахте самостоятелна политика, искахте да се залепите зад несбъдната си мечта. Идеал не ви беше цар Борис 3, идеал ви беше американската мечта. Ама останахте излъгани като Зуека в "Любов дебне отвсякъде". Мазохизъм е раболепието пред който и да е господар, особено след като едва си се измъкнал от предишния. А тия работи, че който не харесна Ю Ес Ей е русофил, си ги пробутвай някъде където хзащат дикиш.



Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.04.21 22:22



Късе па сме газили Чехия бре, тва със задна дата си измисляте. Пазили сме там като охранителни роти, ама газили сме били. Сега като "газимхме" Афганистан и Ирак, по-кеф ли ти беше? Че ние покрай НАТО един кяр имахме, да се окопаем в Южно Косово, ама там пратихме 10 полицая, а турците база направиха. Ама там нямаше бунс точки за пред новия господар, та не се натегнахме. На това казвам национално безотговорно поведение.



Тема Re: Междувпрочемнови [re: komitaO3]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.21 22:28



Не е да нема нужда от малко сериозност: каква самостоятелна политика в ЕС?
Има, но донякъде! Това е цената на други облаги.

Какво общо има САЩ с някогашния СССР?
Когато някой прави подобни нелепи сравнения или се опитва да води пропаганда в полза на геополитическия съперник на Запада, но на принципа по който сърбите са убеждавали някога македонците в "еквидистанцията им" от българи и сърби, или по- вероятно: изобщо, а ма хабер си няма от задокеанския колос и със сигурност не се е докоснал там на място до онова, което някъде е чул или прочел, че се нарича "американска мечта".



Тема Re: Междувпрочемнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано01.04.21 22:41



Цар Борис 3...



Цялата бурбонска пасмина е за гилотината. Колко той, толко и синът му. Щото идеше пак Симеон, нали! Или династия ама донякъде само. Когато ни харесва - може, а когато не, какво правим?

Няма да спра да повтарям, че докато не се появи нещо по-добро, по-успешно и напреднало от държавата, градена от наследници на селяни, като мен и теб, изградили и отстояващи собствена обществена организация с пари, икономика и всичко, тя ще ми е образеца. Цял живот слушам колко загнива и загива, подигравки и обиди от ватенки и царедворци. Последните са провал! Съжалявам, но не им се получава, не привличат така хората към себе си. Не им предлагат по-добро.

Говорим за добрият пример от който да се поучим, а не да даваме клетви и поамериканчваме. Нямам причина да лъжа или се срамувам, преструвам. На никого не преча и никой не искам да ми пречи.



Тема Re: Междувпрочемнови [re: kuduger96506]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.04.21 22:45



Гърция как водят в пъти по-самостоятелна политика?



Тема Re: Междувпрочемнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.04.21 22:50



Ми тогава примера ти трябва да са Белгия, Холандия, Австрия, къде си се вторачил в Луната





Тема Re: Междувпрочемнови [re: komitaO3]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.21 22:52



Имат много силно лоби там. По-слабо е от еврейското, но не съм сигурен дали не е по-силно например от френското или друго европейско.
Към това да добавим и много по-голямия опит, който имат гърците в подобни взаимоотношения на държавно ниво.

Ние пък се учим, бързо и в движение!





Тема Re: Какво имаш предвид с този вапроснови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано01.04.21 22:55



Не са само охрана. Така са те лъгали.

В Афганистан клаха на поразия, накрая и взривиха кулите.
Ирак ли нападна Кувейт или Кувейт Ирак, напомни ми!
Югославска армия ли нападаше или босненска?
Каква работа имаш в Косово, която да не засяга и албанци, сърби, македонци!?
Или за теб си е ОК, ако искаш нахлуй и в Грузия. Когато ЮС го направят е лошо. Когато са други ОК ли си?

Ще ти отговоря по същия начин - приказките за "господаря" си ги отчитай партийно, но не ме намесвай. За мен съюз НАТО-ЕС-САЩ е правилен, по-достоен и въпрос на свободен избор. Не чувствам вина, а дълг към съвестта си.



Тема Re: Междувпрочемнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано01.04.21 23:01



Ох, майкооооо!

Като са избили комунистите и гласували в парламент конституция, според която Гърция ще уважи всяко желание излязло лично от американския президент.
Само не ми казвай, че не ти е известно!
От там тръгнаха, дотук стигнаха с малко ЮК и ЮС помощ. Никой не те кара да правиш същото.



Тема Re: Междувпрочемнови [re: kuduger96506]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.04.21 23:05



На какво се учим? Зорния "съюз" със СССР ни носеше евтини суровини, верно, за да сме вечно свързани и зависими с тях. До какво ти води съюза с ония? Съветите имаха ли бази тук? Не! Съветите съоръжиха ли ни армията и дадоха ли ни лицензи? Да! С какво са се доказали ония пред нас? Мисля гогата 10 пъти вече описа ситуацията. Ние сме колония, айде протекторат с вътрешна автономия. Ако ние им бяхме важни и ни ценяха, можеха досега да ни съоръжат и комплектоват армията с танкове, БТР-и, хеликоптери втора употреба. Пък после и аз ще съм съгласен да платя за нови Ф-ки. Това е безподобно използване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.