Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:47 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Гољами думи казвашнови [re: cumanich126454]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.03.21 11:45





Не знам кои е “решил“ че точно Петар ште говори јавно по всичките медии по темата. Това не е случајно, некои казват че е бил љобимец на Американците !? Неговиа опит да направи партија и да излезе на изботрите вапреки поткрепата од некои западни амбсади се провали катастрофално, вапреки, всеки ден го има на поне две дебати по националните телевизии.



Тема Re: Гољами думи казвашнови [re: SashetoBE]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано05.03.21 12:58



Какво да ти кажем.... Това момче Петар не е наред с главата. "Умноболник". (този термин го запомних от Игор Малиновски). Ето цитат от един от многото му фейсбук статуси посветени на България:

Бугарите имаат избор, или ќе прифатат постоење на Македонија на Македонците или ќе бидат во вечен судир со нас и со сите на Балкан, а особено со САД и Грција!








Тема Re: Гољами думи казвашнови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.03.21 13:04



Добре, той да не е наред, разбирам, ами тия, дето го канят на дебати?
Нищо, де, нека се излага.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Гољами думи казвашнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано05.03.21 13:29



В същия си статус Богоески твърди:

Фактите говорат дека Македонија не е ослободена од Отоманско ропство во 1913, туку едно ропство е заменето со друго “сојузничко”! Вардарскиот дел од Македонија е поробен од Србија...
Во 1941 година, Бугарија не ја ослободува Македонија, туку српското ропство го заменува со бугарско! Значи, колку што Србите не ослободиле во 1913, толку истото го направиле Бугарите во 1941!


Българите нито са освободители, нито са окупатори. Ако се ползва точна терминология, първичните окупатори са сърбите. После през 1941 г. Южната бановина е реокупирана от германците. Тях нещо Богоески ги изпуща от схемата. И накрая идваме ние. То нашето какво е? Ре-реокупация? Да, имаме окупационен корпус не само в Македония, но и в половин Сърбия. Това е заплатената от нас цена за да не пратим войски на Източния фронт. А приказките за "освобождение" и "национално обединение" са само популистки. Ние просто заместваме германците за да могат те да концентрират повече дивизии на Източния фронт. А какво е истинското виждане на цар Борис III към "обединението на Македония и България" виждаме от спомените на ген. Бойдев (командир на V армия) при посещението на царя в Скопие:

...Тогава влезе областният директор д-р Димитър Раев и помоли царя да се появи за малко на балкона, за да могат да го видят всички и да каже няколко думи. Царят поиска стенограф да запише приветствието му. Наредих на адютанта ми да стои зад вратата на балкона и да стенографира всичко. Народът пазеше тишина, когато царят се яви на балкона. След като благодари за топлото гостоприемство, той завърши крат­кото си слово със следните думи:
- Желая щото в бъдещото устройство на света Македония да намери своето достойно място.
Той не каза нищо за обединението й с България и това направи лошо впечатление на всички. Когато се връщахме в салона, аз му обясних - тия думи няма да се харесат на македонците. Той обаче заповяда аз да напиша уводната статия в македонския вестник „Не­зависима Македония”, без да променям нито дума от неговата реч. Нареди също така да предам на журналистите написаното от мене и за другите вестници. От всичко това разбрах, че и той вече на вярваше каква ще е бъдещата участ на тази изстрадала страна.






Тема Re: Гољами думи казвашнови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.03.21 13:53



Дори царят е признавал, че на Македония мястото и не е при България, как не са се сетили и това да го изтъкват, не знам.



Към 1942 г. едва ли вече се е "виждало" нещо ясно за изхода на войната, но след като царят още от началото, както се твърди, се е дърпал от прекалено обвързване с Тристранния пакт, явно още от началото е бил скептичен по негови си причини.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Гољами думи казвашнови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.03.21 14:09



Скептичен е бил, защото не е искал да се възцари анархия в "новите" земи - прекалено негативни и болезнени спомени е имал от масовите улични екзекуции из софийските улици до 19 май 1934 г и практическата липса на централна власт в Пиринско.
Ясно му е било, че с тази неуправляема маса само ядове ще си докара. Но да не чупи хатъра на мнозинството, през април 1941 г приема да вземе под скиптъра си Вардарско.
Реално Царство България е имало нужда от излаз на Бяло море и от Добруджа, Сръбската бановина е вече считана за бита карта. Още в края на 30-те години.

Редактирано от goga на 05.03.21 14:09.



Тема Re: Гољами думи казвашнови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано05.03.21 14:27



според мен нашето е реконкиста



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Гољами думи казвашнови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано05.03.21 17:53



Това е проява на коректност към съюзниците ни, не случайно иска стенограма, та думите му да стигнат неизопачени до Берлин и Рим. Македония ни е предадена за администриране до края на войната когато ще се решава съдбата и, имам германски карти от периода, Тракия и Македония за разлика от Добруджа са дадени с цвят различен от този на България и има надпис: ,,Под българска администрация". Присъединяването обявено в Народното събрание е повече пропаганден ход.



Тема Re: Дебат Георгиевски - Богоескинови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано05.03.21 18:39



Интересно интервю на проф. Колозова:

https://bgnesagency.com/world/проф-колозова-от-скопие-време-е-за-исто/






Тема Re: Щърк, може ли да поясниш...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.03.21 11:20



Сега гледах клипа. Тоя серсемин твърди, че дядото, не бащата на писателя Талев участвал в подписката и се казвал Диме Талев. Дядото на Талев е дошъл в Прилеп от село, заради това в града му дали прякор "Палислама", поне така се пише у нас, и би трябвало да се е казвал Петър, а не Диме, поне ако се съди по това "Димитър Талев Петров". Иначе като нищо може да е имало някой Диме Талев да е участвал в тази акция, изобщо хубаво е да се знае и разнищи и у нас всичко във връзка с подобни акции, да няма с какво да си мислят, че ни натриват носовете. Спасе Игуменов и Алекса Попов са ми далечно познати като имена, сигурно съм чела нещо за тях и акцията им, но явно напълно съм го забравила.

Като чух края на клипа (правилно ли съм чула? върнах даже да чуя пак), си помислих, че в тази тема е бил цитатът на Щърка от Яворов: "с кръвта си кръст ще начертая / от Дунав до Егея бял...". Пожела на българите да бъдем повече Яворовци и по-малко Божидар-Димитровци.

Чудесно пожелание, трябваше да върви и с този цитат. Е, Яворов не беше уж българин, а "Ерменец" (да, не го казва Богоевски наистина, а други серсеми като него).

-----
Любчото не знам дали се опитва да ни измами, но ако приемат неговите позиции, така, както ги изразява, ще е огромен успех за нас дори и това, засега успех без изгледи да се получи, обаче. Никак не е за учудване, че богоевците му скачат като на същи предател.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.